Човешкото тяло има ресурси за 150 години живот

  • 14 696
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 365
Людмиле, да не чакаш жена ти като стане на 140, да се регенерира и да заприлича на Памела Андерсън? Не знам какви тайни си открил, но явно не е тайната на разкрасяването:)

Аз пък знам за един хм, човек, дето е живял само 33 години и пак са му стигнали за всичко.

# 16
  • Мнения: 1 161
Людмиле, да не чакаш жена ти като стане на 140, да се регенерира и да заприлича на Памела Андерсън? Не знам какви тайни си открил, но явно не е тайната на разкрасяването:)

Аз пък знам за един хм, човек, дето е живял само 33 години и пак са му стигнали за всичко.
A aз познавам хора, които не съдят другите.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
За кое "всичко" са му стигнали тези 33 години?

# 18
  • Мнения: 1 161
За кое "всичко" са му стигнали тези 33 години?
Да приключи цикъла на първосигналните си инстинкти - да осигури дом, храна, да създаде поколение, да го отгледа и да умре. То повечето хора не стигат по-далеч, независимо в каква форма се проявяват тези първични инстинкти.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако е за Исус Христос, поне официално никой не твърди, че е изпълнил първосигналното с женитбата и децата. Аз съм ок с това хората да са на ниво инстинкти. Във всеки случай е по-добре, отколкото да се пънат да се правят на интересни, само и само да задоволят самолюбието си.

# 20
  • Мнения: 8 567
Направо е плашещо, до колко ще трябва да работим, до 120 години ли?  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 161
Направо е плашещо, до колко ще трябва да работим, до 120 години ли?  Rolling Eyes
Ако зависи от държавата - да  Laughing

# 22
  • Мнения: 6 365
За кое "всичко" са му стигнали тези 33 години?

Да реши единствения истински проблем на човечеството. Като страничен ефект да затвърди позицията си на вседържител на вселената, алфата и омегата, пътят и истината и животът, вселената и всичко останало.

А онзи проблем, и да живееш 120 години в еко-био хармония, пак ще си стои.

Защото интересното е не че тялото ни може да живее 120 години, а че съзнанието ни може да побере безкрайността, независимо колко години живее тялото. Както е казал Джоузеф Камбъл, не е нужно вечността да трае дълго време.

Аз никого не съдя, просто питам какъв ще е крайният резултат от упражнението.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
и баща ти да е Господ, нали така!  Wink

# 24
  • Мнения: 6 365
Андариел, в други теми даваш вид като да си с християнско мислене, да кажем- православно. Защо се учудваш?

Иначе съм забелязала, че имаш по-скоро езическа концепция за бог и действията му, които според теб повече напомнят Зевс, който ти праща Немезида, но не и християнския бог.

Така и никой не ми обясни всъщност каква е файдата да живееш тия 150 години.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз пак съм си християнка, не разбирам, очакваш да съм ревностна и фанатично настроена ли? По-скоро това, което за теб е противоречие, е всъщност свързано с културните пластове, които всеки от нас е поел. А и нали на Исус Христос му казват Син Божи?

Както някой писа по-горе, най-много да те накарат да работиш повече от сто години преди да се пенсионираш.  Grinning

# 26
  • Мнения: 6 365
Не, очаквам поне да знаеш всъщност каква е целта на православието. Просто откривам, че доста хора се пишат православни християни, но на практика разсъждават езически, или някак маниакално законнически.

150 години може да са ти нужни, ако си се захванал с някакво йога извисяване до извратени състояния на съзнанието.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, точно ти се извъди да познаваш целта на православието! Хайде, какво не съм разбрала, разкажи ми!

Във всеки случай не са ти нужни 150 години да те хване старческа деменция. Достатъчни са доста под сто.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Според мен темата по-скоро е за наличието на потенциал да живеем по-дълго, ако начинът ни на живот е различен  Peace  например, ако се движим повече, ако ядем по-малко и по-качествена, жива, прясна храна, ако не сме подложени на толкова много стрес, мръсен въздух и мръсни мисли, емоции, ако се стремим към повече положителни емоции, срещи с близки приятели, излизания сред природата, спорт, балансирано хранене, доколкото ни е възможно, разходки, релаксиране след работа. А не пушене, пиене, работа до откат, никакво движение, никакви тренировки и гимнастика, и после се чудим защо затлъстяваме /например/, разболяваме се от нещо, умираме по-млади. Я от инфаркт, я някоя друга болест. Людмил да каже точно защо пусна темата, но моето мнение е такова. Информиране, подсещане, че от нас самите зависи много колко дълго и как ще живеем. Не само като количество, но и като качество на живота. Не знам за вас, но аз самата се замислих. И от години се движа по посока по-здравословен начин на живот като цяло.

# 29
  • Мнения: 6 365
Е, точно ти се извъди да познаваш целта на православието! Хайде, какво не съм разбрала, разкажи ми!

Във всеки случай не са ти нужни 150 години да те хване старческа деменция. Достатъчни са доста под сто.

Що, тя целта е близка до ума, всъщност т. нар. православие се родее повече с Карлос Кастанеда, отколкото с това, което за повечето хора минава за християнство. Така че ми е пределно лесно да го разбера.

Целта на православието е така да си подредиш битието и съзнанието в съответствие с някои правила, че да станеш нов вид същество, което вече не е човек и не подлежи на човешките закони и ограничения. Крайната цел е не само да спазваш закони, а Господ да те дебне като Зевс, а да постигнеш обожествяване, тоест да се превърнеш в бог на свой ред. Нещо като трансформация от човек в безсмъртен вампир. Абсолютно коректно е, мога да ти дам цитати от стари и нови представители на православието, целта е да станеш безсмъртен супермен. Е, в рамките на християнския морал, не от лошите супергерои.

Общи условия

Активация на акаунт