На море в Гърция 2015 - III

  • 88 723
  • 810
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 306
До Агиофили с водното такси Simple Smile

Разбира се, вариантът рент-а-кар винаги го имате. Таксита и да съществуват там, ще ви излезе много скъпо, хубавите плажове са далече.

# 46
  • Мнения: 1 686
Захир, малко със закъснение, но за близко пътуване в Гърция препоръчвам о.Самотраки и поточно http://www.booking.com/hotel/gr/beach-apart-archondissa.el.html.
Уникална почивка изкарахме там преди 2 години. Бяхме с две малки деца и обикаляхме много из острова - навъртяхме 250км. Плажът пред хотела е каменист, но пък е частен и с обувки за газене нямаш проблем. От южната страна на острова има пясъчен плаж. Таверни има уникални - козето месо е под най-различни форми и все кулинарни вкусотии. Козе кисело мляко и сирене има в изобилие, което е страхотно. Това за мен беше почивка сред природата и ме върна в детските години по Ахтопол, Мичурини т.н., а това е вида почивка, която все още търсим. Наситихме се на препълени 4-5звездни олинклузиви. Миналата година бяхме в района на Волос - Хорефто, където също изкарахме страхотно.

И накрая да благодаря на всички, които се включиха да ми помогнат тук и на лични за избора ни тази година. Намерих страхотна вила на брега на морето, преди първия ръкав на Халкидики и ще се завърнем в района след повече от 8 години.
Ще напишеш ли коя е вилата, на мен ми предстои търсене.

# 47
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте, момичета!
Очакваме с нетърпение пътуването до остров Корфу Simple Smile
Въпрос : има ли смисъл да се купуват обувки за камъни и морски таралежи за Корфу, северното крайбрежие?  За децата, разбирасе. Опасявам се, че около 1-6 Юни ще е студено за море, а след един месец ще са ги израснали и няма да им стават. В момента има по 10 лева в Тмаркет.

На север плажовете са големи и пясъчни, аз не бих купувала аква обувки. Разбира се зависи къде точно ще ходите, има и малки, по-каменисти плажчета.

# 48
  • Мнения: 1 686
Здравейте, момичета!
Очакваме с нетърпение пътуването до остров Корфу Simple Smile
Въпрос : има ли смисъл да се купуват обувки за камъни и морски таралежи за Корфу, северното крайбрежие?  За децата, разбирасе. Опасявам се, че около 1-6 Юни ще е студено за море, а след един месец ще са ги израснали и няма да им стават. В момента има по 10 лева в Тмаркет.

Аква обувки има в HIT в Младост за 4 лв.

# 49
  • София
  • Мнения: 679

Поздрави на Параход за слънчевото настроение на темата.   bouquet

Magnolia, ако целта ви е спокойствие, можете да извадите Парга от списъка - през юли ще бъде препълнено.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 914
Пътят от града Лефкада до Василики е не повече от 40 км /дори не си правя труда да засичам километри и разстояния/ и надали се взема за повече от 40 минути, особено извън топ сезона.
И да подкрепям напълно netpet, че пътуването през нощта е най-добрия вариант за пътуване с малки деца, защото те спят и не се изнервят от дългия маршрут, ако децата не са свикнали да пътуват.
И още нещо,ако шофьора е бил до 19 часа на работа и тръгне да пътува, за мен по-далече от Солун е по-добре да не се напъва.Пътуването нощем по тази магистрала Солун-Игуменица е най-монотонното шофиране, което някога съм имала - няма никакво движение, няма напрежение и самото каране те унася.

Последна редакция: пт, 22 май 2015, 20:07 от veka

# 51
  • софия
  • Мнения: 9 590
Привет и тенкю, Параходе! Преведе ли линковете  hahaha

Кой питаше за Егремни, има кафене долу, има сувлаки, коктейли, вода, бира, само кенеф няма, ма и горе на 350 стълби пръхтене също няма. На Порто Кацики има сервиз, едни каки и батковци тичат с менюто и ти носят и единито и пиинито на плажа, а там пък стълбите са пренебрежимо малко. На Агиофили има фрапе, бира, вода и безалкохолни.

До Василики стигаме за девет часа и половина при ранно тръгване сабале, спиране за кафе, тоалетна и гориво на Сандански, и после две-три спирания по пътя. Ферито до Фискардо пътува един час.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 289
Здравейте! Ние тези дни ще стягаме куфарите за Корфу, или поне така се надявам, защото сме зависими от транспорта, ще пътуваме с познат. Ходила съм 4 пъти, при това три от тях бяха за цялото лято, но сега ми е притеснено, защото за първи път ще излизам от граница с бебе. Ще си копирам акта за раждане за всеки случай, въпреки че сме женени. Ще направя и семейна застраховка за дните, в които ще сме там. Какво друго бихте ме посъветвали, което се различава от ходене на бг черноморието с бебе? И още един въпрос - знаете ли кои марки пюрета се предлагат в гръцките вериги и какви са им цените? Чудя се дали да си купя оттук, но като се сетя с колко багаж заради малката тръгваме, все мисля и обмислям как мога да го намаля.

Приятна почивка! Ще чакам отзиви, тъй като и ние сме се запътили натам в края на лятото. Явно познаваш острова, къде ще ми препоръчаш да отседнем - на западното или източното крайбрежие, защото още се колебая. Мислих си за Палеокастрица или Дасия. Искам да е равноотдалечено от всички забележителности. Разстоянията до плажовете не са от значение, обикновено ходим с кола до там и сменяме всеки ден.
Зависи какво търсите от почивката. Аз съм била едно лято в Сидари и А. Стефанос, това е северното крайбрежие и плажовете са предимно песъчливи. В Сидари има повече заведения, докато А.Стефанос е по-скоро за спокойни семейни почивки. Две лета изкарах в Ипсос, точно до Дасиа (а сега ще сме в Дасиа), плажът е ужасен, камъни, чакъл, тясна плажна ивица... За две лета отидох веднъж или два пъти там на плаж. Но пък има забавления, заведения, ако по това си падате. Западната част е с по-хубави плажове, но пък не знам как е нощния живот там. А Палеокастрица е страхотно място, но винаги е пренаселено и плажа пак е гаден. Влизането във водата е истинско изпитание, защото в началото са едни хлъзгави камъни, но пък водата е кристално чиста. Не мога да препоръчам хотел, защото никога не съм спала на хотел там, винаги съм си имала квартира за целия сезон. На юг от Корфу Таун не съм ходила, така че нищо не мога да препоръчам.

# 53
  • Мнения: 18 752
Привет и тенкю, Параходе! Преведе ли линковете  hahaha

Кой питаше за Егремни, има кафене долу, има сувлаки, коктейли, вода, бира, само кенеф няма, ма и горе на 350 стълби пръхтене също няма. На Порто Кацики има сервиз, едни каки и батковци тичат с менюто и ти носят и единито и пиинито на плажа, а там пък стълбите са пренебрежимо малко. На Агиофили има фрапе, бира, вода и безалкохолни.

До Василики стигаме за девет часа и половина при ранно тръгване сабале, спиране за кафе, тоалетна и гориво на Сандански, и после две-три спирания по пътя. Ферито до Фискардо пътува един час.

Миналата година юни месец категорично на Агиофили такива екстри нямаше. Мога да покажа снимки от всяка страна за доказателство. На Егремни кафене видях само преди стълбите, долу не видях (работещо).

Последна редакция: пт, 22 май 2015, 20:41 от wild poppy

# 54
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Най-накрая и аз в тази тема  Heart Eyes От кога се точа и все не успяваме да се организираме. Тъкмо щях да чета и проучвам къде какво препоръчвате на Халкидики и мъжът се завърна от командировка в Атина и каза, колегите препоръчали Вурвуру. Там резервирахме апартамент за първата седмица на август в една къща. Толкова бързо стана, че сега се чудя, дали е бил добър избора и да не се разочаровам  Crazy
Споделете впечатления от района, моля.

# 55
  • Мнения: 69
Искам да си взема аква обувки.
Къде мога да ги намеря.

Благодаря предварително.
Simple Smile

# 56
  • Мнения: 9 266
Аква обувки в ХИТ Младост 3 и ТМаркет ..
Вурвуру е най най най хубавото място няма да съжалявате

# 57
  • софия
  • Мнения: 9 590
И аз мога да покажа снимки, а и няма за какво да лъжа. Ние сме били септември. Единственото обяснение е, че може би силният сезон им е юли и август, и са останали до септември. Не е баш заведение това на Агиофили, просто една бамбукова тента и отдолу имаха някакъв преносим генератор за ток  и едни големи хладилни кутии.
На Егремни барът си беше много готин, страхотна музика, коктейли.. абе бар. Отстрани до него печаха сувлакитата - 2 евро един брой в хлебче, това имаше само за ядене и разни сладки неща и сладоледи.

Последна редакция: сб, 23 май 2015, 00:01 от shhhh...

# 58
  • софия
  • Мнения: 9 590
Eто колко шезлонги има на Порто Кацики, кафенетата са горе, виждат се.

Тази е от бара на Егремни, сори на всички, на което се вижда самият бар съм и аз Simple Smile

Този навес, който почти е изрязан от снимката е въпросното място с напитките на Агиофили.

# 59
  • София
  • Мнения: 462
До Агиофили не стигнах, но на Егремни си имаше бар и шезлонги и на Порто Кацики носеха поръчки точно както шшшш.. казва.

Данке за темата, Параход Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт