Жегата навън настъпва яко, мамите от ИБ очакват с нетърпение страхотно лято!

  • 18 014
  • 755
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 4 131
ми то като се замислиш, вероятно инхалациите изнежват белите дробове и/или улесняват достъпа на всякакви добитъци до организма .. не казвам, че в определени случаи не са доказали своята ефективност, но ми прави впечатление, че много често и през много кратък период ги изписват .. и то при доста от вас го забелязах ..

 newsm10 Дааа затова избягвам да ги правя. Само когато наистина нещата не са ОК ги правя и то след консултация с лекар и за не повече от 7 - 10 дни.


А каква ни е алтернативата тогава? Без инхалациите с Пулмикорт правеше пневмонии, сега поне само до бронхит стигна последния път  Tired
Как да ги стабилизираме тези деца докато го израстат? Вариантите да я оставя вкъщи за по-голям период от време са
1. да я закарам при баба и, за което съм против, не съм спокойна, че ще ме информира, ако има нещо, а това е най-добрият вариант, защото ще е извън София;
2. баба и да ни дойде "на гости" - положението става леко изнервящо и за двете страни;
3. детегледачка - финансово няма да издържим;
4. да си взема непл. отпуск - като предишното и коУежката в допълнение.
Магнет, дано и никога не се наложи да ползвате този уред  Peace

Ужас, УЖАС! Ние сега обмисляме как да мине на половин такса за 2 месеца в яслата, че финансово вече е много зле положението.
За момента инхалации с Пулмикорт правим само при пристъп, иначе караме само на Сингулар, Ериус/Ксизал и в момента давам Имунобор Кидс.

Вариант за гледане извън София няма. Когато можем - през седмица ходим при баща ми, но да я оставя при него е абсурд, защото няма лекари/болница/медицински център, а той няма и кола за да я закара евентуално. А аз като съм на работа съм без кола и грам също не мога да реагирам, а за да стигне ММ до там му трябва поне час. Докато излезе от София и стигне.
Иначе е много хубаво и спокойно, но при тези нейни здравословни проблеми без мен или ММ няма как да я оставим колкото и да ни се иска.

Свекървата: няма как да дойде защото има градина и лозя, които гледат. А да я оставим при тях същото като да я оставим при баща ми. А и ще трябва всеки петък да бие по 350 км. за да я видим и т.н. А още е прекалено малка за да я оставим на толкова голямо разстояние. Те също нямат болница, а най близката е на 40 мин. път с кола. Та и при нас няма много варианти.

Да си остана вкъщи - не е вариант. Имаме кредит, който изплащаме, а мислим евентуално да купуваме жилище след година - две най много и трябва да работя. Не са много парите, защото те покриват яслата на детето, но живи и здрави ако станат нещата с държавната ще влезем в по добро финансово положение, а и като цяло не съм спряла да търся и друга по добре платена работа. Но с малко дете е трудно, но като цяло и работното време в момента ме удовлетворява и се съобразяват, което ме кара да седя и да не правя много проблеми. За болничните са толерантни, но и аз гледам да не злоупотребявам.

P.S. Някой ще направи ли новата тема?

Последна редакция: ср, 10 юни 2015, 16:58 от ®˙·٠• АлЕкС •٠·˙®

# 751
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Мравче аз на твое място щях да я пратя при бабата .. колкото и да е лоша си мисля, че е 100 пъти по-добре там да е здрава 2 месеца и да се закрепи, отколкото при теб и 2 пъти в месеца да е болна .. ненавиждам ги тия избори, които трябва да се правят, но както казах - аз лично бих избрала този вариант в името на детето и неговото здраве ..

# 752
  • Северозапада
  • Мнения: 5 475
Меци, тя не е лоша. Това е баба-свеки-учителката, която я гледала вече 2 пъти, но вкъщи. Проблемът ми е, че се прави на силна и, уж да не ни тормози, не би ни казала, ако не се чувства добре, ако детето не се чувства добре и т.н. Ще гледа сама да се справи. А как да живея 2 месеца в постоянни мисли дали детето ми е ок, казва ли ми всичко, дали не крие? София е малка още, ако поне можеше да говори, за да си говорим по телефона, със сигурност щях да съм по-спокойна. Ще го мислим с ММ как да си направим отпуските, така че тя да може да изкара макс. време извън София, но винаги да е с поне един от нас.

# 753
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Мравче не я познавам жената, но все си мисля, че ако детето не е добре, не би скрила .. все пак учителския рефлекс си мисля, че ще надделее .. още повече, че от теб съм останала с впечатлението, че жената е стриктна .. пък и да ти кажа по моята майка съдя, че преварената вода е по-свидна .. спомням си, че още преди да се появят децата, майка ми развиваше теорията колко лоша баба ще е, понеже ще е строга с внуците .. ела да я видиш сега .. по-мека от памук е покрай тия деца, чак ме подлудява понякога .. по-скоро майчинския инстинкт те навява на тия мисли, още повече, че подобна ситуация ти е непозната .. вероятно на твое място и аз така щях да се чувствам и мисля, но като се знам как психирам покрай разболяванията на Ема, ако не намеря разумна друга алтернатива на яслата, ще склоня на помощ от бабата ..

# 754
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Ние сме вече вкъщи. Операцията мина и ни пуснаха следобяда вкъщи. Малчо е леко крив, но предполагам го наболява и затова. Пък и от упойката се криви още. После ще разказвам как мина, че сега ще ходим до Джъмбо. Анестезиолога го подкокороса и няма отърване   Laughing
Ако някой иска може да пусне нова тема, а ако не ви се занимава довечера вероятно след 10 ще го направя аз Whistling

# 755
  • NE
  • Мнения: 10 999
Ей сега пускам темата.

НОВА ТЕМА

Последна редакция: ср, 10 юни 2015, 19:23 от Flower Fairy

Общи условия

Активация на акаунт