ЗАСПИВАНЕ САМО НА РЪЦЕ

  • 1 248
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 154
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ, НИЕ СМЕ НА 5 МЕСЕЦА, И ОТ САМОТО НАчАЛО ЗАСПИВАМЕ НА РЪЦЕ.ОТ НАчАЛО СИ ГО ОБЯСНЯВАХ С КОЛИКИТЕ, КОИТО ПРОДЪЛЖИХА ДО КЪМ 3.5 МЕСЕЦА, НО В МОМЕНТА НЯМАМЕ КОЛИКИ, А НИЕ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ДА СЕ ДРУСАМЕ ДО ПРИПАДЪК #CrazyНО НАЙ-ЛОшОТО Е ВЕчЕР, КАТО СЕ ПРИСПИМ /ОТ 21.00 ДО КЪМ 22.00/ЗАПОчВА ДА СЕ БУДИ ПРЕЗ 1 чАС, АКО ИМАМЕ КЪСМЕТ ПРЕЗ 2. ПОНЯКОГА СЕ НОСИМ НА РЪЦЕ ДОКАТО ЗАСПИ ПО 1чАС. НАПРАВО Е КОшМАР. ПРЕЗ ДЕНЯ СЕ ПОНАСЯ, ЗАщОТО НЕ ТИ СЕ СПИ, НО ВЕчЕР Е НАПРОВО УЖАС. ОСВЕН ТОВА КАТО Е БУДЕН ИСКА ПОСТОЯННО НА РЪЦЕ, ЗАИГРАЖЕ СЕ ОКОЛО 15 МИНУТИ И ПОчВА ДА ПЛАчЕ ДА ГО НОСЯ.НИщО НЕ МОГА ДА НАПРАВЯ В КЪщИ, ДАЖЕ ДО ТОАЛЕТНАТА НЕ МОГА ДА ОТИДА НЯКОИ ПЪТ. ДАЙТЕ ИДЕИ КАК ДА СЕ СПРАВЯ С ТОЗИ МАЛЪК БАНДИТ newsm17

# 1
  • Мнения: 1 809
Защо не го оставиш,когато плаче.Не хуквай веднага да го вземаш.Оставяш го ,ще поплаче и ще се умори и заспи.Имай в предвид ,че дори и да е бебе то  разбира,че ревне ли и мама идва на секундата и така привиква.Малко по-упорита бъди и ще го отучиш PeaceРазбира се,ако няма друга причина за това му поведение!Аз лично така процедирах и почти съм нямала случей да приспивам на ръце.Е,когато е било болно или нещо неразположено да,но иначе не.Знам,че сърце няма да ти дава да го слушаш да плаче и да не го гушнеш,но трабва да опиташ.В противен случай ще ти е доста трудно..ти вече го изпитваш всъшност..

# 2
  • Мнения: 67
 Ох,от това наи-много се страхувам,ние също на там отиваме въпреки че тя е още много малка и все си мисля че има време да я откажа от това,но тя заспива само като я носим и прегръщаме ooooh!,има силни колики и това я успокоява.
Тези дни пробвам една тактика:оставям я в шезлонга и с крак го побутвам че тя се унася и заспива...  Simple Smileдано да проработи че ме болят ръцете.
Ако някой знае нещо моля ви споделете Praynig

# 3
  • Мнения: 1 934
След като се нахрани го оставяи в леглото моя син така се научи да си заспива сам.

# 4
На сестра ми бебчето е на два месеца. Вече е само на ръце здраво-право. Сама си гледа децата, няма пет минути спокойствие. Но...... мъникът, се беше прибрал току що от болницата, когато започна да я работи. Не искаше да остава в леглото и за минута. Това, което забелязах беше, че тя щом сложи ръце под мишниците му, за да го гушне той млъкваше незабавно. Тя му се радваше какъв хитрец бил, но 2 месеца по-късно той я тормози не само да е в ръцете и, а и да го разхожда, и тя няма време като теб до 00 за отиде. Сега е решила да го превъзпита и дано успее, остава го да плаче, а той преграква от рев само и само да е на ръце.
Дано се поуча от грешките и да не научавам моят бебок по същия начин.

