Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 311

  • 50 374
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 293
Здравейте!
Скрит текст:

Предполагам,че нашата тема е единствената,в която ако някоя съфорумка си позволи да твърди,че „А”е първата буква от азбуката,домакинята започва да изброява  като в транс всички останали букви само и само да ни докаже,че това не е вярно. Аз,обаче, не от инат,а просто от себеуважение ще си държа на своето. „А” е  и винаги ще бъде първата буква в азбуката. С нея започва името Акюрек  и това име ,както и личността на този актьор  не може да бъде подценявано и омаловажавано. Освен,че  означава ЧИСТО СЪРЦЕ, рядко срещано явление в днешно време, е и името на любимия ми актьор,един многостранен талант : актьор, певец, художник , изразяващ мислите си със собствен почерк  върху белия лист. Прекалено много го ценя,за да приема спокойно участието му в КРА. Сериалът е пълна катастрофа. Един проект ,който оприличавам на пясъчен замък ,който когато прочетем СОН,ще се разпадне на хиляди частици и ако някой поиска да му  разкажете за какво иде реч, няма да си спомните нищо. Ще остане само горчилка и ужаса,който сте преживяли докато 54 серии сте се въртели на колелото на мъченията. Сюжет лишен от всякаква логика.Аматьорска режисура. Сбирщина от извратени персонажи, чийто действия не подлежат на никаква логика,включително и образът на Йомер. Даже най-голямото ми възмущение идва от съсипването на неговия образ. Вместо хладнокръвен,здраво стъпил на земята комисар с дългогодишен опит и заслуги ,внушаващ уважение и респект,той се мята като побъркан,пуска хвърчила , прозява се по прозорците върши глупост връз глупост,което го превръща в посмешище.Извинете ме , но ако мой колега или началник се държи по този начин,първото ,което ще направя е да поискам спешна помощ от съответното заведение ,за да му сложат усмирителната риза. Вероятно и той като нас е влязъл в играта с голяма кошница, а когато  е разбрал  в какво се е забъркал,вече е бил обвързан да такива клаузи,че не е можел да направи нищо  друго  освен да си носи кръста. Явно това е честа практика при комшиите да подвеждат водещите актьор с няколко добре замислени серии, а после....Четох,че Халит Ергенч,през декември ще се появи в нов сериал с Джансу Дере,но предварително е изискал три варианта на сценарий и е избрал най-удачния. Само така трябва да се действа ,особено с нашите две „ гениални”дами,за да не  се превръщат актьорите в заложници,а у зрителя да останат само чувства, като разочарование,гняв, възмущение ,а у мен и болка и тъга,защото става дума не за някой друг,а за Енгин –един океан от възможности.
newsm51 newsm10 Много ми хареса:
"...„А” е  и винаги ще бъде първата буква в азбуката. С нея започва името Акюрек  и това име ,както и личността на този актьор  не може да бъде подценявано и омаловажавано. Освен,че  означава ЧИСТО СЪРЦЕ, рядко срещано явление в днешно време, е и името на любимия ми актьор,един многостранен талант : актьор, певец, художник , изразяващ мислите си със собствен почерк  върху белия лист...."

# 721
  • Мнения: 4 966
 newsm78 Интересна работа... "страхотният сериал" се гледа изцяло май от преводача, субтитьора и нас двете с Любов. Simple Smile) Ясно защо тогава не четем мнения за него на страниците на темата... Нищо, де, пак можем да си поговорим за рейтинги и несъществеността им. Simple Smile))
А аз ще продължа да си правя "подобрени версии" на епизодите. Защото само те си заслужават да се гледат отново.  Peace

# 722
  • Мнения: 2 293
newsm78 Интересна работа... "страхотният сериал" се гледа изцяло май от преводача, субтитьора и нас двете с Любов. Simple Smile) Ясно защо тогава не четем мнения за него на страниците на темата... Нищо, де, пак можем да си поговорим за рейтинги и несъществеността им. Simple Smile))
newsm51
Да де, затова пък четем мнения, диагнози и поучения за нашите мнения.
Явно те са къде-къде по-интересни от КРА...



 newsm51
Ей сега му е времето и аз да сложа едно нечленоразделно възклицание: Уау...

Последна редакция: нд, 14 юни 2015, 22:12 от loveofmine

# 723
  • Мнения: 716
Скрит текст:
barisea , Hug-именно.Това с ежедневното повтаряне на едни и същи неща важи за "двете " страни-ние сме големи хора,нищо че ни наричат диспансер-все пак не сме бавноразвиващи  и всеки може и има право да си прави своите изводи,да харесва или не,това което ни се предлага. Peace
Ти искаш тези,които харесват КПА  да ти се обосновават с 1,2,3-то-е,не всеки има твоето дар слово,но това пък не означава,че няма право да харесва сериала.Някои са по-силни в клипове,колажи,други следят новините,изказват се мнения,има сегиз тогиз спречквания-важното е да вървим напред. Joy
Енгин в интерес на истината не е коментирал много детайлно и другите си образи Peace-явно според него това,което е показал на екран е достатъчно-който разбрал,разбрал.
Аз не съм казала,че Енгин харесва образа си на Йомер,пък може и да го харесва,кой знае,но фактът че продължи да снима и не се отказа от проекта показва,че не му е съвсем неприятно да бъде в компанията на КПА. PeaceСъс сигурност ако искаше да се махне,щеше да намери начин.
А може пък мениджърката му така да е изготвила договора,че разтрогването му да е било практически невъзможно newsm78Аз отново се повтарям,че не харесвам тази жена Peace

  А! Анджак! Подкрепям те с две ръце! И аз не я харесвам! fight Не за друго, а защото имам усещането, че не се бори достатъчно яростно за интересите на своето момче. Иначе се мъкне с него по купони и премиери. Естествено, аз преценявам прекалено "от разстояние", сигурно има куп други фактори. Пък и Енгин я споменава като една от най-важните жени в живота му. Макар че, това беше в интервюто за Космо, което ми звучи най-"режисирано" от всичките му интервюта. Тоест, подозирам, че тя може да е настоявала да спомене името й. Де да знам... гадая.
   Но не я харесвам! Решително! smile3516 Имам усещането, че за нея той е златна кокошка и тя гледа да го използва максимално, като влага минимално. Все си мисля, че ако истински се стараеше да му тласне кариерата, щеше да го промотира навън. Защото би трябвало да познава добре качествата му и да знае, че би се вписал прекрасно в европейското кино. Но... кои сме ние, дето се вика.

# 724
  • Мнения: 3 217
barisea ,това същото го писах онзи ден за г-жа Дурак. SickВъобще не е работа на мениджъра да бъде пръв приятел и да се мъкне с клиента си по мероприятия и летища. PeaceДругите актьори се "скъсаха" да се снимат по игрални филми,вече за почти всички се знаят предстоящите проекти,но за Енгин-пълно мълчание. Sick

# 725
  • Мнения: 4 966
Продължавам да съм зла и цитирам мнение на дипломиран медик за последната серия на "любимия" ни сериал...

Скрит текст:
девы, простите великодушно, но смотреть повторно эту дрянь я не смогла. Тут дело не в переводе. Первое что Омер сказал - отключите капельницу wrt и понес на руках. sll На каталке быстрее и капельницу отключать не надо, она же кровью истекает. Но когда стали делать дефибрилляцию НА ЖИВОТ [opp} , я уже молчу, что там должна быть лужа крови и повязка, хотя бы. На сцене в коридоре больницы, когда Омер исполняет арию, а весь медперсонал терпеливо ждет, я отключила. [bah] :unos: Не вынесла душа врача позора мелочных обид.

"Момичета, моля великодушно да ме извините, но да гледам повторно (тоест  - с превод, след онлайн-а) тази гадост не можах. Работата тук не е в превода. Първото е, когато Йомер каза "Махнете системата" и понесе (любимата си - бел. м.) на ръце. С носилка щеше да е по-бързо и нямаше да се налага да се маха системата, все пак тя (Елиф) губеше много кръв. Но когато започнаха да прилагат дефибрилация на КОРЕМА...  ooooh! да не споменавам, че в този момент там трябваше да има локва от кръв и поне някаква превръзка. На сцената, когато Йомер изпълнява "арията си" (монолога, тоест), а целият медицински персонал търпеливо го чака, вече изключих (телевизионния канал - бел. м.). Не можа лекарската ми душа да понесе тези дребни обиди."

Ето така се губят зрители... този вижда едно противоречие с живия живот, опита и професията си, онзи - друго, пак във връзка с тези неща, и накрая махват с ръка на сценаристко-режисьорската глупост и превключват телевизора си на ДРУГ канал... И остават само тези, на които цялата тая тъпнЯ не им пречи, или все още успяват със стиснати зъби да изтърпят издевателствата в името на любимия си актьор. А ние после си говорим за рейтинги и тяхната несъщественост за кариерата на Енгин...

