Отговори
# 570
  • Мнения: 2 309
Лео, София е градът на сърцето ми!  Heart Eyes Ще се радвам да прекараме време там Simple Smile
Все още сме 2 в 1, терминът ми мина, малката е заела изходна позиция, но не се решава да излезе все още и ако до сряда не се появи, ще ми предизвикат раждането! Искрено се надявам скоро да мога да се похваля, че е в ръцете ми и ни държи будни през нощта не от напрежение, а сладък плач!

# 571
  • Мнения: 211
Ех, а аз тайничко бях решила, че си вече в болницата за раждане! Хайде, в сряда се пада рожденият ден на майка ми, ще стискаме палци.  Hug Peace

Градът на моето сърце си остава Стара Загора, но и София с времето намери място в него.  Laughing

Дръж ни в течение как си, изпращаме положителни мисли и суетня покрай поредните подаръчни пакетчета.  Heart Eyes

# 572
  • Мнения: 4 292
Мушмуранке, леко раждане ти желая и дано да е кротка, че посред нощ няма сладък плач Wink

# 573
  • Мнения: 140
Mushmoranka от сърце ти пожелавам леко раждане, дълго кърмене и без нощен плач пък било то и сладък (доколкото е възможно) !! Wink Бъдете много много щастливи заедно всички!  bouquet Дай Боже да е като моето - то се будеше без плач, а с някакви звуци които ММ наричаше "коментари" за едно бързо кърмене и продължаваше да спи до сутринта. След 7-8 месец не се будеше нощем вече. 

За езика на детето или имената - спор няма, съгласна съм с всички ви, държим си на нашето. И двамата дори и пред други хора, говорим само на родните си езици с детето и книжки на български и гръцки са най-желаните подаръци. АКо е нужно превеждаме на другите какво говорим с малката, но никога не й говорим на друг език. Мъчно ни стана и на двамата че тази седмица на връщане от почивка в самолета, каза: връщаме се у дома, в Холандия! Ама като повечето живот й мина тук, обяснимо е, но това ни надъхва повече да наблягаме поне на езиците си. В забавачката се отпусна вече и почна да говори на холандски, но в къщи само гръцки с тати и само български с мама. И тук има много чужденци и българки, които не си казват българските имена, даже попаднах на майка на дете в забавачката (гъркиня), даже със мъжа си държат гръцки ресторант тук,  детенцето й е с гръцко име (Деспина), която не иска да говори на гръцки, моля ви се! Изумих се. Моята позната гъркиня тук ми обясни че е вероятно не първо поколение гъркиня тук и затова е така, че за съжаление много от младите гърци родени тук не знаят добре или никак гръцки и затова има съботно гръцко училище и мислим ако се задържим още 1-2 години тук малката да го подхване че ММ най-няма време за сериозни занятия с нея.

За приятелките в Гърция: роднини млади жени имам, но приятелки гъркини за 7-те месеца там не създадох. С роднините само със свекърва ми и с лелята на ММ поддържам отношения - с всички други, след кръщенето на малката, приключихме с поводите и сега сме само на поздрави за празници (повечето по мейл) и това е. Имам в Гърция само една по-близка млада съседка (през улицата) гъркиня с която децата ни са родени с няколко дни разлика и по цял ден се шляехме заедно с бебетата или в лошо време бяхме ту у нас ту у тях докато живеехме в Гърция, на която мога да се доверя, но не прекарваме много време по женски защото нямаме много общи теми за разговор освен, разбира се, за децата.  Тук в Холандия много бързо си създадох среда и покрай мен вече и мъжът ми има няколко познати извън работа. Покрай детето и различни активности в които го въвличах да изразходва енергия, да се социализира и да се разнообрази се запознахме и поддържаме връзки с много хора но се боя да ги наричам приятели още, макар че натам отиват нещата защото и семействата ни се посближиха и се търсим и си услужваме и ходим на концерти... Те са обаче не местни кореняци, а чужденци с холандски съпрузи или съпруги. Всъщност едната от тях е гъркиня омъена тук, а другата е половин гъркиня - половин французойка. Останалите са германка и индонезийка... Не можем още да се влюбим в Холандия с ММ, той мечтае за Гърция и България (даже повече от мен) но определено ни е по-добре като сме равнопоставени - и двамата сме чужденци в 3-та страна.

Да не ви отегчавам повече аз. Simple Smile

Хубав ден, дами!
 bouquet

# 574
  • Мнения: 211
Минковаки, радвам се, че писа.  Hug Ако събереш есеистичните си разкази, добър сборник ще се получи! Замисляла ли си се над това?  Grinning

Тази работа с прекръстването ми е много странна, най ми напомня на казуса с китайците, вече вкоренени здраво и имащи от години вземане-даване с по-бедните слоеве в Южна Италия. Там всеки към китайското си име получава и някое "Нино", например.  Laughing Т.е., част е от Системата.  Sunglasses

Моето галено име съм си го измислила сама като нервъстно дете и всички го използват - роднини, приятели. Използвала съм го и в работата и не е трудно за гърци, италианци, всякакви западняци... Но е въпрос на личен избор.  Wink

Радвам се, че се чувствате добре в Нидерландия. Simple Smile Аз като роднина на брат'четка, вече омъжена за техен представител, заявявам най-отговорно, че много ценя прагматичността им.  Peace

А за третите страни - зависи от средата или общата такава, в която се намирате.  Simple Smile В Истанбул, а и навсякъде в Турция винаги аз съм била "по-привилегированата", въпреки общността в Гръцкия квартал (и май точно заради нея). Wink  Laughing

Абе, българките ги обичат навсякъде, с една дума.  Hug

# 575
  • Мнения: 2 309
Благодаря много за милите пожелания!
На 13 октомври трябваше да ми предизвикат раждането, че бях влязла в 41 седмица, но точно тогава пък малката реши, че няма да се прави вече на трудно достъпна и ще излезе! Всъщност 2/3 от контракциите ги проспах, раждането мина бързо и много леко! Гинекологът ми е невероятен и нямам нито един шев! Препоръчвам на всички в близост до Лариса, които са бременни и се чудят къде да родят- да прежалят парите и да отидат в родилен дом "Игия"! Невероятно отношение, персоналът е великолепен и много образован, средата е супер, както и кухнята! Дъщеричката ни се роди 2940гр, 50 см, в 8:30 сутринта и се казва Арадиа! Когато корема е пълен и пелената е напълно чиста е тихичка (за сега) и си спи, иначе ще подлуди всичко, което може да чува  Laughing
От днес с малката сме вкъщи и малкия не може да се откъсне от нея  Heart Eyes

# 576
  • Мнения: 211
Мушморанка, да ви е жива и здрава Арадиа!  Heart Eyes Да расте здрава, щастлива, обичана, да е гордост и радост за всички ви! Много гушки и наакани памперси.  Mr. Green Heart Eyes

# 577
  • Мнения: 4 292
Честито! Да ви е живо и здраво бебчето! Да е кротичка и добричка Simple Smile 

# 578
  • Мнения: 1 825
Честито Мушморанке, жива и здрава да ви е! Да си е отгледате с много любов и внимание!

# 579
  • Мнения: 187
Честито бебче Мушморанке! Да ви е здрава и с много обич,радост и щастие да расте!

Поздравления за раждането!

Приятно гушкане!

# 580
  • Мнения: 104
Здравейте мили момичета, искам да Ви попитам нещичко. Моята майка работи в Гърция, миналата година лятото работи (предното лято също беше работила) и зимата взимаше помощи 6 месеца. Тази година лятото също работи има си необходимите енсими (мисля че така беше), тези дни ще пуска документите за таз годишната помощ, та ето го и въпроса: Колко месеца ще е за втората година помощта? Благодаря Ви предварително! bouquet bouquet bouquet

# 581
  • Мнения: 1 825
Mushmoranka и аз като гърците да попитам, от къде произлиза името? Не съм го срещала до сега.

# 582
  • Мнения: 1 308
Мушморанка, честита рожба! Здрава, щастлива и много късметлива да ви е! bouquet

# 583
  • Атина
  • Мнения: 351
Поздравления, Мушморанка!Бързо възстановяване, късмет и щастие на дъщеричката ви!

# 584
  • Мнения: 14
Здравейте момичета!
Предварително се извинявам ако ви карам да се повтаряте...

След две години опити, най-накрая бременея и съм в 8г.с.  Heart Eyes BlushМожете ли да ми помогнете с малко повече информация относно, болнични и майчиство, защото нямам никаква идея как седят нещата тук? Работя постоянно от 3 години в Атина, но работодателя ми ме държи (мен и целия отдел) на по 6-месечни договори. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт