Кафенце по време на бременност.

  • 3 755
  • 96
  •   1
Отговори
Здравейте  майчета ,в началото на своята бременност не пиех въобще кафе,но от 4-ти месец насам /вече съм в 6-ти/ми се пие кафе и си пия по едно  сутрин ,а даже понякога и следобед по едно.Сутрин ако не пия ми пада много кръвното и ми е замаяно през целия ден.Като го пия ми е малко съвестно ,защото не съм напълно сигурна дали е безвредно за бебчето.Вие какво ще кажете по този въпрос?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пий си кафе, няма проблеми!Стига да не е в завишени количества.И аз съм с ниско кръвно и ако през бременността не пиех кафе, трябваше да лазя.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Пия кафе от началото на бремеността, не се притеснявай - пий си! Peace

# 3
  • Мнения: 237
През цялата бременност си пиех кафенце-слабичко,може без кофеин и с млекце GrinningСпоред моята лекарка-  по-добре да се освежиш отколкото да се тътрузиш като овяхнала маруля Peace

# 4
  • Мнения: 8 505
Пиех през цялата бременност-понякога и по две.

# 5
  • Мнения: 3 356
Не съм го спирала докато бях бременна.По едно,при извънредни обстоятелства пийвах и второ.

# 6
  • Мнения: 696
Пиех по 2  кафета всеки ден през цялата си бременност.Кръвното ми по принцип е доста ниско. Лекарката не само ми каза, че може да пия, ами ме караше да го правя. Не мисля, че е вредно - поне в книгите пише, че може.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 257
И аз си пийвах кафенце.Понякога и по 2.Може с млекце или сметанка... Peace

# 8
  • Мнения: 955
И аз съм с ниско кръвно и пиех и продължавам да пия, а все още кърмя. Мисля, че не е никакъв проблем 1-2 кафета на ден.   Thinking

# 9
  • Мнения: 601
  И аз така. Пия мляко с нес или 3in1,няма проблем  Wink

# 10
  • Мнения: 5 391
Пия безкофеиново един път на ден Peace

# 11
  • Мнения: 181
Аз също си пиех кафе през цялата бременност, дори и сега като кърмя продължавам с по 2 кафета на ден. Няма проблем, ако е дълго или с мляко. Леко бременеене и си пий кафенцето!  Hug

# 12
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
По едно кафенце с мляко или сметана не е никакъв проблем.
Аз този път се престарах и спрях тотално кафето,но такива "странични ефекти" получих...запек и хемороиди даже в следствие на запека.........
Та,пак си пийвам кафенце Laughing

# 13
  • Мнения: 1 410
Аз си пиех кафе през цялата бременност, защото съм с ниско кръвно и ако не пия съм като парцал.

# 14
  • Мнения: 3 537
Знам,че повече от 2 кафета не е препоръчително да се пие на ден.И да не са много силни разбира се.Няма проблеми PeaceАз пиех 3 в 1 само

# 15
  • Мнения: 1 934
Пиех по 2  кафета всеки ден през цялата си бременност.Кръвното ми по принцип е доста ниско. Лекарката не само ми каза, че може да пия, ами ме караше да го правя. Не мисля, че е вредно - поне в книгите пише, че може.

И аз така.

# 16
  • Мнения: 417
От началото до края на бремеността съм си пила кафе и не ми е навредило.

# 17
  • Мнения: 201
Ами ти си си го направила съвсем правилно, както съм чела - по-малко (по възможност никак) в началото на бремеността, а после в рамките на разумното Wink, защото "Кофеинът е стимулант в храни и напитки като кока кола, кафе, чай, шоколад, какао, както и в някои медикаменти. Ако се консумира в големи количества, може да породи раздразнителност, нервност, безсъние у бременната, а детето може да се роди с по-малко от нормалното телесно тегло. Кофеинът освен всичко е и диуретик, водещ до обезводняване на организма, а водата е много ценна по време на бременността.
Повечето научни статии предупреждават за вредата на кофеина върху плода. Преди да разберете повече за него, добре е да ограничите консумацията му."

# 18
  • Мнения: 5 103
Всичко в рамките на разумното е полезно,аз си пия кафенце иначе от ниско кръвно едва хода, и количка си пийвам Embarassed

# 19
  • София
  • Мнения: 565
И аз съм с ниско кръвно и пиех и продължавам да пия, а все още кърмя. Мисля, че не е никакъв проблем 1-2 кафета на ден.   Thinking
Peace

# 20
  • Мнения: 1 393
Ако не прекаляваш с дозите няма проблем Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 362
Всичко в рамките на разумното е полезно

Точно така!

# 22
  • Мнения: 280
 Спокойно мажеш да пиеш кафе ,щом си с ниско кръвно. Но разбира се не повече от 2 на ден.Лека бременност Simple Smile

# 23
  • Мнения: 364
пиех разбира се!  Laughing но не съм злоупотребявала - само по 1-2 на ден.

# 24
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Моят доктор каза, че може да се пие по едно кафе на ден, ако пък ти се пие повече си го раздели половин сутрин и половин следобяд. Или пък си прави безкофеиново.
И на мен някой път ми се допива, ама съпругът не дава  Naughty.
Обаче има едно страхотно капучино на Фибела- в кафява картонена кутия /1л/. Heart Eyes

# 25
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
И аз като теб започнах да пия кафе през 4тия месец, защото преди това ми се гадеше от него. Пиех по едно на ден, не много силно, сега продължавам да пия по едно сутрин, въпреки че кърмя. Както са казали мамите преди мен прекаляването е опасно, а иначе едно кафенце на ден ще ти действа тонизиращо. nuts Лека бременност ти желая.

# 26
  • Мнения: 554
И аз до 4-ти месец не пиех, защото не ми беше добре. Но вече си пи по едно кафе с мляко сутрин, а след обяд пия кола. Мисля че няма проблем.

# 27
  • Мнения: 5 299
Аз преди ле наливах здраво с кафета, и единственото което успях да си наложа да намаля бяха кафетата по време на бременноста. Но не се отказах - не е вредно по 1 -2 макс. кафенца на ден Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 6 743
Пиех си по едно кафе всяка сутрин! Peace Hug

# 29
  • Мнения: 6 164
Не съм спирала да пия кафе - сутрин задължително едно и то двойно, иначе не мога да си отворя очите, а в редки случаи и следобяд едно малко, ако много ми се замая главата. Кръвното ми е 90/60, тъй че ако не пия ще се блъскам в стените по цял ден. Crazy

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Пиех си и аз кафенце,но в повечето случаи беше шварц.От тогава свикнах на по-слабо кафе.

# 31
  • Мнения: 2 407
Мисля, че по едно кафе не е вредно! Аз пиех сутрин, а следобяд капучино или 3 в 1.

# 32
  • Мнения: 3 932
И аз обръ6тах по едно (безкофеиново) сутрин...

# 33
Ех, това безкофеиново или дълго кафе с мляко. Друго си е еспресо, с каймак....... Но и това е нещо, особено щом ти е ниско кръвното.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 225
като мн ми се припиеше пиех 3в1 или капучино, но като цяло избягвах....но си наваксвах с кола...Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3 447
До 12 седмица не пиех, след това всяка сутрин си пиех по 1. Сега пак, въпреки че кърмя. Няма проблеми, но все пак е добре да не са повече от 2 Peace

# 36
  • Мнения: 680
Пиех си по едно кафе всяка сутрин! Peace Hug


и аз така!

# 37
  • Мнения: 27 524
И аз си пийвах сутрин по едно,повече никога не съм пила,не обичам много.Можеш да си пийваш,просто не прекалявай.

# 38
  • Мнения: 1 193
Аз пия по една чаша мляко с нес- 1с.л., щом се чувстваш добре и не прекаляваш -няма проблем.

# 39
  • Мнения: 1 382
И аз си пийвах по едно-две на ден...обожавам аромата му  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 639
Аз по приницим си пия по едно на ден и то не много силно  Grinning
През бременността не съм го спирала  Wink

# 41
  • Мнения: 1 259
Когато бях бременна си пиех 2 кафета,сутрин и следобед.Спокойно си пий, няма проблеми Simple Smile

# 42
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
пиех си. само ги намалих и добавях мляко.

# 43
  • Мнения: 135
Пиех доста кафе по 2-3 кафенца.

# 44
  • София
  • Мнения: 39 816
Пиех кафе, понякога и по 2, но много слаби.
Отиваме една вечер до магазина за кафе, ще купуваме за вкъщи. Мъж ми искаше някакво по-силно, за събуждане. Продавачката като ме видя с големия корем каза "за съпруга ти това кафе, а за теб - онова" Simple Smile

# 45
  • Мнения: 2 271
Аз не пиех!Но мисля,че едно няма да навреди на бебето!

# 46
  • Мнения: 670
Сутрин пиех кофеиново кафе, а следобед без кофеин.

# 47
  • Мнения: 1 006
Пий си кафе, няма проблеми!Стига да не е в завишени количества.И аз съм с ниско кръвно и ако през бременността не пиех кафе, трябваше да лазя.
И аз така.Даже доктора ми казваше,че мога да пия по едно кафе на ден     заради кръвното.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 4 969
аз лично не пиех, ама защото по принцип не пиех кафе(вече пия) иначе не мисля, че има проблем ако е в нормални количества

# 49
  • София
  • Мнения: 3 390
Не смятам, че ще ти навреди кой знае колко. Аз лично не пия кафе, откакто съм бременна, въпреки че съм му голяма фенка. Просто си наложих на волята и реших да пробвам да не пия, за да не товаря бебето с кофеин. Радвам се, че вече 8 месеца не съм пила и смятам да продължа инициативата и докато кърмя.

# 50
  • Мнения: 7 430
Аз си пия от самото начало Peace слагам си обаче допълнително мляко, понеже го пия без захар и понякога много ми горчи.

# 51
  • varna
  • Мнения: 404
аз сащо си пия кафенце и нямам намерение да го спирам,защото се чувствам добре като си изпия сутрешното кафе

# 52
  • Мнения: 163
Мисля че няма проблеми

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Споко мами,
Аз пиех по 2 кафета сутрин и през първата и през втората бременност,но нищо им няма да децата ми.Simple Smile

# 54
  • Мнения: 607
Аз си пиех кафе.Няма проблем.

# 55
И аз си пийвам кафенце-сутрин със закуската задължително,ама си го разреждам с доста мляко и не се притеснявам за бебчето Simple Smileпък и лекарката ми каза пак с оглед на ниско кръвно да си позволявам по едно на ден:)

# 56
  • София
  • Мнения: 1 877
в началото до кам 3,4 месец пиех по едно на ден, после взех че минах на безкофеиново и досега, само веднъж седмично пия с кофеин, понеже нямам у дома специално купено безкофеиново. обаче сега нещо ми стана и превъртях на кола...доста ми се пие и май наваксах кофеина...дано по една кола не вреди толкова......знам , че нищо полезно няма в нея, обаче такава жажда за кола никога преди бебето не съм имала....дори пиех само тоник , а сега..... Rolling Eyes

# 57
  • София
  • Мнения: 11 750
През първата си бременност успях да намаля кафетат до 1 на ден!Но през втората беше абсурд!Пиех си две,едно сутрин,едно след обед,не можах да ги откажа.Вече 9 месеца кърмя и не мога да откажа кафетата и пак пия по 2-3!

# 58
Ох ,олекна ми .Сега вече съм по спокойна и с удоволствие ще се наслаждавам на тонизиращата напитка.Друго си е като споделиш  с  хора,които могат да те разберат.Радвам се че ви има всички вас.javascript:void(0);Целувки от мен

# 59
  • Мнения: 70
Въпреки, че знам, че когато не се прекалява няма проблем, щом разбрах, че съм браменна спрях изцяло кафето. Вярно, че цял ден ходих като в мъгла и постоянно ми се спеше, но това си е и от бременността. Искаше ми се поне какото зависи от мен да си е наред и да не товаря бебчо.

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 551
По време на бременността пиех по едно на ден, рядко по две. Но това си дойде от само себе си, просто не ми се пиеше. Когато почнах пък да кърмя не пиех изобщо в продължение на няколко месеца, защото не исках и да помирисвам кафе. После минах на безкофеиново докато спрях да кърмя.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
През първата си бременност успях да намаля кафетат до 1 на ден!Но през втората беше абсурд!Пиех си две,едно сутрин,едно след обед,не можах да ги откажа.Вече 9 месеца кърмя и не мога да откажа кафетата и пак пия по 2-3!


същата работа съм и аз.Wink

# 62
  • Мнения: 5 393
Аз си пиех кафе,понякога кофеиново,друг път безкофеиново.Ако не ти става лошо,няма проблеми.

# 63
  • Мнения: 1 107
Аз пиех по 3 на ден, не можах да го спра кафето и това е  Crossing Arms
Продължавам да пия кафе, въпреки че кърмя, нищо му няма на детенцето  Hug

# 64
  • Мнения: 318
Аз си пия от време на време, само когато много ми се спи сутринта или нещо ми е кривичко. Лекаря каза, че няма проблем , стига да не се прекалява.

# 65
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И аз пия кафенце.Понякога и по 2 ама радко.Не се тревожи пии си спокойно.Щом ти се чувстваш добре и на детето му е добре.

# 66
  • Мнения: 1 298
Ами аз много обичам вкусът на кафето и като ми се пие какво да правя?
Докторът каза че може по 1-2 кафенца.
Аз си пийвам сутрин по 1.С вафлички  Party
Пийваи си де.Може ли пък да ти се пие апък да се лишаваш,а?

# 67
  • София
  • Мнения: 250
В началото на бременноста изобщо не пиех нито кафе нито кола,
Сега си пийвам от време на време, а и док каза че до 2 на ден няма проблеми.

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Пия по 1 на ден безкофеиново, но някой път си пийвам и кофеиново.
Мисля, че по 1 на ден няма проблем.

# 69
  • Мнения: 234
В първите месеци пиех безкофеиново,сега си пия по едно с кофеин задължително,че много ми пада кръвното.

# 70
  • Мнения: 93
И аз пиех - дълго с мляко, защото съм с ниско кръвно, събирам границите и стигам да припадъци. Консултирах се и лекаря, който ме наблюдаваше и той каза, че по едно кафе няма да ми навреди, а и при мойто кръвно даже е добре, но разбира се да не е силно (като италианското и бразилското). Ако си с ниско кръвно ти препоръчвам да не излизаш и без шоколадче в джоба. Mr. Green

# 71
  • Мнения: 910
И аз пиех кафе-задължително по едно на ден ,а понекога и по две,защото съм с ниско кръвно,а и съм чувала че може да се пие,но да е в границите на нормалното и да не е много силно кафето.

# 72
Аз пиех по време на бременността, а и по време на кърмене,  но го ограничавах, като количество. Във връзка с кафето имам следния спомен: отивам на допълнителни изследвания в МД. Като свършва прегледа, доктора ми казва "Отиди да пийнеш едно кафенце и се успокой". Много се изненадах, ама разбрах, че сигурно не е толкова вредно и опасно, както една "панирана" мама.

# 73
  • Мнения: 594
Аз също си пийвам кафенце, защото един единствен ден опитах да не пия и припаднах.

# 74
  • Мнения: 1 425
И през първата бременност и сега си пийвам по едно кафенце на ден. Аз съм с ниско кръвно и ако не пия кафе ме мъчи главата ужасно.

# 75
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз в началото се въздържах от кафе, по-късно започнах да пия  мляко с кафе (разбирайте много мляко с мъничко кафе Blush), а понякога 3 в 1. Но за моя изненада на една консултация рано сутринта, акушерката направо изпрати една бременна жена да пие кафе, май заради ниско кръвно. А преди да родя лежах в болницата и двете момичета от моята стая буквално се наливаха с кафе - по 3-4 силни кафенца плюс няколко цигарки  #Crazy Аз направо се  Shocked

# 76
  • Мнения: 3 205
Задължително пия едно кафе всяка сутрин, щото иначе ми пада кръвното и ме боли главата. Бебо не се оплаква, кафеман е като майка си. Но никога не пия повече от едно кафе на ден.

# 77
  • Мнения: 36 034
нищо му няма на бебо, пий си спокойно! по-добре ли е да припаднеш някъде от ниското кръвно?

# 78
  • Мнения: 1 059
И аз съм сниско кръвно и повреме на бременоста си пиех по 1 кафе сутрин, а понякога пиех и покъсно през дена пак. Но гледах да не си го павя много силно.

# 79
  • Мнения: 1 446
Единственото от , което не се лиших това беше кафето. По две на ден с млеко или със сметана. Пий спокойно.

# 80
  • Мнения: 1 733
Да, няма проблеми за кафето. Само не го прави много силно, по възможност го разреждай с мляко или сметана и ако можеш все пак избягвай следобедното кафе.
Момичета, аз също си пия кафе по време на бременността, но въпросът ми е- после като започна да кърмя, трябва ли да го спра?

# 81
  • Мнения: 201
"Много кърмачки си задават въпроса как кофеина ще окаже влияние върху тяхното бебе. Резултати от научни изследвания показват, че увеличения прием на кофеин изнервя бебето и му пречи да спи добре. Умерения прием на кофеин обикновено не причинява проблеми на повечето кърмени бебета."   bouquet

# 82
  • Мнения: 46
Аз по принцип пия много кафе - по 5-6 на ден. Като забременях го намалих до 1-2 на ден през цялата си бременност и не съм имала никакъв проблем. Кръвното ми е ниско и просто така си ми беше много добре. Дъщеричката ми сега винаги си близва от кафето ми сутрин и все си мисля, че и тя ще бъде като мен кафеджийка.  bouquet

# 83
  • Мнения: 2 959
Аз спрях кафето 1год преди да забременея, защото тогава решихме да имаме дете.

# 84
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ето и други напитки и храни ии колко кофеин имат
http://www.babyfit.com/articles.asp?id=206

# 85
  • Мнения: 10 758
И през двете бременности си пиех кафе.Нес с мляко, всяка сутрин.

# 86
  • Мнения: 992
И аз си пия кафе, по едно на ден, по-слабичко с мляко.

# 87
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Нес с мляко, всяка сутрин.

И аз така, ама без млякото. Wink

# 88
  • Мнения: 177
Пиех си по 2 кафета на ден,няма проблем. Ако искаш си вземи безкофеиново.Знам само,че не трябва да се прекалява с кафето- не повече от две. Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 94
Аз пиех по едно капучино сутрин по време на бременността, а сега кърмя, но също не съм се отказала от капучиното.Не мисля, че оказва някакво влияние на детето.

# 90
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
от както съм бременна не понасям миризмата на кафе та камо ли да го пия - преди това бях кафеджийка - поне две кафета дневно и без кафе не почвах да работя.
за по нататъка от бременността намам представа как ще е ,но за сега е така

# 91
  • София
  • Мнения: 2 968
Аз пиех всяка сутрин кафе, а понякога и следобед. Не смятам, че кафето вреди чак толкова много.

# 92
  • Мнения: 2 085
С първата бременност, както и сега, пия всеки ден по едно кафе сутрин с мляко. Виж докато кърмех някои дни пропусках.

# 93
  • Мнения: 41
и по време на бременността, и докато кърмех - пиех по 1 кафе на ден. детето ми е много спокойно!

# 94
  • Мнения: 522
Не съм изпила и едно кафе по време на бременностите ми.

# 95
Не се притеснявай миличка!Аз пиех кафенце всяка сутрин и по една Кола,защото кръвното взе много да ми пада.И лекарите ми казаха-не се притеснявай-можеш да пиеш по 1 чаша кафе.Аз си го правих  с мляко.Ниското кръвно е по-опасно за бебето!Ако има нещо питай!Аз родих преди 3 месеца!

# 96
  • Мнения: 179
Аз си пиех по 1-2 кафенца през цялата бременност, защото ми падаше кръвното. Лекерката ми каза, че няма проблем да пия до 2 кафета дневно.

Общи условия

Активация на акаунт