Последна редакция: нд, 14 юни 2015, 22:06 от marytza

# 726
  • Мнения: 2 293
Продължавам да съм зла и цитирам мнение на дипломиран медик за последната серия на "любимия" ни сериал...

Скрит текст:
девы, простите великодушно, но смотреть повторно эту дрянь я не смогла. Тут дело не в переводе. Первое что Омер сказал - отключите капельницу wrt и понес на руках. sll На каталке быстрее и капельницу отключать не надо, она же кровью истекает. Но когда стали делать дефибрилляцию НА ЖИВОТ [opp} , я уже молчу, что там должна быть лужа крови и повязка, хотя бы. На сцене в коридоре больницы, когда Омер исполняет арию, а весь медперсонал терпеливо ждет, я отключила. [bah] :unos: Не вынесла душа врача позора мелочных обид.

"Момичета, моля великодушно да ме извините, но да гледам повторно (тоест  - с превод, след онлайн-а) тази гадост не можах. Работата тук не е в превода. Първото е, когато Йомер каза "Махнете системата" и понесе (любимата си - бел. м.) на ръце. С носилка щеше да е по-бързо и нямаше да се налага да се маха системата, все пак тя (Елиф) губеше много кръв. Но когато започнаха да прилагат дефибрилация на КОРЕМА...  ooooh! да не споменавам, че в този момент там трябваше да има локва от кръв и поне някаква превръзка. На сцената, когато Йомер изпълнява "арията си" (монолога, тоест), а целият медицински персонал търпеливо го чака, вече изключих (телевизионния канал - бел. м.). Не можа лекарската ми душа да понесе тези дребни обиди."

Ето така се губят зрители... този вижда едно противоречие с живия живот, опита и професията си, онзи - друго, пак във връзка с тези неща, и накрая махват с ръка на сценаристко-режисьорската глупост и превключват телевизора си на ДРУГ канал... И остават само тези, на които цялата тая тъпнЯ не им пречи, или все още успяват със стиснати зъби да изтърпят издевателствата в името на любимия си актьор. А ние после си говорим за рейтинги и тяхната несъщественост за кариерата на Енгин...
Да, и превключвайки канала, те изключват ЕНГИН.
И после ще се замислят дали да го гледат в нов проект.
Оставаме ние, шепата фенове...едни изпаднали във възторг, други стиснали зъби...в очакване на следващата му поява... И какво радостно има в това?



 newsm51
Красота...

Последна редакция: нд, 14 юни 2015, 22:36 от loveofmine

# 727
# 728
  • Мнения: 20 905
Здравейте,

Този момент за мен, беше ужасен.Как ли ще завърши?

Много се радвам днес, че има толкова мнения на можещите.. Hug
На мен много ми хареса мнението на Light. Heart Eyes
Цитат
Гледах 49 епизод  и няма да коментирам  дали съм харесала събитията, които се случиха в него. Но искам да кажа, че няколко пъти изгледах сцените в болницата с Енгин – бяха покъртителни. Нямаше никакви моменти на преиграване, всичко преживявания на Йомер бяха предадени толкова истински, че просто да те заболи сърцето. Не мога да си представя друг артист, който би ги изиграл така. А щом тази роля дава възможност на Енгин да ни покаже таланта си по този безспорен начин, значи си е струвало участието му в сериала
Скрит текст:
Искам да споделя едно мое впечатление.Чета темата от 2012г. и разбирам, че проблемът е в това, че "домакинята" не е на едно мнение с някои от пишещите.Явно много я уважават, а тя и го заслужава и не могат емоционално да и "простят" различието.
Споделяла съм за недоволството от режисьора, от операторите и "домакинята" не се е опитвала да ме убеждава в противното.
Разбирам, че е под достойнството на някои да коментират поредната серия, но barisea го прави, въпреки че не и харесва сериала. Hug   

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 34 226


В "транс" да споделя - харесвам "Мръсни пари и любов" - така както някои по същия начин не го харесват. И всеки по своему се опитва да е убедителен. Изпадам в транс да правя субтитри, изпадам в транс да търся новини за Енгин, въобще луда работа. Кой каквото може.



Кюбра Генч е взела автограф от Енгин. Върла фенка на Енгин.

Последна редакция: нд, 14 юни 2015, 23:11 от mariana51

Общи условия

Активация на акаунт