Отговори
# 585
  • Мнения: 1 825
Здравейте момичета!
Предварително се извинявам ако ви карам да се повтаряте...

След две години опити, най-накрая бременея и съм в 8г.с.  Heart Eyes BlushМожете ли да ми помогнете с малко повече информация относно, болнични и майчиство, защото нямам никаква идея как седят нещата тук? Работя постоянно от 3 години в Атина, но работодателя ми ме държи (мен и целия отдел) на по 6-месечни договори. newsm78

Честито и лека бременност!

Питай счетоводителя си най-добре, защото при тези временни договори, мисля, че нямаш право на парична помощ за отглеждане на дете, само еднократната за раждане!

# 586
  • Мнения: 14
Здравейте момичета!
Предварително се извинявам ако ви карам да се повтаряте...

След две години опити, най-накрая бременея и съм в 8г.с.  Heart Eyes BlushМожете ли да ми помогнете с малко повече информация относно, болнични и майчиство, защото нямам никаква идея как седят нещата тук? Работя постоянно от 3 години в Атина, но работодателя ми ме държи (мен и целия отдел) на по 6-месечни договори. newsm78

Честито и лека бременност!

Питай счетоводителя си най-добре, защото при тези временни договори, мисля, че нямаш право на парична помощ за отглеждане на дете, само еднократната за раждане!

Мерси за отговора!
Ще трябва да попитам, да...няма да стане иначе  Laughing

# 587
  • Мнения: 211
Валена, добре дошла при нас! Честита бременност, лека нека да е!  bouquet

Ще трябва да ти отговорят жени, които са работили и са се осигурявали в Гърция, преди майчинството. Аз се осигурявам в България, поради ред съображения, а и така е по-благоприятно за чужденеца, работещ в чужбина, в много случаи. Ако възнамеряваш да раждаш в България и преди това имаш осигурителен стаж (включително за майчинство и общо заболяване), от поне една година, а може би и две, т.е. най-дългия период, за който се гледа назад, и си се осигурявала на прилични суми, това също е вариант.  Peace

Разбира се, дотогава има много време и решението си е изцяло ваше. Надявам се имате спестявания някакви, заделени настрана, а и жената не е длъжна да носи цялата финансова и останала тежест. Наблюдавам тези случаи при близки българки около мен, затова го казвам.  Thinking

 Hug

# 588
  • Мнения: 187
Здравей valena_GR,

лека и приятна бременност!

До колкото погледнах сега в сайта на ИКА, пише че ако имаш 200 енсими последните две години, значи имаш право на майчински помощи. То сигурно и сама си си го видяла това. Все пак да кажа и аз. А ако случайно не си видяла, пише тук https://www.ika.gr/gr/infopages/faq/ans.cfm?catid=7&ansid=2. Може да потърсиш и за още информация в сайта. А колко точно ще получиш, зависи до колкото си спомням от заплатата. Не си спомянм как точно се смята. Ако намеря нещо ще пиша пак.

Успех!

# 589
  • Мнения: 14
Валена, добре дошла при нас! Честита бременност, лека нека да е!  bouquet

Ще трябва да ти отговорят жени, които са работили и са се осигурявали в Гърция, преди майчинството. Аз се осигурявам в България, поради ред съображения, а и така е по-благоприятно за чужденеца, работещ в чужбина, в много случаи. Ако възнамеряваш да раждаш в България и преди това имаш осигурителен стаж (включително за майчинство и общо заболяване), от поне една година, а може би и две, т.е. най-дългия период, за който се гледа назад, и си се осигурявала на прилични суми, това също е вариант.  Peace

Разбира се, дотогава има много време и решението си е изцяло ваше. Надявам се имате спестявания някакви, заделени настрана, а и жената не е длъжна да носи цялата финансова и останала тежест. Наблюдавам тези случаи при близки българки около мен, затова го казвам.  Thinking

 Hug



Мерси много за отделеното време!

Имаме "резерв" и имам невероятен партньор до себе си  Wink

В България съм била осигурявана много години на минимална работна заплата, но не мисля че ще раждам там. Тук ще, но трябва да си разясня всички "подробности".  Peace

# 590
  • Мнения: 14
Здравей valena_GR,

лека и приятна бременност!

До колкото погледнах сега в сайта на ИКА, пише че ако имаш 200 енсими последните две години, значи имаш право на майчински помощи. То сигурно и сама си си го видяла това. Все пак да кажа и аз. А ако случайно не си видяла, пише тук https://www.ika.gr/gr/infopages/faq/ans.cfm?catid=7&ansid=2. Може да потърсиш и за още информация в сайта. А колко точно ще получиш, зависи до колкото си спомням от заплатата. Не си спомянм как точно се смята. Ако намеря нещо ще пиша пак.

Успех!

Мерси много!!!
Имам 200 енсими, да  Simple Smile
Трябва да се поровя и да видя как се смята, да...че напоследък само си трупам задачи, които трябва да направя, но все не стигам до изпълнение на списъка  Banghead

# 591
  • Мнения: 187
Здравей,

надявам се да намериш време да разгледаш, потърсиш и намериш това, което точно те интересува.  В ИКА трябва да отидеш някъде 56 дни преди ПДР (ΠΗΤ). После се ходи пак в ИКА след раждането. Надявам се да вземеш парички и от ОАЕД.

Може да потърсиш информация и в този форум http://parents.org.gr/forum/

Всичките задачки ще се подредят. Само държавата да не се разпадне до твоето раждане.

Лека бременност!

# 592
  • Мнения: 14
Здравей,

надявам се да намериш време да разгледаш, потърсиш и намериш това, което точно те интересува.  В ИКА трябва да отидеш някъде 56 дни преди ПДР (ΠΗΤ). После се ходи пак в ИКА след раждането. Надявам се да вземеш парички и от ОАЕД.

Може да потърсиш информация и в този форум http://parents.org.gr/forum/

Всичките задачки ще се подредят. Само държавата да не се разпадне до твоето раждане.

Лека бременност!

Хахахахаха супер си! Дано наистина!  Joy

# 593
  • Мнения: 1 825
КАто заговорихте за разпад, аз съм потресена вече от ципровското управление. Нагъл, неук, без никакъв политически протокол, некомпетентен. Щом взех да искам да си тръгвам, а толкова ми харесваше живота в Гърция. Чувствам се като в капан тук, мм имаше ново намаление на заплата с още 50 евро.

# 594
  • Мнения: 187
H/I,

напълно те разбирам. Точно така се чувствах преди няколко часа, като в капан. Добре че ми мина.

Благодаря за хубавите думи, valena_GR. Оправи ми настроението.

Добре че ТМ има още работа. Още ли сте в Атина? До колкото знам има доста съкращения в банките и разни фирми до Нова Година. Много неприятно.

# 595
  • Мнения: 1 825
За още една година, за съжаление, ще трябва да си поживеем в Атина.
Този град стана ужасен за живеене, наркомани се разхождат необезпокоявано навсякъде. Наложи ни се  да отидем до Омония, до един магазин. Преди площада има голямо полицейско управление, а точно до него се бяха събрали глутница наркомани, и с едно огледало си бодяха дозата с наркотик във врата, а полицията стоеше безучастно, гледайки какво се случва.

# 596
  • Мнения: 14
Ах, наркомани, да...
Вчера решихме да се разходим до агората, да вземем месо, подправки. Натъкнахме се на какво? Сигурно около 300-400 пакистанци, със знамена, микрофони (шествие и пазено от полиция), цветя и плакати, празнуваха рожденния ден на Мохамед. Колкото и да пледираха за световен мир (така пишеше на плакатите) някакси почти ме обзе паника, защото бяхме точно като мухи в млеко!  #Crazy

# 597
  • Мнения: 1 825
valena_GR, а ти къде работиш, та ви държат на временни трудови договори т.е. в коя сфера? Интересно ми е, защото аз постоянно търся работа, безброй изпратени автобиографии и до ден днешен нищо.

А знаете ли как стоят нещата с помощи за раждане и подобни, когато само бащата работи?

Последна редакция: пн, 12 дек 2016, 21:07 от H/I

# 598
  • Мнения: 14
valena_GR, а ти къде работиш, та ви държат на временни трудови договори т.е. в коя сфера? Интересно ми е, защото аз постоянно търся работа, безброй изпратени автобиографии и до ден днешен нищо.

А знаете ли как стоят нещата с помощи за раждане и подобни, когато само бащата работи?

Нямам идея как са нещата с помощите...и аз това искам да си разясня.
Аз работя в телефонен център, техническа поддръжка на международна софтуер компания. След завършване на Дирии, това ми се пада в Гърция...както и да е, това е друг въпрос. Заплатата е много добра за гръцките нива в момента, но това с договорите...вече три години е така и няма да се промени, разбира се!  Tired

# 599
  • Мнения: 1 308
Весела Коледа! Пожелавам на вас и вашите близки много здраве, щастие и късмет!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт