Лятото се задава и НОЕМВРИйчето се разшава - Тема 5

  • 30 731
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 919
Добро утро, момичета!

Как сте днес? Аз съм все така с гадене...

Вълнувам се много, че ще си видя бебка днес! После съм на преглед и по-късно ще пиша пак да кажа как е минало.

Иначе като минат две седмици без да съм я видяла и почвам да се притеснявам. То няма защо, ама съм си такава явно. А като мина през преглед и ми кажат, че всичко е наред и просто няма по-щастлив човек от мен!
А сега точно съм в очакване...

Хубав ден на всички ви!

# 31
  • Мнения: 390
Успех на всички на прегледите днес!  Hug

Аз пък да ви споделя, че и мен ме налегнаха розовите сънища, които ги коментирахте в предните теми  luvbed и то толкова реалистични, че чак питах ММ да потвърди дали само сън са били  Laughing Laughing та голям смях падна тая сутрин с моето въображение  Embarassed

# 32
  • Мнения: 556
Привет и от мен!
Да се запиша в новата тема - че ще я изпишете аз докато се размотавам.
Аз все още не усещам бебето. Коремчето ми е леко изпъкнало вече (с плосък корем съм в нормално състояние). Но който не знае въобще не може да се сети. Струва ми се, че коремчето започва вече да се качва нагоре. Дано, защото много се надявам да се вдигне и плацентата.
Стават ми все още дрехите, но някак си по-добре се чувствам в панталони с ластик - за да не ме притиска нищо.
Чакаме новини от прегледите, които предстоят. Аз съм чак на 17 юни на преглед в София. Но тъкмо се чудя да взема да си запиша един преглед след седмица и тук - да видя беба, че няма да издържа толкова много.

Хубав ден и от мен!!!

# 33
  • Мнения: 1 130
Весе, аз го видях това с повдигането, принципно съм "тапициран скелет" с вдлъбнат корем. Лежа си и изведнъж виждам как от дясно коремът ми се издува, не бяха газове, нищо не усещах, само го видях, сложих си ръката, бутнах "цицината", тя се прибра, усетих ритник по ръката. Нищо от това нямаше да го усетя, ако не си бях сложила ръката и ако не бях видяла издутината. Може да е рано, но при мен 10 см са си половината корем, само като си сложа ръката усещам къде е матката (по твърда е) и едно местещо се още по-твърдо нещо. Не се мести постоянно, просто го намирам на различни места всеки път. Все още не съм усетила нищо докато просто си лежа и гледам телевизия, примерно.
Естлар, благодаря че сподели, защото вече сама взех да се съмнявам в себе си, нищо, че ММ беше свидетел. На мен 10см (глава-дупе) не ми се виждат никак малко, че това си е един лимон! Simple Smile
Абсолютно същите са и моите усещания, даже в началото се чудих какво е това твърдо нещо ниско долу, докато не ми светна лампичката, че просто напипвам матката, това беше в 12-14, а тогава бях свалила 5кг от нормалното си тегло и дето казваш ти коремът ми се беше вдлъбнал...

Завиждам ви направо за тези чести прегледи... Аз до моя имам да чакам още 3 седмици, а предшният беше точно преди толкова, та се моля всичко с бебето да е наред.
Аз поне взех да наваксвам с килограмите, сега вече съм +1 на теглото ми преди забременяването, което ме радва.
Смятам да се запиша на една водна гимнастика за бременни, но да видим кога и това занимание ще впиша в графика...

Pufi и Kremika, дано да отминават тези болки бързо, доста неприятно звучи!
Kremiiiii, на теб честита ти девойка, мила моя! Здравичка да си расте и да си чака до термин на топличко! Simple Smile

Отивам да му ударя една бърза дрямка преди да си прибера ученика.
Хубав ден на всички!

# 34
  • Мнения: 919
Хаха. То и аз имах преди няколко дни розови сънища и също доста реалистични. И се събуждам от тях в 4ч. сутринта и направо си ги осъществих и наяве, нападайки половинката.  Wink Simple Smile

# 35
  • Мнения: X
Благодаря за темата !
 Hug

# 36
  • Мнения: 844
Хихи, относно спането сега съм във вихъра си, събота и неделя по 2- 3 пъти на ден преди пазар след пазар, преди да сготвя след това пак .... и понеже правим ремонт, майстора отваря врата да вкарат една голяммааа дъска, защото не може да вземе завоя и ме вижда как си дремя на дивана .... но понеже е приятел и вика "а, ама ти тук ли си Simple Smile "....

# 37
  • Варна
  • Мнения: 477
Здравейте,
аз днес най-накрая си видях резулатата от БХС ( взеха ми кръв на 15.05) и смятам, че всичко е ок.
В петък ще ги погледне и доктора.
За килограмите не ми се коментира направо, аз съм в 14 г.с. и съм качила около 3 килограма и продължавам да качвам. Няма как да забележа някаква промяна в корема ми понеже той си е доста надут. Само сутрин като стана нямам коремче.
Някой се оплакваше от изтръпване и болки в ръцете, а аз снощи не можах да заспя от болки в краката, като при смяна на времето едно изтръпване такова неприятно.

Последна редакция: пн, 25 май 2015, 12:58 от Маргаритка Слънчева

# 38
  • Мнения: 291
Аз до сега съм качила 5кг., а съм 18г.с. Мен пък от 2-3 дни ме боли ставата на крака и с всеки ден болката се засилва. Не е постоянна, а като се качвам по стълби да речем. Много е неприятно и болката отива и към кръста. Направо като пенсионерка се чувствам, да не мога да си вдигна крака..  Confused

# 39
  • Мнения: 27
Абсолютно същото усещам като Естлар. Все едно аз съм го писала. 
Качих вече 2 кг., сутрин нямам корем, после се подува и който знае казва, че започвало да се вижда, но който не знае и през ум не му минава.   Болки нямам , но за сметка на това толкова съм изнервена и крива, че няма накъде повече....

Кофеинче, съжалявам Hug Hug Hug Hug

Хубав ден!

# 40
  • Мнения: 1 130
Ха-ха, и при мен който знае казва, че вече приличам на бременна, макар че един приятел преди седмица каза, че най-после съм станала като обикновена жена, която не е бременна, т.е. леко заоблена. Wink Според мен, добре си ми се е оформил коремът. Е, сутрин и при мен е по-малък, но вечер нещата си идват на място.
В събота бях на едно събиране, ами почти до края никой не се светна, че съм бременна, даже се заговорихме за едно сирене, което беше на масата, една дружка го хвалеше и аз питам на какво прилича и т.н. Тя така ме агитираше да опитам, а то мекичко, неузряло, аз няколко пъти казвам, че не мога да ям такова, а тя пробвай, та пробвай и защо не съм можела... Мислих си, че всички са забелязали, но им е неудобно да питат, защото с повечето от доста време не бяхме се виждали, та накрая просто изтресках "Ами защото съм бременна!" и няколкото свидетелки на разговора се ококориха, пък аз си мисля, че е очевадно... Simple Smile

# 41
  • Мнения: 379
Аз също не съм усетила още бебо, но аз не съм слаба, средна нормална работа и коремът хич не ми е залепен за гърба още от преди забременяването Simple Smile Иначе и аз сутрин изглеждам нормално, а през деня много се подувам от храната

# 42
  • Мнения: 919
Да се отчета за прегледа. Всичко  е наред с бебка. Даже вървяла няколко дни напред. То като си гледам корема, нищо чудно. Simple Smile
Иначе докторът не беше доволен, че съм ходила във Фемина. Той ми беше препоръчал Стратиева, ама нали вие ми казахте, че не сте доволни от нея, та аз избрах Врагалева. А и на резултатите от МД не се доверявал особено. Учудена съм честно казано.

Предписа ми и магнезиев деиадпорал да пия от 16г.с. до 36г.с. Профилактично било, нямала съм контракции. На някоя друга така да са и предписвали без конкретен повод? newsm78

Иначе спирам фолиевата и ще си пия вече само витамините.
Освен това каза, че била ми се вдигнала вече плацентата, а преди била доста ниско, но само си бил записал, а не ми казал да не ме притеснява. Хубаво, че си се пазя и без това.

И освен това като го питах дали мога да пътувам към юли каза, че е рано да се каже. Не знам какво да мисля. Но ще се пазя много със сигурност.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 249
Мерси за прекрасната темичка  Hug

# 44
  • Мнения: 1 679
Ехее наистина ноемврийчетата се размърдаха като гледам заглавието точно описва ситуацията ни Heart Eyes Само аз ще има да чакаааам още заради предната плацента  Whistling Повече от потрепване  не съм усещала.
Бебоче- много съм потресена от твоя доктор, дето не признава Врагалева. То на нея цяла БГ и се кланя и доста добре ги вижда нещата и точно Crossing Arms
На мен ръката ми мина като че ли, може да е напрягане на мускул или травмичка ooooh! Не са се обаждали крамите ама неработещата ми вена на единия крак започна да напомня за себе си и ще се ходи на съдов хирург. Във Фемина се обадих и мислех другата седмица да си запиша час за отхвърляне на спина бифида, но си намерих и за Четвъртък, не било твърде рано като ще съм 15+3. Дано всичко е добре Praynig
Най-накрая ще се замъкна на ЖК след като първо посетя личната утре. Та малко маратон от доктори съм си наредила за всеки ден по 1-2 даже и зъболекар в седмичния ми график. А то и се консултирах с една хомеопатка (благодаря Гери за съвета) и алергията ми изчезна newsm44 Препоръча ми шуслерова сол нр.  7 против схващания също (Магнезиум фосфорикум) и мисля да съм редовна при взимането Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт