Ваканцията след ПЪРВИ клас! :)

  • 42 328
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Честит празник, мили мами на пораснали деца!   bouquet

 Това е първата ваканция на вашите деца, дано да отпочинат, да са здрави и да успеят да наваксат с игрите. Май това все не им достига.  Laughing

 На вас ви предстои да сте второкласници. Припомнете си таблицата за умножение, припомнете си някои приказки, поуките в тях, попорочетете за лудориите на Патиланчо, за готината Пипи. Все забавни занимания ви очакват и вас. Весело лято ви желая!   bouquet

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Тържеството ни мина.Беше много хубаво.Моето момиченце е отличничка.Много се радвам.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 21 716
О, Жас/Люска, разконспирирах те веднага, още предния път.  Laughing

Нели, благодаря и на теб приятна почивка!  Grinning

# 63
  • Мнения: X
Ами аз не съм се конспирирала, то колкото едното име е мое, толкова и другото - нищо общо с реалното.

Ей, завършиха най-сетне малчуганите, кеф! Simple Smile

Тържеството в училище беше страхотно, играха пиеса по Хари Потър, после има раздадоха свидетелствата. И им бяха направили уникални книжки на класа, нещо като годишник/албум на випуска, с обща снимка, и по 2 страници, посветени на всяко дете - със снимка, кога е родено и да си опише какво харесва, в какво вярва, какъв ще стане като порасне и да се нарисува, какво съветва другите деца, за какво се притеснява, какво знае. Страхотни неща имаше, смяла съм се с глас!
Ще им остане прекрасен спомен.

# 64
  • Мнения: 2 096
Честит празник!
И нашето тържество мина. Нищо не видях аз, но детето е щастливо. Освен обичайнте неща има и похвала за спортсменски дух и висока физическа култура.
Игра дядото в сценката - бил много артистичен.
Това е.  Вчера имало и инцидент пред блока с едно приятелче, което си пукнало главата. Още съм в потрес. В резултат търся да запълня с ангажименти и свободните седмици от ваканцията, които бяха предвидени за свикване сам у дома.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 641
Честит празник!!!
Да са ни живи и здрави децата и да поддържат желанието да придобиват знания и умения!

sky* не го мисли толкова. Децата растат по-самостоятелни и отговорни когато им дадем възможност. Миналата седмица Момо е паднал на главата си на фитнеса на открито и му се доповръщало, докато аз бягах след малкия, който се трещеше на детската площадка, защото предния ден си разби устата с боксовата круша вкъщи. За случката с баткото разбрах вечерта. Минало му било веднага  ooooh!
За съжаление и за ръка да ги държим пак може да се случи нещо лошо

Момо започна да чете Пипи, каза че е прочел повече от 100 страници. Но в книгата пишело за Томи и Момо (той и най-добрия му приятел) Simple Smile . Беше минал и половината от дакела, но го нямат в списъка от госпожата и каза че ще го довърши по-късно.

Да ви питам, можете ли да препоръчате книги, учебници или наръчници за работа с компютри за деца. Онзи ден искаше да си прави една таблица и му предложих да я направи на компютъра. Беше му много интересно и каза че иска да научи и други неща. Но не мога да преценя до къде да задълбавам. А пусто съм даскал и максималист  Embarassed

# 66
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 929
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!!!!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 3 902
Привет, през уикенда не можах да стигна до интернета, че бяхме на вълна закъсняло пролетно почистване и шествие за 24 май. Тази седмица детето ще поскучае с бабите, до тържеството в петък (май ние сме последни  Rolling Eyes ).
Започна да чете 101 Далматинци - една от книжките, които е споменала учителнака. Другите ще разберем в петък.
Вчера беше много доволен от празника, а до последно се колебаеше дали изобщо иска да иде на шествие.
Хубав ден от мен!

# 68
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 192
манифестирахме Simple Smile нямаше тоги, пердашки и маламашки, за разлика от други години имаше ленти "отличник". приятно ми беше  Blush

дадоха ни "дипломите"  Wink и характеристика  Laughing - името съвпада, за другото не съм сигурна  Laughing

кметът тържествено ни връчи четвърта грамота за първите места по математика  Blush и много хубава книга за Ботев. на нашия пък, книга му дай и му гледай чудото. веднага я разгърна и забрави да благодари, да слезе от сцената как се е сетил не знам  ooooh!
а после, много притеснен ме попита защо пише "Ботйов", нали след съгласна се пише ьо Blush значи остава му нещо в главата.  Blush

от списъка запомних: патиланци - прочетена  Blush; пипи - прочетена; ние врабчетата - тя ми беше в плановете така или иначе Simple Smile разказвала съм му за врабчетата, по-скоро за това, което лети назад, и съм убедена, че ще му е интересна. имаше и няколко с приказки, ще трябва да видя кои са  Blush

направиха ни представление  Mr. Green нашия беше "майор Костов"  Mr. Green с униформата на действащ полицай и беше много реалистичен  Mr. Green



 Hug

# 69
  • Мнения: 1 408
...  само някой да го поиска и за 5мин съм събрала багажа  hahaha
И аз във вашата банда  Mr. Green

Аз пък...хем съм в бандата, хем не съм. Вчера сутринта го изпратих при баба и дядо и така криво ми стана...чак ми се дорева. От друга страна имам крещяша нужда от почивка, което с едно ранобудно кукувиче, пращящо от енергия няма как да се случи. През седмицата ставам рано, през почивните дни също, та доста ми се събра. Сега поне събота и неделя ще поспивам.
На нас пък не ни дадоха характеристики. Само свидетелства. Щеше да ми е интересно как са го оценили по различните критерии. Даже и тържество нямахме. Но стана по-добре. Ходиха целия клас на екскурзия. На музей ги водили, на зоопарк, в един голям парк ходили да играят и там им дали свидетелствата. Върна се много доволен.
Да ви питам-вашите деца правят ли правописни грешки? Моя го гоня като империалист да го науча да пише правилно, но засега без особен успех.

# 70
  • Перник
  • Мнения: 4 867
Ей, колко много сте писали в новата тема  Simple Smile
При нас ще раздават свидетелствата утре. Пуснах си отпуска по този повод, въпреки, че Калоян ми обясни 100 пъти, че тържество няма да има  Confused
...
Да ви питам-вашите деца правят ли правописни грешки? Моя го гоня като империалист да го науча да пише правилно, но засега без особен успех.

Това все едно аз съм го писала  Laughing И аз много държа на правилното писане. Откакто имам и началник, който държи на това, направо съм се вманиачила на тема запетайки и пълен член  Crazy Калоян обаче не се впечатлява особено от тези неща...за сега...

# 71
  • Мнения: 1 463
Моят син завърши с Много добър.
Не знам от класа дали има още някой с успех различен от "Отличен".
Списъкът за четене:
1.Ние, врабчетата
2.Патиланско царство
3.Приказки - Ран Босилек
4.Приказки - Братя Грим
5.Приказки - Андерсен
6.Пипи
7.Приказки по телефона - Дж.Родари
8.Басни - Лафонтен
9.Мечо Пух

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 338
И ние си получихме Удостоверението, характеристиката, грамотата от СНБУ и списъка с книги. Останах очарована от работата на нашата класна и не мога да не си я похваля Simple Smile Списъкът с книги беше на отделен лист - от едната страна има "Правила за четене", които започват с: 1. Не пипай книгата с мръсни ръце. Simple Smile Има още правила, които осигуряват здравословното отношение на детето към четенето и учат на уважение към книгата. На другата страна на листа имаше кратка поемка, съчетаваща повечето от имената на книгите и какво ще научи от тях - много примамващо за хлапето да ги прочете Simple Smile Отделно беше ни направила благодарствени писма, на нас родителите, от нейно име и името на децата, с което благодарят за подкрепата и усилията ни през годината. Много мило ми стана като го прочетох  Heart Eyes
Иначе всички (мисля) завършиха с Отличен. Характеристиките са стандартни, само по няколко думички има персонално за детето. Нашето е "с творческо мислене, артистично, толерантно, старателно и самостоятелно" (нещо таково) и имаше графа върху какво да поработят - Маша трябва да се средоточи върху организацията на работното си пространство Twisted Evil
Прочетох, че имаме "дядовци" в наборите, е Мартина игра бабата в сценката на тържеството Simple Smile За мустаци Моренка е подсказала как могат да се направят, аз се сещам за очила - вземете някакви евтини детски слънчеви (има в левчетата) и им махнете стъклата.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 21 716
Да ви питам-вашите деца правят ли правописни грешки? Моя го гоня като империалист да го науча да пише правилно, но засега без особен успех.
Споко!  Wink
То ако не правеха грешки, да го обсъдим.  Thinking
Правят - едни повече, други по-малко, ще се научат тепърва. Та това е само 1клас.  Simple Smile
Говоря, повтарям, все ще дойде моментът. Нормално.  Grinning

Добри, разсмя ме...  Laughing
Ох какви сериозни списъци виждам... за първолаци... И то за половин страница откъс (от книга) в учебника...
"Ние врабчетата" за след втори клас по-ми допада.  Без да знам има ли го в одобрените учебници за 2 клас, не съм ги чела.

Днес смятах да правим нов опит за очилата в кварталната ни клиника, ама дъждът ме отказа.  Whistling

# 74
  • на път
  • Мнения: 2 804
Здравейте  Hug момичета!

Покрай НВО на баткото съм изпуснала много .... Нашето тържество ще е на 28 - четвъртък. Приготвили са им фотоалбуми за спомен. Нямам търпение да ги видя. Списък с книги още нямаме, но от Нова година четяха здраво по една книга на седмица и си отчитаха всеки понеделник. Чете прекрасно и със скорост, само дето от време на време изпуска съдържанието унесена в техниката на четене. Изчете Лукчо и няколко книжки от поредицата на "Лили Чудото" и Петерсон. Общото лято е набелязано горе-долу, но ми се иска и някакъв детски лагер да намеря.
В събота и неделя ходим при баба и дядо - има поляна с батут, футболни врати, тенис на маса, люлки, но им е скучно без приятели. Понякога взимаме някое детенце с преспиване.
Хубава ваканция и на вас и на дечицата! Умножение няма да учим  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт