Набор +/-1996 - След Абитуриентски вълнения

  • 39 941
  • 207
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 217
Аз мога тогава и никъде няма да забегвам  Grinning

# 181
  • София
  • Мнения: 2 361
Децата вървят смело напред. Справят се успешно с учене и работа. Браво!
И аз ще се радвам да се видим. За мен тези дати са ок.

# 182
  • Мнения: 263
Както винаги съм "за" срещата. Мисля, че 6-ти март ще е по-удобно като дата - който където да е ходил, ще трябва да се е върнал дотогава.

# 183
  • София
  • Мнения: 1 942
Хайде, 6-ти, неделя. Дайте идея за заведение. Час 15:00, 16:00, кой да бъде?

# 184
  • Мнения: 923
Завиждам ви за срещата. Аз съм далечееее. Моето чаве щеше да си идва сега  за 2 седмици / затвориха заведението за ремонт/ ама се отказа. Явно още и държи влага прибирането след Нова година

# 185
  • Мнения: 263
Ехо, какво става, среща ще имаме ли? Саше, предлагам вместо да ни чакаш, да обявиш място и час и да се преброим Simple Smile

# 186
  • София
  • Мнения: 217
Ехо, групата! Ще има ли сбирка?
Предлагам в неделя 06.03. примерно в 15 часа, пак на старото място, т.с. Мистър Пица на ул. Верила. Кажете дали ви е удобно за това време и кои мами са налице за тогава?  Simple Smile

Последна редакция: чт, 03 мар 2016, 19:05 от kara.k

# 187
  • София
  • Мнения: 2 361
Аз ще мога след 16 ч. в неделя. Ако искате да сменим мястото с някоя сладкарница. Има много приятна на "Оборище". А има и приятна чайна при градинката на "Кристал".

# 188
  • София
  • Мнения: 1 942
Събитието се избистря, но нищо не е окончателно и търпи промени, разбира се
На сладки приказки
zuri, кажи коя е точно чайната на Кристал и сменям, ако всички са съгласни, разбира се Simple Smile

# 189
  • София
  • Мнения: 2 361
Намира се на "6-ти септември" 1 - пада се по средата в отсечката между "Цар Освободител" и "Аксаков".

# 190
  • София
  • Мнения: 1 942
Правя отчет за всички, които следят тази тема.

Срещата мина чудесно, както винаги досега.

На тези, които живеят в София ще кажа - не разбирам защо се лишавате от тези така приятни срещи, аз не бих го направила.

Тези от другите градове - съветвам ви да си правите такива срещи, дори и да сте много по-малко от нас тук - в голямото село. Полезни и много приятни сбирки. А когато по каквато и да е работа ви се наложи да наминавате насам - обаждайте се, вашето посещение ще бъде приятен повод за една нова сбирка Simple Smile

P.s. Само за  lyusi големият клюкарник снесе оправданието - е, добре, видяхме, че си била в планината по токчета, добре, пихме по едно и за теб Simple Smile

# 191
  • Мнения: 263
Мацки никакво оправдание нямам, просто се отнесох и забравих за срещата  Embarassed. Извинявайте, обещавам да се поправя  bouquet

# 192
  • София
  • Мнения: 1 942
Здравейте!
Споделям неприятен опит. Май съм пропуснала информация със здравните осигуровки на студентите, или по-точно на тези, които не учат в България. Изобщо не сме информирали НОИ за това, че човекът е студент. Сега е тук и като решихме да правим профилактични прегледи и изследвания, се оказа, че е с прекъснати здравноосигурителни права. Като се прибере там ще ми праща документ от университета, че е записан и личната лекарка ме увери, че като представя този документ в НОИ, те ще му върнат правата за месеците назад от септември миналата година до сега. Дано, не знам. Обаче сега се изръсихме за прегледите и изследванията на свободен прием.

Още нещо, за което наистина съм разочарована. Миналата година от СМГ ни казаха, че са подарили на абитуриентите си още един месец здравна осигуровка и така те били осигурени до юли включително. Сега при справката се оказа, че за юли няма осигуровка. Явно "подаръкът" е включвал само юни, което така или иначе си важи за всички завършващи...

Студенти, които учат тук, в България, ми казаха, че не са правили нищо за осигуряването си, явно университетите го правят по служебен път, но това няма как да стане с чуждите университети. Обаче пък няма кой да ти каже как да процедираш, тук отново незаменимата bg-mamma идва на помощ Simple Smile

# 193
  • София
  • Мнения: 3 167
О Sash как не си разбрала? Не сме се и заговорили за тази процедура. Без проблем ще възстановите правата, но в момента за съжаление всичко трябва да си плащате. Все пак е наложително да го направите, защото, когато ви потрябва ЕЗОК , пак ще има проблем.

# 194
  • София
  • Мнения: 217
  Ваня, ние обширно разнищихме въпроса със здравните осигуровки в немската тема. Саш най-вероятно не влиза там, а влиза в "холандска" тема.
  Саш няма проблем като се прибере младежа, по електронен път да ти прати удостоверение, че е студент и с превода и оригинала в НАП със задна дата ще му заверят всички месеци. За превода ако искаш ми се обади да ти кажа къде го правят на най-ниска цена - първият път струва 10 лв., всеки следващ път по 5 лева.

Общи условия

Активация на акаунт