Wayward Pines - някой гледа ли?

  • 32 421
  • 739
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 32 268

Както писах и по-напред - хич не ми се вярва това да е план на автора, защото не мисля, че той сам ще си плюе на идеята и ще промени оригиналната история, която сам е писал. За мен това си е по-скоро режисьорско виждане. Лошо няма, промените няма да са непременно лоши, стига по-нататъшното действие, а и финалът, да ги оправдаят  Peace

Вярно че така каза.
Няма лошо да не е точно по книгата. Така ще е интересно и за тези, които са я чели. Но все пак е редно да има някаква логика  Grinning

# 496
  • София
  • Мнения: 1 982
H0uSse_Baby - така поднесен образа на Пилчър е по-сложен и това вътрешно  противоречие между амбициозен учен и нормален човек, всъщност го прави по-комлексен и интересен персонаж.

Ако си представим за миг, че цялата ни планета представлява нещо като градчето Wayward Pines, ще може да видим много прилики. Разликата е в мащаба. Нима сегашните водещи правителства по света не крият съзнателно хиляди важни и всевъзможни истини за миналото, настоящето и бъдещето на хората? Но също знаят, че ако изведнъж бъдат споделени с хората, много по-вероятно е да настъпи хаос и неконтролируеми последици от всякакъв характер. За това и е по-добре за всички - управляващи и управлявани да живеят в контролиран псевдо реализъм, който ще позволи на хората да съществуват и вървят някакси напред, дори с капаци на очите  Simple Smile

Споделям мнението на H0uSse_Baby, за откровения път, по който трябва да се гради бъдещето в тази ситуация, но това е едно идеалистично виждане, което неминумо влиза в разрез в най-важната цел - да оцелее човешкия вид. Иначе казано, няма грешен или правилен подход в този избор. Всяка гледна точка може да бъде обоснова и логична в зависимост от личните възприятия.

Много още може да се пише  Simple Smile

# 497
  • Мнения: 32 268
H0uSse_Baby - така поднесен образа на Пилчър е по-сложен и това вътрешно  противоречие между амбициозен учен и нормален човек, всъщност го прави по-комлексен и интересен персонаж.

Ако си представим за миг, че цялата ни планета представлява нещо като градчето Wayward Pines, ще може да видим много прилики. Разликата е в мащаба. Нима сегашните водещи правителства по света не крият съзнателно хиляди важни и всевъзможни истини за миналото, настоящето и бъдещето на хората? Но също знаят, че ако изведнъж бъдат споделени с хората, много по-вероятно е да настъпи хаос и неконтролируеми последици от всякакъв характер. За това и е по-добре за всички - управляващи и управлявани да живеят в контролиран псевдо реализъм, който ще позволи на хората да съществуват и вървят някакси напред, дори с капаци на очите  Simple Smile

Споделям мнението на H0uSse_Baby, за откровения път, по който трябва да се гради бъдещето в тази ситуация, но това е едно идеалистично виждане, което неминумо влиза в разрез в най-важната цел - да оцелее човешкия вид. Иначе казано, няма грешен или правилен подход в този избор. Всяка гледна точка може да бъде обоснова и логична в зависимост от личните възприятия.

Много още може да се пише  Simple Smile

Права си. Но аз не харесвам тази политика. Смятам, че трябва истината да се знае, независимо каква е.

# 498
  • Мнения: 2 752
Няма лошо да не е точно по книгата. Така ще е интересно и за тези, които са я чели. Но все пак е редно да има някаква логика  Grinning
Логиката на места и на мен ми се губи, но въпреки това искам да видя докрая гледната точка на режисьора. Ясно е, че са му поставили много ограничения, с които се съобразява, но дотук ми се струва, че успява да се справи доста добре. Накрая очаквам всичко да си дойде на мястото и всички въпроси да си намерят отговора.

