МАЙките с очакване и копнеж се наслаждават на голям бебевалеж!-Тема 16

  • 24 879
  • 331
  •   1
Отговори
# 285
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Тайга, съчувствам ти, и ние сме така. Успокоявам се с мисълта, че сме с характер  Rolling Eyes

# 286
  • Мнения: 1 442
Предложения за заглавие??

# 287
  • Мнения: 100
Малко, но от сърце:
Чакането вече мина, удвои се МАЙската дружина!
Радост, най- голяма, вече гушка всяка МАЙска мама!

# 288
  • София
  • Мнения: 313
Все се каня да ви питам и забравям... вие успявате ли да правите масаж на бебчетата и кога? При нас след къпане настава един неистов рев, който престава чак като й дам да суче и е изключено тогава. Опитвам се преди някое от храненията, но тя повече от 5мин не издържа и все на части го правя - веднъж на ръчичките, на следващото хранене на крачетата.

# 289
  • Мнения: 64
Тайга, съчувствам ти, и ние сме така. Успокоявам се с мисълта, че сме с характер  Rolling Eyes
и аз така се успокоявах с баткото и вече 3 години спи с нас . Не ги учете така  после трудно се отучва

# 290
  • Мнения: 39
И все пак тези моменти с гушкането не могат да се заменят Simple Smile Каката я отделихме на две години без проблем в собствена стая. Ноо сега като се роди бебето даваме назад, лепната е за мен и иска да спи само при мен. Явно си ревнува и дано да мине този период скоро.

# 291
  • Монтана
  • Мнения: 134
Рядко правим на бебчо масаж след къпане,защото като е във ваната няма проблем,но като го извадим такъв рев настава ужас,чак когато го облека млъква.Днес бяхме на преглед и на първа ваксина.Добре мина всичко когато го боцнаха мирваше,но когато вкарваха почна да реве и след като го взех спря.Цял ден бяхме на вън след ваксината,спеше,яде и пак спи.Дадох му Панадол 2 пъти и на мястото където е сложих куул пач лепенки на 4 часа.Няма температура за сега,весел си е,хапна в 22 сега и спинка.Вече сме 5.900 грама и 59 см.Всичко си е наред, фунтинелата  е много добре каза.Питах я кога мога да го захраня,каза ми като стане на 4 месеца.Другата ваксина по страшната каза другия месец,за да види тази как ще му подейства.Лека вечер мамчета Simple Smile   bouquet

# 292
  • Мнения: X
Перу, Тайга аз лично махнах предната решетка на креватчето, така процедирах и с каката. Доближила съм го до спалнята, матрака му е на нивото на нашата спалня и само го избутвам лекичко. Така хем е близо до мен, хем не се притеснявам, че ще го смачкам.


Аз гимнастика му правя през деня по някое време, когато е буден, не му се спи, а не е време за храна. Масажа малко го претупвам вечер след баня, макар че не плаче, ама като че ли вечер е хладно и ме е страх да го държа прекалено дълго гол.

И ние вчера бяхме на консултация, там рев, рев, докато го съблякохме, щом остана гол настана тишина Simple Smile) Едното му оченце е зачервено и много секретира (понеже ioannalekova пита да кажа) изписа ни едно кремче, не го препоръчвам да го вземаш на своя глава, иначе Тобрадекс се казва. Преди това пък само по телефона по мой обяснения му беше изписал капки, които не помогнаха, сега като го видя на живо каза, че определено преоблема е такъв че би се повлиял по добре от кремчето. Да чукна на дърво снощи му сложих и тая сутрин се събуди с незачервено и спокойно оченце. 
Иначе вече 6кг и 60см   Heart Eyes

# 293
  • Мнения: 259
Ей, колко са пораснали повечето бебчета, моя юнак, още е мъничък към 4300, но пък е само на месец, дано да дръпне сега.

От колики, от какво ли вчера човека направи 11 часова бодра смяна през деня, направо, как издържа горкото дете не знам. Аз бях гроги накрая. Стана в 11 сутринта, и чак 11 вечерта, склони да спи. През деня мрънчи, не го оставям да плаче, все го занимавам нещо - я в количката, я в шезлонга да го люшка, я на ръце. Нооо какви очи беше ококорил  Shocked Rolling Eyes. Пишат в други теми, че такива дни били скок в растежа, дано е било това, че се бях притеснила.
Днес по добре вървят нещата, може би защото сутринта направи една разходка с колата, и се успа, може би коремчето му е по добре  Confused

Не мисля да го свиквам да спи при мен. Още повече че е на АМ, а и в редките случай в който съм пробвала, просто сутрин да го оставя да спи с мен, само в 50% от случаите се успокоява. Още от сега съм го разпоредила в детската му, и аз съм при него на допълнително легло. Докога щее така  Confused Wink Rolling Eyes времето ще покаже. Последните три вечери не се буди нощем. Но пък вечер твърдо си заспива в количката, нищо друго не признава  Cry Освен двамата с количката да мигрираме към спалнята, но пък тайно се надявам, скоро да започне да заспива в легълцето си  newsm78

И едно предложение за тема към sweety Малки Майски слънчица, радват Майчини сърца!
Хубав ден  bouquet

# 294
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Mother of PrincesS, това с избурването е добра идея  Peace Аз съм сложила матрачето й на високо, за да я виждам добре, но ще го смъкна.

Харесва ми много заглавието на Шепичка звезден прах  Naughty

Наистина, тези моменти с гушкането са незаменими. Особено ако си чакал детето си дълги години  Blush

# 295
  • Мнения: 3 547
Аз пък влизам да се оплача. Тази сутрин започна да кашля и нослето му е запушено. Водих го на 2-ма педиатри за всеки случай  Thinking и двамата казаха настинал е. Ми много е топло при нас и все се чудя как да го обличам. Изписаха ни капки и дано се оправим по-бързо.

# 296
  • София
  • Мнения: 357
Ioanna - за очето може да пробваш със сребърна вода да промиваш. Няма да навреди в никой случай, с баткото няколко пъти с конюнктивит само със сребърна вода сме се оправяли.

Биха му и двете ваксини на моя младеж, поплака доста, на гърда се успокои, няколко часа беше ОК, следобеда почна да киселее, да приплаква жално и все гушнат беше. Вечерта вдигна Т до 38.5, не му дадох Панадол, бях решила след 38.5 да му дам, защото не било добре да се дава, понеже намалявало образуването на антитела и все едно напразно се бие ваксината. Та беше 2-3 часа с Т, после почна сам да я сваля и към 4-5 сутринта вече нямаше Т, спа си спокойно иначе през нощта и повече проблем не сме имали. Иначе е 6900, 62 см на ДК на 2 мес, ама той и голям се роди. Simple Smile

За спането - допреди 10-тина дни си се будеше на 3 часа нощем да яде и изведнъж както ляга към 23-23.30, почна да се буди към 4, после към 5 и вече 2 сутрини - към 6, дано се задържи така, че и аз се почувствах човек най-накрая. Само на кърма сме, не съм правила нищо, за да увелича нощния сън, сам си го увеличи.

# 297
  • Мнения: 342
Привет и от мен! Притеснила съм се за ваксините, защото в четвъртък ни предстои това. Написаха ми 3 неща, че ще ни правят и не знам как ще ги понесе. Ще й бият в двете крачета някакви ваксини и ми казаха да подготвя Кул Пач и Панадол.... Коя е "по-страшната ваксина"?

# 298
  • Мнения: 385
На нас ни сложиха 6-валентна ваксина когато стана на 1 месец.Сега на пълни 2 ще има още една.

# 299
  • Мнения: 57
Здравейте мами. Тези които са изцяло на АМ  по колко грама изпиват вашите бебета, ние всеки път различно
 От 90 до 150.

Някоя има  ли превод от НОЙ днес? 

Общи условия

Активация на акаунт