Сладкарничка за книги - тема 44

  • 20 679
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 6 210
Ох, разкошно, Ули  Hug!

Скрит текст:
Тръгнахме си от работа по-рано в петък. Автомагистралата е някакъв малък ужас, не знам как ще я пуснат до 1 юли. Цялата седмица ни беше ужасно натоварена и за капак пак 3 часа пътуване  ooooh!. Но ни посрещнаха усмихнати хора в хотела и ни изненадаха много приятно. Имахме уикенд пакет в двойна стая, а ни настаниха в апартамент. Той имаше известни минуси, защото е мансарден и без тераса, но жестът и безупречното обслужване направиха почивката разкошна.
В градчето се провежда и фестивал на самодейно народно творчество. Вчера по улиците преминаха различни танцови групи, имаше гайди и тъпани, беше много приятно!
Отпочинала съм си отлично, само малко ме боли гърба на едно място, ама масажиста беше много як  Crazy.

# 736
  • Мнения: 10 896
Ох, да не те е натъртил  Rolling Eyes иначе звучи супер всичко друго.
Скрит текст:
Магистралата е ужас наистина, действително ли до 01.07 ще е готова? И някой вярва ли го изобщо, на едното място мостът беше срутен. Ние миналата седмица пътувахме по нея и беше ужас, то вярно, че е за ремонт от години, ама това си говорихме с ММ, не можеха ли да почнат да я оправят март и да се приключили досега, а се сетиха като почна сезона, че и гастарбайтерите тръгнаха. Ама решихме да не се ядосваме, щото няма смисъл. В резултат пътувахме по подбалканския навръщане, който ако не беше толкова дълъг, щеше да е идеален.

# 737
  • Мнения: 10 697
Аз пък не разбрах Вени къде си била?  Simple Smile

След 30% мога да кажа, че и 3 звезди са й много на Кутията. Това е една повече от посредствена книга! Освен ако не се случи нещо УАУ до края, прощавайте, но анти-мнението ми за Блажев е абсолютно оправдано за кой ли път! Подвежда нон-стоп читателите!  Twisted Evil

# 738
  • София
  • Мнения: 6 210
В Хисаря бяхме, Миж. Не чак пък посредствена, дее, не бъди лоша  Crossing Arms. А на теб напомня ли ти малко на Трифидите?

# 739
  • Мнения: 10 697
Трифидите е класи над Кутията, класи!
Напомня малко.
Както и да е, спирам да хейтя, но изводите си ги правя за n-Ти път  Joy

# 740
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Миж, аз да те питам кат си имаш едно на ум, що я четеш тъз "Кутия"  Joy

Аз хич няма и да се хабя например.

# 741
  • Мнения: 10 896
Надеждата, Лу, надеждата  Mr. Green тайничко си викаш, ами ако пък този път наистина книгата си струва  Crazy Ама спираш в един момент, де.

# 742
  • Мнения: 10 697
Точно така, Ули - мисълта, че току виж съм пропуснала някой истински шедьовър  Joy Напразни надежди - всичко прехвалено или издадено от Него и сие е пълен боклук!
Мисля да я зарязвам  Whistling
Да сравняват това кофти книжле с Пътят   ooooh!

# 743
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ули, права си, надеждата умира последна  hahaha

Обаче примерно аз установя ли, че с някой имам различен литературен вкус, не се връзвам на никакви хвалби от съответния човек. Който и да е той. Защото си знам, че дори и препоръчваната книга да става за четене, пак най-вероятно ще се разочаровам.  Laughing

# 744
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Може би е време и аз да се разпиша тук.  Simple Smile

 Имах ден за разходки. Видях мама, брат ми, хубаво ми беше. Череши брахме, ягоди, в цветната градина постоях, толкова е хубаво навън, на въздух. А сега отново между четири стени. Реших от следващата седмица да отделям поне час и половина за ходене до Паметника, по стъпалата, просто по пътя, но навън. Да видим ще го осъществя ли.

Дев, ти не пишеш, просто написа един ред, който ни озадачи.  Rolling Eyes Добре ли си, мила? Пиши поне на другото място, защото не те видях  и там. Дано облаците над теб да се разсеят, не знам проблемите какви са, но явно ги има.  Confused Искам да те прегърна.  Hug

 Харесвам и Пътят, и Трифидите, а тази Кутия май няма да я чета. Аз доста се вслушвам в думите на Миж, не съм я хващала в грешка досега, има някакви по-други сензори тя.  Wink

Мери, пишеш ли?  Wink Heart Eyes

# 745
  • Мнения: 738
Дочетох си аз работното четиво (с голямо удоволствие при това; дано го купят за издаване), и ще подпретвам кутишката за пилета и аз, да видим що е то и защо не ви е харесало.
Иначе обещавам, че Маккамън е развлекателен и зловещичък, яко екшън и доста напрежение, но си е непретенциозна фантастика с елементи на хорър: туй да го кажа предварително за нехаресалите Кутишката и другите дежабуци. Не очаквайте нито повече, нито по-малко  Laughing
(За който си пада по този тип литература книгата е чудесна и много яка)
То, като се замисля, и това дето сега го четох за оценка, може да се опише по същия начин - остро дистопична-апокалиптична книга, много сурова и графична, непретенциозна откъм философия.
Обратното, не ми допадна особено примерно на Маргарет Атууд трилогията за МадАдам, която е претенциозна и "несамоцелна"...
От друга страна, "Пътят" така и не съм го чела (звучи ми като нещо, което определено няма да ми допадне), така че няма да сравнявам с него Simple Smile
Да видим, стана ми още по-интересно за Кутията.

Последна редакция: нд, 07 юни 2015, 18:59 от Камиче

# 746
  • София
  • Мнения: 6 210
Камиче, и аз не съм чела "Пътят", но съм се наканила да го направя някой ден  Laughing. Ще чакам с интерес да кажеш как ти се е сторила "Кутията...".
Бъбли, къде си, пиле шарено? Видях ти днес ника на магистралата (в реклама на шампанско) и реших да започна "Стоунър"  Heart Eyes.

# 747
  • Мнения: 10 697
Сега пък започнах да изпитвам чувство за вина по отношение на Кутишката....  Outta Joint
Нелчо, след като са ти харесали "Пътят" и "Трифидите", пробвай я, не ми взимай пред вид мнението ...  Hug
Може би аз очаквах повече - пред вид не само рекламата на тази книга, но и рейтингът й в ГР.
По принцип не ми допадат книги, написани в сегашно време и почти изцяло с прости изречения. Това едно на ръка. Но от друга страна, харесвам пост-апокалиптични книги, та се заинатих се да я дочета  Simple Smile

Камиче, ще очаквам и аз Кутийковото ти мнение  Wink  Hug

Венка, "Пътят" е интересна, но е за мен един от малкото примери на екранизация толкова добра /ако не и повече/ колкото книгата  Wink Просто Виго Мортенсен прави страхотна роля, а и целият филм е много добре изпипан и е изцяло по книгата  Hug

Уф, нападнала съм едни череши ...  ooooh!

# 748
  • Мнения: 10 697
Някой подготвя ли нова тема?  newsm78
Ако не, аз да пусна?

# 749
  • Мнения: 5 776
Аз "Кутията" много искам да я прочета заради ревюто на моя приятелка, с която имаме много близки вкусове (дори не знаех, че Блажев я е отразил тази книга  Laughing).
Проспах почти целия цен, много умора се натрупа тези седмици. Сега гледам маршрута, на коя магистрала има проблем? Че аз по малко и през Тракия, и през Хемус ще мина  Thinking
Чета новата книга на Кинг, доста в увлекателна  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт