За третия човек във връзката и разклатеното доверие

  • 21 046
  • 171
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 369
Има и положения, когато човек е с чиста съвест, не се задява с чужди и няма какво да крие,но да неиска да дава достъп до профилите си. Това съм аз. Причината е, че моя мъж е от тези много ревнивите и ако има достъп до нещата ми започва да търси под вола теле и да рови и пита хората странни неща,а така ме излага. Примерно един съсед в София, който е вуйчо на моя приятелка (също съседка и семейна приятелка направо) го бях намерила чрез майка ми във фейсбук и от любопитство как е протекъл живота му, защото не го бях виждала от 15 години го добавих за приятел. Моят мъж веднага реагира и той също го добави. Започна да му разказва какви върли проблеми имаме, как се съмнява, че му изневерявам и .т. (а в същото време той беше този с евентуалните изневери мин. лято). Ми злепостави ме и даде една много хубавичка клюка в устата на съкварталките в БГ. Друг подобен случай беше като се беше заял с един от фейсбукските приятели на сестра ми. Заприличал му на мой бивш и започнал да го разпитва за мен,а оня нито ме знае,нито ме познава изобщо. Срам! Приятелите ми във фейса са скрити поради тази причина, тези на сестра ми също. Как да му дам достъп до моите лични неща? Ще сътвори "чудеса от храброст"!

# 61
  • Мнения: 6 214
Фиона, така както го описваш, според мен би бил по-спокоен ако има достъп. С времето ще започне да ти има доверие. Аз също се водя ревнива и знам колко ревнива бях с бившия ми мъж и колко по-спокойна съм със сегашния. Има си значение как се държат отсреща, не е като само да те обивняват, че си ревнива и задушаваща.  Peace
Така сега той само дебне и най-малкото парченце информация веднага те прави виновна.  Peace

# 62
  • Мнения: 2 369
Фиона, така както го описваш, според мен би бил по-спокоен ако има достъп. С времето ще започне да ти има доверие. Аз също се водя ревнива и знам колко ревнива бях с бившия ми мъж и колко по-спокойна съм със сегашния. Има си значение как се държат отсреща, не е като само да те обивняват, че си ревнива и задушаваща.  Peace
Така сега той само дебне и най-малкото парченце информация веднага те прави виновна.  Peace

В началото и до скоро всъщост бях отворила нещата си за него и той точно тогава правеше тези глупости и точно тогава започна да си чати и да се задява с тази и онази. Няма никаква логика нашия проблем, но надявам се наистина да сме го минали. Има и един друг вариант като изход от задявки с чуждо и важи и за двата пола. Ще си почати, ще се пробва тук и там (не задължително физически. Това ми идва в повече), ще види, че няма да намери на света цвета и ще разбере,че това,което имаме е идеално:) Аз също си чатех мин. лято като разбрах,че той е тръгнал по кривите пътища. Пописах с този и онзи и видях, че всъщност по-добро от това, което имам няма да намеря, пък се успокоих и спрях да се занимавам с глупости. Това съвпадна и с неговото успокояване (предполагам по подобни причини) и сега сме добре Simple Smile Дано и той не ме подозира, както аз вече не го подозирам. Някак наистина си личи кога човек влага енергия другаде извън семейството.

# 63
  • Мнения: 4 569
Дарлинг, мисля, че си постъпила правилно като си дала втори шанс. Само времето ще покаже дали си е струвало.
Имай едно наум. Не се превръщай в мрънкало и не му натяквай.

# 64
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Вселена, как ли пък няма да говоря с любовницата, че и на маса да седна с нея. В леглото тримата да си легнем, ако искате, че да видим той първо мен ли ще избере или нея и така да разберем на коя държи?  Sick Sick Това не е начин да докажеш, че ти си важната жена. Това трябва да го докажеш на себе си и евентуално на него. Не можеш да се разправяш и да се доказваш на всяка долна фуста.

А какъв е начинът? Да пускаш инфантилни есемеси? Е, с оглед одобрението, явно за повечето пишещи "разговор" чрез есемес е много по- зряло решение, отколкото да седнете и се разберете като възрастни хора очи в очи. Интересно с какво авторката е по- умна от съперницата си, след като копира нейното поведение?  newsm78 Както и да е, желая й хепиенд, независимо заедно ще продължи сама или с него. 

А от теб аз нищо не съм искала, нито съм ти предлагала.

# 65
  • Мнения: 6 214
Според мен не трябва по никакъв начин да се показва внимание към любовницата.  Peace Не адмирирам и пращането на заядливи СМСи в стил бясна деветокласничка.

Нищо няма да се разберат и очи в очи. Или ще стане грозна разправия, или ще и бъдат дадени някакви замазващи очите обещания.

# 66
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

... Или ще стане грозна разправия, или ще и бъдат дадени някакви замазващи очите обещания.

Ще стане грозно, ако тя допусне да стане такова. Ако се държи сдържано, възпитано, не плямпа много, а вместо това си отваря очите, ще разбере кристално ясно какво се случило. Замазващите очите обещания обикновено се дават в къщи, когато няма кой да те опровергае, дори в този случай вече са били дадени такива, ако си спомням добре хронологията. А третата страна няма интерес да дава обещания, тя има интерес да разкрие отношенията, за да не се крие мъжът зад полуистини.

# 67
  • Мнения: 6 214
Чудя се аз как бих се държала, ако съм трета страна, сложена на маса с първите две.
Никога не съм била в позиция на втора цигулка, умишлено съм се пазила да не попадам.

# 68
  • Мнения: 18 711

Ще стане грозно, ако тя допусне да стане такова.

А ако насреща има някоя бясна селянка? Нали знаеш, че с простак на глава не се излиза, най-много да му паднеш до нивото. Защо мислиш, че срещу нея ще застане мила и хрисима женица, която ще се обяснява като ученичка как се е влюбила в мъжа й.

# 69
  • Мнения: 6 214

Ще стане грозно, ако тя допусне да стане такова.

А ако насреща има някоя бясна селянка? Нали знаеш, че с простак на глава не се излиза, най-много да му паднеш до нивото. Защо мислиш, че срещу нея ще застане мила и хрисима женица, която ще се обяснява като ученичка как се е влюбила в мъжа й.
Още повече пък разбрана и с желание да се разбира нещо с жената на любовника си?  newsm78 newsm78

# 70
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

Ще стане грозно, ако тя допусне да стане такова.

А ако насреща има някоя бясна селянка? Нали знаеш, че с простак на глава не се излиза, най-много да му паднеш до нивото. Защо мислиш, че срещу нея ще застане мила и хрисима женица, която ще се обяснява като ученичка как се е влюбила в мъжа й.

Ако мъжът изобщо някога си падне по бясна селянка, значи аз си заслужавам това, което ми се случва, защото съм си избрала мъж с такъв вкус. По- скоро, бих си задала въпрос дали аз не съм селянка, та той ме е харесал. Но пък, ако мъжът е бил заблуден, защото въпросната досега се е маскирала като небясна неселянка, от срещата пак печели нашата героиня, защото мъжът ще види с очите си с какво си е имал работа и не само ще избяга с мръсна газ, но и повече няма да се сети за нея, даже без да дава обещания и да бъде следен. И тогава наистина ще оцени жена си.

# 71
  • Мнения: 6 214
Вселена, звучиш така убедително все едно ти се е случвало или нямаш търпение да ти се случи. Аз лично не пожелавам на никой да изпада в положението на нито едно от трите - на изневеряващия, на любовницата или на пренебрегнатата жена.  Praynig За мен старата връзка трябва да приключи, преди да се започне нова. Знам, че разсъждавам идеалистично, но моят морал ми казва това.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 349
Искаш открит достъп до фейсбук,скайп и телефон...Просто да седят отворени на компютъра ми, въпреки,че не е там... И да не вземе да се измъкне с фразата,, искам лично пространство,,..
Човек който не крие нищо, няма да му пречи да му седи включен фейсбука и скайпа...
 Peace Peace Peace Peace

Или ще намери друг начин на комуникация  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 73
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Вселена, звучиш така убедително все едно ти се е случвало или нямаш търпение да ти се случи. Аз лично не пожелавам на никой да изпада в положението на нито едно от трите - на изневеряващия, на любовницата или на пренебрегнатата жена.  Praynig За мен старата връзка трябва да приключи, преди да се започне нова. Знам, че разсъждавам идеалистично, но моят морал ми казва това.

Не знам подчертаното откъде се взе.  newsm78  Убедителна съм, защото съм убедена какво работи в такава ситуация: да знаеш цялата истина, да имаш трезва, обективна преценка и на базата на това да вземеш категорично решение, което е най- доброто за теб. Без иди ми, дойди ми, мрън-мрън и кофи сълзи за умилостивяване. А съм убедена, защото имам няколко такива примера около мен, свързани с приятелите на мъжа ми, които са много близки и си споделят и с мен. Виждам как разсъждават мъжете, доста по- различно и неемоционално от жените. За съжаление много жени се заблуждават, че за мъжа брак=любов или оставане в семейството=любов, бъркат паниката на мъжа с чувства или предпочитат да избягат от истината и да си заровят главата в пясъка. В тези случаи мъжете го усещат много добре и, дори да решат да останат с жена си, почват да я подценяват. И, като резултат, случката рано или късно се повтаря и имаме ситуация "повече сълзи са проляти заради сбъднати молитви".  

# 74
  • Мнения: 6 214
Добре, аз с всичко съм съгласна, но какво ти гарантира, че заставайки с любовницата и мъжа си лице в лице, ще научиш цялата истина?

Общи условия

Активация на акаунт