Кафенце по време на бременност.

  • 3 745
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 934
Пиех по 2  кафета всеки ден през цялата си бременност.Кръвното ми по принцип е доста ниско. Лекарката не само ми каза, че може да пия, ами ме караше да го правя. Не мисля, че е вредно - поне в книгите пише, че може.

И аз така.

# 16
  • Мнения: 403
От началото до края на бремеността съм си пила кафе и не ми е навредило.

# 17
  • Мнения: 201
Ами ти си си го направила съвсем правилно, както съм чела - по-малко (по възможност никак) в началото на бремеността, а после в рамките на разумното Wink, защото "Кофеинът е стимулант в храни и напитки като кока кола, кафе, чай, шоколад, какао, както и в някои медикаменти. Ако се консумира в големи количества, може да породи раздразнителност, нервност, безсъние у бременната, а детето може да се роди с по-малко от нормалното телесно тегло. Кофеинът освен всичко е и диуретик, водещ до обезводняване на организма, а водата е много ценна по време на бременността.
Повечето научни статии предупреждават за вредата на кофеина върху плода. Преди да разберете повече за него, добре е да ограничите консумацията му."

# 18
  • Мнения: 5 103
Всичко в рамките на разумното е полезно,аз си пия кафенце иначе от ниско кръвно едва хода, и количка си пийвам Embarassed

# 19
  • София
  • Мнения: 563
И аз съм с ниско кръвно и пиех и продължавам да пия, а все още кърмя. Мисля, че не е никакъв проблем 1-2 кафета на ден.   Thinking
Peace

# 20
  • Мнения: 1 393
Ако не прекаляваш с дозите няма проблем Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 362
Всичко в рамките на разумното е полезно

Точно така!

# 22
  • Мнения: 280
 Спокойно мажеш да пиеш кафе ,щом си с ниско кръвно. Но разбира се не повече от 2 на ден.Лека бременност Simple Smile

# 23
  • Мнения: 364
пиех разбира се!  Laughing но не съм злоупотребявала - само по 1-2 на ден.

# 24
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Моят доктор каза, че може да се пие по едно кафе на ден, ако пък ти се пие повече си го раздели половин сутрин и половин следобяд. Или пък си прави безкофеиново.
И на мен някой път ми се допива, ама съпругът не дава  Naughty.
Обаче има едно страхотно капучино на Фибела- в кафява картонена кутия /1л/. Heart Eyes

# 25
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
И аз като теб започнах да пия кафе през 4тия месец, защото преди това ми се гадеше от него. Пиех по едно на ден, не много силно, сега продължавам да пия по едно сутрин, въпреки че кърмя. Както са казали мамите преди мен прекаляването е опасно, а иначе едно кафенце на ден ще ти действа тонизиращо. nuts Лека бременност ти желая.

# 26
  • Мнения: 554
И аз до 4-ти месец не пиех, защото не ми беше добре. Но вече си пи по едно кафе с мляко сутрин, а след обяд пия кола. Мисля че няма проблем.

# 27
  • Мнения: 5 299
Аз преди ле наливах здраво с кафета, и единственото което успях да си наложа да намаля бяха кафетата по време на бременноста. Но не се отказах - не е вредно по 1 -2 макс. кафенца на ден Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 6 743
Пиех си по едно кафе всяка сутрин! Peace Hug

# 29
  • Мнения: 6 164
Не съм спирала да пия кафе - сутрин задължително едно и то двойно, иначе не мога да си отворя очите, а в редки случаи и следобяд едно малко, ако много ми се замая главата. Кръвното ми е 90/60, тъй че ако не пия ще се блъскам в стените по цял ден. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт