Име с Н

  • 8 902
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 562
Цитат на: bobolenta
Николай Grinning  - хич не ми е банално, класика си е, ама съм пристрастна - любимият ми брат се казва така! Просто не на всеки му отива това име Wink ...


Моят брат също се казва Николай, освен това за моите 29 год. непривлекателен (за да не кажа грозен) Николай не съм срещнала  Laughing  Laughing  Laughing Всичките едни симпатягиииииииииииии  Wink  Wink  Wink
Никола също е прекрасно  coolcool

П.П. Последният руски император се казва Николай Василиевич Романов, брат ми се казва Николай Веселинов Романов  Laughing  Laughing  Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 1 227
Цитат на: Roshalche
.... освен това за моите 29 год. непривлекателен (за да не кажа грозен) Николай не съм срещнала  Laughing  Laughing  Laughing Всичките едни симпатягиииииииииииии  Wink  Wink  Wink .....


Аз пък за моите 27 съм срещнала двама толкова неприятни Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  , че стигат за всичките твои симпатични ....  Simple Smile
Ей това ми беше мисълта - всеки човек си е сам за себе си, независимо от името  Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: Grizabella
Малко офф: аз лично съм против кръщаването на децата на галени имена. Ники може да звучи хубаво, но е галено от Николай, така че при всички случаи е по-добре детето да се казва с пълното име, а не с краткото. Други "лоши" варианти за мен са Детелинка (вместо Детелина), Наско (вместо Атанас), Данчо (вместо Йордан) и т.н. Докато е малко детето ще върви. Ама я си представете, че стане голям мъж и го питат за пълното му име. Малко е смешно, според мен.



i az podkepqm 4i4ko Dan4o na 40 godini maj ne varvi nqkak

# 33
  • Мнения: 4 212
Твърдо за Никола.Хубаво  и мъжко име.Извинявайте,но Невен ми зву4и педалско.. Rolling Eyes ,а Найден озн4ава "намерен",кофти е.Скъпото ми се казва Николай,и тук му казват НИК,НИКО,НИКОЛАС.


защо ли се върти из главата ми Нострадамус и Наполеон.... Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes хи хи хи... Embarassed  Embarassed

(Никодим,Нягол,Наум,Ноа,Нестор...)  
не се сещам пове4е....

# 34
  • Варна
  • Мнения: 618
Благодаря момичета за вариянтите!:) Наистина е рано от сега да мисля за имена, но май си търся за какво да мисля, като нямам работа Embarassed
Иначе съм решила от сега ако е момиче да се казва Диана, а за момче май в крайна сметка ще бъде или Николай или Никола, не виждам друг подходящ вариант:)

# 35
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Здрасти!

Виж в http://www.babynames.com/. Има доста имена и си пише кое какво значи и откъде идва. Grinning

# 36
  • Мнения: 2 498
Неделин

# 37
  • Мнения: 185
И аз да кажа: синът ми е Никола, дъщеря ми е Николина  Grinning   :olympic:

Синът ми е на 6 г. Случвало се е стотици пъти разни непознати хора да го закачат и да го попитат как се казва, а след като разберат, почти всички възкликват: "Никола?! Много хубаво име!!!" И понеже синът ми толкова е свикнал, отговаря кратко и самоуверено: "Знам!"  Grinning

Убедена съм, че името може да стане повод за комплекс у едно дете. При наличието на толкова други причини, защо да добавяме и името към тях?

Така че, твърдо за Никола!!! (в българския вариант, с ударение на "о")

# 38
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Roshalche
Цитат на: bobolenta
Николай Grinning  - хич не ми е банално, класика си е, ама съм пристрастна - любимият ми брат се казва така! Просто не на всеки му отива това име Wink ...


Моят брат също се казва Николай, освен това за моите 29 год. непривлекателен (за да не кажа грозен) Николай не съм срещнала  Laughing  Laughing  Laughing Всичките едни симпатягиииииииииииии  Wink  Wink  Wink
Никола също е прекрасно  coolcool

П.П. Последният руски император се казва Николай Василиевич Романов, брат ми се казва Николай Веселинов Романов  Laughing  Laughing  Laughing

и моят брат е Николай  Laughing а синът ми е кръстен на него.Как толкова красиви имена звучат банално незнам

# 39
  • Мнения: 922
И аз за моя син много търсих, но Николай си е супер!!!

Нивелин, Никсън...

# 40
  • Мнения: 1 187
Найден или Никола най ми харесват.

# 41
  • варна
  • Мнения: 1 830
и аэ сьм эа никола Grinning

# 42
  • Мнения: 5 500
На мен пък Николай не ми харесва, фамилията на детето му после особено Николаев или Николаева. Спомням си от едно време: Николай-лай, кучето го лай Imp ученически подигравки.
Нерон асоциирам с Калигула и Месалина Close
Защо пък задължително трябва да е с Н Confused
В краен случай Ноа Sign Exclamation

# 43
  • Мнения: 17 402
И как ли ще се връзва Ноа с фамилията?

# 44
  • Мнения: 2 693
Цитат на: AFRODDITA
На мен пък Николай не ми харесва, фамилията на детето му после особено Николаев или Николаева. Спомням си от едно време: Николай-лай, кучето го лай Imp ученически подигравки.


Ако таткото се казва Николай, то на детето БАЩИНОТО име е Николаев, а не ФАМИЛНОТО. И не звучи по-различно като бащино от всяко друго българско/побългарено име. Брат ми е Николай Николаев Михайлов - пообиколил е и Азия и Европа - НИКЪДЕ не е имал проблем с имената.

А ученическите подигравки /аз и преди съм го казвала/, зависят от човека, а не от името му. Ако някой ми е анти, повярвай, и Геодез да се казва съм му скроила шапка в мига Rolling Eyes ...

Общи условия

Активация на акаунт