# 5
  • Мнения: 3 423
Ах, тия малки манипулатори, още не могат да говорят,
ама работят майките си като за световно.
Акушерките тука препоръчват бебоците да се оставят още
докато са малки (2-мечечни, например), да се нареват, ама
да знаят, че леглото е за спане, рамото на мама е за дундуркане
и преоткриване на света. Реват, реват, ама разбират кой е шефът.
Тя и мама реве, докато бебето реве, ама на втория ден се успокоявало.
Говори с акушерката си или с педиатъра.

# 6
  • Мнения: 154
ОТИТВАЛА СЪМ ДА Го оставям да реве, но става по-зле, защото после го успокоявам много трудно. Почва да се подвзема и да хълца. Но това се изтрайва, вечерите ми тежът дайте идея. Защо се буди толкова често на какво може да се дължи. Температурата в стаята вечер не е повече от 20 градуса. тихо е.спим на нощно лампа #Crazy

# 7
  • Мнения: 539
Предполагам, че имате количка. Та аз през деня така го приспивам, като почне да мрънка го слагам в количката, бутам напред-назад наколко минути и готово. Много по-лесно и щадящо за ръцете. Успех!

# 8
  • Мнения: 648
Беба от новородена е така, към 4 й месец решихме проблема  с градинска детска люлка и заспива в нея, ако я преместя се събужда!Често заспиваше и с подрусване(яко) в шезлонга си!
През деня спи в нея, вечер е при мен и баща си Hug
Трудно ми беше, докато се борех с митовете около мен, че трябва да си спи в леглото, да не я разнасям само, но колкото по- се вслушвам в желанията й толкова сме по- добре всички Heart Eyes
Всяко дете си е различно, със свой темперамент, характер, ако щеш, аз съм гушлива, беба е същата Grinning
Приеми, че поне знаеш как заспива и следвай комфорта на детето си Party

# 9
  • Мнения: 3 360
Предполагам, че имате количка. Та аз през деня така го приспивам, като почне да мрънка го слагам в количката, бутам напред-назад наколко минути и готово. Много по-лесно и щадящо за ръцете. Успех!
Това е по-добрия вариант,а и после по лесно свиква без количка...Докъто ръцете на мама все ще ги търси Laughing

# 10
  • Мнения: 223
аз лично в такива случаи, когато дребната плаче в леглото а трябва да спи напр., не я взимам веднага. оставям я да плаче 5-6 минути отивам при нея и без да я взимам и говоря или я гладя в леглото докато се успокои, после пак излизам и евентуално се повтаря няколко пъти процедурата. ако наистина много се изнерви я взимам за малко, докато се успокои и пак я слагам в креватчето. досега само веднъж съм я оставяла да плаче по дълго от 15 мин. без поне да вляза при нея и да и поговоря (бяха 20), нормално я оставям да плаче сама не повече от 5-10 мин. но тактиката, която описах по-горе поне при мен проработи - вечер си заспива в леглото без проблем, понякога след 1 мах. 2 влизания от моя страна и то без да я взимам а само да и говоря.
е, опитва се да хитрее - като види, че е време за сън и я слагам да спи, започва едно гукане и широки усмивки Grinning , но щом разбере, че не става заспива като бебе  Mr. Green

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ако едно бебе реве, значи има някаква причина; никога не съм го оставяла да се нареве и да заспи Naughty
на вашата възраст го приспивах в количката; там спеше и през нощта;
сега спи в неговото легълце

# 12
  • Мнения: 1 446
Беба от новородена е така, към 4 й месец решихме проблема  с градинска детска люлка и заспива в нея, ако я преместя се събужда!Често заспиваше и с подрусване(яко) в шезлонга си!
През деня спи в нея, вечер е при мен и баща си Hug
Трудно ми беше, докато се борех с митовете около мен, че трябва да си спи в леглото, да не я разнасям само, но колкото по- се вслушвам в желанията й толкова сме по- добре всички Heart Eyes
Всяко дете си е различно, със свой темперамент, характер, ако щеш, аз съм гушлива, беба е същата Grinning
Приеми, че поне знаеш как заспива и следвай комфорта на детето си Party

# 13
  • Мнения: 292
Момичета, от къде ги взехте тези послушни дечица?  Cry

АМи да бяхте казали и на нас да се наредим на същатаопашка - и ние сме на 4,5 месеца и големи претенции за ръчички, голям рев и форси ... newsm45
То да ти мине мерака да захванеш каквото и да е друго ... Оставям я сама в количката или в леглото и се започва едно дране .... И като ме види усмивки. Опитвам се да я оставя да си пореве, ама после 10-15 мин. се съвземаме ... Ужас!

# 14
  • Мнения: 1 489
Да наистина пробвай с количката.И ние бяхме така горе-долу до годинката,после започнах да я приспивам вд количката,а след известно време си заспиваше сама и до ден днешен е така.

# 15
  • Мнения: 292
Забравих да допълня, че тя просто иска през цялото време да е на ръчички, не само като заспива, иначе се сърди здраво - само като я тръшна приспана мога да свърша нещо, но това са 3-4 пъти на ден по около 30 мин. Иначе напоследък вечер си спи без да се събужда ... около 10 часа.

# 16
  • Мнения: 411
И моят син беше така,само да не го вземеш и така се разкрещяваше,че ...ужас.но баща му няколко пъти ме накара да излизам и го оставял в кошарата да се нареве и се кротвал.И сега много рядко иска да го разнасяме! Hug

# 17
Със сигурност много зависи от темперамента на детето и от .... темперамента на мама (и тати).
За много мами сигурно звучи жестоко, но ... оставях беба да се плаче, като я слушах през цялото време на бебе-фона. Като зазвучи по - тревожно плача, влизах при нея, но започвах някаква процедура - например смяна на памперса или нещо подобно, с което да не си мисля, че идвам да я успокоявам. Винаги й говорих усмихнато и спокойно, та общо взето малката хитруша да не се качва на главата. И сработи. Всъщност "терапията" ми се наложи да прилагам 2-3 пъти. Но още нв края на 2 месец я слагах в шезлонга (добре закопчана) и я "носих" със себе си навсякъде, без да я насилвам да спи или да лежи самичка.

# 18
  • Мнения: 434
И ние до скоро заспивахме на ръце, но един ден си казах- стига толкова. Първият път порева около 10мин. и заспа . Сега я изчаквам да й се доспи много, оставям в креватчето и излизам от стаята. Понякога вечер я взимам при мен в леглото, заспива за около 5мин. и след това я премествам в креватчето. Успех!!!

# 19
  • Мнения: 1 410
Дъщеря ми е на 9 месеца и положението е същото. Нито количката, нито шезлонга, нищо не върши работа. Заспива денем нощем само на ръце. През нощта спи при нас и така е по-спокойна. Ако я оставя да спи в леглото то през един час ходя да я успивам. Това се издържа месец два, но 9 месеца не. Примирих се и сега спи само при нас. През деня спи или навън или гушната в мен. Когато е будна обаче не иска да е постоянно на ръце, а се заиграва за малко. Обаче не позволява да я оставя сама в стаята и започва да плаче като излизам.
Стигнах до извода, че не мога да се боря с нея и сега просто й угаждам. Явно си иска човешко присъствие постоянно.

# 20
  • Мнения: 3 760
Денем го оставяй да плаче. Или го носи в слинг. Вторият вариант е много по-добър. Някои бебета се будят по сто пъти нощем, други по веднъж...Индивидуално е. Ако го кърмиш - давай му да поцока - това е най-доброто успокоително.

# 21
  • Мнения: 27 524
Уф,това е много гадно,сестра ми така ги приспиваше,пък да лежи до тях,да им държи ръцете и така по 10 и повече години и се зарекох,че такава грешка няма да допусна. Naughty Докато имаше колики го носех,гушках,но щом спряхва - веднага край.Научила съм го да си запсива в леглото сам .Другото за мен си е терор.И аз съм човек и не мога по 3 пъти на ден да разнасям по половин час 5,6,8,10 и т.н. кила нагоре надолу.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 409
се буди толкова често на какво може да се дължи.
Именно защото го носиш на ръце и той заспива на ръце с теб, а като сепробуди макар и лекичко и не те види до себе си и си те търси.Помисли си - ако заспиш с таткото, а се пробудиш през нощта и той не е в леглото можеш ли да заспиш спокойно.Уж заспиваш , но ти е притеснено, а ако знаеш ,че той е на кръчма примернос приятели ще спиш спокойно.
Това с енарича "рапортна връзка".Това ми го обясни моя педиатър, понеже наш Ицан , ме работеше по същия начин.Понаучихме се криво-ляво поне вечер да заспива сам в леглото и сега не ме търси толкова. Успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 409
А относно как да го отучиш да заспива на ръце - отговорът е ТРУДНО, БАВНО И ПОСТЕПЕННО!
Оставяй го макар и с теб на леглото да заспи, не в неговото и го премести ;после.Или пък лежи до него на земята до леглото му докато той заспива . Аз така направих!

# 24
а аз си мислех , 4е само ние сме така!!!синът ми е на 10мес. първите 3мес. спеше като възрастен 4овек , и така просто една ве4ер реши 4е пове4е няма да спи и така ве4е 7месеца-ни денем ,ни ве4ер, кошмарно друсане на ръце по няколко 4аса!ве4е мисля,4е този ужасен навик се придобива именно в коли4ката,особено за летни бебета като моето,което цяло лято свикна да спи навън в коли4ката !вярно е -сега го мъ4ат зъбките,но какво го мъ4еше преди?! Thinking

# 25
  • Мнения: 5 370
Аз съм се отказала да го....отказвам.
Над една година е вече-но денем заспива САМО НА РЪЦЕ. Виж, вечер няма проблем. Знае, че след шишето следва малко игра в леглото и сам заминава.
Не смятам да го мъча да реве, защото знам какви са последствията-ИСТЕРИЯ! Sick

# 26
  • Мнения: 663
Здравей миличка ние сме на 2 месеца.Същата история бяхме  до 1,5.Само дето не усетихме  коликите.И така реших че трябва по някакав начин да го отвикна от гушкане.Сега  вечер си спи .Една вечер с таткото се опитвахме да го преспим но без никакав успех.Оставихме го в леглото плака около30ч. и си заспа .От тогава нямам проблеми вечер.А през дена докато му правя сутрин тоалета му говоря,пея правим упражнения по този начин той се уморява и  заспива без проблем.И така на всяко сменяване на памперса му говоря, говоря,говоря.Така имам време и за себе си и домакинската работа.

# 27
  • Мнения: 1 237
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ, НИЕ СМЕ НА 5 МЕСЕЦА, И ОТ САМОТО НАчАЛО ЗАСПИВАМЕ НА РЪЦЕ.ОТ НАчАЛО СИ ГО ОБЯСНЯВАХ С КОЛИКИТЕ, КОИТО ПРОДЪЛЖИХА ДО КЪМ 3.5 МЕСЕЦА, НО В МОМЕНТА НЯМАМЕ КОЛИКИ, А НИЕ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ДА СЕ ДРУСАМЕ ДО ПРИПАДЪК #CrazyНО НАЙ-ЛОшОТО Е ВЕчЕР, КАТО СЕ ПРИСПИМ /ОТ 21.00 ДО КЪМ 22.00/ЗАПОчВА ДА СЕ БУДИ ПРЕЗ 1 чАС, АКО ИМАМЕ КЪСМЕТ ПРЕЗ 2. ПОНЯКОГА СЕ НОСИМ НА РЪЦЕ ДОКАТО ЗАСПИ ПО 1чАС. НАПРАВО Е КОшМАР. ПРЕЗ ДЕНЯ СЕ ПОНАСЯ, ЗАщОТО НЕ ТИ СЕ СПИ, НО ВЕчЕР Е НАПРОВО УЖАС. ОСВЕН ТОВА КАТО Е БУДЕН ИСКА ПОСТОЯННО НА РЪЦЕ, ЗАИГРАЖЕ СЕ ОКОЛО 15 МИНУТИ И ПОчВА ДА ПЛАчЕ ДА ГО НОСЯ.НИщО НЕ МОГА ДА НАПРАВЯ В КЪщИ, ДАЖЕ ДО ТОАЛЕТНАТА НЕ МОГА ДА ОТИДА НЯКОИ ПЪТ. ДАЙТЕ ИДЕИ КАК ДА СЕ СПРАВЯ С ТОЗИ МАЛЪК БАНДИТ newsm17

 Това все едно е писано за нас.Ами да ти кажа аз до 10 мес. приспивах и носих постоянно на ръце.Но в един момент реших ,че не може повече така.Една вечер просто я сложих в нейното легло и седнах до нея.Беше едно голямо въртене,мрънкане,реване,но трябва да издържиш.След няколко дни става по-лесно.Сега заспива в леглото,но пък иска да ми държи ръката  Blush .Предстои да се отучваме и от това.Търпение и здрави нерви !

# 28
  • Мнения: 106
Ние до петия месец бяхме същата картинка. Вечер 1час приспиване на ръце. Бяха ни се откъснали ръцете с баща му. Но след това сам си се отказа. Понякога заспиваше по време на хранене, понякога се заглеждаше в шарената обиколка на леглото и заспиваше . Сега сме на 7м. и половина и вече се хващаме за решетките. Всяка вечер водя битка с него, но все той печели и аз го оставям да си заспива хванал решетките на леглото.

# 29
Остави го да поплаче.Ще реве,ще реве и накрая ще се укроти и ще си заспи само.Знам,че е неприятно,но това според мен е единствения начин да се отървеш от това тегло.Успех Flutter

# 30
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Остави го да поплаче.Ще реве,ще реве и накрая ще се укроти и ще си заспи само.Знам,че е неприятно,но това според мен е единствения начин да се отървеш от това тегло.Успех Flutter
ами ако не се укроти, а се захласне от рев, какво да се прави

# 31
  • Мнения: 462
Това наистина си е сериозен проблем Sad
Аз лично не съм го имала. Но малкия ми син беше много ревлив и понякога наистина съм се чудела как да го укротявам. В тези случаи обикновено го слагах на кенгурото и така обикалях на всякъде с него и си вършех работата...нали ръцете ми са свободни Wink
Но ако решиш да се вслушаш и да се възползваш от този мой съвет те съветвам да поставиш бебо с лицето не гъм гърдите ти а напред за да може да гледа какво се случва около него Wink
А и друго съм правила Simple Smile Поставяла съм го в стола му за кола...този бебешкия и той имаше мвъзможност да стане като люлка и така сме се люшкали...Дано тези неща ти помогнат Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 382
При нас ако го оставя да реве става още по-лошо  Tired

# 33
  • Мнения: X
Ох,от това наи-много се страхувам,ние също на там отиваме въпреки че тя е още много малка и все си мисля че има време да я откажа от това,но тя заспива само като я носим и прегръщаме ooooh!,има силни колики и това я успокоява.
Тези дни пробвам една тактика:оставям я в шезлонга и с крак го побутвам че тя се унася и заспива...  Simple Smileдано да проработи че ме болят ръцете.
Ако някой знае нещо моля ви споделете Praynig
Аз използвам слинг.  Heart Eyes
Бебчето е до тебе, усеща те, а ръцете са ти свободни, можеш да седиш на компа /често го правя/, а бебчето гушнато. Можеш да гледаш телевизия, дори да хапнеш набързо.

# 34
  • Мнения: 247
Все едно аз съм го писала Grinning Мога с чиста съвест да ти кажа - спокойно, нещата ще се оправят, но с малко повече търпение и усилие от твоя страна! И аз не знаех какво е спокойна нощ, все още ставам по няколко пъти, но това е благодат в сравнение с първите 5 месеца. Получи се така, че от коликите в началото и от това постоянно люлеене, детето чисто и просто не знаеше как да заспи без цялата тази процедура. Все още става много кисел когато му се доспи, но стигнахме до момент, в който в 75% от случаите заспива сам след като го завия. Моето дете вече знае, че след топлата баня и масажа следва млякото, а след него - нощния сън. Всичко става плавно, за да не е шокиращо за мъника и за да има някакъв резултат все пак Wink Чудиха ми се как така не го осавям да си поплаче, щял да се измори и да заспи - пълни глупости, какво бих спечелила от това - най-много едно раздразнено дете ... Както вече казах, всичко става плавно, така люлеенето на ръце (нагоре-надолу) премина само в люлеене настрани, после на възглавница на краката, после директно на леглото с леко полюшване, след това само като го завия и така ...  Все още предстоят промени, но вече не съм така стресирана и отчаяна както в началото Grinning Успех !!!  Hug

# 35
  • Мнения: 247
Държа да добавя, че не съм го оставяла да плаче повече от 1-2 минути, веднъж от рев (дори и толкова кратък) спря да диша повече от 10 секунди и не ме питай какво изживях!!!

# 36
  • София
  • Мнения: 361
ох и аз се притеснявам как ще бъде като се роди стискам палци да прескочим заспиването на ръце newsm10 newsm12

# 37
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Колкото и да не съм фен на Спок използвам неговия метод оставям бебето да плаче. Разбира се трябва да си сигурна, че дечко не е неразположен, гладен, жаден, с пълен памперс. Тогава с чиста съвест я оставям да поплаче даже и през деня, когато нямам време да си играем. Отначало могат цял ден да плачат, трябва да имаш здрави нерви, но на втория ден плачът значително намалява, а на третия го няма Wink За да не ме гризе съвестта си казвам добре е детето, нищо му няма, аз трябва работа да свърша, в крайна сметка не е само тя, за която се грижа. Ревът няма да и навреди, най-много да си развие дробовете Wink
Обикновено след болест, нали повече внимание и прегръдки получават, се разглезват и пак трябва да минат през гадния период на плач Sad

# 38
  • Мнения: 7 474
Никога не сме се приспивали на ръце, за мен това е порочна практика ,от която никой няма полза. За всичко трябва упоритост и търпение. В този форум има много интересна тенденция да се пускат теми колко е полезно да се носят децата на ръце по цял ден, да ги приспиваме на ръце , защото щяли да пораснат и в същото време като видиш, че няма отърване се чудим как да ги отучим от носенето!!? Айде сега тези дето пропагандират носенето, да кажат какво да правиш. Crossing Arms

# 39
  • София
  • Мнения: 1 511
Момичета,защо така.....колко теми засега се пускат за това заспиване...обещах си,че в тази няма да пиша,но след като прочетох публикациите- не се стърпях!
Аз приспивах детето си на ръце до преди един месец!
Предпочитах 15 минути да пея песнички,отколкото 15 минути да го слушам как плаче!
Абе вие сърца нямате ли?!  Thinking

Казвам на всички ви,това е период,който ще отмине и утихне!
Нищо няма да стане ако научите някоя нова приспивна песничка,и не дудуркате горките деца до несвяст,а съвсем леко ги полюшвате....много ясно,то и голям човек ще се изнерви ако някой го лашка наляво-надясно!

Тано вече заспива сам....с усмивка се сещам как съм го приспивала и ми се иска някоя вечер пак да го гушна,но не дава зверчето-иска сам в леглото!


Ах, тия малки манипулатори, още не могат да говорят,
ама работят майките си като за световно.... Реват, реват, ама разбират кой е шефът...

А това наистина ми прозвуча жестоко! Crossing Arms

# 40
  • София
  • Мнения: 5 289
Искам само да те посъветвам ако евентуално решиш да замениш ръцете с количката,понеже аз за да не го науча на ръце,го научих на количка.Беше ми лесно на мен,на него удобно и всички доволни,да ама днес сме на 1 год. и 2 месеца и още спи в количката,немога да го отуча и тва си е.На ръце заспи,тръгна да го оставя в леглото и край.Трудно ми е да го оставя да реве докато не заспи,ми той реве,дере се,захласва се,дави се,изобщо не мога.Та той не знае леглото за какво е,затова внимавай,че после ще се чудиш как от количката да го отучиш,аз мисля след няколко месеца да го пусна на ясла,е как ще стане с това спане не ми е ясно,трябва задължително да съм го научила да заспива сам в КРЕвАтЧето.

# 41
  • Мнения: 1 393
Дъщеря ми е на 2 и нещо год.и заспива само с мен,а бебето милото си заспива само.Както го научиш от самото начало така си остава

Общи условия

Активация на акаунт