Голяма подутина на бедрото-без болка!

  • 10 913
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 225
Вчера вечерта съвсем случайно усетих подутина в горна част на бедрото.Не обърнах голямо внимание,но ето тази вечер забелязах,че всъщност подутината е с размер на юмрук.Не ме боли,но размера определено ми докарва паника.Посъветвайте ме на какъв лекар да отида! На огледалото вкъщи ясно си личи разликата между двете бедра.Просто това е..огромно.Не знам откога е там и това ме плаши.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 217
При личния лекар? Би трябвало да те насочи, ако не може да се справи сам.

# 2
  • Мнения: 225
Няма я,а при заместващия не ми мърдат минимум 4 часа чакане!Минимум!Затова попитах тук за насока към лекар

# 3
  • София
  • Мнения: 749
И аз имам - и бедрото, и под единия лакът. Не съм ходила на лекар. С размер на орех са ми, но не с неговата кръгла форма. Имам и ма други места, но по малки. Мисля си, че са мастни образувания.

# 4
  • Мнения: 25 894
Първо на хирург, после евентуално на ортопед (ако подутината е на костта).

# 5
  • Мнения: 11 557
Първо на хирург, после евентуално на ортопед (ако подутината е на костта).

 Peace Не отлагай посещението.

ВаняМ има най-вероятно липоми, но при теб май не става дума за това. Отиди да те прегледат. Пиши после какво е станало.

# 6
  • Мнения: 4 195
Възможно ли е някъде да си се ударила?

# 7
  • Мнения: 13 665
Възможно ли е някъде да си се ударила?
При удар, обикновено има синина и болка.
Отиди на хирург.

# 8
  • Мнения: 1 058
При мене се оказа : екзостоза - доброкачествени костни израстъци ( не е шипове). МоЖе да са на едно или няколко места. Имам ги от детството. Никога не са ме боляли. На времето родителите ме водеха на ортопед И няколко пoредни години ми правеха рентгенови снимки.

# 9
  • Мнения: 225
Благодаря ви на всички,които се включихте.
Бях на хирург и каза,че е липом,който трябва да се махне.
А сега четох,че ако се махне после излиза на друго място.
Малко объркващо,но явно ще се маха.

# 10
# 11
  • Мнения: 25 894
Е, липом - значи нищо страшно няма. Радвам се за теб.  Simple Smile
Но ако се съмняваш в необходимостта да се махне и не ти пречи - защо не се консултираш и с друг лекар? Потърси някой, който не държи да реже без нужда.

# 12
  • Мнения: 225
Е, липом - значи нищо страшно няма. Радвам се за теб.  Simple Smile
Но ако се съмняваш в необходимостта да се махне и не ти пречи - защо не се консултираш и с друг лекар? Потърси някой, който не държи да реже без нужда.

Тенк ю Simple Smile
Да мисля определено да чуя още едно мнение в понеделник и тогава ще реша да се реже или не Rolling Eyes.

# 13
  • Мнения: 11 557
Това, че ще го махнеш не води до появата му на ново място. Но хората склонни към липоми обикновено имат повече повече от един през годините.

Подкрепям второто мнение от специалист, но съм видяла усложнения от немахнат на време липом и е добре да се махат докато са по-малки.

Общи условия

Активация на акаунт