Как мирише...

  • 15 813
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Любими са ми:
На море , водорасли по изгрев.
На кафе.
Нова книга .
Прясно окосена трева.
На кожа - в магазин за кожени изделия.
Вратлето на заспало бебе/дете.

# 16
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Най-вълшебното ухание, което винаги ще помня, е на бебе.
Друго - миризмата на хлор при басейните, може да е отвратителна, но ми е мила някакси. По същия начин обичам и миризмата на дезинфектанти в детските градини, имат сантиментална стойност. На прясно изпечен хляб обичам да ми мирише, много повече отколкото обичам самия хляб (да го ям).
Друго - парфюми, разбира се. Има такива, които нямам от години, защото не се произвеждат Cry , но никога няма да ги забравя. Един от тях е 8e jour Yves Rocher Heart Eyes .

# 17
  • Варна
  • Мнения: 7 147
ММ ми се смее, като кажа, че мирише на неделя. Неделята мирише на пържени мекици или баница. В нашата къща тези неща се наричат "неделя".

Странно, но и аз съм си мислела преди за бивш, че мирише на секс...  Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 12 374
Детството ми ухае на цъфнали портокалови дръвчета, на десетки подправки оформени в красиви купчини, на пясък и печено агнешко месо.
Баща ми завинаги свързвам с мириса на цигари.
Майка ми е прясно изпечен кекс с ябълки и канела, и парфюм Фиджи. През годините експериментираше с много аромати, но винаги се връщаше към Фиджи.
Коледата е джинджифилова, а Великден - козуначен.
Къщата на село при прабаба ми ухаеше на печени ябълки, домашна лютеница и ракия.

Обичам още миризмата на море, люляк, сандалово дърво, котки, окосено сено.

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На руска баня на веники  Flutter

Боже като дете що се дуех  Laughing  и не исках да се къпя в такава баня  ooooh! исках с душ , плочки  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 255
Сега ни предстои.... миризмата на липите! Обожавам я!
 Преди време бях писала, че си мечтая за бурканче, пълно с тази миризма, за да ми напомня за късната пролет и да ме топли в студените зимни дни.

# 21
  • Мнения: 13 009
Помня много силно как ухаеше бебето в родилното, използваха много приятен прах или омекотител, силно се е запечатал в съзнанието ми.
Мириса на къщата на баба, на вкусно и на дърво.
На море най- обичам миризамата, успокоява ме.

# 22
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
О, да, цъфнали липи  Heart Eyes

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 574
На желязо- така мирише мъжът ми след физически труд.
На обущарница- обожавах като малка да нося обувки на поправка (скрита наркоманка)  Laughing
На хартия- аз съм си книжен плъх по принцип.

Влажни миризми не обичам.

# 24
  • Мнения: 4 690
Обожавам ароматите - парфюми, свещи...сякаш всеки мирис свързвам с нещо или някого  Heart Eyes
Обичам как ухае у баба и дядо - на стари книги, любимата ми мусака и бабините цветя. Усетя ли веднага ме лъхва спокойствие, сякаш там съм недосегаема.
Мирисът на кафе рано сутрин свързвам с майка ми. Твърди, че не е човек ако не си изпие сутрешното кафе...откъде пък знае щом никога не го пропуска. Когато и да станех вече беше будна и с чаша в ръка, като малка се чудих дали въобще спи. Не пия кафе, но обичам аромата му - мирише на мама  Heart Eyes
И аз като морско дете се чувствам свързана с морето.Любим ми е специфичният мирис, който има в късния следобед, когато плажът се изпразва, вятърът е по-силен и пречи на гадните гласури да се задържат срещу него ( мразя ги  Twisted Evil)
И мирисът на септември...листа, дъжд и малко слънчеви лъчи, когато вече е твърде студено за летните дрехи, но не можеш да се разделиш с тях. Свързвам го с тъгата по отминалото лято и вълнението от новата учебна година. Тази година за първи път от 17 години  няма да се върна в клас  Sad (броя и университета, да не си помислите, че съм оставала  Simple Smile )


Сега ни предстои.... миризмата на липите! Обожавам я!
 Преди време бях писала, че си мечтая за бурканче, пълно с тази миризма, за да ми напомня за късната пролет и да ме топли в студените зимни дни.
И липата обичам... макар че татко винаги ме кара да обирам цъфналата в двора на къщата ни, дано тази година ми се размине  Praynig мразя да полепва в косата ми.
Малко спам, но скоро открих тази миризма бутилирана, от серията на All Nature, същата като тази в двора ни.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 736
Мирис на нарциси - рожденият ми ден.
Печен пипер и лютеница - септември, баба прави зимнина.
Елха, банани и мандарини - Нова Година.
И сега един малко странен спомен за аромат...печени гъби. Това ми е спомен от преди 30 години. Живеехме в къща и имахме асма. Над нея минаваха жиците за електричеството. Имаше силна буря и ги накъса. Наелектризира се цялата асма, оградата и вратата на двора. Не помня много как се оправи проблема, но спомена ми е как си печехме гъби и си чакахме. И сега винаги ми изплува в главата и още обичам гъби Simple Smile
п.с За да не стават грешки печехме ги на нафтова печка Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 500
Аромата на липите - напомня ми за Стара Загора и времето, когато там бяхме по цяло лято  Heart Eyes
Миризмата на бухтички ми напомня за баба - лека й пръст  Cry
А пък миризмата на собствения ми дом в едно малко планинско градче е неповторима - няма как да я опиша, просто си мирише на у дома  Heart Eyes
Мъжкият аромат One million .... Ако някой мъж мине покрай мен  Blush ми напомня секс, много секс  Blush

# 27
  • Мнения: 843
Много хубава тема.   bouquet
Прясно сварено кафе го свързам с баща ми. Сутрин като станех и целия апартамент миришеше на него. А аз бързах да си налея и да отпия от вълшебната течност.
Липите- аз съм от Стара Загора и цяла пролет всичко е пропито с този аромат.
Мирисът на книги. Обожавам го.
Имам приятелки, които ползват само един и същи парфюм години наред и винаги като срещна друга жена с него се сещам за тях.
Мирисът на болница, поликлиника, лекарски кабинет - не много приятна, но много натрапчива.
Мирисът на бебе.
Мирисът на пържени кюфтета- с него свързвам баба ми. А на пролетни цветя винаги ме връща в мислите ми назад във времето, когато ходехме често при тях и пред къщата бяха нацъфтели лалета, момини сълзи, нарциси...

# 28
  • Мнения: 4 418
Моля ви, постарайте се темата да не замирише на тоалетна.

Щооо???

Явно не си била в тоалетни, които миришат хубаво.  yes

# 29
  • Мнения: 24 469
Много миризми помня Laughing
На детска градина - с какви препарати чистеха не знам, но миришеше ужасно
На лагер - подобна на ДГ
На Кореком - най-желаната миризма в детството ми. Имаше едни дъвки, които само там продаваха - най-хубавите, най-сладките и миришеха божествено
Мис Диор - мама Heart Eyes
Деним примесен с мирис на цигари - татко
Гардеробът на баба ми миришеше на сапуни Лукс.
Първият ми дезодорант, първи парфюм, парфюмът на една съседка...
Мирис на плаж - има едни храсти, който цъфтят до плажа
Мокри листа - мирис на есен, на тъга
Интимен на Нивеа - болница Sick
Всяка къща си има собствена миризма, не знам дали сте забелязали

Общи условия

Активация на акаунт