"бабини" съвети

  • 1 801
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 027
Ако съдя по нослето, детето ми винаги би трябвало да е навлечено като ескимос ConfusedСтига с тези бабини деветини, имаме напреднала медицина, 21 век сме Naughty.Казвам го, защото в здравния има подобна тема и една майка съветва лечение с урина SickПо бабините съвети бебетата се осоляват, мариноват и консервират ooooh!
По принцип се има предвид, когато нослето е ледено, не студено. На всеки човек в нормално състояние му е студен носът, но когато му е студено е леден. И обратното, когато му е топло.

# 16
  • Мнения: 4 156
Най-искрено се надявам, че никой здравомислещ човек няма да даде мед с лимон за болно гърло на дете под 2-3 г.  Praynig

Защо? Четох, че мед не се дава на деца до 1 годинка. Но чак пък на 3? Баща ми вадеше мед и малкия сам си взимаше от току що изваден мед. Определено смятам, че е полезен и помага за повишаване на имунната система на детето.

# 17
  • Мнения: 6 164
А и моя нос постоянно е студен, какво от това? smile3502
Мирисът на ацетон наистина е признак за обезводняване, но не е само той...

С тия бабини "тарикатни" до никъде няма да я докарате...  smile3506

# 18
  • Мнения: 7 640
Защо? Четох, че мед не се дава на деца до 1 годинка. Но чак пък на 3?
аз пък знам до 2 год. възраст, заради възможността да съдържа опасни спори.

А защо трябва да мирише на ацетон като ядеш само плодове, чай и мед? newsm78
защото се променя кръвно-захарния баланс. И при диабетицете има понякого ацетонов дъх.

# 19
  • Мнения: 1 382
Ако съдя по нослето, детето ми винаги би трябвало да е навлечено като ескимос ConfusedСтига с тези бабини деветини, имаме напреднала медицина, 21 век сме Naughty.Казвам го, защото в здравния има подобна тема и една майка съветва лечение с урина SickПо бабините съвети бебетата се осоляват, мариноват и консервират ooooh!
много
добре казано

# 20
  • Мнения: 1 193
Аз съм от майките, които не вярват в бабините приказки. Нали знаете " Не питай старило, питай патило".  Naughty

# 21
  • на село
  • Мнения: 3 926
На мен пък носът ми става студен само когато ми е студено  Confused,
за децата незнам, не съм забелязала ....
А и мен когато ме боли зъб си правя гаргара с ракия /къде гаргара, къде вътрешно  Wink/, но на малката още не съм я пробвала, дали да не взема да и дам, пък току виж се успокои детето и му удари един здрав сън  Wink Simple Smile.
Ей сега някой да не се върже за последните ми думи - шегувам се естествено..

# 22
  • София
  • Мнения: 39 766
Аз като малка така си лекувах корема Simple Smile Боли ме корем, става, отварям шкафа на дядо и удрям една глърка ракия Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За мен повечето са абсолютни простотий Crossing Arms

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Стига с тези бабини "съвети".Това са пълни глупости!В 21 век!

# 25
  • Мнения: 5 790
Аз като малка така си лекувах корема Simple Smile Боли ме корем, става, отварям шкафа на дядо и удрям една глърка ракия Simple Smile

И аз до ден днешен така си лекувам корема. Ама Вики като имаше колики не съм пробвала дали ще й мине  Joy Joy Joy

# 26
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз за това с ацетоновия дъх съм съгласна PeaceМайка ми така ми викаше по-рано когато ще се разболявам и ме усещаше.

Общи условия

Активация на акаунт