Ваканцията след ПЪРВИ клас! :)

  • 42 359
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
 Blush забравих да споделя и да попитам  Blush

почти целия юни ще бъде по музеите - ваканция в политехническия, природонаучния и археологическия. нямаше кого да попитам за отзиви, записах го, надяваме се да му хареса  Blush

много се чудих на заниманията по четене в института по сугестология и сугестопедия.
Скрит текст:
знаете теглата ни с четенето в първи клас  Tired резултата е, че вече не иска да чете: от учебниците изобщо, от книгите, които са споменавани в клас, с плач и мъка. зачита се в любими книги, но лесно се отказва и продължаваме с четенето заедно - един параграф той, един аз.
някой има ли отзиви от там? иска ми се отпусне и пак да чете спокойно - в спокойна среда с деца, които четат и учители, с по-различен подход. имам ли шансове да го намеря това там или да търся други варианти?
ще съм благодарна за всяко мнения и информация  Hug

# 76
  • Мнения: 19 366
Добри, аз съм пропуснала неволите ви с четенето. Нещо се е стресирало детето ли?
Курсовете към сугестоепдията не са ли за мета четене? Стават ли за нашата възраст?
Имам няколко познати, които са ходили на курсове по език към Центъра по сугестопедия. Те споделят, че се отпускаш да говориш дори с малкото лексика, която имаш и че е било забавно. Самата лексика обаче трябва да си я учиш по стандартния начин. В този смисъл си мисля, че за детето ще е отпускащо, ако има такива подходящи курсове за четене.

И аз се оглеждам за лагери. Звънях на препоръчания тук Вилиленд, но нещо не ми допадна госпожата по телефона. Почти нищо не ми обясни и беше една дръпната.
Затова се замислям дали да не отидем на този спортен лагер.
Там поне познавам организаторите и са много готини.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 715
"Майор Костов" е чуден  Grinning
Lucy, няма как да те сбъркам  Hug
И искам да благодаря на всички вас, които давате заглавия на книжки, помагала и куп полезна информация. Не пиша в последно време, че е лудница край мен, но си записвам всичко важно  Laughing
Изпитвам лека носталгия по времето, когато изцяло се занимавах с издирване на полезни неща за детето, занимавах се с нея непрекъснато... Сега това ми липсва, особено и с елементарни неща като не мога да смогна.
Нашето тържество ще е на 2ри - тетаър и връчване на свидетелствата. Засега списък за четене нямаме.
Имате ли мнение заглавията на кое издателство са за предпочитане? На Панаира на книгата търсих приказките на Оскар Уайлд. Издадена са от "Труд", "Пан", "Хермес". Купих на "Дамян Яков", но чуденката е за всички хубави детски книги.
В сряда е изпитът на Алекс по пиано. Заради матурите са ги изтеглили след края на учебната година.
И похвал - пианистката спечели трето място на един конкурс с международно участие. Много е горда Simple Smile Ходи из нас с медала на врата и има амбицията да гони по-напредналите  Laughing Онзи ден си намерих нотите на музикален откъс от "Анатомията на Грей" (обожавам тоя филм и музиката е чудна). Та Алекс ги разчете, но на едно място не ѝ стига ръката да обхване всички клавиши, та измисли "подобрение"  Heart Eyes
Ваканцията засега не е разчетена за каквото и да е извън къщи. Ще видим.

# 78
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
спортен лагер звучи много добре Simple Smile ние сме планирали плътно юни месец, юли за сега е свободен, 10 дена през август ще е на лагер с отбора по джудо.

за четенето за тези се замислям
http://vihrovenia.bg/sugestopedia-kursove/Detska-sugestopedia/Su … o-chetene-za-deca
http://vihrovenia.bg/sugestopedia-kursove/Detska-sugestopedia/su … dia-detza-chetene

http://vihrovenia.bg/sugestopedia-kursove/Detska-sugestopedia/Ly … dichna_Zanimalnia

поздравления за пианистката   Hug още много медали да носи  Hug
наш свирчо бие по йониката, а понякога пуска запаметените мелодии и така артистично се прави, че свири, че и сам си вярва  Laughing
някак не мога да го убедя, че и свиренето иска труд и упражнения.
за усилията знае - тъй де, усилие си трябва за да думкаш по клавишите като него  Crazy

# 79
  • Мнения: 2 096
Дъждец много интересно изглежда този лагер. Аз имам много хубави отзиви от Здравей здраве. но нямат вече места. А също и от Беглика, но там е за по-големи деца.
Добри не се бях сещала за сугестопедия за четенето. Не насилвай нещата с детето явно по-трудно ще стане при него.
Диве стандртни са тези списъци с книгите. И ние получихме такъв.

