Моля за помощ и съвет...

  • 5 609
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 224
Здравейте,писала съм и в други теми за съвет,но на кратко...След 15 год.семеен живот с обиди,заплахи,тормоз,най после се реших на развод.Имам дъщеря на 15 год.тя също страда от поведението на "баща си",не мога да нарека баща човек ,който непрекъснато заплаша и нея и мен,каквото и да поиска дори и 2 лева винаги започва да крещи че нямал пари и да я обижда.Аз вече съм изтръпнала на обиди,но трябва ли и тя да свиква че това е живота.В края на август 2014 год.подадох молба за развод,имало 3 месечен срок за евентуално сдобряване,после коледни и новогодишни празници и така до 22 февруари 2015 год.,когато господина е получил първото известие да се яви да си получи документите.Явно някой го подучва и той не отива,защото ще се наложи да се изнесе от апартамента в който живее,защото ми е наследствен от моите родители.Следва втора призовка от 19 май,поне аз тези съм видяла лично,но той се присмива и казва че и 100 призовки да получи не му пука-развод няма да ти дам,ще те побъркам ,но няма да се разведа и да се изнеса.Това са негови думи,плюс хиляди обиди които не искам да споменавам.На 22 май вече получи призовка ,ще тече 14 дневен срок за полупване и че след този срок се счита за редовно призован.Подържам непрекъсната връзка с адвокатката,и тя каза че може да се стигне до частен адвокат или не знам точно как се казва,но това означава нови 600 лева и може би повече за да тръгне делото без него.Почти всяка вечер вдига скандали и обижда,вчера детето му каза,че си е изпуснала телефона в мивката и че се е намокрил,аз веднага го занесох на сервиз,но чакаме,вдигна такъв скандал,че си мислех че ще я удари,все пак на всеки може да се случи,той загуби сигурно 4-5 телефона,но това не е нищо,аз казах че ако се наложи ще вземем нов телефон,но да даде и той пари и стана такъв скандал че просто нямам думи.Почти не и дава пари за нищо,за нова година и даде 20 лева,а аз и дадох 180 лева,не се изтъквам само казвам,за ядене ако поиска нещо от него става пожар,в крайна сметка е баща,длъжен е да има и за нея.Ввче не издържам,работя за 530 лева,и всяка стотинка гледам тя да има,а на него не му пука и все пак има наглоста да казва че той я издържал,че ако не бил той сме щели да умрем от глад.Та,питането ми е какво след след този 14 дневен срок,детето иска да отиде в закрила на децата и да каже че я тормози психически,как да постъпя,страх ме е че той е много злобен и отмъстителен и ме съмнява да отиде и сега да си получи документите,а аз нямам още 600 лева за адвокат,заплашме ме че нямало да се разведе и да се махне,че щял да си живее като бей на мой гръб,че щял да направи снимки и да покажел че съм била к...,.Опитвам се да муобясня че ние от 10 год.нямаме нищо общо,не спим заедно,не ходим никъде заедно,дори не се е поздравяваме като се видим и че с тези заплахи просто не променя нищо,но става още по зле.
Моля ви за съвет,знам че трябва да говоря с адвокатката и говоря с нея почти през ден,но тези закони са просто убийственни,за това търся помощ от личен опит ,приемам всякакви съвети,защото този ад вече не се издържа.Благодаря ви...

# 1
  • София
  • Мнения: 16 193
От личен опит: моят първи съпруг също не ми даваше развод, цяла година, адвокатът ми го заведе с основание по негова вина (психическият тормос е вина). На първото дело бившия се съгласи да е по "взаимно съгласие". И да, идете в закрила на детето, това само ще ти помогне за по-бързо приключване на развода, а и ще получищ по-смислено решение на съда за честотата и начина на (с)виждания му с детето.

# 2
  • Мнения: 5 513
Да отиде в закрила на детето.Отидете двете.Да каже ,че и теб тормози.Не зная дали няма да я настанят временно някъде до изясняване на случая.Ще дойдат и у вас.
Няма ли как да се махнете от там до делото за развода.И после да се върнете.Убедена ли си ,че няма да ви посегне ,когато нещата загрубеят и види ,че му се изплъзвате.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 987
Делото трябва да е по исков ред с доказване на вина. Ако поиска да мине в производство по взаимно съгласие, не се съгласявай. Важно ти е да се докаже вината му. Освен това, ако минете по реда на взаимното съгласие и в някакъв момент той не се яви пред съда или се откаже от съгласието, делото ще се прекрати и ще трябва да се заведе ново дело.

А тези 600 лева не ги мисли, те не са твои разходи.

# 4
  • Мнения: 7 779
щом ще има развод и участва дете  социалните ще дойдат и без да ги викаш. трябва да изготвят доклад.

