Прохождане и обувки

  • 2 813
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 548
А в действителност ходят ли децата ви боси? И ако в някои къщи все пак е възможно (поне там, където подовите настилки позволяват), какво означава босо дете навън?! Аз бос си го представям само в пясъка на плажа. Иначе къде - в градинката, за да стъпи върху някое стъкло, фас, кучешко л..но и т.н. В тревата - при кърлежте?! Интересно ми е как си го представят маститите професори това ходене бос навън?!

# 16
  • Мнения: 7 640
даа, Драганов наистина е свързан с фирми за обувки. Даже дава адрес и телефон за купуване на детски обувки.

# 17
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Докато прохождаше, денислав ходеше с меки домашно плетени терлички, защото беше зима /февруари/, после само с меки платненчици или обувки на Денди.

# 18
  • Мнения: 1 544
Здравейте аз ли съм луда или не виждам особено противоречие в мненията на Драганов и на проф. Владимиров по повод свода единия казва че не е важен и няма значение дали обувката е със свод или не а дригия казва да ходят децата боси от което става ясно че свода отново не е важен / а за ходенето боси то е ясно че няма много как да стане де/ Та въпроса ми е къде е противоречието в случая  newsm78 ??????????

# 19
  • Мнения: 394
Аз купувам само на Ко и Ко. Но водих детето при Драганов миналата година и той каза, че свода не е важен и даже направи демонстрация как стъпалото мачка този свод и  така става излишен. Пак Драганов каза, че по- важно е петата да е хваната здраво и да бъде твърда, за да не се изкривява крачето. Но пък миналия месец бяхме при проф. Владимиров / по друг въпрос/ и на изпращане той каза- и нали знаете детето трябва да ходи босо. Колкото по- често, толкова по- добре. Във вкъщи, на вън - босо!Казах му за мнението на Драганов, той побесня, каза, че Драганов е един комерсиалист производител на обувки и дюстабани. Така че се сблъсках с две мнения, на двама тачени доктори. Но вътре в себе си вярвам, че Владимиров е по- прав. Хубава тема, ще се радвам да прочета и другите мнения. Дано се осветля по въпроса. newsm78
И аз попаднах в същата ситуация,когато бебо беше по малък.Егати съвпадението newsm78.Чудех се и аз,и реших да послушам Владимиров-не сгреших.По-голям специалист е-доверете му се.По неговите съвети съм се водила-и Вики си е много добре.

# 20
  • Мнения: 11 547
А в действителност ходят ли децата ви боси? И ако в някои къщи все пак е възможно (поне там, където подовите настилки позволяват), какво означава босо дете навън?! Аз бос си го представям само в пясъка на плажа. Иначе къде - в градинката, за да стъпи върху някое стъкло, фас, кучешко л..но и т.н. В тревата - при кърлежте?! Интересно ми е как си го представят маститите професори това ходене бос навън?!
newsm10

# 21
  • Мнения: 3 447
Добре де, в къщи бос/по чорапи, но навън? Много ясно, че няма да го пусна в кварталната градинка бос (виж, на село - да). И пак остава висящ въпросът с обувките. Дори и да приемем, че има единомислие по въпроса за сводовете (т.е. без), дали трябва да са високо, с твърди фортове, или пък максимално меки и гъвкави Thinking Трябва да купувам тия дни пролетно-летни обувки за прохождащо (до лятото, надявам се, проходило) и живо ме интересува въпросът с обувките. Но колкото повече чета, толкова повече се обърквам ooooh!

# 22
  • Мнения: 8 769
...... но навън? Много ясно, че няма да го пусна в кварталната градинка бос (виж, на село - да). И пак остава висящ въпросът с обувките. ...............Трябва да купувам тия дни пролетно-летни обувки за прохождащо (до лятото, надявам се, проходило) и живо ме интересува въпросът с обувките.
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … amp;view=&sb=

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … amp;view=&sb=

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … amp;view=&sb=

# 23
  • Мнения: 1 544
Ох вече и аз съвсем се обърках в четвъртак имаме час пак при Драганов ще водя и бебока иначе дъщеря ми я водя при него от 5 години и мисля че съм доволна ,но вече и аз незнам.При нея имаше искривяване на стъпалото и той затова ни предписа пантофи високи със твърда пета и за 3 години има резултата крачето вече е доста по исправено и даже и свод се оформя сам /а преди тя просто стъпеваше върху него/ А по повод обувките винаги ми е казвал че няма значение какви са със свод без свод ниски високи само най важното било да са и точни като номер / а не с преспектива и с 2 номера по големи /

# 24
  • Мнения: 3 447
Аурелия, благодаря  bouquet

# 25
  • Мнения: 22 915
А в действителност ходят ли децата ви боси? И ако в някои къщи все пак е възможно (поне там, където подовите настилки позволяват), какво означава босо дете навън?! Аз бос си го представям само в пясъка на плажа. Иначе къде - в градинката, за да стъпи върху някое стъкло, фас, кучешко л..но и т.н. В тревата - при кърлежте?! Интересно ми е как си го представят маститите професори това ходене бос навън?!
Босо при възможност Grinning.Иначе проходи с едни супер меки,без свод и форт маратонки на адидас.Преди това изчетох сума ти литература и разбрах,че колкото обувката е по-близка до естественото състояние на крака/бос/,толкова по-добре.Така,че меки,леки,от естествени материи обувки.Когато може-бос.

# 26
  • Мнения: 22 915
Добре де, в къщи бос/по чорапи, но навън? Много ясно, че няма да го пусна в кварталната градинка бос (виж, на село - да). И пак остава висящ въпросът с обувките. Дори и да приемем, че има единомислие по въпроса за сводовете (т.е. без), дали трябва да са високо, с твърди фортове, или пък максимално меки и гъвкави Thinking Трябва да купувам тия дни пролетно-летни обувки за прохождащо (до лятото, надявам се, проходило) и живо ме интересува въпросът с обувките. Но колкото повече чета, толкова повече се обърквам ooooh!
Онзи ден купих на Дани едни супер обувки на CHIPPO.Супер меки подметки,естествена,фина кожа,с лепки за 22 лв.Гледам да са с половин сантиметър разтояние отпред на пръстите,да мога да си вкарам малкия пръст отзад ,зад петичката.Това го правя когато детето е право и стъпило.После по възможност проверявам и дали има място отстрани,колко са широки обувките.Тези са супер.

# 27
  • Мнения: 120
Здравейте!
Някой скоро ходил ли е при д-р Драганов, за да ми каже какво казва за прохождането. Ние отдавна ходихме при него и вече не си спомням. Имам предвид босо ли да е или с обувки и с какви?

# 28
  • Мнения: 1 410
Ние ходихме преди много време, но си спомням какво каза:
вкъщи босо, а навън с обувки. Те трябва да са твърди на пръстите и на петата, да са високи, за да обхващат глезена и са имат възглавничка отвътри, за да се оформи стъпалото. Даде и координати на един магазин, но не помня къде беше точно, някъде около Фернската гимнация мисля.

# 29
  • Мнения: 29
Ние проходихме с обувките на колев и колев - скъпички са, но първите обувки са много важни, защото оформят крачето. Ние също ходихме при Драганов - той има магазин, но и аз не помня къде. Обаче на колев и колев обувките са наистина много добри, за неговите не знам. Не мисля, че детето трябва да ходи босо, дори у дома или поне не много дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт