Wayward Pines - някой гледа ли?

  • 32 426
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 498
Нов-новеничък сериал по Фокс. Гледах първите два епизода. Много е обещаващ!

# 1
  • Мнения: 400
И на мен много ми харесва. Много е различен от обичайните бози. smile3501

# 2
  • Мнения: 1 498
Поне две сме значи Simple Smile

# 3
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Aз изгледах пилотният епизод, втория обаче го пропуснах, субтитри още няма, а не го намирам и качен с БГ аудио никъде. Ако някой го срещне, моля, да ме алармира Simple Smile
Иначе и на мен ми хареса, обещаващо изглежда, дано да ми задържи интереса.

# 4
  • София
  • Мнения: 27 339
Какво мислите, дали всички в това градче са мъртви и това е някакво място 'after life'
или някакъв експеримент на правителството. Бяха оградени с някаква ограда като тази в Лабиринтът, а доколкото си спомням в края на пилотния епизод, детективът Адам Хаслър (с който Ийтън все не може да се свърже) доколкото си спомням говореше с някой по телефона и очевидно показаха, че знае нещо за това място и ако знае това би трябвало да изключи горното предположение.
Доста е объркано на този етап, което ме радва. Simple Smile


И моля ако някой е чел книгите да предупреждава, че самия спойлер е свързан с книгите!

# 5
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Какво мислите, .....
Доста е объркано на този етап, което ме радва. Simple Smile


И моля ако някой е чел книгите да предупреждава, че самия спойлер е свързан с книгите!

Хаслър се срещна с психиатъра от Wayward Pines, който говори с Итън, и според мен не само знае за това място, а той лично го е пратил там, но се усети известно колебание в него сякаш.

# 6
  • София
  • Мнения: 27 339
да, точно така. онзи с очилата, дето във втората серия почти го нави за операция ама Итън като видя сестрата и бързо, бързо му секна желанието, хаха.
Нещо става тук, може да не се окаже нито едното, нито другото, може да е комбинация от двете, ама чакай малко след като Хаслър е говорил с човек от Уейъурд, то няма как жив човек да говори с мъртъв и първата версия отпада още след пилотния епизод.
апропо тогава още нямаше тази тема и писах в темата за сериалите, че бях доста разочарован от факта, че много бързо показаха оградите и че са в затворено пространство. Но това което ми харесва е самата мистерия и атмосферата, както и изпълнението на Мат Дилън, който си е страхотен актьор.

# 7
  • Мнения: 400
На мен този сериал ми напомня за филма "Злокобният остров" (The shutter island) с Леонардо ди Каприо.

# 8
  • Мнения: 514
Харесва ми сериала, но малко нелогичен ми се стори втори епизод
Скрит текст:
Защо им трябваше да бягат докато са на вечеря при бившата му колежка и да рискуват да ги усетят, вместо да оставят чиповете в хотела или там където са отседнали или под някоя пейка в парка и да бягат когато не са в полезрението на бивша федерална агентка. Очаквах по-добре обмислен план за бягство от Итън. А Беверли уж беше много печена, борбена със самообладание първи епизод като му помогна да избяга от болницата, а втори епизод беше пълна противоположност - изпадна в паника и се издаде с нервността си. Също така не ми се връзва защо беше барманка в началото на първи епизод, после имаше някакъв друг барман в заведението, който отричаше да имат такава жена на име Беверли, а втори епизод пак я показаха за малко като барманка.
Дано всичко придобие смисъл по-натам

# 9
  • Мнения: X
Много ми хареса първи епизод и след малко пускам втори. Обожавам такива филми, ако някои знае и други подобни, нека препоръча. Ей така, да държат в напрежение!

По повод първия епизод си мисля, че или е някакъв експеримент на правителството, да пратят там част от агентите си, които може би знаят нещо, което не бива да се разчува. В това градче са направили затворена среда, сигурно им дават някакви лекарства и упойващи вещества, а може и да им правят нещо на мозъка.. newsm78

Другото, което ми идва на ум, е че Адам го е пратил там, защото това градче е направено така, че ако имаш пари плащаш и се отърваваш от някой, който ти пречи, без да умира, но да остане затворен там.
Дали Адам не харесва жената на нашия?

Мерси за темичката!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 5 830
Какво мислите, дали всички в това градче са мъртви и това е някакво място 'after life'
или някакъв експеримент на правителството.

Като добавим и че времето за всеки вътре тече различно?!?!?!   newsm78
За Бевърли е минала една година, за Кейт 12 години, същевременно е изчезнала от 5 седмици  Thinking

Последна редакция: сб, 23 май 2015, 16:38 от Amidala

# 11
  • Мнения: X
Кой ден качват новия епизод в замунда?

# 12
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Харесва ми сериала, но малко нелогичен ми се стори втори епизод
Скрит текст:
Защо им трябваше да бягат докато са на вечеря при бившата му колежка и да рискуват да ги усетят, вместо да оставят чиповете в хотела или там където са отседнали или под някоя пейка в парка и да бягат когато не са в полезрението на бивша федерална агентка. Очаквах по-добре обмислен план за бягство от Итън. А Беверли уж беше много печена, борбена със самообладание първи епизод като му помогна да избяга от болницата, а втори епизод беше пълна противоположност - изпадна в паника и се издаде с нервността си. Също така не ми се връзва защо беше барманка в началото на първи епизод, после имаше някакъв друг барман в заведението, който отричаше да имат такава жена на име Беверли, а втори епизод пак я показаха за малко като барманка.
Дано всичко придобие смисъл по-натам

Бевърли му каза още в първи епизод, че се опитват да го объркат и за това онзи му каза, че там не е работила никаква жена. Той нали припадна там и барманът по радиото каза "11-16-28 не се чувства много добре"

Наистина има много нелогични неща, но вярвам, че ще ни изяснят всичко Wink

Скрит текст:
Публичното убийство на Бевърли ми дойде твърде реалистично. Имаше обаче един младеж, който изглеждаше истински отвратен и не много съгласен със случващото се, очаквам изненади от него.

# 13
  • Мнения: 4 607
Според мен не беше само един младежът, който не беше съгласен със случващото се. Дадоха доста разплакани, включително и секретарката на полицая, че дори и Кейт. Кейт според мен играе и се преструва. Rolling Eyes

Иначе Бевърли наистина много паранояса в този епизод, но ми се струва, че може и да са и дали нещо. А и от самото начало ми изглежда някак нестабилна, не се знае дали другият агент не "се е самоубил" заради нея. Rolling Eyes

И на мен ми се струва, че шефът на Итън харесва жена му, но пък от промото за следващия епизод
Скрит текст:
жена му и синът му отиват при него...
Crazy

Това с различната представа за времето от всички наистина може да се дължи на някакви лекарства или подобно. Или на операция, от която са имали нужда, след като са пристигнали в градчето. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: X
Скрит текст:
Явно ако един излезе от градчето, това ще има последици за всички, щом така жестоко наказват затова.

Жал ми стана за Бевърли, мислех че ще е от главните действащи лица. Според мен беше така стресирана, защото знаеше какво ги очаква като ги хванат. Нали полицая е убил Еванс, защото са го хванали като е бягал. Според мен жена му каза, че се е самоубил, в такъв смисъл, че сам си е избрал съдбата, т.е съзнателно е избягал.

Това с разминаването в годините ми е много интересно.

Имам чувството, че всички в градчето са попаднали така там. Някои са били агенти, други сигурно важни свидетели, политици и т.н. С времето всички са свикнали да живеят нов живот и спазват правилата да не говорят за миналото, да не бягат, за да не умрат.
Всеки играе цирк и са си намерили работа, създали са семейства, просто защото нямат друг избор.
На тази мисъл ме наведе като Кейт изкоментира с мъжа си, че сигурно ще бягат. Всеки е наясно, че не бива да се бяга и говори за миналото, явно всеки има минало в други градове, деца, съпрузи..

Общи условия

Активация на акаунт