# 5
  • Мнения: 44
Съпругът ми не се яви на нито едно дело и пак се разведох, независимо какво е било неговото мнение. Разводът е "по вина". Не са нужни 600 лв., а 120, за да се яви служебен адвокат от негово име и да се даде ход на делото. Няма начин Вашият адвокат да не знае за това и не се съгласявайте да се завежда ново дело - няма смисъл, само губите време  и пари.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 987
Съпругът ми не се яви на нито едно дело и пак се разведох, независимо какво е било неговото мнение. Разводът е "по вина". Не са нужни 600 лв., а 120, за да се яви служебен адвокат от негово име и да се даде ход на делото. Няма начин Вашият адвокат да не знае за това и не се съгласявайте да се завежда ново дело - няма смисъл, само губите време  и пари.

Личното присъствие на двете страни е абсолютно задължително при развода по взаимно съгласие. Затова писах авторката да не се съгласява на такъв вариант, защото дори едно негово отсъствие при дело по реда на взаимното съгласие слага край на бракоразводния процес.

Във всяка фаза на дело по исков ред може да се премине към дело по взаимно съгласие, но обратното е абсолютно невъзможно.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 499
Скрит текст:
Здравейте,писала съм и в други теми за съвет,но на кратко...След 15 год.семеен живот с обиди,заплахи,тормоз,най после се реших на развод.Имам дъщеря на 15 год.тя също страда от поведението на "баща си",не мога да нарека баща човек ,който непрекъснато заплаша и нея и мен,каквото и да поиска дори и 2 лева винаги започва да крещи че нямал пари и да я обижда.Аз вече съм изтръпнала на обиди,но трябва ли и тя да свиква че това е живота.В края на август 2014 год.подадох молба за развод,имало 3 месечен срок за евентуално сдобряване,после коледни и новогодишни празници и така до 22 февруари 2015 год.,когато господина е получил първото известие да се яви да си получи документите.Явно някой го подучва и той не отива,защото ще се наложи да се изнесе от апартамента в който живее,защото ми е наследствен от моите родители.Следва втора призовка от 19 май,поне аз тези съм видяла лично,но той се присмива и казва че и 100 призовки да получи не му пука-развод няма да ти дам,ще те побъркам ,но няма да се разведа и да се изнеса.Това са негови думи,плюс хиляди обиди които не искам да споменавам.На 22 май вече получи призовка ,ще тече 14 дневен срок за полупване и че след този срок се счита за редовно призован.Подържам непрекъсната връзка с адвокатката,и тя каза че може да се стигне до частен адвокат или не знам точно как се казва,но това означава нови 600 лева и може би повече за да тръгне делото без него.Почти всяка вечер вдига скандали и обижда,вчера детето му каза,че си е изпуснала телефона в мивката и че се е намокрил,аз веднага го занесох на сервиз,но чакаме,вдигна такъв скандал,че си мислех че ще я удари,все пак на всеки може да се случи,той загуби сигурно 4-5 телефона,но това не е нищо,аз казах че ако се наложи ще вземем нов телефон,но да даде и той пари и стана такъв скандал че просто нямам думи.Почти не и дава пари за нищо,за нова година и даде 20 лева,а аз и дадох 180 лева,не се изтъквам само казвам,за ядене ако поиска нещо от него става пожар,в крайна сметка е баща,длъжен е да има и за нея.Ввче не издържам,работя за 530 лева,и всяка стотинка гледам тя да има,а на него не му пука и все пак има наглоста да казва че той я издържал,че ако не бил той сме щели да умрем от глад.Та,питането ми е какво след след този 14 дневен срок,детето иска да отиде в закрила на децата и да каже че я тормози психически,как да постъпя,страх ме е че той е много злобен и отмъстителен и ме съмнява да отиде и сега да си получи документите,а аз нямам още 600 лева за адвокат,заплашме ме че нямало да се разведе и да се махне,че щял да си живее като бей на мой гръб,че щял да направи снимки и да покажел че съм била к...,.Опитвам се да муобясня че ние от 10 год.нямаме нищо общо,не спим заедно,не ходим никъде заедно,дори не се е поздравяваме като се видим и че с тези заплахи просто не променя нищо,но става още по зле.
Моля ви за съвет,знам че трябва да говоря с адвокатката и говоря с нея почти през ден,но тези закони са просто убийственни,за това търся помощ от личен опит ,приемам всякакви съвети,защото този ад вече не се издържа.Благодаря ви...

Добре е да го махнеш от апартамента. Защо продължаваш да живееш с него?

# 8
  • София
  • Мнения: 224
Благодаря за отговоритеИзвинявам се,че чак сега отговарям,но от работата нямам възможност.Апартамента ми е наследствен от родителите ми които са починали,но умишлено не съм го прехвърлила,гоня го,но той не иска да се маха,викала съм полиция когато започва да налита,но те ми отговарят че това са все още семейни работи и няма как да го принудят да се махне,а не смея да сменя патрона,защото вече веднъж разбива врата и тогава пак викнах полиция и ми казаха че след като се води че живее на този адрес трябвало да чакам решението на съда.Адвокатката ми каза,че ако и след тези 14 дни не се появи,трябвало първо да извадя документи че този адрес му се води като постоянен и че живее там.След което се назначавало особен представител,един вид частен адвокат които да го представлява и таксата била 600 лева,която аз трябва да заплатя,а и след това нямало как да го принудят да ми върне тези пари.Делото сме го завели по вина и за сега съм платила 300 лева хонорар и 30 лева държавна такса,имам да плащам на адвокатката още 300 лева,но след края на делото.Не мога да отида никъде защото няма къде,нямам братя и сестри,а да изляза на квартира ми е непосилно,и се притеснявам че изляза ли той ще изпочупи всичко,дори и сега се заканва че всичко щял да счупи,а аз съм правила ремонт февруари месец и той не е дал една стотинка.Съжалявам,че чаках толкова години,но все си казвах,че е добре дъщеря ми да има и "баща",но не осъзнавах че правя лоша услуга и на нея и на себе си.Дано скоро приключи този ад,който не го е изживя не може да го разбере.Страх,унижение,бой,тормоз,обиди,не знам...и няма с кого да споделя и просто е кошмар.Ако не сте вие от този страхотен сайт,до сега сигурно нямаше да издържа.Благодаря ви че ви има...

# 9
  • София
  • Мнения: 11 987
Ако се случи да има бой преди или по време на делото, веднага отивай в съдебна медицина за освидетелстване. Ако наскоро е имало бой, можеш да заведеш дело и по закона за домашното насилие.

Адвокатката ти не ми вдъхва доверие.

# 10
  • София
  • Мнения: 224
Адвокатката ми я препоръчаха момичета от тук,не знам дали е редно,да и кажа името,но не виждам нищо тайно Снежина Спасова.Последно ме удари миналия август,но аз тъпата овца(съжалявам че обиждам овцете)тогава не си извадих медицинско...Ясно сега някой го е предупредил че ако ме удари и става лошо и само обижда и крещи,лошото е че няма как да го докажа,освен ако не приемат детето за свидетел,но не ми се иска да я забърквам много и без друго страда достатъчно,а и в този пубертет е станала много избухлива и нервна и гледам да мълча пред нея и да я успокоявам до колкото мога.Не знам и на мен ми се виждат странни някой неща който адвокатката казва,но като нямам идея се съгласявам и за това питам вас и искам съвет.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 499
Благодаря за отговоритеИзвинявам се,че чак сега отговарям,но от работата нямам възможност.Апартамента ми е наследствен от родителите ми които са починали,но умишлено не съм го прехвърлила,гоня го,но той не иска да се маха,викала съм полиция когато започва да налита,но те ми отговарят че това са все още семейни работи и няма как да го принудят да се махне,а не смея да сменя патрона,защото вече веднъж разбива врата и тогава пак викнах полиция и ми казаха че след като се води че живее на този адрес трябвало да чакам решението на съда.

Не патрона, смени вратата с метална и да има на нея шпионка. Ще я счупи металната врата, ама друг път. Не му се плаши на тоя нещастник. Не го допускай в апартамента, никой няма право да те принуди да го допуснеш - събираш му багажа и го изхвърляш, като вземи домоуправителя за свидетел и точка по въпроса. Да те съди, негов си е проблема. А ако тръгне да ти налита на улицата, викай силно и гледай да има свидетели и веднага звъни на 112. Извади си и ограничителна заповед. Намери си свестен адвокат. Заведи веднага и дело за издръжка - не е нужно да си разведена, за да го съдиш за издръжка. На твое място бих продала апартамента и бих си взела жилище, което той да не знае къде е. Като почне да ти пада на колене и да ти се моли да го приемеш обратно, в никакъв случай не го прави това.

П.С. Разбира се, това са само съвети. Ти си знаеш най-добре как да постъпиш. Не забравяй, че решенията, които взимаш, са си твои и само твои.

Последна редакция: сб, 30 май 2015, 23:42 от Popule

# 12
  • София
  • Мнения: 224
Благодаря на всички...Мислех че това решение е най лесното за вземане,но се оказа че не всичко става толкова лесно и бързо...Защо не може да се разделим цивилизовано,така и така все си е хванал пътя...Уфффф,сложно,трудно и понякога се отчайвам.И аз съм мислила да продам апартамента,но ако го направя преди развода се опасявам че ще има дял от продажбата,цял живот съм живяла на това място,в крайна сметка защо пък аз да бягам и да се махам,да се махне той,така и така не е от София да се маха...тук поне имам комшии с които се разбирам,братовчед ми живее в апартамента до мен и въпреки че не е кой знае какво пак е подкрепа.Не знам много се притеснявам какво ще се случи след този 14 дневен срок,това е на 8 юни и направо ще се побъркам.Какво следва ако и сега не отиде да си вземе документите,до кога може да се крие и да протака делото.Вече се замислям дали наистина адвокатката не ме мотае умишлено,но с каква цел...Вече не знам нито какво да мисля,нито какво да правя... newsm45

Общи условия

Активация на акаунт