МАЙките с очакване и копнеж се наслаждават на голям бебевалеж!-Тема 16

  • 24 862
  • 331
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 546
аз имам превод от нои днес  Wink

# 301
  • Мнения: 259
Здравейте,

 Цитат
Цитат
Руми Д Здравейте мами. Тези които са изцяло на АМ  по колко грама изпиват вашите бебета, ние всеки път различно
 От 90 до 150.

Моето момче, също е на АМ. На месец и малко е. В зависимост от паузите, които прави между храненията изпива и различно количество мляко. Сутрин вече задължително 150, при другите хранения около 100 -120 мл.

Цитат
vasileva
На нас ни сложиха 6-валентна ваксина когато стана на 1 месец
Хм, странно, на мен ЛЛ на бебо нищо неми каза за ваксини, а следващата ни консултация е чак на края на втория месец. Дали е притеснително това, да не изпусна някой краен срок за ваксини.

Днес си направих дву часова разходка сама с количката и бебе, което ми е направо рекорд, инъче излизаме но с ММ, вечер. Но още към 11 вече си беше жега.

Поздарви   bouquet

# 302
  • Мнения: 476
Аз нямам днес превод от НОИ,а мислех,че ще имам CryПоследно съм имала превод началото на май.Счетоводителката ми е занесла болничния на 12.06.Много гадно Cry

# 303
  • Мнения: 385
Аз имам превод днес.

# 304
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Здравейте мами. Тези които са изцяло на АМ  по колко грама изпиват вашите бебета, ние всеки път различно
 От 90 до 150.
Здравейте Simple Smile И ние сме на АМ и ние всеки път различно. Под 120 мл. не падаме. Обикновено към 150 мл. е достатъчно, но не всеки път,а се храним на 3 часа без пропускане (с надежда скоро да пропускаме нощното хранене  Praynig )

# 305
  • Мнения: 211
Ние сме на 2 месеца и на всяко хранене пием по 150мл АМ, той даже иска още понякога,но още е малък гледам да не го прехранвам душичката Simple Smile И ние редовно ядем на 3 часа,само през нощта да пропусне едно хранене най-много Sad

Леле,гледам вашите бебчовци много големи станали на 2 месеца  Grinning Ние вчера бяхме на ДК на 2 месеца и сме 5150 и 59см. Сложиха ни само едната ваксина,другата е нямало,пак нещо проблем с доставките  #Crazy Снощи към 9 ми вдигна 38 градуса Т,но не съм му давала Панадол,грешка или не си казах ако я вдигне повече тогава. Имаше си и през нощта Т,но постепенно си му спадна сама и сега няма  Party  Hug Hug Hug

# 306
  • Монтана
  • Мнения: 134
Ние папкахме по 120мл преди,но като стана на 1 месец и нещо почнах да му давам по 150мл,че много мрънкаше.Давам му 120мл и хоп,оригва се и рев половин час като му дадох още спря веднага и заспа.Сега  към края на 2 месец и нещо ако пак прави същото,ще му увелича пак яденето,само и само да си папка и да е кротък.Мами ваще бебчовци след къпане ревът ли много  newsm78 Нашия във ваната си мълчи,и както го изкараме и почнем да го мажем и оправяме,реввв ревв якоо чак неможе вече горкото да си поеме въздух.Дали ще се оправи с времето дано,че ако го караме постоянно така ужас Sad

# 307
  • София
  • Мнения: 313
sabity и при нас е точно така с рева след баня Sad докато не я сложа на гърда е една истерия и няма успокоение. Преди беше обратното - ревеше във водата и като я извадим млъкваше, но сега изглежда взе да й харесва да си плиска с крачета във водата. Забелязала съм, че ако я изкъпем малко по-рано преди хранене и не е изгладняла е малко по-спокойна - пак реве, но не чак толкова; понякога помага и ако веднага й пъхнем залъгалка в устата.

# 308
  • Монтана
  • Мнения: 134
Днес пробвах и със залъгалка и със сешоара,и пак нищо реве ли реве милия.В началото когато си дойде при нас ревеше когато беше във ваната,но тогава установих,че термометъра показва грешно и е била много топла водата,но сега вече незнам шашкам се  Tired Освен да пробвам да слагам повече вода и да си плиска с крачета малко повече време,или тогава най-вероятно да настъпи още по-голямо чудо  Joy

# 309
  • Пловдив
  • Мнения: 419
И при нас е същото положение след баня. Явно не е особено доволен, че свършва рахата в коритото Simple Smile

# 310
  • Варна
  • Мнения: 5 886
До тези, които кърмят - пиете ли кафе?
Вече страшно ми липсва, не съм пила от септември Shocked, а не смея.

# 311
  • Мнения: 2 131
До тези, които кърмят - пиете ли кафе?
Вече страшно ми липсва, не съм пила от септември Shocked, а не смея.
В началото пробвах, но ми се стори, че малката се превъзбужда. Дали наистина от кафето беше, не знам. Сега пия сутрин безкофеиново. И евентуално едно следобед - пак такова.
Може да пробваш, за да видиш дали ще се отрази на бебето. Ако всичко е наред, аз мисля, че 1-2 слаби кафета на ден /например, след кърмене/, не са проблем.

# 312
  • Мнения: 3 546
ох Тайга и на мен много ми липсва, и аз не съм пила от септември, а бегкофеиновото ми е гадно. И кола много ми се пие, чак сънувах как пия кафе и кола  Embarassed

# 313
  • София
  • Мнения: 158
Здравейте момичета ☺
Следя ви от известно време, когато имам възможност и бих се радвала да ме приемете в групата  Blush Моята дъшеря Радина се роди на 5 май със спешно секцио. Ще ми е приятно да си споделяме новини около малчовците.
Относно кафето и кърменето - първия месец не близвах, много внимавах с всичко, но сега си пийвам всеки ден по малко след кърмене. Да ви кажа не виждам закономерност да има промяна в настроенията на малката, но пък всяко бебе е различно. Хапвам си и каквото ми се прияде, разбира се в разумни количества - също не й се отразява.
Да ви питам - вашите бебчета заспиват ли сами в количката? Радина от две-три седмици има проблем с това - опитва да се унесе и като не може да заспи се изнервя, заплаква и разходката приключва след 30-40мин...Ако я сложа заспала е горе долу ок, но пак съм на тръни да не се събуди и примрънка, че носенето и бутането на количка не е много весело  Sad

# 314
  • Мнения: X
До тези, които кърмят - пиете ли кафе?
Вече страшно ми липсва, не съм пила от септември Shocked, а не смея.


Аз пия, хванала съм му цаката кога спи най дълго и сутрин след като заспи пия едно кафенце. Общо взето дните с или без кафе са еднакви, не забелязвам да му влияе. Виж с боба и лещата не се сработихме, макар че навсякъде пише,че храната не би трябвало да му влияе на него. Веднъж ядох боб и то не много и се скъса от рев, надуване, имах чувството че ще му гръмне корема. После дълго време не бях яла, сега когато почти няма колики хапнах преди 2 дни червена леща на обяд и пак следобяд и вечерта беше ад, не беше акал обаче няколко дни и се чудя дали съвпаднаха нещата.

Общи условия

Активация на акаунт