Стара Загора 75 - Презареждане!

  • 86 895
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 492
Не знам..аз така разбирам написаното; а ето и на какво още попаднах:
"2.9.2. Изследване на тазобедрена става Тазобедрената става задължително се изследва при новородени, кърмачета и особено при "рисковата група" деца, обособена въз основа на следните анамнестични и клинични данни: обременена фамилна анамнеза по отношение на луксация на тазобедрената става; женски пол, дете от първо раждане, седалищно предлежание цезарово сечение поради седалищно предлежание; олигохидрамнион; многоплодна бременност; липса на флексионна контрактура на тазобедрената става; кос таз;.."
От тук:
http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2% … .128554_at.5.html

Ето и интервю с ортопед, който говори за същата задължителност:
http://www.mamatatkoiaz.bg/article/207/bebeshka-ortopediq?utm_co … m_campaign=buffer

# 61
  • Мнения: 64
И аз не знам...нашият педиатър ми каза, че  прегледът не е задължителен и направление се дава само когато има съмнения за някакъв проблем, но пък след написаното от Вас се замислих дали просто не си е спестила едно направление, затова се и обадих да попитам. Но не-от НЗОК ми дадоха същата информация, каквато и ЛЛ.

# 62
  • Мнения: 1 427
Сменяй ЛЛ-то има още време до 25-ти юни и хич недей умува и се чуди- аз съм сменяла доста лични, точно защото ми е писвало да се правят на луди за неща които ни се полагат!  Close То търпиш, търпиш и накрая ти писва! Защото по натам ще ти дотрябва нещо друго и тази пак ще ти каже,че по нейна преценка не е еди как си ! Аз имах една такава и заради нея изтървах очния преглед на детето! Хем и ММ ходи и се разправя, но нищо...затова вече е спомен Mr. Green

Сега последно смених, защото ми писна да вися всеки път буквално по 2! часа за каквото и да било  Close
На всичкото отгоре всякакви дъртаци се вкарваха от сестрата преди нас, уж били спешни, а накрая отвътре  се чуваше как си чупят лаф  #Cussing out и като видяха че търпим накрая и за датата на едно направление на детето се опъна!
Еми сори, докато мога ще сменям и хич не ми пука-поне на това имаме право на всеки 6 месеца!

# 63
  • Мнения: 9 492
По отношение на направленията-лимита за деца е отпаднал отдавна:
http://dnes.dir.bg/news/zdravnata-kasa-zdravna-reforma-napravlenia-8604534

# 64
  • Мнения: 1 427
Да, но в един същ месец за един и същ специалист ти се полага дори и за дете само 1 ! Това любезно ми го разясни вече бившата ЛЛ, когато се заяде за датата  Close

# 65
  • Мнения: 64
Аз съм страшно доволна от ЛЛ на детето-досега никога не ми е отказала направление за каквото и да било, а аз за ортопед не настоявах, защото й имам доверие и вярвам, че щом е преценила, че не се налага специализиран преглед, значи е така. Направления не й се свидят-давала ни е за очен вече не знам колко броя заради проблем в началото, за дерматолог /при положение, че изобщо не става въпрос за кой знае колко сериозен проблем и на много от приятелките ми, техните педиатри назначават лечение, не че и нашият педиатър не можеше да ни изпише някое кремче, но сметна, че е по-добре да ни види дерматолог/. На последната консултация чу много лек сърдечен шум и ми даде направление за кардиолог, като при прегледа кардиолога изказа адмирациите си към педиатъра затова, че е успяла да чуе толкова лек и труднодоловим шум. Много е разбрана и човечна и не е от лекарите, които при температура бързат да изпишат антибиотик, напротив. Страшно доволна съм от нея и не смятам, че като не ми е дала направления за ортопед на 1-вия и 4-тия месец ме е ощетила с нещо, защото както разбрах и от разговора си с НЗОК-не е задължително да се състои такъв ако лекаря не сметне за необходимо.

# 66
  • Мнения: 265
dragmi,извинявай че се намесвам в разговора Ви , но може ли да й кажеш името на лл? Simple Smile

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
По отношение на направленията-лимита за деца е отпаднал отдавна:
http://dnes.dir.bg/news/zdravnata-kasa-zdravna-reforma-napravlenia-8604534
Онзи ден говорих с моята ЛЛ, която е и на децата. Каза, че всъщност само направленията за педиатър били неограничени. Всички останали ги давала от общия лимит. Спомена ми някакви 58 направления месечно за 1800-те и пациенти...
Сега виждам в този текст, че пише "могат да насочват неограничено деца към педиатър или лекар-специалист по детски болести - детски гастроентеролог, детски кардиолог, детски ендокринолог и др."
и се чудя детски ортопед има ли?

# 68
  • Мнения: 31
Момичета, някой знае ли къде изкупуват злато в града и по колко върви като цена?

# 69
  • Мнения: 265
Мами, можете ли да ми препоръчате детски невролог? Разбрах, че д-р Иванов от Пловдив е мнооого добър,но се чака супер много,а на нас ни е спешно! Мерси предварително!

# 70
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Мами, можете ли да ми препоръчате детски невролог? Разбрах, че д-р Иванов от Пловдив е мнооого добър,но се чака супер много,а на нас ни е спешно! Мерси предварително!
д-р Радиева е прекрасен специалист, с адекватно поведение и много знания..

# 71
  • Мнения: 6 266
Аз пък нямам такова мнение за Радиева,водихме малкия като беше бебе,ей тая жена куп болести му нахвърля,от които ни една не излезе вярна.Само ни шашка,ама ние взехме второ мнение.Сина ми вече на година и 4 месеца нито е с Даун,нито с рахит ,нито с тем подобните нейни диагнози

# 72
  • Мнения: 9 492
Мами, можете ли да ми препоръчате детски невролог? Разбрах, че д-р Иванов от Пловдив е мнооого добър,но се чака супер много,а на нас ни е спешно! Мерси предварително!

Доц. Иванов-Пловдив
Доц. Божинова-София
д-р Литвиненко-София

Тези за светилата..
(лично аз съм ходила при доц. Божинова и доц. Иванов-от последния останах възхитена от вниманието, което отдели на детето ни, и обясненията към нас! )

# 73
  • Мнения: 265
Благодаря Ви!  bouquet

# 74
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Елпида при нас пък обратното, каквото тя ни каза едно към едно ни го потвърдиха и Литвиненко, и Божинова, и Димова, аз затова толкова ласкаво се изказах..

Общи условия

Активация на акаунт