ЗАСПИВАНЕ САМО НА РЪЦЕ

  • 1 242
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 292
Забравих да допълня, че тя просто иска през цялото време да е на ръчички, не само като заспива, иначе се сърди здраво - само като я тръшна приспана мога да свърша нещо, но това са 3-4 пъти на ден по около 30 мин. Иначе напоследък вечер си спи без да се събужда ... около 10 часа.

# 16
  • Мнения: 411
И моят син беше така,само да не го вземеш и така се разкрещяваше,че ...ужас.но баща му няколко пъти ме накара да излизам и го оставял в кошарата да се нареве и се кротвал.И сега много рядко иска да го разнасяме! Hug

# 17
Със сигурност много зависи от темперамента на детето и от .... темперамента на мама (и тати).
За много мами сигурно звучи жестоко, но ... оставях беба да се плаче, като я слушах през цялото време на бебе-фона. Като зазвучи по - тревожно плача, влизах при нея, но започвах някаква процедура - например смяна на памперса или нещо подобно, с което да не си мисля, че идвам да я успокоявам. Винаги й говорих усмихнато и спокойно, та общо взето малката хитруша да не се качва на главата. И сработи. Всъщност "терапията" ми се наложи да прилагам 2-3 пъти. Но още нв края на 2 месец я слагах в шезлонга (добре закопчана) и я "носих" със себе си навсякъде, без да я насилвам да спи или да лежи самичка.

# 18
  • Мнения: 403
И ние до скоро заспивахме на ръце, но един ден си казах- стига толкова. Първият път порева около 10мин. и заспа . Сега я изчаквам да й се доспи много, оставям в креватчето и излизам от стаята. Понякога вечер я взимам при мен в леглото, заспива за около 5мин. и след това я премествам в креватчето. Успех!!!

# 19
  • Мнения: 1 410
Дъщеря ми е на 9 месеца и положението е същото. Нито количката, нито шезлонга, нищо не върши работа. Заспива денем нощем само на ръце. През нощта спи при нас и така е по-спокойна. Ако я оставя да спи в леглото то през един час ходя да я успивам. Това се издържа месец два, но 9 месеца не. Примирих се и сега спи само при нас. През деня спи или навън или гушната в мен. Когато е будна обаче не иска да е постоянно на ръце, а се заиграва за малко. Обаче не позволява да я оставя сама в стаята и започва да плаче като излизам.
Стигнах до извода, че не мога да се боря с нея и сега просто й угаждам. Явно си иска човешко присъствие постоянно.

# 20
  • Мнения: 3 760
Денем го оставяй да плаче. Или го носи в слинг. Вторият вариант е много по-добър. Някои бебета се будят по сто пъти нощем, други по веднъж...Индивидуално е. Ако го кърмиш - давай му да поцока - това е най-доброто успокоително.

# 21
  • Мнения: 27 524
Уф,това е много гадно,сестра ми така ги приспиваше,пък да лежи до тях,да им държи ръцете и така по 10 и повече години и се зарекох,че такава грешка няма да допусна. Naughty Докато имаше колики го носех,гушках,но щом спряхва - веднага край.Научила съм го да си запсива в леглото сам .Другото за мен си е терор.И аз съм човек и не мога по 3 пъти на ден да разнасям по половин час 5,6,8,10 и т.н. кила нагоре надолу.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 361
се буди толкова често на какво може да се дължи.
Именно защото го носиш на ръце и той заспива на ръце с теб, а като сепробуди макар и лекичко и не те види до себе си и си те търси.Помисли си - ако заспиш с таткото, а се пробудиш през нощта и той не е в леглото можеш ли да заспиш спокойно.Уж заспиваш , но ти е притеснено, а ако знаеш ,че той е на кръчма примернос приятели ще спиш спокойно.
Това с енарича "рапортна връзка".Това ми го обясни моя педиатър, понеже наш Ицан , ме работеше по същия начин.Понаучихме се криво-ляво поне вечер да заспива сам в леглото и сега не ме търси толкова. Успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 361
А относно как да го отучиш да заспива на ръце - отговорът е ТРУДНО, БАВНО И ПОСТЕПЕННО!
Оставяй го макар и с теб на леглото да заспи, не в неговото и го премести ;после.Или пък лежи до него на земята до леглото му докато той заспива . Аз така направих!

