Майчинството счетоводно-65

  • 47 244
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 120
Изникна друг въпрос - с ММ нямаме брак, в болницата, в която ще раждам няма нужда от документ, заверен пред нотариус, че ММ припознава детето. Но ще ми трябва ли такъв пред някоя институция? За еднократната сума от 250 лв за раждане на дете, или за бащинството (пред фирмата)? Искам да си спестя разкарването, но ако трябва, ще търсим нотариус.

Благодаря  Hug

Ала-Бала  Hug

Последна редакция: пт, 28 авг 2015, 15:21 от L0v3d

# 706
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Аз пак съм тук с въпрос - от фирмата на ММ са му казали че му се полагат 15 дни отпуск за бащинство по повод раждането на детето, но така или иначе няма да му ги дадат но ще го водят че ги е ползвал за да може да се вземат някакви пари - за какво става въпрос, кой ги изплаща? Не се ли води просто като допълнителна отпуска?

Плаща се от НОИ, както другите обезщетения. Ползва се от деня, в който изпишат детето от болницата, след раждането. Нужна е служебна бележка от болничното заведение и декларация, която се представя на работодателя.
Благодаря!

# 707
  • Мнения: 198
Здравейте Simple Smile В болничен съм от 15.08 до 17.09.2015г.Днес получих превод за близо 120лв.При болничен който обхваща два различни месеца парите се превеждат на 2 пъти нали така ?? Т.е. след този трябва да имам ощe един превод ?? newsm12

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте Simple Smile В болничен съм от 15.08 до 17.09.2015г.Днес получих превод за близо 120лв.При болничен който обхваща два различни месеца парите се превеждат на 2 пъти нали така ?? Т.е. след този трябва да имам ощe един превод ?? newsm12

Това би трябвало да са парите за август месец.Ако е първичен,първите 3 работни дни са от работодателя.Когато обхваща 2 месеца,се изплаща на два пъти,да
За повече подробности си извади ПИК код от НОИ и на сайта им ще може да виждаш всичко

# 709
  • Мнения: 198
Здравейте Simple Smile В болничен съм от 15.08 до 17.09.2015г.Днес получих превод за близо 120лв.При болничен който обхваща два различни месеца парите се превеждат на 2 пъти нали така ?? Т.е. след този трябва да имам ощe един превод ?? newsm12

Това би трябвало да са парите за август месец.Ако е първичен,първите 3 работни дни са от работодателя.Когато обхваща 2 месеца,се изплаща на два пъти,да
   Ами да и аз мисля,че са август.За първи път ползвам болничен.

# 710
  • Мнения: 198
Мерси много,още утре ще се заема.

# 711
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте!
В момента съм в отпуск по майчинство.  След две седмици малката (1,8г.) предстои да тръгне на ясла.
Вчера ме извикаха във фирмата, в която работя от 13 години с предложение да ме освободят от работа по чл.331 срещу обезщетение от 4 БРЗ.
Имам доста въпроси относно така създадената ситуация, но предпочитам да ги задам лично.
Моля, който може да ми помогне да се свърже с мен.
Предварително Благодаря.

# 712
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Изникна друг въпрос - с ММ нямаме брак, в болницата, в която ще раждам няма нужда от документ, заверен пред нотариус, че ММ припознава детето. Но ще ми трябва ли такъв пред някоя институция? За еднократната сума от 250 лв за раждане на дете, или за бащинството (пред фирмата)? Искам да си спестя разкарването, но ако трябва, ще търсим нотариус.

Благодаря  Hug
Според мен точно в болницата трябва този документ, за да се дадат данни за детето и родителите за свидетелство за раждане. След това помощите са на база акта за раждане.

# 713
  • Мнения: 506
Здравейте! Бременна съм и безработна, личната спомена, че трябва преди излизането по майчинство да имам 6м стаж, вярно ли е? От края на април съм безработна, преди това имам прудов стаж (бях и 2г в майинство).  Ако подпиша трудов договор мога ли веднага да изляза в болничен и после да си ползвам платено майчинство? Благодаря предварително!

# 714
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Здравейте! Бременна съм и безработна, личната спомена, че трябва преди излизането по майчинство да имам 6м стаж, вярно ли е? От края на април съм безработна, преди това имам прудов стаж (бях и 2г в майинство).  Ако подпиша трудов договор мога ли веднага да изляза в болничен и после да си ползвам платено майчинство?Да Благодаря предварително!

# 715
  • Мнения: X
Изникна друг въпрос - с ММ нямаме брак, в болницата, в която ще раждам няма нужда от документ, заверен пред нотариус, че ММ припознава детето. Но ще ми трябва ли такъв пред някоя институция? За еднократната сума от 250 лв за раждане на дете, или за бащинството (пред фирмата)? Искам да си спестя разкарването, но ако трябва, ще търсим нотариус.

Благодаря  Hug
Според мен точно в болницата трябва този документ, за да се дадат данни за детето и родителите за свидетелство за раждане. След това помощите са на база акта за раждане.

В някои болници не искат нотариално заверено пълномощно ако бащата отиде лично и се подпише.
За бащинството се взима бележка от болницата, а за 250лв майката подава документи, не се взимат данните на бащата. Така че няма да ти трябва.

# 716
  • Мнения: 108
Здравейте
Най-вероятно ще съм в болничен до края на бременноста.Ще се отрази ли по някакъв начин на майчинството.Благодаря

# 717
  • Мнения: 49
здравейте и от мен,и аз имам проблеми,въпроси и моля да помогнете....
родих дъщеря си януари.Преди няколко дни моята шефка ми се обади и ми каза,че спирала да ми плаща здравните осигуровки-20,16 и да съм си ги поемела аз.Ако не съм била съгласна и тя нямала да плаща.Тъй като мисля,че не може да ме освободи по време на майчинство,няма и как да не се плащат тези 20 лв от нейна страна....то  може ли да ми кажете,живот и здраве след като изтекат двете години майчинство на какво имам право-т.е. заплати,ако ме освободи от работи и какво друго?отпуските за двете години?моля ви помогнете

# 718
  • Мнения: 96
Здравейте! Миналата година подадох документи за детски през октомври. Тази година пак ли трябва да отида октомври или може и септември?

# 719
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Здравейте! Миналата година подадох документи за детски през октомври. Тази година пак ли трябва да отида октомври или може и септември?
Пак през октомври.

Общи условия

Активация на акаунт