Фотография - 79 тема

  • 43 244
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 798
Момичета, здравейте!Имам нужда от съвет. Ще се ъпгрейдвам. Решила съм. Дилемата е: Nikon D7200 - нов или D600 на старо със сменен затвор. Парите са горе долу едни и същи. Обаче...имам прекрасен обектив за кроп 10-24 и не мога да се разделя с широкото по никакъв начин, т.е. ще трябва да търся широк обектив за ФФ, което още повече утежнява инвестицията. Имам 50 мм. , който си става за ФФ. Снимам основно пейзажи и тук там някой портрет. Пари от фотография, не изкарвам. Четох, четох сравнения , ревюта, но не съм пипвала нито една от двете камери. Толкова ли е голяма разликата между кроп и ФФ, специално за тези тела. От приятели фотографи получавам прекалено противоположни мнения. Ще се радвам ако някоя от вас има преки впечатления. Благодаря Simple Smile

# 661
  • Мнения: 7 005
http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1747773&t=17 … p;phorum_uriauth=
Ето тука ревю от професионален сватбен фотограф за D7200.
Щом не искаш да се разделяш с широкото, остани си на кроп.  Peace

# 662
  • Мнения: 1 377
Щом не изкарваш пари от фотография за какво ти е ФФ. Аз изкарвам пари и пак снимам с кроп. FF го ползва предимно мъжа ми и то ако е за събитие или поръчка - Canon 1Dx, но за нещата които аз правя дори и за изложби Пентакса ми върши чудна работа - 16mp е и успявам да изкарам чудесно изображение в размер до 70 х 50см (казвам до защото физическия размер на кадъра ми е една идея по-малък) но преценявам до колко мога да интерполирам при печат.
Аз снимам предимно с широко и 50мм така че те разбирам напълно. ФФ са си инвестиция, и ако не ти е крайно наложително няма смисъл да си сменяш камерата.  bouquet

# 663
  • Мнения: 798
mamaSunshine , благодаря за отговора. Заради крастата е...тъкмо бях решила за д7200 и ми предложиха за същите пари ФФ. И от там...
Еовин, мерси. Четох го това ревю вчера. Доста ми накланя везните.
Ще мисля Simple Smile

# 664
  • Мнения: 1 197
Не мога да се стърпя и да не се похваля,имам си D7100  Flutter
Егвийн ал-Вийр, и аз изчетох какво ли не и питах кой ли не,но парите са си пари и ги нямам в чували.Та като най-оптимално решение реших да е този модел,с Тамрон 17-50 /f 2.8
Първи апарат ми е,нямам други обективи и тепъpва ще се опознаваме.
Аз лично предпочитам да си купя всичко ново от магазин,с гаранция и не ми се иска да рискувам с втора ръка,особено що се касае за техника. Peace

Като се разопаковаме и настроим ще се включа със снимка по седмичното предизвикателство Peace

Последна редакция: вт, 01 дек 2015, 22:31 от SunshineMery

# 665
  • Мнения: 5 173
Благодаря ти, Вили, за проекта Hug. Накара ме да си сменя спалното бельо Mr. Green, че в неделя не помързяваше Blush.
Др седмица ако е „Прозорец“, цена няма да имаш Whistling.
Клото, честито, д750 ли?

# 666
  • София
  • Мнения: 3 824
Честито! Очакват те вълнуващи моменти Simple Smile Кой е тамрона - с или без стабилизация?

# 667
  • Мнения: 1 197
Благодаря,Елл Hug
Снощи до сред нощите цъкахме и днес до сега ровя из книжката Crazy Емоцията е огромна  Heart Eyes
Нещо фокуса не ми излиза и се чудя по настройките,но първо Гугъл ще питам...
Тамрона е без стабилизация  Peace

# 668
  • Мнения: 798
SunshineMery, този Tamron го водят по-остър и по-здрав от другия, но би трябвало да фокусира успешно с това тяло.

# 669
  • София
  • Мнения: 3 824
Благодаря,Елл Hug
Снощи до сред нощите цъкахме и днес до сега ровя из книжката Crazy Емоцията е огромна  Heart Eyes
Нещо фокуса не ми излиза и се чудя по настройките,но първо Гугъл ще питам...
Тамрона е без стабилизация  Peace

И аз чувала, че  е по-добрият тамрон това Simple Smile

За фокуса - имам Д7000, няма обектив, който да не съм коригирала в апарата. Колкото по-дълъг, толкова по-голяма е корекцията.
Скоро си продадох 8цата. В моят апарат беше кригирана на -15, а на човека, на когото го продадох трябваше да се коригира на +5. Странна работа. Явно зависи много и от от апарата. Прочети как се коригира фокуса и опитай да го настроиш.

# 670
  • Мнения: 295
Хубава тема за седмичното предизвикателство. Сега остана и поне една сутрин да успея да стана на време  Confused

Търся да си купя 50мм/1,8 за Никон от ръка. Следя фото форума, но ако някой тук има нещо Simple Smile))

# 671
  • София
  • Мнения: 790
А като купувате фотоапарат и обектив втора ръка, как го тествате? Носите ли си с вас лаптоп, за да проверите качеството на снимката? Знам, че се оглежда външно, бутоните, изходите и дисплея. За обектива - да не е надраскана лещата, да няма плесен, нещо друго?   

# 672
  • Мнения: 4 303
Лолита, файловете в RAW просто са по-тъмни от тези на D7000 при сходни условия и то след като ги отворя в лайтрум. Утре сериозно ще разуча какво не съм натроила както трябва, може би в програмата е проблемът. Фокусът иначе мери безупречно, поне на пръв поглед.

Шушулче, да, D750 Simple Smile

Благодаря ви  Heart Eyes

Мъхчето, провери затвора. Няма опит с техника втора ръка и не мога да помогна с идеи.

Последна редакция: чт, 03 дек 2015, 07:18 от Клото

# 673
  • Мнения: 5 173
И аз снимах по проекта: https://www.flickr.com/photos/50165997@N02/23475381985/in/dateposted/ . Вили, имам нужда от проект за прозорец, пак да напомня, хихи.
Дайте акъл за бюджетен варио за ФФ, може и втора ръка.

# 674
  • Мнения: 7 005
To май само аз купувам втора ръка  Laughing
Не, нямам лаптоп, който да нося. Каквото видя на малкия екран - това. Иначе да, подробно оглеждам външно, както и обектива - каквото си писала. Обектива ми го пратиха с гаранция, така че за него не съм имала особени притеснения.

Общи условия

Активация на акаунт