# 80
  • София
  • Мнения: 4 910
Спортен лагер е наистина много хубава идея. От клуба по карате на детето организират такъв - 10 дена на морето за много приемлива цена, в чудесни условия...... И моят не иска да ходи  ooooh! ooooh! ooooh!  Аз, супер доволна и щастлива, му казвам за лагера, за игрите, забавленията, морето, как ще е с приятелчетата си десет дена, а той като ревнА: "Как няма да те виждам 10 дена?" И плаче със сълзи от мъка, направо ме гръмна. А не е като да не е ходил на лагер въобще. Явно е в някакъв любвеобилен период, за който нямам нищо против  Heart Eyes

# 81
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Добри, чуден е майор Костов. Peace
Симантро, браво на пианистката за постижението. Все напред и нагоре да върви.  bouquet
Ние също получихме списък с книги. Да си призная още не съм го разгледала внимателно, че около каката имаше и продължава да има голямо тичане. Embarassed Но е дълъг, та не знам колко от него ще успее да изчете.  Thinking Но пък от вчера решава задачи сам като за световно и ме тормози да питам дали в СМГ не приемали след 3 клас, ако успее да се подготви. Crazy Голям мерак, голямо нещо. Mr. Green
За ваканцията на нищо организирано няма да ги водя. Изобщо нямам идея как ще върви тази ваканция, заради ремонтните ни неволи. Tired Със сигурност ще ходят на плуване до края на юни, а ако останат в София и през юли, ще продължат. Още веднъж да благодаря за идеята за безплатното плуване. Hug Каката е само за компания, защото плува, но при него се получи - вече взе да се отпуска в басейна и му е интересно. Та има надежда да се научи. Grinning

# 82
  • Варна
  • Мнения: 2 352
Еееее.... сериозно ли, Скай! Мислех си, че класната се е постарала специално за нашите хлапенца Simple Smile Здраве да е - пак много си ми харесва идеята, че не са просто изредени заглавията, а е поднесено така Simple Smile
Симантро, поздравления за пианистката!  bouquet
И да се похваля - при нас не искат таблицата, а книгите са препоръчителни, добре е да се прочетат всички, но най-важното е, да се чете и затова могат да бъдат заменени с произволни любими на детето книги.

# 83
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
И при нас книгите са препоръчителни, по-важното е да се чете. Peace Също не искат таблицата. Peace Изобщо това с научаването на таблицата по време на ваканцията е голяма глупост, но явно доста учители предпочитат по този начин да си облекчат поне малко работата после в клас. Иначе друго обяснение не виждам. Thinking

# 84
  • Мнения: 1 273
И нашите книги са препоръчителни, а не задължителни.  Peace
За таблицата - не е казвала нищо госпожата.  Peace

# 85
  • Мнения: 19 366
Скай, как така нямат места? Аз уж следя на страницата им във фейса и чакам да пуснат записване. Миналата година ходихме с тях и ако съм ги изпуснала, много ще ме е яд.
Edit: сега им звънях. Изпуснала съм срока. Такава съм голяма бяла птица  #Cussing out Дано сформират поне втора смяна.

Последна редакция: пн, 25 май 2015, 13:17 от Пролетен дъждец

# 86
  • Мнения: 2 096
Здравей здраве пуснаха места и свършиха за две седмици има-няма. Миналата година не пуснаха втора смяна. На мен ми беше неудобно да прогнозирам толкова рано ваканцията предвид големите промени, които ставаха в семейството ни.

# 87
  • Мнения: 341
Имам въпрос.

Смятате ли, че първи клас подсказва по някакъв начин как ще върви детето в по -
горните класове? Значи ли, че ако от сега му се учи, отдава му се лесно материала
и прочие, означава че и занапред ще е така? Обратно, възможно ли е дете с по -
посредствени резултати да се промени следващите години и да стане много добър
ученик? Въпросът ми е по - скоро към майките, които имат по - големи деца и имат
наблюдения.

И още. Кога, в каква възраст се разбира детето в коя област е най - силно? И евентуално
в тази област да се развива след това професионално?

# 88
  • Мнения: 2 850
Благовеста не бих казала, че желанието за учене в първи клас означава, че детето ще е така до завършването си. Моят опит като родител на по-голямо дете и на бивш учител говори друго.
Масово до 4-ти клас децата се стараят и учат. 50 процента от тях запазват устрема си до 7-ми клас. В седми клас натиска и допълнителната работа за малките матури осигуряват добри знания по БЕЛ и математика. След 8 клас процента на учещите и гонещи интересите си деца намалява драстично.
Започва да се засилва влиянието на средата. Не е престижно да си зубър, задръстеняк и т.н.

# 89
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Аз мога да кажа до 4 клас. Определено има промяна в нагласата за учене. Дъщеря ми, която беше супер старателна и прилежна в 1 и 2 клас, в 3 започна да пише грозно, да маже и изобщо да неглижира някои неща от ученето. Сега, в 4 клас, е на приливи и отливи - има периоди, когато я обзема зверски ентусиазъм, редуващ се с такива на апатия или отричане на училището и смисъла от знания изобщо. Последното го отдавам и на начеващия пубертет, който определено много я мъчи. Понякога не знае на кой свят е заради пробуждащите се хормони. И всичко това рефлектира върху желанието й за учене - прави го, но някак без желание, по задължение и с голяма доза омерзение. Друг път е точно обратното - големи амбиции се пробуждат. След 4 клас не знам как ще е. Но по мое наблюдение, нещата някак се запазват в 1 и 2 клас, а после започват промените и колебанията. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт