Прохождане и обувки

  • 2 822
  • 61
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 40
Привет на всички.
Обръщам се към мамите, чиито дечица вече са проходили. Моето синче е на 10 м. и вечевсе напира да ходи. Водим го за ръце. Купила съм му буйки на Колев и Колев, но изглежда са му тесни на глезените и циповете все се смъкват и не стягат глезените.
Питането ми е - дали това е проблем, дали да търся руги обувки?
И още нещо - крачетата на малкия сякаш си изкривяват постепенно и стават като скоби??? знаете ли нещо за това - от какво се причинява, как се преодолява. Майка ми все ме успокоява, но аз се притеснявам.
Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 1 410
Обувката трябва да прилепва хубаво около глезена на детето и ние за това не взехме Колев и Колев. Хубаво е обувката да е с лепки или връзки, за да може хубаво да се регулира. Също е важно да е с твърди пръсти и пета и да има възглавничка за оформяне на ходилото отдолу.
За изкривяването на краката незнам, но по-добре не го водете, а го оставете сам да се движи покрай мебелите. Воденето е излишно натоварване, което може да не е подходящо в момента. Най-добре си питай лекар.

# 2
  • Мнения: 1 878
Нашия ортопед каза - детето е добре само да си проходи без родителски напъни за покриване на рекорди Mr. Green и най-добре е това да става БОСО.  Стягането н акрачето в глезена и всякакви там други екстри са не само излишни но и противопоказни.  Peace

# 3
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Синът ми проходи на 10 месеца с проходки на Колев и Колев

# 4
  • Мнения: 3 760
Препоръчвам ти да го заведеш на ортопед!
На нас ортопедът изрично ни каза: оставете детето да проходи самО /без да го изправяте!/ и да проходи босо!

# 5
  • Мнения: 8 505
Подкрепям Мъни-заведи го на ортопед,още повече след като смяташ,че му се изкривяват крачетата.
Иначе дъшеря ми проходи боса-но това беше лятото.

# 6
# 7
  • Мнения: 88
Нашия ортопед каза - детето е добре само да си проходи без родителски напъни за покриване на рекорди Mr. Green и най-добре е това да става БОСО.  Стягането н акрачето в глезена и всякакви там други екстри са не само излишни но и противопоказни.  Peace

  newsm10
Дъщеря ми проходи зимата и съм обувала вълнени чорапки

# 8
  • Мнения: 8 769
Пусни го да ходи босо, както са ти казали и другите майчета. Ако държиш да е обуто в обучките на Колев&Колев, тогава махни т.нар. им ортопедични стелки. Стъпалото трябва да е на равна, плоска основа.
За завъртането на крачетата-знам много добре за какво говориш, дъщеря ми имаше подобен проблем, който на оправяне вече.
Основното е пак да ходи босо детето, колкото може повече на пръсти, и много важно: да седи по турски и в никакъв случай с подгънати назад крака (като жабче). Не знам дали обясних добре, но всичко това знам от не един и двама ортопеди. Има също и доста интересни статии в интернет.
Това са линкове, които д-р Алексиев преди време бе поствал тук, но сега нямам време да търся темата:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … amp;view=&sb=

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … amp;view=&sb=

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … amp;view=&sb=
Има и още, стига да ти се чете:
http://www.baptistonline.org/health/library/chil3064.asp

http://www.ccmckids.org/services/orthopaedics_flatfeet.asp

http://www.global-help.org/publications/whatparent-poster.pdf

http://kidshealth.org/kid/health_problems/bone/orthopedic_conditions_p2.html

# 9
Цитат
zd.molq vi da izkajete mnenieto si za svodovete v bebe6kite obuv4ici.vie kakvi polzvate
зд.моля ви да изкажете мнението си за сводовете в бебешките обувчици.вие какви ползвате?

-------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 19:30 от Аурелия

# 10
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз купувам само на Ко и Ко. Но водих детето при Драганов миналата година и той каза, че свода не е важен и даже направи демонстрация как стъпалото мачка този свод и  така става излишен. Пак Драганов каза, че по- важно е петата да е хваната здраво и да бъде твърда, за да не се изкривява крачето. Но пък миналия месец бяхме при проф. Владимиров / по друг въпрос/ и на изпращане той каза- и нали знаете детето трябва да ходи босо. Колкото по- често, толкова по- добре. Във вкъщи, на вън - босо!Казах му за мнението на Драганов, той побесня, каза, че Драганов е един комерсиалист производител на обувки и дюстабани. Така че се сблъсках с две мнения, на двама тачени доктори. Но вътре в себе си вярвам, че Владимиров е по- прав. Хубава тема, ще се радвам да прочета и другите мнения. Дано се осветля по въпроса. newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 7 242
И на мен Владимиров ми каза същото - никакви сводове, фордове и твърди обувки. Максимално меки и удобни, и ходене на босо. Мисля че има логика, ако човек се замисли.

# 12
  • Мнения: 68
Здравейте,
ние днес бяхме при др. Алексиев и той също ни препоръча детето да ходи босо вкъщи. Това ще да спомогне за естественото вдигане на свода.

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

 newsm10

Много добър специалист!!!

# 14
  • Мнения: 292
 newsm10 Твърдо "за" за ходенето бос, но не винаги е възможно.
А в останалото време - с или без сводчета да са обувките?

# 15
  • Мнения: 548
А в действителност ходят ли децата ви боси? И ако в някои къщи все пак е възможно (поне там, където подовите настилки позволяват), какво означава босо дете навън?! Аз бос си го представям само в пясъка на плажа. Иначе къде - в градинката, за да стъпи върху някое стъкло, фас, кучешко л..но и т.н. В тревата - при кърлежте?! Интересно ми е как си го представят маститите професори това ходене бос навън?!

# 16
  • Мнения: 7 640
даа, Драганов наистина е свързан с фирми за обувки. Даже дава адрес и телефон за купуване на детски обувки.

# 17
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Докато прохождаше, денислав ходеше с меки домашно плетени терлички, защото беше зима /февруари/, после само с меки платненчици или обувки на Денди.

# 18
  • Мнения: 1 544
Здравейте аз ли съм луда или не виждам особено противоречие в мненията на Драганов и на проф. Владимиров по повод свода единия казва че не е важен и няма значение дали обувката е със свод или не а дригия казва да ходят децата боси от което става ясно че свода отново не е важен / а за ходенето боси то е ясно че няма много как да стане де/ Та въпроса ми е къде е противоречието в случая  newsm78 ??????????

# 19
  • Мнения: 394
Аз купувам само на Ко и Ко. Но водих детето при Драганов миналата година и той каза, че свода не е важен и даже направи демонстрация как стъпалото мачка този свод и  така става излишен. Пак Драганов каза, че по- важно е петата да е хваната здраво и да бъде твърда, за да не се изкривява крачето. Но пък миналия месец бяхме при проф. Владимиров / по друг въпрос/ и на изпращане той каза- и нали знаете детето трябва да ходи босо. Колкото по- често, толкова по- добре. Във вкъщи, на вън - босо!Казах му за мнението на Драганов, той побесня, каза, че Драганов е един комерсиалист производител на обувки и дюстабани. Така че се сблъсках с две мнения, на двама тачени доктори. Но вътре в себе си вярвам, че Владимиров е по- прав. Хубава тема, ще се радвам да прочета и другите мнения. Дано се осветля по въпроса. newsm78
И аз попаднах в същата ситуация,когато бебо беше по малък.Егати съвпадението newsm78.Чудех се и аз,и реших да послушам Владимиров-не сгреших.По-голям специалист е-доверете му се.По неговите съвети съм се водила-и Вики си е много добре.

# 20
  • Мнения: 11 555
А в действителност ходят ли децата ви боси? И ако в някои къщи все пак е възможно (поне там, където подовите настилки позволяват), какво означава босо дете навън?! Аз бос си го представям само в пясъка на плажа. Иначе къде - в градинката, за да стъпи върху някое стъкло, фас, кучешко л..но и т.н. В тревата - при кърлежте?! Интересно ми е как си го представят маститите професори това ходене бос навън?!
newsm10

# 21
  • Мнения: 3 447
Добре де, в къщи бос/по чорапи, но навън? Много ясно, че няма да го пусна в кварталната градинка бос (виж, на село - да). И пак остава висящ въпросът с обувките. Дори и да приемем, че има единомислие по въпроса за сводовете (т.е. без), дали трябва да са високо, с твърди фортове, или пък максимално меки и гъвкави Thinking Трябва да купувам тия дни пролетно-летни обувки за прохождащо (до лятото, надявам се, проходило) и живо ме интересува въпросът с обувките. Но колкото повече чета, толкова повече се обърквам ooooh!

# 22
  • Мнения: 8 769
...... но навън? Много ясно, че няма да го пусна в кварталната градинка бос (виж, на село - да). И пак остава висящ въпросът с обувките. ...............Трябва да купувам тия дни пролетно-летни обувки за прохождащо (до лятото, надявам се, проходило) и живо ме интересува въпросът с обувките.
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … amp;view=&sb=

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … amp;view=&sb=

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … amp;view=&sb=

# 23
  • Мнения: 1 544
Ох вече и аз съвсем се обърках в четвъртак имаме час пак при Драганов ще водя и бебока иначе дъщеря ми я водя при него от 5 години и мисля че съм доволна ,но вече и аз незнам.При нея имаше искривяване на стъпалото и той затова ни предписа пантофи високи със твърда пета и за 3 години има резултата крачето вече е доста по исправено и даже и свод се оформя сам /а преди тя просто стъпеваше върху него/ А по повод обувките винаги ми е казвал че няма значение какви са със свод без свод ниски високи само най важното било да са и точни като номер / а не с преспектива и с 2 номера по големи /

# 24
  • Мнения: 3 447
Аурелия, благодаря  bouquet

# 25
  • Мнения: 23 096
А в действителност ходят ли децата ви боси? И ако в някои къщи все пак е възможно (поне там, където подовите настилки позволяват), какво означава босо дете навън?! Аз бос си го представям само в пясъка на плажа. Иначе къде - в градинката, за да стъпи върху някое стъкло, фас, кучешко л..но и т.н. В тревата - при кърлежте?! Интересно ми е как си го представят маститите професори това ходене бос навън?!
Босо при възможност Grinning.Иначе проходи с едни супер меки,без свод и форт маратонки на адидас.Преди това изчетох сума ти литература и разбрах,че колкото обувката е по-близка до естественото състояние на крака/бос/,толкова по-добре.Така,че меки,леки,от естествени материи обувки.Когато може-бос.

# 26
  • Мнения: 23 096
Добре де, в къщи бос/по чорапи, но навън? Много ясно, че няма да го пусна в кварталната градинка бос (виж, на село - да). И пак остава висящ въпросът с обувките. Дори и да приемем, че има единомислие по въпроса за сводовете (т.е. без), дали трябва да са високо, с твърди фортове, или пък максимално меки и гъвкави Thinking Трябва да купувам тия дни пролетно-летни обувки за прохождащо (до лятото, надявам се, проходило) и живо ме интересува въпросът с обувките. Но колкото повече чета, толкова повече се обърквам ooooh!
Онзи ден купих на Дани едни супер обувки на CHIPPO.Супер меки подметки,естествена,фина кожа,с лепки за 22 лв.Гледам да са с половин сантиметър разтояние отпред на пръстите,да мога да си вкарам малкия пръст отзад ,зад петичката.Това го правя когато детето е право и стъпило.После по възможност проверявам и дали има място отстрани,колко са широки обувките.Тези са супер.

# 27
  • Мнения: 120
Здравейте!
Някой скоро ходил ли е при д-р Драганов, за да ми каже какво казва за прохождането. Ние отдавна ходихме при него и вече не си спомням. Имам предвид босо ли да е или с обувки и с какви?

# 28
  • Мнения: 1 410
Ние ходихме преди много време, но си спомням какво каза:
вкъщи босо, а навън с обувки. Те трябва да са твърди на пръстите и на петата, да са високи, за да обхващат глезена и са имат възглавничка отвътри, за да се оформи стъпалото. Даде и координати на един магазин, но не помня къде беше точно, някъде около Фернската гимнация мисля.

# 29
  • Мнения: 29
Ние проходихме с обувките на колев и колев - скъпички са, но първите обувки са много важни, защото оформят крачето. Ние също ходихме при Драганов - той има магазин, но и аз не помня къде. Обаче на колев и колев обувките са наистина много добри, за неговите не знам. Не мисля, че детето трябва да ходи босо, дори у дома или поне не много дълго време.

# 30
  • Мнения: 984
магазина е на бул. Патр. Евтимий №25 до френската гимназия

# 31
  • Мнения: 135
препоръчва босото ходене в дома,а на вън обувките да са с висок свод да обхващат глезена и да са точни по размер.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 743
А какви са тарифите на Драганов???
Извинявам се на авторката, че и ползвам темата   bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 4 966
Препоръчва босото ходене,,,защото има голям риск детето да стане дюстабанлия(ако така изобщо се казва)тоест с право краче без свод...

