Кое прави жената жена?

  • 15 240
  • 222
  •   1
Отговори
# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Половите белези правят жената жена.
А  Жената ще да е създадена с магия.

# 16
  • Мнения: X
И според мен основно са хромозомите. Иначе жените са толкова различни, че не мога да кажа един общ белег или качество, който да е от най-голяма важност.

# 17
  • Мнения: 6 214
Аз не съм съгласна с горните постове. Както не всеки човек от мъжки пол можем да наречем Мъж с главно М, така и не всеки човек от женски пол притежава женственост.  Peace
Женствеността за мен е главно в маниерите, поведението и погледа.

# 18
  • Мнения: 6 122
Аз пък никога не се чувствам "жена". Аз съм си аз. Тялото ми е на жена. Не седя да мисля каква жена съм и какво е жена. Може би съм нещо сбъркана.  Rolling Eyes Прави ме жена биологичният ми пол.

Такова е досущ и моето мнение. Обаче винаги съм се чувствала човек.

# 19
  • Мнения: 46 601
Аз не съм съгласна с горните постове. Както не всеки човек от мъжки пол можем да наречем Мъж с главно М, така и не всеки човек от женски пол притежава женственост.  Peace
Женствеността за мен е главно в маниерите, поведението и погледа.

Женствеността е друго, женствен може да бъде и мъж Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 214
Аз не съм съгласна с горните постове. Както не всеки човек от мъжки пол можем да наречем Мъж с главно М, така и не всеки човек от женски пол притежава женственост.  Peace
Женствеността за мен е главно в маниерите, поведението и погледа.

Женствеността е друго, женствен може да бъде и мъж Simple Smile
да де, като има женствени маниери.

# 21
  • Мнения: X
Риъл, мисля, че разликите идват от там, че ние говорим за биологическия вид "жена" и жените като цяло, а ти за жената с главно Ж ( аналогично на онова, което казваш за мъжете).

Колкото до маниерите и поведението, които определят женствеността - мисля, че те идват най-вече от самочувствието (себеусещането) на жена. Затова и на много момчета им се отдава да бъдат женствени в доста по-голяма степен от някои жени, които разполагат иначе със всички първични белези.
Не знам обаче, какво ще се случи, ако тези момчета бъдат изправени пред ситуации, в които трябва да проявят и други женски качества отвъд привидния маниер и позиране.

Ако говорим за онова ценното в жената, което я прави неповторима и интересна като личност, наистина считам, че е прекрасно, че всяка може да направи своя личен избор и да намери своя начин да се осъществи като такава.

# 22
  • София
  • Мнения: 28 959
Само че темата не е "Кое прави жената женствена".

ПП А, buttinsky ме е преварила  Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И тези си задават същия въпрос  Simple Smile - http://www.nytimes.com/2015/06/07/opinion/sunday/what-makes-a-wo … =article&_r=0

Имаше представени такива изследвания на мъжкият и женският мозък, доказвайки че са различни, но не ми се търси сега.

# 24
  • Мнения: 10
Мисля, че жената и мажа идват от две различни планети, както е и доказано и в редица книги. Ние мислим различно и погледа към света ни е различен и за това кое е важно, кое е по - важно в живота. Та мисълта ми е, е да определено физиката ни на жена ни прави Жена, но и душата ни е женска. Всичко идва от главата Wink И за въпроса кое прави жената женствена пак отговора за мен е, е ВСИчКО ИДВА ОТ ГЛАВАТА.

# 25
  • SF
  • Мнения: 21 565
Аз се изживявам като Жена. Мисля се за хубава, за мила, за креативна. Но към тези мисли трябва да се прикрепи и един материален Мъж, който да допълни картината и да я дорисува по начин, по който аз сама не съм се сетила.

# 26
  • Мнения: 46 601
Мисля, че жената и мажа идват от две различни планети, както е и доказано и в редица книги. Ние мислим различно и погледа към света ни е различен и за това кое е важно, кое е по - важно в живота. Та мисълта ми е, е да определено физиката ни на жена ни прави Жена, но и душата ни е женска. Всичко идва от главата Wink И за въпроса кое прави жената женствена пак отговора за мен е, е ВСИчКО ИДВА ОТ ГЛАВАТА.

А аз пък мисля, че всичко е бизнес  Mr. Green
Една хубава ниша, от която вечно нещо капе, защото хората вместо да запретнат ръкави и да разровят собствените си проблеми, да опознаят конкретния човек до себе си, предпочитат лесния път - някой наготово да им снесе решението - дали ще е от зодии, пол и подобни, няма значение.
Тези книги са пълни с клишета, затова и много връзки се разпадат. Защото хората им се връзват и копират, очаквайки, че щом е за този пол, значи е валидно за този човек.
За изследванията - при положение, че от бебета се промиват мозъците - на момиченцата куклички, на момчетата не (защо? нима те няма също да бъдат родители?), няма как да не се отчете разлика при такъв тип изследвания. Но това е само в първия момент, решенията натам не са категорично женски и мъжки.

Аз съм 100% жена, но голяма част от разбиранията ми са такива, които се считат за мъжки. Затова не вярвам на приказки Simple Smile

# 27
  • Мнения: X
Какво прави жената жена?
Над този въпрос размишлявам от няколко дни. Вие как мислите?
Въпреки, че жените са няколко милиарда на планетата, то Жени са пренебрежимо малко съотнесено към общия брой.
Да си Жена е призвание, талант, вродена елегантност, определени маниери и поведение, определено светоусещане и съответното му поведение......Мъжете са във вечно търсене на подобни Жени, но малцина са щастливците, които ги намират.
И за да не съм голословна, ето жени, които са Жени до мозъка на костите си.
Скрит текст:







Сигурно има и още, за тези се сещам на прима виста ......

# 28
  • Мнения: 46 601
Т.е. тези, които не отговарят на критериите за красота или имат недъг не са жени?

# 29
  • Мнения: 927
Кое прави жената жена.

Всичко онова, което не я прави мъж. Wink

Общи условия

Активация на акаунт