МАЙките с очакване и копнеж се наслаждават на голям бебевалеж!-Тема 16

  • 24 913
  • 331
  •   1
Отговори
# 270
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Да, и при нас черешите и ягодите засилват коликите, според мен. Бях настинала и се престраших да хапна малко джинджифил с мед и лимон, е и тогава много го свиваше коремчето.

# 271
  • Мнения: 1 442
Момичета, как да процедирам?
Да пускам ли темата в родени или да изпишем тази?
Като гледам с какво темпо пишемм.. ooooh!

# 272
  • Мнения: 211
Момичета да ви питам,кога ви дойде първия цикъл след раждането?
Аз родих на 01,05,лохиите ми спряха към 24.05 и от тогава - нищо! Не кърмя, и се чудя нормално ли е толкова време да нямам цикъл или да ходя на преглед  ooooh!

# 273
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Суити, давай в родени  Peace

Блонделина, аз родих на 20-ти май, още ми се точат по малко лохии.

# 274
  • Мнения: 45
Здравейте! Моето момиченце е все така с колики, понякога са много силни, друг път по- слаби. Започнах с колийф 3 опаковки, след което премина на еспумизан плюс инфакол. Сега отново 2 опаковки колийф и като свършат, продължавам комбинацията еспумизан и инфакол. Не виждам по- облекчаващ ефект от колийфа, а разликата в цената е в пъти.
С менюто имам лека тревога, че не давам всичко от себе си, но от друга страна съм убедена, че разрешените храни само и единствено, съставляват нездравословно меню. Е, опитвам се с нищо да не прекалявам..и пак колики има. Пия и чай от копър, и на нея давам, т.е. тя приема по малко.
Първите ваксини предстоят, детето прави два месеца във вторник. Надявам се да не получи странични ефекти, да е спокойна. Разбрах, че в някои случаи се стига до температура, нервно поведение, плач. Тези, които минахте първите ваксини/педиатърката ми каза, че ще сложи две наведнъж/, моля, споделете при вас как беше.
Лохиите спряха, вече не помня кога точно/ с този ритъм на живот около бебето Simple Smile/, но цикъл все още не се е появил.

# 275
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Eспумизан и инфакол е едно и също - съдържат симетикон,
Колийфът е лактаза - много по-евтният вариант е био амика или абоколикен.

# 276
  • Монтана
  • Мнения: 134
blondelinna  Аз родих на 29 април,лохиите някъде към края на май ми изчезнаха,и ми дойде на 8 юни,беше адско чудо,все едно съм пуснала чешмата  Mr. Green и аз спрях да кърмя,две седмици след раждането кърмих и след това ми стана редка кърмата.

Аз давах за колики отначало Абоколикен,но не му помогна,след това Лефакс и добре му беше.Изхарчих ме го и докато пристигне,му давах Инфакол от Англия,ее както му го сложа в устата,така се почва един рев як.Спрях да му го давам да не се мъчи,купих  Еспумизан Л и Биогая,със двата като му давам му е по-добре не се гърчи.От днес започнах вече да си му давам Лефакс и Биогая,надявам се вече да се приключва с тия колики.Ние днес сме на ваксини,ох дано да не плачка много,че и аз със него ще започна.Купих кулл пач лепенки,на мястото където ще го боцкат,и панадол съм купила за всеки случай,дано не ни трябва,но ако дигне температура посред ноща няма от къде да купя,денонощна аптека нямаме.И на мен така ми казаха,две ваксини едната май в крачето другата на ръката  Sad

# 277
  • Мнения: 259
Здравейте,

Аз родих някъде преди около месец, и вес още ми се влачи някакво течение, бледо жълто -май доколкото съм чела  в инетрнет е нормално. миналата седмица, дори и яркочервена кръв си имаше още. ходих на контролен преглед при моя гинеколог, и го питам нормалнно ли е това - ей нищо не можеш да изкопчиш от тези хора, сякаш смятат че от горе ни се дава, как протичат лохиите. Единственото, което успях да разбера, е че на епизотомията ще и отнеме около 60- 90 дни да се възстанови тъканнта на това място.
За цикъл, представа си нямам кога да чакам.

Моя човек от няколко дена вече си прави нощни паузи, заспива към 11 и сутрин чааак в 6,30 става. Сигурно защото му се увеличи хапването - на 150 мл. Но докато разбера, че си иска храна детето, така се бях побъркала, че плаче и ен спи. Така де, той и сега ен иска да спи през деня, но все по малко мрънка.

За коликите продължавам с инфакол.

Хубав ден и седмица на всичии   bouquet

# 278
  • София
  • Мнения: 313
Здравейте,

Аз родих някъде преди около месец, и вес още ми се влачи някакво течение, бледо жълто -май доколкото съм чела  в инетрнет е нормално. миналата седмица, дори и яркочервена кръв си имаше още.


И при мен така около месец след раждането и около десетина дена преди да ми спрат лохиите около 4-5  дена започна пак да ми тече кръв и доки ми каза че е нормално.

И на моята госпожица много тежко й се отразяват коликите. В началото давах инфакол, след това колийф но без ефект, сега последно ми казаха да ги редувам през хранене, но и така съвсем малко я облекчават. Уж втория месец били най-тежки, дано да е така. От храните съм ограничила единствено доматите, въпреки че много обичам; иначе хапвам доста плодове и не се бях замисляла, че може да е от тях, май ще трябва да пробвам да ги огранича да видим ще има ли промяна.

Направо ви завиждам, че толкова дълго спят нощем бебчетата, а моята девойка все още си иска нощното хранене, че понякога даже и по два пъти - в 2 и в 5, въпреки че другата седмица става вече на 2 месеца. Все си яде по малко и начесто и прави по 7-8 хранения на ден.

# 279
  • Мнения: 3 551
ох и аз вече леко завиждам на спящите бебчете, благородно разбира се  Hug Ние още се храним на 2 часа най-много 2:30 и вече умирам за сън... Иска ми се поне едно хранене да прескочи през нощта или поне да удължи малко времето до следващото ядене.

# 280
  • Монтана
  • Мнения: 134
Ние се храним през 3 часа, по 150мл му давам.Вечер към 20-20:30 го къпем,преди това в 19:00 може и по-рано,може и малко по-късно след този час му давам.До 22:30 ритка,нещо си мрънка и после заспива.Чак сутринта в 7 се събужда,този режим е вече от 3-4 седмици,толкова се зарадвах,че го махнахме това нощно ядене.Хем аз немога да си почина и той нямаше почивка,нали все пак стомахчето му трябва да има 6 часа почивка,е само в болницата го имаше,в къщи като се прибрахме забравиии няма такова нещо  Naughty

# 281
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Здравейте, на мен лохиите ми текоха до 42-43 ден. Вече ми дойде и мензиса, а кърмя на поискване. Преди да ми дойде и първия ден кърмата много намалява, след това се нормализираха нещата.

На нас ни сложиха Хексацима, мястото малко се подува и зачервява, казаха ми да правя компреси с риванол. Вечерта вдигна малко температура.

Последна редакция: пн, 29 юни 2015, 12:37 от Грушенка

# 282
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Ние започваме да се приспиваме в 10 до 12, че и до 1. То бива рев, ама не се издържа  ooooh! Спи от 12 или от 1 до 4-5-6, различно. Вземам я при мен, кърмя я около час и после не мога да я върна в креватчето й, мрънка, оставям я при мен и спя на пресекулки до 9, защото ме е страх да не я затисна. А тя хърка до ухото ми и не може да се спи.

# 283
  • Мнения: 4
Привет на всички мами, до сега не съм се включвала в групата, но редовно ви следя. Пиша защото имам следния проблем, моята бебка е родена на 20 май и от около 15 дни много ни гурлясват очичките много е кофти.Чистя ги с преварена вода, с лайка ми каза педито и нищо продълават.Искам да попитам някоя от вас имат ли такъв проблем и как са се справили.Записах и и час при очен, но чак след 10 дни, а докато чакам притесненито нараства. Sad

# 284
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Перу, и при нас е така - заедно спим. Взех го при мен в периода на най-тежките колики и той трайно се застоя. Как ще се връща после обратно в креватчето си - не зная, а и той май няма намерение, така че засега не го мисля.
За ваксини още май му е рано, въпреки че вече е на три месеца. При недоносените се коригира възрастта и спрямо нея ги поставят, та има още малко време.

Иначе е доста кисел и крив, като цяло си е трудно бебе, мрънкащо, доста плаче, заспива трудно, особено вечер - превъзбужда ли се, какво му става не знам, но е голяма мъка.

Общи условия

Активация на акаунт