Месечни разходи за храната на бебо.

  • 1 569
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 472
Ние го караме малко на "смесено хранене" и не бих казала че ми излиза кой знае колко скъпо:) Правя домашни пюрета и каши и за асортимент от време на време ги мешам с готови. Ползвам вносни пюрета, защото за сега българските не ме устройват от към съдържание. Имат захар, сол, част от тях масло (още не съм давала) и нехуманизирано мляко. Хипп също отбягвам да купувам, защото са ми нещо много нишестени. От кашите купувам на Блевит, Хумана и Милупа. Милупа води рекорда в ценовата листа Tired, но давам най- много по веднъж седмично. Слънчо не съм давала, защото не са с хуманизирано мляко. Не срещам никакви проблеми с пробутването на домашните ми творение и съм страшно доволна, зощото си ги правя точно според мойте разбирания за рационлано хранене Mr. Green
Като цяло все още не ядем кой знае колко неща от плодовете и зеленчуците. Глутен също още не съм давала. Аз захраних сравнително рано - на 5 навършени месеца, но доста се потуткваме и помоткваме, заради моите алергии и възможността малката да ги е наследила.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 439
Luluto а какви пюрета купуваш ? Аз все на ХИП, защото си мислех 4е са най-хубави и са ми най -наблизо. Какви още купувате?

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не съм смятала точно колко ми излизаше месечно, когато се хранехме с пюрета, но определено ми беше много по-евтино от храненето на баткото, за който хвърчаха луди пари за адапте.
Пък и доста време тя ядеше само по 1/2 буркаче и не ме бъркаше много, че струвало 2 лв. С кашите беше същото, купувах на Хип, Хумана и Блевит. Една каша се изяждаше за повече от месец. Много важно, че струвала 5-6 лв.

Каша Слънчо пък не съм давала изобщо и не съжалявам. Защо да си храня детето с храна от производител, който намира за съвсем нормално бебето да яде глутен на 4 месеца.

# 18
  • Мнения: 4 078
Като казвате, че яде една каша по повече от месец, а и че давате от даден вид каша веднъж седмично, да питам - спазвате ли упътването да се използва до 4 седмици след отварянето? Аз спазвам тази препоръка и обикновено изхвърлям повече от половин кутия каша...

papillon, аз опитах да захраня на 5 навършени месеца, имах няколко неуспешни опита и точно тогава се установи тази АБКМ. Затова изчаках да мине 7 навършени месеца и така.... За следващо, живот и здраве, даже няма да си правя труда преди тази възраст Grinning

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Като казвате, че яде една каша по повече от месец, а и че давате от даден вид каша веднъж седмично, да питам - спазвате ли упътването да се използва до 4 седмици след отварянето? Аз спазвам тази препоръка и обикновено изхвърлям повече от половин кутия каша...
Честно казано не съм го спазвала стриктно, но и повече от 40-50 не съм ползвала една каша. Все си мисля, че щом няма мляко в кашата няма много какво да и се развали толкова бързо... а аз все безмлечни съм давала.

# 20
  • Мнения: 304
Елементарни приготовления за отрицателно време. Laughing Сварявам например картоф + други зеленчуци, с които вече е захранено детето на пара и ги пасирам с пасатора с малко кърма. От скоро капвам и по малко зехтин. Плодовете също за много малко време на пара и пак пасирам. Аз не съм фен на бъркочите и давам винаги не повече от две неща смесени- два зеленчука, два плода или каша с плод, каша със зеленчук. Въпрос на бебоческо предпочитание. Heart Eyes Единственият проблем е, че в момента няма голям избор на плодове и зеленчуци, ама аз и без това захранвам бавно.
Миличка, а ти как почна да захранваш? Първо обедното кърмене ли почна да заместваш и колко време ти отне, с по лъжичка на ден ли увеличаваш? А в 10ч и 16ч пасиран плод ли предлагаш?

Нищо не мога да заместя. Моето дете твърдата храна не я признава за хранене Laughing. Сигурно си мисли, че е предястие. Аз давам три пъти на ден твърда храна по около 60-70 грама преди кърмене, уж за да спре голямото повръщане, безрезултатно досега за съжаление Close. Продължава да се излива като шише. И при това хабене на материала как да даваш 2 лв. за пюре Heart Eyes. Иначе сутрин давам каша с плод, на обяд зеленчуци и вечер към 18.30-19.00 пак каша с плод.

# 21
  • Мнения: 535
И аз като Росица смятам,ч е абсолютно ненужно да се дават такива пари за едно пюре, разбирай 2 или 3 лева  Naughty Всичко си готвя вкъщи, като кажа всичко имам предвид, че купувам само кафяв ориз-60 стотинки, елда около 2 лева, просото също е около 1 и 50 и тези дни намерих киноа, която пък е по- скъпа-3 лева. Освен кашите, правя и домашни пюренца, като основата на всичко е тиква, защото имаше в изобилие и не ми се щеше да я губя като съставка  Laughing Та готови неща почти не съм купувала, освен 3-4 пюренца с месо на Ганчев, които ми излязоха около 5 лева(може и по- малко). Но истината е, че бебо не иска да яде много твърда храна. Храненията минават в безразборно плюене и смях, а всичко става в пюре или каша  Close Засега наблягам на кърмата, поне нея си я имам в изобилия, за разлика от парите  Whistling Само се притеснявах за хемоглобина, но мисля, че и с този проблем ще се справя без особени притеснения. А като цяло козметиката + памперсите ми излизат около 35 или 40 лева месечно(все пак не купувам всичката козметика всеки месец, позлвам си я по- дълго;) ) Не смятам да го записвам на кухня, поне не и на бебешка, каквато има при нас. Чак се чудя как има бебета на по 4-5 месеца, които да изядат по 400 мл пюре на едно- две хранения, чудя се ние кога ли ще стигнем тези количества и колко ли ще наддаваме тогава, че сега като гледам пак сме си дебели  hahaha Целувки на всички   love001