# 24
а аз си мислех , 4е само ние сме така!!!синът ми е на 10мес. първите 3мес. спеше като възрастен 4овек , и така просто една ве4ер реши 4е пове4е няма да спи и така ве4е 7месеца-ни денем ,ни ве4ер, кошмарно друсане на ръце по няколко 4аса!ве4е мисля,4е този ужасен навик се придобива именно в коли4ката,особено за летни бебета като моето,което цяло лято свикна да спи навън в коли4ката !вярно е -сега го мъ4ат зъбките,но какво го мъ4еше преди?! Thinking

# 25
  • Мнения: 5 370
Аз съм се отказала да го....отказвам.
Над една година е вече-но денем заспива САМО НА РЪЦЕ. Виж, вечер няма проблем. Знае, че след шишето следва малко игра в леглото и сам заминава.
Не смятам да го мъча да реве, защото знам какви са последствията-ИСТЕРИЯ! Sick

# 26
  • Мнения: 663
Здравей миличка ние сме на 2 месеца.Същата история бяхме  до 1,5.Само дето не усетихме  коликите.И така реших че трябва по някакав начин да го отвикна от гушкане.Сега  вечер си спи .Една вечер с таткото се опитвахме да го преспим но без никакав успех.Оставихме го в леглото плака около30ч. и си заспа .От тогава нямам проблеми вечер.А през дена докато му правя сутрин тоалета му говоря,пея правим упражнения по този начин той се уморява и  заспива без проблем.И така на всяко сменяване на памперса му говоря, говоря,говоря.Така имам време и за себе си и домакинската работа.

# 27
  • Мнения: 1 237
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ, НИЕ СМЕ НА 5 МЕСЕЦА, И ОТ САМОТО НАчАЛО ЗАСПИВАМЕ НА РЪЦЕ.ОТ НАчАЛО СИ ГО ОБЯСНЯВАХ С КОЛИКИТЕ, КОИТО ПРОДЪЛЖИХА ДО КЪМ 3.5 МЕСЕЦА, НО В МОМЕНТА НЯМАМЕ КОЛИКИ, А НИЕ ПРОДЪЛЖАВАМЕ ДА СЕ ДРУСАМЕ ДО ПРИПАДЪК #CrazyНО НАЙ-ЛОшОТО Е ВЕчЕР, КАТО СЕ ПРИСПИМ /ОТ 21.00 ДО КЪМ 22.00/ЗАПОчВА ДА СЕ БУДИ ПРЕЗ 1 чАС, АКО ИМАМЕ КЪСМЕТ ПРЕЗ 2. ПОНЯКОГА СЕ НОСИМ НА РЪЦЕ ДОКАТО ЗАСПИ ПО 1чАС. НАПРАВО Е КОшМАР. ПРЕЗ ДЕНЯ СЕ ПОНАСЯ, ЗАщОТО НЕ ТИ СЕ СПИ, НО ВЕчЕР Е НАПРОВО УЖАС. ОСВЕН ТОВА КАТО Е БУДЕН ИСКА ПОСТОЯННО НА РЪЦЕ, ЗАИГРАЖЕ СЕ ОКОЛО 15 МИНУТИ И ПОчВА ДА ПЛАчЕ ДА ГО НОСЯ.НИщО НЕ МОГА ДА НАПРАВЯ В КЪщИ, ДАЖЕ ДО ТОАЛЕТНАТА НЕ МОГА ДА ОТИДА НЯКОИ ПЪТ. ДАЙТЕ ИДЕИ КАК ДА СЕ СПРАВЯ С ТОЗИ МАЛЪК БАНДИТ newsm17

 Това все едно е писано за нас.Ами да ти кажа аз до 10 мес. приспивах и носих постоянно на ръце.Но в един момент реших ,че не може повече така.Една вечер просто я сложих в нейното легло и седнах до нея.Беше едно голямо въртене,мрънкане,реване,но трябва да издържиш.След няколко дни става по-лесно.Сега заспива в леглото,но пък иска да ми държи ръката  Blush .Предстои да се отучваме и от това.Търпение и здрави нерви !

# 28
  • Мнения: 106
Ние до петия месец бяхме същата картинка. Вечер 1час приспиване на ръце. Бяха ни се откъснали ръцете с баща му. Но след това сам си се отказа. Понякога заспиваше по време на хранене, понякога се заглеждаше в шарената обиколка на леглото и заспиваше . Сега сме на 7м. и половина и вече се хващаме за решетките. Всяка вечер водя битка с него, но все той печели и аз го оставям да си заспива хванал решетките на леглото.

# 29
Остави го да поплаче.Ще реве,ще реве и накрая ще се укроти и ще си заспи само.Знам,че е неприятно,но това според мен е единствения начин да се отървеш от това тегло.Успех Flutter

Общи условия

Активация на акаунт