Детето ми не говори на 2 години

  • 60 852
  • 125
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 708
Jingle_Gill прекалено нови неща са се струпали на главата на детето ти, да изчакай един месец, да свикне с яслата, не си мисли, че няма да свикне, в един момент се случва. Тогава иди на платена консултация, ако детето все още няма напредък, не е проблемът в говора, а в това, че казваш, че не изпълнява сложни команди. То и моето не ми разказва случки от деня, но ако й кажа "Иди в другата стая, и кажи на тате да ти сипе вода". Тя отива и казва на баща си "типи дуда". Децата са ни на една възраст, с месец разлика са, и затова си мисля, че наистина това е проблем. А за говора даже от стреса в яслата има проговорили деца, които в началото отказват да говорят.

# 121
  • Мнения: 148
Jingle_Gill прекалено нови неща са се струпали на главата на детето ти, да изчакай един месец, да свикне с яслата, не си мисли, че няма да свикне, в един момент се случва. Тогава иди на платена консултация, ако детето все още няма напредък, не е проблемът в говора, а в това, че казваш, че не изпълнява сложни команди. То и моето не ми разказва случки от деня, но ако й кажа "Иди в другата стая, и кажи на тате да ти сипе вода". Тя отива и казва на баща си "типи дуда". Децата са ни на една възраст, с месец разлика са, и затова си мисля, че наистина това е проблем. А за говора даже от стреса в яслата има проговорили деца, които в началото отказват да говорят.



Всеки ми казва, че ще свикне с яслата, но почвам да не го вярвам... Точно на 12ти влязохме в болница, след купища изследвания ни казаха, че има пневмония. Яслата се отлага поне още 2 седмици. Детето не яде и не пие както преди тръгването на яслата, а проблемът е,че на самата ясла нито пиеше, нито ядеше през целия ден, Пусна ли я на ясла и повтори ли се пак болница, вече ще мисля за детегледачка... А за проговарянето, не вярвам от стреса да проговори, тя е по-свито дете и забелязах, че вече и по-малки деца като и вземат играчките, тя само още повече се дърпа настрани...

Sad Sad Sad

# 122
  • Мнения: 9
Здравейте мами,искам да споделя с вас  за моето детенце. Той е на 2 г.навършени - не говори казва само дай дай ,не и мама, за което не съм сигурна на мен ли ми вика мама или когато иска да яде вика мама,та все още много работи и команди не разбира маха с ръчичка за чао дава целувка на излизане,но не всеки път когато му кажеш,животни не имитира иначе като види децата как играят и той се оптва да прави същото,харесва му с децата,но от възрастните се крие , много пъти когато му говориш не те гледа в очите ,а предмета който му подаваш. Сега го водя на тарапефт,който ми казва ,че е рано за логопед,незнам какво да правя дай ми съвет,незнам аутист ли е или като  беше на 11м. се уплаши . Ох 😥 незнам вече какво да си мисля. ПОМАГАЙТЕ!😟Иначе расте щастлив,но аз  като видя деца на неговата възраст и започвам да плача.

# 123
  • София
  • Мнения: 4 575
На какъв терапевт го водите?

# 124
  • Мнения: 9
Ние сме в Испания бих ви го превела като семеен тарапефт,при който утиваме при нея и тя ти задава въпроси и ти казва примерно детето не те гледа в очите ,поглеждате и после гледа надолу,съветвате как да го накараш да те гледа по-дълго и после вкъщи по цял ден се опитваме да работим ,но без големи резултати🙁

# 125
  • София
  • Мнения: 4 575
Кажете ми ги на испански? След като е казал, че е малко за логопед, значи това разбира. Не е казал, че детето е с аутизъм.... Какво ви разпита и как свърза това с говора?
Не гледа в очите, разбрах. Но къде е родено, как се отглежда, какво яде, от какво боледува...
Ако искате ми пишете на ЛС, защото има въпроси, преди да се каже каквото и да е.

Общи условия

Активация на акаунт