Набор +/-1996 - След Абитуриентски вълнения

  • 39 965
  • 207
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 309
Във Варна нашата девойка е с 34,50. Момичета медицина почти винаги и в повечето унита  са с висок бал.

# 121
  • гр. София
  • Мнения: 4 805
Здравейте, извинявам се, че така нахлувам в темата. Майка съм на девойка, която тази есен ще бъде 11 клас. Видях, че при вас има доста деца приети тази година Медицина. Дъщеря ми също ще се подготвя за Медицина. От тази година сме решили да ходи на уроци. Бихте ли споделили координати на учители на ЛС, при които са се подготвяли децата Ви по Биология и Химия за кандидатстудентстките изпити в София?  Ще съм много благодарна, както и на съвети от Ваша страна!   bouquet

# 122
  • София
  • Мнения: 1 942
Пиша за да ви подсетя, че август месец започна и сега е времето за подаване на декларация обр. 7 за начало на здравно осигуряване на нашите деца. Трябва да платим и здравните осигуровки за юли, август и евентуално септември за децата, които са приети студенти. След това трябва пред НАП да се представи и документ, че студентът е записан, за да се отървем от по нататъшни плащания на осигуровки, докато са студенти.

Само имам един въпрос към тези, които вече са го направили - "детето" лично ли трябва да я подаде тази декларация, или в случай, че е на   grinning039  можем и ние да го направим вместо него?

Последна редакция: чт, 06 авг 2015, 13:42 от Sash

# 123
  • Мнения: 1 039
Аз я подадох. На гърба на декларацията има "Данни за упълномощеното лице" - там попълних моите данни. В НАП никога не са ми искали документ за самоличност при подаване на декларации.
А какъв е този документ, който удостоверява, че се е записал? Университетът не подава ли данни за осигуряваните от него лица? Whistling

# 124
  • София
  • Мнения: 2 361
Университетите подават справка за студентите, но това е за бг. А когато учат в чужбина родителите или когато се върнат студентите представят документ в НАП, че са редовно обучение студенти.

# 125
  • Мнения: 594
Докато сме на тази вълна за здравните осигуровки. Трябва да сложим тикче
--  на минималния осигурителен доход, върху който се дължат вноски на основание чл. 40, ал. 5 от ЗЗО
 нали?
 Каква сума се плаща дали някои знае?

# 126
  • София
  • Мнения: 3 180
Докато сме на тази вълна за здравните осигуровки. Трябва да сложим тикче
--  на минималния осигурителен доход, върху който се дължат вноски на основание чл. 40, ал. 5 от ЗЗО
 нали?
 Каква сума се плаща дали някои знае?
16.80лв на месец   

# 127
  • София
  • Мнения: 1 942
Да ви се похваля, бях много приятно изненадана, че гимназията на сина ми се е погрижила за осигуровките на децата за юли месец. Така се наложи ние да платим само август. Много мил жест!

# 128
  • София
  • Мнения: 18 199
Да ви почерпя за здравето  за вече пълнолетната от днес  девойка Simple Smile


# 129
  • София
  • Мнения: 3 180
Честито Русалка! Жива и здрава да е девойката, много успехи и късмет и желая.

# 130
  • София
  • Мнения: 2 361
Да ти е жива и здрава девойката! Все така ученолюбива, старателна и амбициозна! Много успехи, щастие и късмет!

# 131
  • Мнения: 263
Честито! Да е жива и здрава и да сбъдва мечтите си!

# 132
  • Мнения: 1 309
Честито пълнолетие!

# 133
  • Мнения: 411
Русалке, да ти е жива и здрава девойката!

# 134
  • Мнения: 1 675
Попътен вятър на пълнолетната Сара! Да е здрава, успешна и обичана!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт