Македония

  • 9 155
  • 206
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 499
Темата е по повод изказването на Външния министър на Русия, Лавров:

http://dnes.dir.bg/news/makedonia-sergey-lavrov-daniel-mitov-19107299

Вие какво мислите по въпроса?

Ще си позволя да направя малко личен анализ на ситуацията:
Смятам, че България по никакъв начин не би трябвало дори и да помисля да приобщава половин Македония, поради това, че там има огромна безработица, нищо не произвеждат, нямат природни ресурси, хората са бедни и при един хипотетичен сценарий на присъединяване ще трябва и тях да храним на социални помощи, а освен това, изведнъж ще се сдобием с още една граница с държава, изповядваща ислям.

П.С. Моля за извинение, ако такава тема вече има из форумите. Не я намерих, затова пускам тази. Ако има друга, моля модераторите да заключат тази, като преди това пуснат линк към другата. Благодаря!

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 19:43 от Popule

# 1
  • Мнения: X
Към изложените доводи искам да добавя и че Македония отдавна няма самосъзнание на част от българските земи.
Не съм чела линка, но като чуя Македония и присъединяване (или синоним) в едно изказване, се наежвам.

# 2
  • Мнения: 1 793
Дрън-дрън са тези изказвания. То така лесно става разделянето на държава и "подаряването" на територията ѝ...  Rolling Eyes В сферата на фантастиките е това и според мен е загуба на време въобще да се обсъжда, че и да се намират кусури на това въображаемо присъединяване.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 765
Тъй като съм Македонка, баш от Македония ще си позволя да коментирам само часта където казваш че има голяма безработица и че нищо не се произвежда. Произвежда се и то МНОГО! Няма декар нива не посадена, каруца не се кара от цигани а от земеделци. Хората които се занимават с земеделие са доста богати. Говоря за Източна Македония. Друго не ми се говори. Избягвам да чета и пиша за страната си тъй като отдавна съм потресена от ставащото там.

# 4
  • HH
  • Мнения: 3 257
... поради това, че там има огромна безработица, нищо не произвеждат, нямат природни ресурси, хората са бедни и при един хипотетичен сценарии на присъединяване ще трябва и тях да храним на социални помощи, а освен това..

Моите уважения, но същото важи и за северозападна България. Това не може да е довод.

Иначе ми е все тая какво казва Лавров. Това няма да стане.

# 5
  • Мнения: X
Моите уважения, но същото важи и за северозападна България. Това не може да е довод.
Впрочем, имаше идеи американските щати да се разделят на отделни икономики, защото богатите захранвали бедните.

# 6
  • Мнения: 272
Спокойно, Популе. Нито България иска да присъединява част от Македония, нито пък част от Македония иска да се присъединява към България. Такава опасност няма.
А това:
 
поради това, че там има огромна безработица, нищо не произвеждат, нямат природни ресурси, хората са бедни и при един хипотетичен сценарии на присъединяване ще трябва и тях да храним на социални помощи .......

Мога само да кажа  Joy Joy Joy. Ти изобщо ходила ли си скоро до Македония?

# 7
  • HH
  • Мнения: 3 257
Моите уважения, но същото важи и за северозападна България. Това не може да е довод.
Впрочем, имаше идеи американските щати да се разделят на отделни икономики, защото богатите захранвали бедните.

Ми те и каталунците искат да се отделят, щото другите испанци били бедни и ги дърпали назад, но и тях няма да ги огрее скоро си мисля.

# 8
  • Мнения: 2 616
Темата е по повод изказването на Външния министър на Русия, Лавров:

http://dnes.dir.bg/news/makedonia-sergey-lavrov-daniel-mitov-19107299

Вие какво мислите по въпроса?

Ще си позволя да направя малко личен анализ на ситуацията:
Смятам, че България по никакъв начин не би трябвало дори и да помисля да приобщава половин Македония, поради това, че там има огромна безработица, нищо не произвеждат, нямат природни ресурси, хората са бедни и при един хипотетичен сценарии на присъединяване ще трябва и тях да храним на социални помощи, а освен това, изведнъж ще се сдобием с още една граница с държава, изповядваща ислям.