# 22
  • Мнения: 1 559
 Захранихме се преди 4 дни с домашна каша от кафяв ориз. Кашите ще си приготвям сама, за да съм сигурна,че нямат захар или други подсладители и добавки. Всичко планирам да приготвям вкъщи, но тъй като сега имам домашни само картофи, ябълки и яйца (яйцата ще въведа след годинката), нямам варианти за много комбинации. Към домашните каши (от кафяв ориз,елда и просо) освен домашни ябълки, ще прибавям и пюре от круша (сънвал - 1,15 лв) или от сини сливи (хип - 1,75 лв) като едно пюре стига за три дни (т.е. на нас би ни стигнало и за повечко, не бързам да въведа и второ хранене,обаче пюретата могат да се съхраняват 3 дни в хладилник отворени). После ще продължавам  захранването пак със сънвал и хип - морковчета, тиква,тиквичка и т.н. Като поне до годинката всичко освен кърмата е само за опитване Grinning
    1,10 лв или 1,75 лв за 3 дни ... не ми се вижда скъпо Rolling Eyes Пък и лятото ще я караме на преснички плодове и зеленчуци и ще наблъскам туй-онуй във фризера Grinning

# 23
  • Мнения: 79
Захранихме се преди 4 дни с домашна каша от кафяв ориз. Кашите ще си приготвям сама, за да съм сигурна,че нямат захар или други подсладители и добавки. Всичко планирам да приготвям вкъщи, но тъй като сега имам домашни само картофи, ябълки и яйца (яйцата ще въведа след годинката), нямам варианти за много комбинации. Към домашните каши (от кафяв ориз,елда и просо) освен домашни ябълки, ще прибавям и пюре от круша (сънвал - 1,15 лв) или от сини сливи (хип - 1,75 лв) като едно пюре стига за три дни (т.е. на нас би ни стигнало и за повечко, не бързам да въведа и второ хранене,обаче пюретата могат да се съхраняват 3 дни в хладилник отворени). После ще продължавам  захранването пак със сънвал и хип - морковчета, тиква,тиквичка и т.н. Като поне до годинката всичко освен кърмата е само за опитване Grinning
    1,10 лв или 1,75 лв за 3 дни ... не ми се вижда скъпо Rolling Eyes Пък и лятото ще я караме на преснички плодове и зеленчуци и ще наблъскам туй-онуй във фризера Grinning
  chef

# 24
  • Мнения: 4 915
Аз захраних миналата година април месец, преди това си бях направила запаси във фризера от домашни зеленчуци от село.

Купувах кафяв ориз, просо, елда за домашни кашички.
Купихме един домашен заек за захранването с месо.
Купувах и череши, и пресни плодове и зеленчуци от еко-магазинчето на Ситняково.
Сокове не съм давала.
Купих един Витал-сентър за пасиране.

Та така, тъй като хранех с домашна храна, а и малката си беше основно на кърма до 1 годинка, сигурно не съм давала повече от 10-15 лева месечно.

# 25
  • Мнения: 3 379
Ами зависи каква част от храната приготвяш домашно и каква купуваш, ако купуваш всичко, ще ти излезе доста солено, сигурно 150 лв най-малко месечно. Аз в началото купувах само месните пюрета, после започнах да купувам и плодови пюрета и готови каши. Сега купувам само плодови пюрета и готови каши.

Не съм давала повече от 130-140 лв за пюрета и каши на месец, но не е имало и периоди, в които да е само на купешки готови храни.

Сега давам около 50-60 лв на месец за плодови пюрета, но отделно купувам плодове според сезона, както и замразени или пресни зеленчуци специално за детето, доста плодови кисели млека и т.н.

Като цяло съм смятала, че детето на месец излиза средно не по-малко от 300 лв - храна, памперси, козметика, дрехи и други дреболии.

# 26
  • Мнения: 3 379
Аз не съм толкова ужасена, честно казано. Купувам само български пюрета и каши, а детето ми си е цяло. Светът не свършва, ако бебето не яде вносни неща.
и ти си права миличка, но от кашите на Слънчо има ли безглутенови newsm78

Има, разбира се- бананова или прасковена, не помня точно, със сигурност е без глутен

Но не са безмлечни.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338


Но не са безмлечни.

Ми нали го доуточнихме вече това  newsm78

# 28
  • Мнения: 790
Ами при нас - Каши започнах да купувам късно, защото Марти беше доста едър, да не кажа дебеличък и не биваше да му давам от готовите. Основно съм купувала месни пюрета, само обедът ни беше заменено хранене. Зеленчуковите ги правех, а плодове давах пресни когато е възможно.

# 29
  • Мнения: 6 472
Luluto а какви пюрета купуваш ? Аз все на ХИП, защото си мислех 4е са най-хубави и са ми най -наблизо. Какви още купувате?
Доволна съм от тези на Гербер, но нямат голяо разнообразие на безмесни (още не давам месо). Също така купува пюренца на Сънвал, Хаме и чат-пат на Семпер (тия са ненормално скъпи!). Напоследък се светнах и вместо готови пюрета, за разнообразяване на асортимента купувам замразени зеленчуци на Bonduelle. Освен това в края на есента правих домашни пюренца от домашни зеленчуци, които замразих на кубчета във фризера  и сега са ми супер удобни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт