Банята - 23 тема

  • 111 052
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 794
Като сме на тема бойлер, искам да попитам някой ползва ли такъв:https://zora.bg/ariston/velis-80/14939 и какво означава 1.5 kw + 1kw?

# 31
  • Мнения: 207
Ами защото не всеки го устройва да чака 3ч. да се стопли водата, най-вече затова. Аз например лятото като се прибера вкъщи искам веднага да се пъхна в банята и мога да изчакам до 30-40мин., но 3ч. вече ми е страшно много... А гаранционен срок 5г. ми се струва съвсем нормално нещо, дори не заслужава коментар. Както и да е, успех с новата покупка!

Докато сме на тема бойлери, аз се чудя друго - какво е предимството на вертикален пред хоризонтален такъв (или на втория пред първия), изобщо има ли значение как ще бъде монтиран един бойлер?
Ако бойлера се монтира хоризонтално,количеството на топлата вода е по-малко  Peace

# 32
  • Мнения: 584
Здравейте, предстои ни да сложим параван в банята. Търсих оферти в нета , но не ми излизат много, а и в някои сайтове са дадени без цени. Слагал ли е скоро някой от вас  параван / става дума за Пловдив/ и коя фирма ще ми препоръчате? Държа да бъде без профили, просто стъкло , ограничено с държач отгоре. В момента в Баня стил имат намаление на паравани и душ кабини с 15%, и все пак като смятам нашият размер /120х90/ излиза около 1000лв, което ми се струва доста.

# 33
  • Мнения: 276
Кое бихте препоръчали - моноблок с хигиенен душ или моноблок с вградено биде?

На мен ми е по-удобно с моноблок и хигиенен душ. С вграденото биде притеснението ми беше (не знам доколко е оправдано), че когато се ползва от мъж, може самата дюза да се замърсява. Та, избрах хигиенния душ и съм много доволна Peace

# 34
  • Мнения: 276
Като сме на тема бойлер, искам да попитам някой ползва ли такъв:https://zora.bg/ariston/velis-80/14939 и какво означава 1.5 kw + 1kw?


Това нали е плоския модел? Ако е така, ние сме с него и нямаме оплаквания. Мъжът ми доста проучваше, смятам че е ок. При нас беше важно и да не заема място, защото е във втората ни тоалетна, която е малка.
Относно загряването за 3 часа - това е ако се изключи и тепърва после чакаш да се загрява. Нашият бойлер не го спираме, освен ако не сме на почивка за повече от 2-3 дни Peace Има си икономичен режим.

Нашата баня от месец е готова, даже и стъкленият параван, хармоника, вече е факт. Там има какво да се желае, 1-2 дребни кусура, които ние вкъщи само си знаем, но...Това беше единствената фирма, която каза, че може да се направи, предвид разположение и размери в банята.

Иначе си се кефя - радва ми окото, удобна и функционална е.
Ще пусна снимки тези дни Peace

# 35
  • Мнения: 7
Здравейте,
започнах ремонт на банята...освен че с плочките ми е доста трудно- в повечето магазини подовите плочки ги няма в магазина...и трудно се купуват без да си ги виждал.
Виждам зор със вратата за банята- панелен апартамент и искам да подменя всички врати- дойде първо времето на банята...не бих искала да се кърти касата, но искам врата, а не алуминиева или pvc...търся изпитана фирма с шоурум където да се видят възможни врати.

Благодаря!

# 36
  • Мнения: 629
И ние правим проект за банята, ама не може да стигнем до крайно решение.
Имаме доста пространство, което трябва да запълник.

Решила съм стените и пода да са 3d: hhttp://3d-floors.k-extreme.net/Projects/3D-floor_pr27.jpg

Искам хидромасажна/парна душ кабина с вана, ама не сме с ТЕЦ и ми е дилема какъв проточен бойлер да си взема, тъй като с обикновен няма да стане.
В този сайт има много добри цени, аз съм си харесала тази: http://mebelizabania.polylux-bg.com/product.php?id_product=44
Относно тоалетната, ще бъде с вградено в стената казанче (тук има добри промоции) http://baniastil.com/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1%83% … D%D0%B0-7196.html


Останалите мебели не съм измислила.

# 37
# 38
  • Мнения: 281
Запис, и на мен ми е важна Simple Smile В момента майстор сменя тръбите, после друг - плочките Simple Smile

Знаете ли някъде в София да има не много скъпи шкафчета и да не са бели?

# 39
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
d_koleva айде чакаме снимки на новата баня

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 998
запис

# 41
  • София
  • Мнения: 2 181
Здравейте, дали някой може да ми препоръча майстор или фирма за префугиране на баня?
Предварително Благодаря  bouquet

# 42
  • Мнения: 89
Здравейте, дали някой може да ми препоръча майстор или фирма за префугиране на баня?
Предварително Благодаря  bouquet

Аз също търся такъв за Варна.

# 43
  • sofia
  • Мнения: 409
Здравейте,
На нас ни престой да ремонтираме тоалетната ,но се чудя в какъв цвят  или цветове да я направим . Тя е с много малки размери като например 2 на 3 и в нея може да се побере само тоалетна чиния ,без мивки или други допълнения . Искаше ми се на гърба на тоалетната да има ненатрапчиво пано от почки ,но не мога да си представя дали ще е ок или ще е понатруфено Simple Smile

# 44
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Че то ако е 2 на 3 си има предостатъчно място и за мивка.Нашата баня ще е с по малки размери

Общи условия

Активация на акаунт