Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте,
имам потребителски кредит към Първа Инвестиционна Банка, който е погасяван абсолютно редовно и са внасяни малко по-високи вноски, от посочените в погасителния план към договора за кредита. Остават ми още 3 вноски, които реших да внеса наведнъж и да погася кредита. Момичето, обслужващо клиентите не можеше да ми каже каква е точната сума за пълното погасяване и ме изпрати при кредитен инспектор. Сумата, която ми бе съобщена е с около 1100 лв по-висока от общата сума на оставащите ми вноски.
Някой сблъсквал ли се е с подобен казус и какво бихте ме посъветвали да предприема оттук нататък?

# 1
  • Мнения: X
Обяснение не поиска ли?
Ако договорът ти е обвързан с ОЛП или друг променящ се индекс (да ме извинят икономистите/банкерите въвв форума за терминологията), не е чудно, че има разлика.
За мен ПИБ са една от най-коректните банки, с едни от най-компетентните служители.
Поискай обяснение и електронна справка

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 553
Tanq79, има ли някакво развитие?
Ние имаме същия проблем със същата банка. Този месец ни изтече 7-годишният потребителски кредит. ММ като отиде да провери дали всичко действително е приключило, му съобщили че заради покачването на лихвения процент през годините, имаме да внасяме още 3300 лв. Погледнахме си договора и в него пише, че при покачване на лихвениа процент трябва да бъдем уведомени писмено и покачването да се отрази в месечнатс вноска. Мислим да не внасяме и ако се наложи ще се съдим. Има подобни случаи, в които банката губи заведените от нея дела.

# 3
  • Мнения: 113
Tanq79, има ли някакво развитие?
Ние имаме същия проблем със същата банка. Този месец ни изтече 7-годишният потребителски кредит. ММ като отиде да провери дали всичко действително е приключило, му съобщили че заради покачването на лихвения процент през годините, имаме да внасяме още 3300 лв. Погледнахме си договора и в него пише, че при покачване на лихвениа процент трябва да бъдем уведомени писмено и покачването да се отрази в месечнатс вноска. Мислим да не внасяме и ако се наложи ще се съдим. Има подобни случаи, в които банката губи заведените от нея дела.
dannyny, съжалявам за закъснелия отговор. Развитието към момента е подадена искова молба в съда от моя страна, след консултация с 3-ма независими адвокати, които ми казаха едно и също. Не пишех, защото исках да видя развоя.

# 4
  • Мнения: 113
Включвам се, за да информирам, че има положително развитие по казуса. Обадиха ми се от ПИБ и поискаха извънсъдебно споразумение. Споразумението е вече факт.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 553
И нашият въпрос се реши в наша полза. Ние дело не заведохме, но поискахме сумата да бъде опростена, което стана факт.

Общи условия

Активация на акаунт