# 499
  • Мнения: 32 268

Логиката на места и на мен ми се губи, но въпреки това искам да видя докрая гледната точка на режисьора. Ясно е, че са му поставили много ограничения, с които се съобразява, но дотук ми се струва, че успява да се справи доста добре. Накрая очаквам всичко да си дойде на мястото и всички въпроси да си намерят отговора.
И аз се надявам. Факта, че не са разтеглили сюжета и липсват насапунисани серии го правят много интересен и динамичен.

# 500
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Всъщност режисьорът на всяка серия е различен.

И това за мен е още един плюс на сериала  Laughing

# 501
  • Вестерос
  • Мнения: 38 363
Чак сега гледах. Харесва ми серията. Кейт каза, че шефа й оставил съобщение, а не , че са говорили и в съобщението й казал, че е в правителствен експеримент и да се впише и тя.

# 502
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
И аз вчера гледах много интересно  Thinking Наистина трябва се види,ето видяхте каза им се,те мислят,че са промили мозъка на Итън.

# 503
  • Вестерос
  • Мнения: 38 363
Да, което е типична реакция  Laughing

# 504
  • Мнения: 3 096
Скрит текст:
беше изпаднал в нещо като отчаяние или моментна депресия го наречете, в мига когато сестра му - Пам, му съобщаваше добрата вест за заченалите 2 момичета от първото поколоение. Та в този момент, Пилчър с психясал вид задава въпроса - неизбежен ли е стремежа към самоунищожение...?
Дийтрон, съгласна съм с размислите ти, но според мен точно тази реплика на Пилчър се отнася за друго, а именно
Скрит текст:
- предстоящия атентат. Мисля, че и последвалият диалог със сестра му го потвърждава.

# 505
  • София
  • Мнения: 1 982
Songes - Да да - напълно права си. Аз всъщност точно този момент визирах като самоунищожение -
Скрит текст:
поставянето на бомбите
Просто не се изразих достатъчно ясно.  Simple Smile

# 506
  • Мнения: 514
И аз вчера гледах много интересно  Thinking Наистина трябва се види,ето видяхте каза им се,те мислят,че са промили мозъка на Итън.
Затова трябва да им направят разходка с хеликоптера или да ги оставят навън. После сами ще искат да се върнат в града ако оцелеят  Laughing

# 507
  • Мнения: 32 268
И аз вчера гледах много интересно  Thinking Наистина трябва се види,ето видяхте каза им се,те мислят,че са промили мозъка на Итън.
Затова трябва да им направят разходка с хеликоптера или да ги оставят навън. После сами ще искат да се върнат в града ако оцелеят  Laughing

И аз това си помислих. А дано в следващата серия се сетят да ги разходят. Laughing

# 508
  • София
  • Мнения: 1 982
И аз вчера гледах много интересно  Thinking Наистина трябва се види,ето видяхте каза им се,те мислят,че са промили мозъка на Итън.
Затова трябва да им направят разходка с хеликоптера

skybye - То хубаво ще ги разходят невярващите с хеликоптер, ама така ще се върнат към самоопостушителния и вече преживян вариант...
За това Пилчър решава частично да разкрие истината на тези, които ще я приемат лесно и без много условности - учениците на Wayward Pines  Wink
Това решение, макар и жестоко към по-възрастните граждани на града, звучи доста резонно и най-вече стратегически издържано, защото само поколение след размразяването, града ще има реална съпротива на така наречените аберации или по-точно казано - отклонения.
Поне за мен, като човек обичащ фотографията, да чувам/чета, че злите са наричани аберации е малко смешно и трудно за възприемане  Laughing

Не очаквах, че този сериал ще ми допадне, а още по-малко провокира да се замисля по някакви теми свързани с него  Simple Smile

# 509
  • Мнения: 514
То хубаво ще ги разходят невярващите с хеликоптер, ама така ще се върнат към самоопостушителния и вече преживян вариант...
...който ми се струва невероятен, защото инстинктът за самосъхранение би трябвало да е по-силен от депресията, че светът се е променил и близките са умрели. В това отношение сериали като Живите Мъртви ми се струват по-реалистични. Там се борят да оцелеят, а не да се самоунищожат.

И на мен много ми харесва сериала въпреки странностите

Общи условия

Активация на акаунт