Празник весел се задава - ЮНЧЕ на годинка става! - 11

  • 69 747
  • 728
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 1 511
Честита новата 2016 година. Да са живи и здрави юнчетата ни!
Мария е заспала към 23.00, малкият батко преди нея - в 22.00, а големият- в 01.30. Ние с баща им бяхме на ресторант.  Party  Party
Сутринта станаха както обикновено в 8.00, лошо ми стана, но нямаше как - станах и аз. Цял ден бях като ударен самолет!

# 646
  • Мнения: 1 067
За много години, здраве и щастие на всички!  Hug

Ние не празнувахме, бяхме болни с ММ и на АБ  ooooh!
Всички си легнахме рано-рано  Rolling Eyes

Кажете юнчетата до къде са с бърборенето?Моята се отприщя сякаш изведнъж  Thinking Вече може смислен разговор да проведа с нея, макар и на бебешки .Прави кратки изречения и вкарва мисъл в тях...

# 647
  • Мнения: 1 273
И Надя е така.  Peace  Всичко разбира и си водим разговор. Което аз не разбирам и я питам какво е, тя ми го показва и после си ползва същата дума за него.  Peace
Например вчера ми каза "Мамо, дай." и сочи телевизора. Аз питам какво да дам. А тя взема дистанционното и ми прави знак да и пусна телевизора. Аз питам иска ли да и пусна телевизора и тя казва: "Да, дай тата (децата)". Аз питам кои деца иска и тя отговаря: "Бебе".
Вечерта каза на батко си: "Бета дай о да". Малко зор видяхме, докато разберем, че бета е таблета, но като започна по-упорито да сочи към секцията на батко си и да танцува и казва "О, да" (на Криско - не знам как се казва песента, но е една от любимите на баткото), накрая схванахме, че иска батко и да и пусне музика (не само тази песен) на таблета. Simple Smile

# 648
  • Мнения: 786
За много години, момичетата!
Момчето ни си легна, както обикновенно, защото мисля, че е прекалено малък да седи до късно, като така или иначе нищо не разбира - що е то Коледа и т.н. А за говоренето -никакво развитие само "ъ-каме" и толкова, иначе всичко разбира и изпълнява като кученце  Laughing

# 649
  • Мнения: 2 485
Мики, добре ли сте вече?
Ние с Радослав си "говорим" някои неща, но на бебешки и по-скоро аз започнах да го разбирам какво ми казва. Например казва "тссссс амааа" Grinning Това означава, че автобусът го няма. Просто за него автобусът прави тссс и това е автобус Grinning Или когато баща му е в банята казва - "тати ....." и показва с ръце, че баща му се къпе.
Иначе както казвате - всичко разбира - хвърли еди кое си в коша, седни на масата, седни на килима и т.н.. Когато иска да му пусна радио 1 (само него харесва), сочи лаптопа и започва да клати глава. И т.н. знаете как е Grinning
Послената му дума "чушка" звучи като "тучш" и сочи хладилника Grinning има и бебешки думи за "яйце", "брашно", казва и олио.
Каня се да му запиша речника до този момент, но още не съм.
Мислите ли вече за ясли, има ли деца, които са тръгнали скоро?

Последна редакция: ср, 06 яну 2016, 14:28 от little afternoon

# 650
  • Варна
  • Мнения: 1 950
И моето момче само "ъ-ка". Единствено на жабата казва баба. Но като че ли всичко разбира и изпълнява команди, даже понякога приятно ме изненадва.

# 651
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
За много години, момичета!
Пожелавам на всички ви най-вече здраве! Щастието и любовта са неизбежни за нас, оглеждайки се в малките весели и вечно търсещи очички на децата.  Heart Eyes

# 652
  • Мнения: 237
За много години и от мен момичета. Желая ви година изпълнена само с положителни емоции и много приятни изненади от нашите дечица.

И Ивчето само ъ-ка и казва баба на всичко. Когато й кажа например кажи мама, тя пак казва ба. Обаче когато ме вика да й дам нещо или да й помогна да си извади някоя играчка казва мам. Иначе и тя разбира всичко, което й говорим. От известно време насам не спи на обед, или се случва един ден да спи, другия не. Обича да си разпилява всички играчки, но после ми помага и със събирането.

# 653
  • Мнения: 1 067
Литълче добре сме вече, благодаря  Hug
Яслата я чакам с нетърпение, надявам се съвсем скоро да тръгне пак, но предвид нашата ситуация още не знам кога   Rolling Eyes Определено и се отразяваше добре, сега скука по цял ден с дядо си и само чака брат и да се прибере за да почне да го тормози  Laughing
Маги дудне много и постоянно , за сега си я разбираме предимно домашните, прави изречения от типа "мамо дай пие ла", като ла е вода, "мамо иш, нана спа"(Нана е котката ни ).Себе си нарича Меме и е много смешна като се бие с брат си и вика "мамо Ябо бие, Меме пака" (Явор я биел и тя ще плаче)  Joy Joy Joy

# 654
  • Мнения: 2 485
Маги и Надето добре се справят с изреченията! Simple Smile
За ясла ще ходя да подавам скоро молба, че трябвало по-рано и мислим май месец някъде  да го пращаме.

# 655
  • Мнения: 1 175
Привет!
Говоренето ни е на същия хал от вече няколко месеца - мама баба дедън тата дай и да, от скоро ауу за как прави кучето. Общуваме добре, защото ме разбира, но не говори.


Ох да ви се пооплача, започнах да спортувам по малко, ям предимно салати, супи и плодове, но килограмите вървят само нагоре  ooooh! Започвам да се чудя, дали не е хормонална причината??? На този режим преди да родя щях да съм станала кожа и кости...

# 656
  • Мнения: 1 067
Пряобвай с 90 дневната  или някоя моно, ММ свяли доста и с двете, а не беше много стриктен.Моно прави спряганата зя диета на Ваня Червенкова и определено имаше ефект, а е 3 х 12 дни.

# 657
  • Мнения: 1 067
Пряобвай с 90 дневната  или някоя моно, ММ свяли доста и с двете, а не беше много стриктен.Моно прави спряганата зя диета на Ваня Червенкова и определено имаше ефект, а е 3 х 12 дни.

# 658
  • Мнения: 1 175
Мой познат прави 90 дневната и после върна всичко... Не вярвам във временните ограничения; аз така или иначе ям основно супи и салати, рядко си позволявам нещо сладко. Просто ми е супер странно как ми се е променила обмяната ли, що ли  newsm78

# 659
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
Гаги, пусни си щитовидни хормони, отиди на преглед. Доста често там е причината за задържане (и покачване) на теглото, въпреки спазването на хранителен режим.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт