инулинова резистентност

  • 4 853
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте!Моля за съвет!Имам СПЯ от 5 год.,но не ми бяха пускани изследвания за хормони до началото на тази година.Ходих на еднокренолог и ми каза че имам инулинова резитенстнос,но днес ходих при друг ендокренолог и тя ми каза че нямам.Ето ги и мойте резултати
Глюкоза 0мин -6,26
60мин-9,91
120мин-6,90
инсулин 0мин-9,53
60мин-170,63
120мин-65,48
Много съм обърка.Вие какво мислите

# 1
  • Мнения: X
Как е андростендионът?

# 2
  • Мнения: 6
4-андростендион 5,47
17-алфа-он-прогестерон 2,9
другите хормони са ок

# 3
  • Мнения: X
Не си дала референтни стойности, но предполагам е над нормата.
Ендокринологът трябва да е погледнал и в каква корелация е с още няколко хормона.
Инсулиновата резистентност е клинична картина при ПКЯ или СПКЯ.
Стига да се базира върху резултати от изследвания.
Мисля, че изписваха инозитол и специфична диетка. Има тема за добавки подобряващи Ову, там пишат много момичета с инсулинова резистентност, с които можеш да обмениш съвети и за диетично хранене.
Добре е да си направиш консултация с добър ендокринолог, който да обясни и при какви условия трябва да се направи изследването за инсулинова резистентност.

# 4
  • Мнения: 6
мерси Simple Smile еднокренолога който каза че имам ми предписа siofor а другия ендокренолог каза да си пия противозачатачните.Ако може и да ми препоръчате добър специалист и още един път благодаря за вниманието

# 5
  • Мнения: 30
мерси Simple Smile еднокренолога който каза че имам ми предписа siofor а другия ендокренолог каза да си пия противозачатачните.Ако може и да ми препоръчате добър специалист и още един път благодаря за вниманието


Здравей,
съветвам те да идеш при добър ендокринолог. Аз лично съм сменила доста и се установих при една,  която не ме гледа като банкнота , а си върши много добре работата.  Работи и с здравна каса.
ако искаш пиши ми на лични за да ти дам координати.

# 6
  • Мнения: 24
Здрасти, от три години се мъча да си лекувам инсулиувата резистентност, но все не улучвах на подходящ лекар и все ми изписваха неподходящи за мен лекарства и ми казваха, че нямам друг избор и ако не ге пия ще си нося последствията, но те не можеха да разберат , че аз изобщо не се чувствах добре слабеех а бях 47кг нямах никакъв апетит и постоянно ми се гадеше и си мислиха, че се лигавя и накрая попаднах на много добър ендокринолог, който ми обърна много внимание и ми смени лекарствата и скоро ще правя изследване да видим дали сме го вкарали в норма

# 7
  • Мнения: 3 059
И аз съм с инсулинова резистентност. Диагнозата ми поставиха на база изследвания на кръвна захар и инсулин трикратно.  От стойностите им изчислиха НОМА индекс,  беше 6,2,  други изследвания не съм правила.  Спазвам диета без сладко,  мазно,  силно ограничих хляба,  въобще всичко с брашно,  въглехидратите.  След три месеца спазване на диетата НОМА индекса беше 2,6, като добрите стойности са до 2,5. Надявам се да не ми се налага да пия хапчета. 

# 8
  • Мнения: 6
 и моя индек е 2 ,65 при 0мин

# 9
  • Мнения: 6
на мен ми предписаха сиофор четах че страничните ефекти но при мен не се появиха за сега ги пия и не спазвам диета

# 10
  • Мнения: 3 059
А не беше ли по редно първо да се пробва с диета и като не стане,  като няма ефект,  едва след това с лекарства?   newsm78

# 11
  • Мнения: X
И аз мисля, че лекарствата при инсулиновата резистентност са нож с две остриета.
Че първо трябва да е диетата, ако обстоятелствата го позволяват.

# 12
  • Мнения: 6
най-вероятно но никой нищо не ти казва изписват ти хапчета и да си ходя вкъщи да ги пия

# 13
  • Мнения: 2 819
Здравейте, може да попитате и тук

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=824950.new;#new

# 14
  • Мнения: X
Здравейте, аз пък съм на Глюкофаж 4 пъти на ден по 500 мг. пия го вече повече от 3 години  уж спазвам диета, но за да бъда честна - не стриктно и съответно пустите му кила не мърдат.Моя инсулин е 13 бях достигнала 98 кг а сега съм около 91-92 но много бавно стават нещата със свалянето на кг.Лесно се качиха а нещат да падат  Tired доста са макар че съм висока 1,75.И аз имах ПКЯ но с пиенето на Глюкофажа ми се поизчистиха...несъм го спирала хич, имах ужасен запек всеки ден преди да започна да го вземам чак ме болеше и неможех да се изхождам, а килата идват и оттам че храната само влиза а неможе да излиза и накрая от 80кг. и хоп за 4 години 98 кг.  ooooh! Ужас, че и диети немога да пазя чак толкова стриктно.Ми да ви кажа тез ендокринолози искат да сядам на масата с лист и химикал и да си записвам калориите на всяка хапка  #Crazy аз да се храня ли - да пиша ли?Смених двама-трима и аз ама все това им е в устата диета и спазване на режими и т.н.Ходила съм само на такива в Стара Загора защото аз съм от там а именно - др. Ангелова, Кондева и Петрова.И искам да ви предупредя, че от др. Кондева дето я имат за майсторка съм ужасно разочарована - Първо тя няма ехограф, а аз не си представям ендокринолог без ехограф който да не може да ти види или да ти проследи състоянието на щит. жлеза, второ така силно ми стискаше зърната на гърдите за да видела за някакъв секрет дали излизал, че ме бояха 3 дена после - срамота!Дори после ми каза че ме щадяла и трябвало по силно да се стиска  #Crazy какъв ти секрет - нищо не излезе, само дето умрях от болка!И трето нито можеш да вземеш думата от нея нито ти я дава, а обяснява не на нормален език за хора като мен които не са лекари а на нейния си и то наизустено.Не ходете при тази жена, няма апаратура и е цял варварин  #2gunfire

Последна редакция: пт, 10 юли 2015, 20:42 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт