Ebay 95

  • 56 723
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 9 850
Това е платформа с много продавачи, не е интернет магазин. Различните продавачи се намират на различни места по света - за да пристигнат 10 пратки от 10 различни продавача по едно и също време, шансът клони към 0.
Няма общи поръчки, това не е като Амазон или СпортсДирект, Некст и т.н. онлайн магазини.

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 4 541
Здравейте, въпросът ми вероятно е глупав, но ... Сайта не ми позволява да платя с картата си - може ли, това, че валидността и е 03/2016 да е причината?

Не, картата ти валидна до края на месец март, не е това причината.

# 707
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Благодаря, току що разбрах каква е и до сега се борих с paypal. А като новобранец  сега разбрах, че това плащане ми обръща парите по техен курс. Мога ли да анулирам поръчката и след като направя настройките да я пусна наново. и ако може, от къде - не видях бутон за канцелиране.


Последна редакция: чт, 11 фев 2016, 10:07 от elan

# 708
  • София
  • Мнения: 1 223
Благодаря, току що разбрах каква е и до сега се борих с paypal. А като новобранец  сега разбрах, че това плащане ми обръща парите по техен курс. Мога ли да анулирам поръчката и след като направя настройките да я пусна наново. и ако може, от къде - не видях бутон за канцелиране.
Мисля, че няма да можеш - вече си платила. За следващия път да си знаеш, че трябва да настройваш ръчно транзакцията да е по курса на твоята банка, а на РР.

Миналата година имах проблем с изтичаща карта, оставаше и около месец.
Първо опитах да платя с нея в Алиекспрес - не я прие. Намерих същия продукт в Ибей и умишлено исках да го платя с картата /понеже от съпорта на банката казаха, че важи до последния ден на месеца и не знаят защо не приема транзакцията /, пак не се получи. Накрая платих чрез PP без проблеми, а въпросната карта беше единствена за акаунта ми.

Последна редакция: чт, 11 фев 2016, 10:18 от daniabc

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 4 541
Благодаря, току що разбрах каква е и до сега се борих с paypal. А като новобранец  сега разбрах, че това плащане ми обръща парите по техен курс. Мога ли да анулирам поръчката и след като направя настройките да я пусна наново. и ако може, от къде - не видях бутон за канцелиране.



Няма такъв бутон.
Pay Pal може да се настрои да смята по курса на твоята банка.

# 710
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Направих го, но след като бях направила поръчката в ebay и съответно парите са блокирани в сметката. Мога ли да направя нещо или да пия една студена вода - на че са много, но защо да плащам 5лв. повече?
В ebay не може ли да се отказва поръчка, която не е изпратена.

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 4 541
Направих го, но след като бях направила поръчката в ebay и съответно парите са блокирани в сметката. Мога ли да направя нещо или да пия една студена вода - на че са много, но защо да плащам 5лв. повече?

Може да пишеш на продавача с молба да развалите сделката, а той може да не се съгласи и да ти пусне поръчаното нещо, без изобщо да ти отговори.А може да излезе супер разбран и да пусне кейс за разваляне на сделката, за да докаже пред ebay , че продажбата е отменена, парите върнати на купувача, а търговецът няма да дължи такси за тази сделка.
Друго няма какво да направиш.

И не, не може да се  отказва поръчка, вече го написах в предния си пост.

# 712
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Ок, ще ми е за урок. Благодаря ти.

# 713
  • UK
  • Мнения: 5 999
Това е платформа с много продавачи, не е интернет магазин. Различните продавачи се намират на различни места по света - за да пристигнат 10 пратки от 10 различни продавача по едно и също време, шансът клони към 0.
Няма общи поръчки, това не е като Амазон или СпортсДирект, Некст и т.н. онлайн магазини.
О да запозната съм  Peace Аз и сега си пазаря само че от Англ ибей, пак групово  Mr. Green

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 4 541
Това е платформа с много продавачи, не е интернет магазин. Различните продавачи се намират на различни места по света - за да пристигнат 10 пратки от 10 различни продавача по едно и също време, шансът клони към 0.
Няма общи поръчки, това не е като Амазон или СпортсДирект, Некст и т.н. онлайн магазини.
О да запозната съм  Peace Аз и сега си пазаря само че от Англ ибей, пак групово  Mr. Green

Всъщност пазаруваш индивидуално, чрез някой друг, който поръчва вместо теб и  за други хора.  Mr. Green

# 715
  • UK
  • Мнения: 5 999
Горгона точно Laughing търся такэв и в немския му вариант  Laughing

# 716
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
Някой ще ми разтълкува ли смисъла на Buy it now? Буквално ли да го разбирам, че може дадения продукт да се купи на съответната цена? И защо тогава има възможност за Best Offer? В смисъл, че кой би дал две лири за нещо, което може да купи за една /примерно/?


# 717
  • Sofia
  • Мнения: 15 615
Горгона точно Laughing търся такэв и в немския му вариант  Laughing

   Е, на това му се вика "пазаруване чрез посредник", а не "групово пазаруване". Различни неща са. Peace

# 718
  • UK
  • Мнения: 5 999
Горгона точно Laughing търся такэв и в немския му вариант  Laughing

   Е, на това му се вика "пазаруване чрез посредник", а не "групово пазаруване". Различни неща са. Peace
Може , макар  че, заедно с мен, тя обслужва и други макар и близки. Както и да е, нямам никакво намерение да споря в тълкувания  Peace

# 719
  • UK
  • Мнения: 5 999
Някой ще ми разтълкува ли смисъла на Buy it now? Буквално ли да го разбирам, че може дадения продукт да се купи на съответната цена? И защо тогава има възможност за Best Offer? В смисъл, че кой би дал две лири за нещо, което може да купи за една /примерно/?



С едното можеш веднага да го купиш, но имаш възможност да преговориш и за по-ниска цена, макар че рядко са съгласни.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт