Къпане и разходка с температура?

  • 12 572
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Веднъж съвсем случайно разбрах, че разходката се отрази прекрасно на болното ми тогава дете (имаше над 38). А нали  за сваляне на температура лекарите препоръчват вана с 1-2 градуса по-студена вода. Изобщо с какво би могъл да навреди свежия въздух, освен да тонизира детето!
Но аз го давам по-смело.

И аз го давам смело, особено с Васи.

# 16
  • Мнения: 345
и аз не извеждам моята кукла когато има температура,тогава само спинка и няма време за разходки

# 17
  • София
  • Мнения: 276
Ако не е много отпаднал го извеждам за малко на въздух, за да се поосвежи. За къпането - къпя го, но ако състоянието му е по-тежко - не.

# 18
  • Мнения: 1 059
Зависи ако имам възможност да го изведа на свеж въздух (извън града) го правя отразявасе много добре. На нас доктора ни е казал да не го оставямя да се залежи че ставало по лошо

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Свежия въздух и не топлите душчета са препоръчителни дори, когато децата са болни. Педиатър, чието мнение уважавам много, ми обясняваше, че когато детето е болно не пречи да се къпи - дори е добре, защото така се премахвали някакви си мъртви клетки от кожата, които се получават при Т и изпотяването. А в повечето случаи разходките действат тонизиращо.
За това аз също действам по-смело и си разхождам  и къпя децата докато са болни.

# 20
  • Мнения: 3 360
За къпането я къпя!Обличам я нормално,но не я извеждам навън с Т/такъв е и съвета на педито Naughty/

# 21
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не, не го извеждам и да къпя го, освен ако педиатърката не е забранила.

# 22
  • Мнения: 3 042
 NaughtyНе не го извеждам и не го къпя ако е с Т.

# 23
Да разбира се..... Няма нищо страшно, дори е желателно. Аз имам дете на 2 години и когато е болен го извеждам навън и го къпя. Температурата на водата трябвада е няколко градуса по - ниска от температурата му.

# 24
  • Мнения: 396
С висока Т- не Naughty независимо от сезона и времетраенето на разходката!

# 25
  • Мнения: 1 237
NaughtyНе не го извеждам и не го къпя ако е с Т.


И аз така.

# 26
  • Мнения: 3 537
Нито го къпя,нито го извеждам когато е с температура NaughtyВ никакъв случай!

# 27
  • София
  • Мнения: 6 743
Благодаря на всички които ми отговориха.Гледам, че мненията са противоречиви.Явно това се свежда до решението на майката.Днес ме достраша да го изведа, че беше с 38,2 Sad , но може би утре ако е хубаво времето все пак ще поизлезнем за малко  Hug  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 489
Ние в момента сме болни,но днес излизахме на разходка за един час.отрази й се добре.Облекох я както обикновенно.А по повод на къпането-не я къпя,а само се измивам,няма да червяса за няколко дни.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не

Общи условия

Активация на акаунт