# 34
  • Мнения: 723
Боси,боси,ама зимата не става...дъщеря ми прохождаше в по-студено време и той ни препоръча пантофи-от въпросния магазин до френската-не на Колев и Колев,защото са твърде меки,а тези,които се предлагат там.
И не забравяй да го посетиш профилактично месец-два след прохождането!!!
А какви са тарифите на Драганов???
Извинявам се на авторката, че и ползвам темата   bouquet

12лв. е прегледът без направление Laughing

# 35
  • Мнения: 2 125
На нас ни препоръча също пантофи с твърд форт - за в къщи и за яслата (ходим сатбилно), от въпросния магазин. Сега отново трябва да отидем на профилактичен, за да сравним по пантофите, дали има изкривявания извън нормите(всички деца според него кривят крачетата) и евентуално да се предприемат мерки. Ние бяхме само с направление от личен лекар. Peace

# 36
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Темата за д-р Драганов ли е или дали прохожда детето босо Grinning
босо, а през зимата с чорап и плетени терлици- твърдите сводове не позволяват на стапалото само да се развива - става въпрос за заякване и развиване на стотиците мускулчета на глезана и стъпалото, тези които го държат стабилно. А иначе е естествено Драганов след като има магазин да препоръча обувки и пантофи от него. А за на вън - хубавата обувка си е хубава обувка. Е, той и Драганов това казва де Simple Smile - в къщи босо, навън с обувки.
Аз не мога да си представя аз да ходя с твърда обувка, обхващаща глезена по цял ден, а какво останало за нежните крачка на моята беба.

# 37
  • Мнения: 131
Знаете ли,че не ми харесва хумора на Д-р Драганов ( ироничен е).

# 38
  • Мнения: 8 769
Знаете ли,че не ми харесва хумора на Д-р Драганов ( ироничен е).
Ами не ходи при него. Grinning В Горна Баня-специалисти бол. Flutter

# 39
  • Мнения: 2 674
. Водим го за ръце. Купила съм му буйки на Колев и Колев, но изглежда са му тесни на глезените и циповете все се смъкват и не стягат глезените.
Питането ми е - дали това е проблем, дали да търся руги обувки?
И още нещо - крачетата на малкия сякаш си изкривяват постепенно и стават като скоби??? знаете ли нещо за това - от какво се причинява, как се преодолява. Майка ми все ме успокоява, но аз се притеснявам.


когато проходи моят беше в къщи по терлици, щото беше ноември, бях му взела едни обувки, но не ставаха много много. Е, носеше ги понякога.
После му взех високи обхващащи глезена, с твърда подметка, слагах ги за навън и понякога в къщи.
Не сме го водили за ръце, само на вън като сме по улицата.
А тези буйки ,ако са тесни му ги смени с по -големи.
Щом се съмняваш за изкривяване заведи детето на ортопед

Последна редакция: нд, 09 апр 2006, 03:38 от мойри

# 40
  • Мнения: 8 917
Гери проходи с обувки на Paqpa - скъпички, но за качеството - спор няма. Имаха някакви метални пластинки в подметката, които не позволяваха крачетода се огъне. Изкривяване на крачета не е имала и скоро това ми направи впечатление друго детенце как вървеше.  Мисля обаче, че по-късно се оправят.

# 41
  • Мнения: 210
Мили мами, моля споделете вашия опит. Ние сме на 8,5 месеца и по 1 час на ден сме в проходилката. Кажете ми трябва ли да купя обувки за проходилката или може да е бос? С чорапи или не? Ние не ходим още няма и признаци да иска. Купих буики на Колев и Колев с тънка подметка, но много му падат, исках да взема за прохождане, но ми казаха, че е малък и можело да му се изкриви крачето, вярно ли е това? а и търсих ама всички номера са ни големи, ако може да кажете какви обувки ако трябва да купя, и ако може да имат и най малките размери. Мерси предварително.  bouquet

# 42
  • Мнения: 8 505
Най-добре е бос,още повече,че и сезонът позволява.Моето диване проходи боса и досега много обича да шляпа по боси крака навън.

# 43
  • Мнения: 2 082
децата когато са вкъщи трябва да прохождат боси-през зимата с терлички.каза го един детски ортопед по телевизора

# 44
  • Мнения: 7 186
Вкъщи най- добре бос, аз обувки слагам само за навън.

# 45
  • Мнения: 3 042

 Peace  и аз това съм чувала и чела.

# 46
  • Мнения: 1 116
Само бос , навсякъде.Докато спре да расте ходилото.

# 47
  • София
  • Мнения: 245
Ние ходим по ортопеди откакто Евита навърши три месеца. Честно казано нито един не ми каза да я пускам боса, точно обратното. Трябва да вземеш обувки на детенцето за прохождането му. Обувките трябва да са стегнати около глезенчето, в противен случай е възможно да му се изкриви стъпалцето (за тези, които не са съгласни с мен - все пак всяко правило си има изключения Simple Smile)
Въпреки това бих ти препоръчала да се консултираш с педиатъра или най-добре с ортопед. Те биха ти дали най-точния отговор Simple Smile

# 48
  • Мнения: 368
Бос и по чорапки там, където може,а навън с обувки.
Но на вас ви е рано за обувки,в проходилката го слагай босичък няма да му навреди.

# 49
  • Мнения: 321
ЕДна моя позната, също майка като нас, един ден сподели че е чела някъда, че е хубаво децата да ходят боси това помагало за  правилното оформяне на ходилото. Вероятноста да стане дщстабан била по- малка.  Peace
 Моето момиче в къщи винаги е босо, а навин понейе в нашия град не намерих обувчици или сандали като за нея, си имаме едни заносени чорапки   newsm68
 

# 50
  • Мнения: 695
децата когато са вкъщи трябва да прохождат боси-през зимата с терлички.каза го един детски ортопед по телевизора
така е и аз не слагах на малката обувки докато не проходи сама.в къщи й слагах терлички,но защото беше зимата,в това време или боси крачета или едни тънки чорапки зависи какъв ви е пода Peace

# 51
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В къщи бос Naughty

# 52
  • Мнения: 210
Много ви благодаря. Т.к. и аз чувам само различни мнения и всеки вади някакви страни теории реших да ви попитам Мерси много сега спокойно си го пускам бос Grinning

# 53
  • Мнения: 559
Мойта бебка в къщи ходи боса, а ако е студено с чорапче. Доста почетох за това и мненията са категорични - босо Peace

# 54
  • Мнения: 1 150
Ходи си босичък в нас.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз съм за да е босо вкъщи.
Навън вече може с  обувчици,но да са меки.А това да пристягат крачето откъм глезена-вече го отричат.

# 56
  • Мнения: 3 360

 Peace  и аз това съм чувала и чела.
PeaceПодкрепям!

# 57
  • Мнения: 941
в къщи стои боса, навън е с обувчици,
даже и за възрасните е полезно да ходят боси, в къщи да но навън всички са с обувки, нищо че е полезно да ходят боси,
 Peace

# 58
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
проходи с те3и , на практика бос, 3ащото са от чиста кожа бе3 твьрда подметка....до сега ходи с тях навьн, когато не е мокро.....

# 59
  • Мнения: 143
И аз купих буйките на К и К и мога да кажа ,че не са удачен вариант.След третото обуване кожата се отпусна и крачетата на дъщеря ми започнаха  да се изхлузват от буйките.Сега купих едни съвсем обикновени платнени обувки с гумени подметки и  с лепки отстрани и краката й са видимо по -стабилни в тях.Мисля ,да й взема и по-голям номер от същите за да си има за през зимата вкъщи.

# 60
  • Мнения: 2 494
Ох, и аз съм пак пред чуденка  newsm78
Вкъщи ходи боса, в проходилката също боса или с тънко чорапче.
Навън досега с едни меки буйки,от плат целите,отдолу с  едни топченца, направо тичаше с тях, но на пръсти. Но не бяха на КК, защото много бързо се отпуснаха и и падат.
Откакто почна да се изправя и да стъпва на цялата си тежест Драганов каза навън да е с твърда обувка. Взехме едни сандали с форд и твърдо стъпало, естествена кожа, хубава фирма, но и е по-трудно с тях, мисля, че и тежат. Ама скоро ще купуваме обувки, дано са сполучливи.
Сега се чудя какви есенни обувки?!
Също какви пантофи за яслата?!

Моля препоръчайте ми марка и модел дори!
Благодаря!!!!!!!

# 61
  • София
  • Мнения: 245
ти при Драганов във Военна болница ли си го водила детето

Общи условия

Активация на акаунт