Показване на заем

  • 4 571
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Здравйте, тъй като в момента тегля ипотечен кредит от Сибанк, от там ми искат бележка че не дължа пари към бившата банка с която работих, а именно ДСК . Става въпрос за документ който се казва "Покаване на заем" . Когато обаче отидох в ДСК ми казаха че този документ е за вътрешно ползване и имат забрана да издават такъв на клиенти, имали подобен който струва 90 лв и служи за пред други банки . Служителката в Сибанк обаче продължава да твърди и дори ми показа такава бележка която има и ми казва че е безплатно. Отидох отново в ДСК и им казах че съм видял подобен документ, отговориха ми че можел да се свали с някав софтуер но едва ли не било нелегално. Някой да знае за какво точно става въпрос  newsm78

# 1
  • Мнения: 29 276
Да не е документа от БНБ за кредитно досие?!?  newsm78

# 2
  • Мнения: 200
Да не е документа от БНБ за кредитно досие?!?  newsm78
Не, просто иззедниците искат 90 лева за бележка че не им далжиш нищо  #2gunfire

# 3
  • Мнения: 18 879
Не знам дали ще ти от полза това, но явно навсякъде е платено. От 2013 досега нещо много са поскъпнали услугите на ДСК, щом сега е 90 лв.:

http://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=94131

Питай в Сибанк дали ще ти свърши работа удостоверение за окончателно издължен кредит, което е общо, а не за пред конкретна банка, защото в ДСК има чувствителна разлика в цената. Другият вариант е да си изкараш безплатна справка от ЦКР, че не дължиш нищо на никоя банка.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 987
Питай ги дали няма да им свьрши работа справка от ЦКР. По-евтина е сьс сигурност.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Документът, който са ти показали в Сибанк, е екранна разпечатка от компютърната система на ДСК. Такава разпечатка служител на ДСК няма право да ти даде. Ако някой го е направил за друг клиент (което явно се е случило, щом го има в Сибанк), той ще си носи последствията.
Справка от ЦКР няма да ти свърши работа, вариантът ти е удостоверение за погасен кредит, което не е за пред банка. Ако от Сибанк се съгласят, разбира се.

# 6
  • Мнения: 412
Документът е моментно извлечение по кредита в ДСК, длъжни са го дадат на кредитополучателя, безплатен е. Аз това дадох в рефинансиращата ми банка. ДСК изгуби въпросните 90 лв. от мен лично.

# 7
  • Мнения: 200
В крайна сметка и от мен ги изгуби, защото използвах някаква опция, която е само 10 лв и е само за пред клиента на банката, но от Сибанк се съгласиха на тази опция.
Между другото все още не мога да разбера защо въпросото извлечение струва толкова пари!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Документът е моментно извлечение по кредита в ДСК, длъжни са го дадат на кредитополучателя, безплатен е. Аз това дадох в рефинансиращата ми банка. ДСК изгуби въпросните 90 лв. от мен лично.
Абсолютно невярно. Някой ти е направил услуга. Той си знае защо.

# 9
  • Мнения: 412
И аз не разбрах, но и вече не ме интересува, тъй като успях да се махна оттам. Справка по кредита с печат - 90 лв.  newsm12  Доста се говори в последно време, точно за такива неща, необосновано високи такси за нищожна дейност. Току виж някой ги подкара.

# 10
  • Мнения: 412
Документът е моментно извлечение по кредита в ДСК, длъжни са го дадат на кредитополучателя, безплатен е. Аз това дадох в рефинансиращата ми банка. ДСК изгуби въпросните 90 лв. от мен лично.
Абсолютно невярно. Някой ти е направил услуга. Той си знае защо.
Абсолютно вярно, имам всички документи. Моля без да сте наясно, да не твърдите. Никой в банката не ми е правил услуга за нищо.

# 11
  • Мнения: 200
И аз не разбрах, но и вече не ме интересува, тъй като успях да се махна оттам. Справка по кредита с печат - 90 лв.  newsm12  Доста се говори в последно време, точно за такива неща, необосновано високи такси за нищожна дейност. Току виж някой ги подкара.
Наскоро имаше репортаж, точно за въпросната бележка, и защо струва толкова. Един умник обясняваше, че видиш ли зад тази бележка стоял човешки труд, защото служител трябва да ти я искара и да я закара на някой да я подпечата... и този труд струва в ДСК точно 90 лв, почти 3 надници на мъжа ми, който извършва тежък физически труд!  #Cussing out
избива ми на агресия и саморазправа...

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Документът е моментно извлечение по кредита в ДСК, длъжни са го дадат на кредитополучателя, безплатен е. Аз това дадох в рефинансиращата ми банка. ДСК изгуби въпросните 90 лв. от мен лично.
Абсолютно невярно. Някой ти е направил услуга. Той си знае защо.
Абсолютно вярно, имам всички документи. Моля без да сте наясно, да не твърдите. Никой в банката не ми е правил услуга за нищо.
Не казвам, че нямате документа. Но твърдението ви, че банката е длъжна да даде документа и е безплатен е невярно.

# 13
  • Мнения: 412
Моментното извлечение по кредит, не се заплаща! Моля четете, какво съм написала. Всеки кредитоискател, може да поиска моментно извлечение по кредита си, банката е длъжна да му даде тази справка!

Yellllow, напълно те разбирам, идеше ми да удуша кредитната в банката за тези 90 лв., и аз работя три дни за тях, а махнем ли данъците и повече дни.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Моментното извлечение по кредит, не се заплаща! Моля четете, какво съм написала. Всеки кредитоискател, може да поиска моментно извлечение по кредита си, банката е длъжна да му даде тази справка!


Без такса? Това къде го пише?

Общи условия

Активация на акаунт