Е, след още 20-тина години и без това албанците вече ще са повече и пак ще граничим с държава с преобладаващо ислямско изповедание.  Sunglasses Има външен план за Македония и България, който още преди години беше нагло публикуван в един форум, и той включва териториално и етническо разделение вътре в самите държави!  Sunglasses А за България феноменът Слава Севрюкова беше предсказала, че ще бъдат безкръвно откъснати територии югоизточно с мълчаливото съгласие на европейските лицемери и ще минат към Турция.  Sunglasses Това е напълно реална вероятност, като се има предвид, че в определени райони в този край на България български почти не се говори!   Shocked

# 9
  • София
  • Мнения: 5 499
Тъй като съм Македонка, баш от Македония ще си позволя да коментирам само часта където казваш че има голяма безработица и че нищо не се произвежда. Произвежда се и то МНОГО! Няма декар нива не посадена, каруца не се кара от цигани а от земеделци. Хората които се занимават с земеделие са доста богати. Говоря за Източна Македония. Друго не ми се говори. Избягвам да чета и пиша за страната си тъй като отдавна съм потресена от ставащото там.

Ами аз чета статистики. Пише, че в Македония безработицата е 27 процента...За сравнение, тази в България е 11. Това означава само, че няма производство, а от там и няма заетост. Разбира се, не коментирам сивата икономика. Ама на нас държава с развита сива икономика не ни трябва. Naughty Говоря хипотетично, разбира се. Нямате и природни ресурси. Въобще, Македония да си стои Македония.

http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_the_Republic_of_Macedonia

Е, след още 20-тина години и без това албанците вече ще са повече и пак ще граничим с държава с преобладаващо ислямско изповедание.  Sunglasses Има външен план за Македония и България, който още преди години беше нагло публикуван в един форум, и той включва териториално и етническо разделение вътре в самите държави!  Sunglasses А за България феноменът Слава Севрюкова беше предсказала, че ще бъдат безкръвно откъснати територии югоизточно с мълчаливото съгласие на европейските лицемери и ще минат към Турция.  Sunglasses Това е напълно реална вероятност, като се има предвид, че в определени райони в този край на България български почти не се говори!   Shocked

Мдаа...? newsm78
Не съм съгласна с частта за Турция, защото смятам, че българските турци не смятат, че трябва да живеят в Турция. Ако смятаха така, до сега да са отишли да си живеят там, никой не ги спира. Ама щом са останали тук, в България, означава, че не им е зле в България - Европейски Съюз и т.н. А Турция никога няма да я приемат в ЕС...

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 19:53 от Popule

# 10
  • Мнения: 272

Ами аз чета статистики.

Още малко е трябвало да почетеш, пък и чете с разбиране да приложиш.

Изобщо не ми е ясно защо се дават някакви мнения какво ни трябвало, пък какво не ни трябвало. Нито ние искаме части от Македония, нито части от Македония искат да стават български. Няма нужда от подобни упражнения на разсъждение по темата.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 499

Ами аз чета статистики.

Още малко е трябвало да почетеш, пък и чете с разбиране да приложиш.

Изобщо не ми е ясно защо се дават някакви мнения какво ни трябвало, пък какво не ни трябвало. Нито ние искаме части от Македония, нито части от Македония искат да стават български. Няма нужда от подобни упражнения на разсъждение по темата.

Напротив! Смятам, че казаното от Лавров е провокация и може да запали конфликт между България и Македония. Затова трябва ясно да заявим, че на нас Македония не ни трябва. Да си стоят където са си и каквито са си!

Я дай ти статистики, опровергай ме, щом казваш, че не съм дочела? Thinking

# 12
  • Мнения: 25 615
Ами аз чета статистики. Пише, че...

Няма лошо да се четат статистики. И каквото и да е друго по принцип.
Но не е много умно да се вярва сляпо и безкритично на прочетеното, особено на статистики.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 499
Ами аз чета статистики. Пише, че...

Няма лошо да се четат статистики. И каквото и да е друго по принцип.
Но не е много умно да се вярва сляпо и безкритично на прочетеното, особено на статистики.

Така е. Но няма друг начин човек да се запознае с икономиката на дадена държава, освен да прочете статистиките. Те се правят от професионалисти, нали така? Сега, ако има развита сива икономика, то не се ли борим точно срещу това? И за какво ни е още един таралеж в гащите със сива икономика, когото да присъединяваме? Сори, македонци, но аз не ви ща! Стойте си във вашата прекрасна татковина!

# 14
  • HH
  • Мнения: 3 257
Сори, македонци, но аз не ви ща! Стойте си във вашата прекрасна татковина!

Напиши го на един плакат и отивай да протестираш пред парламента . Тук може да останеш нечута от македонците  Wink

Общи условия

Активация на акаунт