МАЙското детенце си мечтае за моренце

  • 58 463
  • 740
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 502
здравейте мами

днес на площадката се завъртя едно момченце, та малката си игра с него, хич не ми обръщаше внимание, явно й е липсвало тези дни детското присъствие

сега мисля да й сготвя една пилешка супичка, че имаме и домашно пиленце  chef

малката е много впечатлена от котета, като види коте и тича при него и вика мау, мау, иска да я пипа, но малко я е страх, което за мен е добре, защото е малка да пипа външни котки
показах й охльов и само иска да му пея песничка и сега като видим охльовче по половин час му пея  hahaha

исках да ви питам дали сте взели нещо за рисуване на децата, малката има пастели и й харесва да драска с тях, а аз да й рисувам къщичка, цветенце, кола и т. н.
с какви игри да се занимавам детето у дома
щях да ви кажа, че е много доволна да има стикита от лидл, доста си играе с тях и само ги лепим тук и там 

# 466
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Палачинке, май-май, наистина най-през просото, ама аз като по-малка и давах мъфин как си ме запомнила, сега вече не яде никакви такива, един път опита Киндер и това и е, мед също и бях давала - Акациев, пише че от него се започва. Тук в детската уж не дават сладко, но ми я разболяха със "сладолед"-замаразен сок #2gunfire Както и да е предупредени са и повече такова нещо няма да й се дава, тук им дават сладко с гофрети на празниците, но сладкото няма захар Rolling Eyes
Цвети, и нашата риташе, но сега знае че няма ли ботуши, няма излизане и даже ми ги носи да й ги сложа hahaha. Днес сме мноого по-добре и от понеделник обратно на детска Whistling

# 467
  • Мнения: 613
Джули, Росен като види котки и кучета пощурява . Почва се едно мяяяуу и бауууу. Може и коте да казва, а кучето е куте  Laughing Много ми е смешен,защото не млъква, по 5мин. мяука  Grinning

За рисуване, пробвах се тука да драскаме върху едни цветни картони -  0 внимание. Не съм му купувала още пастели, може би е е крайно време да пробвам. Вече не знам като сме вкъщи с какво да го забавлявам. Напоследък иска само песнички да слуша , а аз се вбесявам, не може по цял ден на лаптопа да седи....


Гени ,радвам се ,че се оправяте вече  Wink

# 468
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Габи много обича да рисува. Като легне на земята и си рисува, та рисува. Ама сега в новия апартамвнт ограничихме, че сме с бели кожени мебели и боядисвахме, та не и давам често да рисува. Иначе много обича. И ние сме с пастели и мирщи маркери

# 469
  • Мнения: 300
Здравейте, мами Simple Smile
Бързо да се оправят всички болни.
Ние излизаме, когато не вали. Но почти винги сме самички и на Иван му е скучно. Нз какво ще правим с него като застудее още малко. Не търпи шапка на главата си по никакъв повод. За ботушки Нз. Още не сме взели. Мн му се потят крачетата и ще изчакам да захладнее още малко. Иначе не го обличам мн. Не търпи да му е жега и си дърпа дрехите да се съблича. Долу децата с елеци, Иван само с едно тънко якенце.
Ние строим къщи, кули, замъци с дървени кубчета. Мн му е кеф да ги руши.
Също обича да разглеждаме книжки. Няма търпение да изчетем приказките, но обича да му разказвам по картинките. И е запомнил какво му говоря и ми сочи кое следва. Музика обича много, особено народна. Само да чуе и започва да друса дупе.
Шарил е с химикал и пастели, но не му представлява голям интерес. Обича да прибира разни неща в торби, та вкъщи постоянно се мятат празни торби навсякъде.
С яденето сме си все на едно положение. Като дойде време за хранене и се побърквам.
Много му харесва при бабите и дядовците. Като види телефон, веднага се слага на ухото и се започва баба, дяда.
Всякакви животни са на почит. Не се страхува изобщо. Гони уличните кучета да ги гали. Добре, че го спирам. Миналата седмица се ядоса, защото не го оставих да лови един паяк.
Сега избиват Горни предкътници и долни кучешки и е кошмар.
Имахме голям проблем с акането, но се оправихме вече.
Имаме си нова дума в репертоара. Ап, в превод чорап. И постоянно ходи да си показва чорпите. Днес в един магазин хвана продавачката за ръка. Заведе я на щанда с чорпите и и обяснява какво е това Grinning
Това е от нас.
Бягам да сменям дупе, че още нещем гърне Sad

# 470
  • Мнения: 855
Здравейте,
Аз се позагубих, но малката пак е болна - сополи се леят. Дядо и донесе някакъв вирус. На всичко отгоре пробиват долни кучешки. Поне, добре че и хванах цаката с яденето, та засега прекратихме мъката с това. Панкейк, кажи рецептата за солетите, макар, че вече не давам ядене между храненията и нямам проблеми с яденето. Храната от ДК си я хапва. Тя е доста вкусна според мен, а аз съм ужасно капризна.
Докато кара шаркаат, Д.ядеше само закуската и след това мляко и по някое парче кашкавал. Така изкарахме няколко дни. Когато не им е добре, не хапват- факт.

Имаме пастели. Играе с тя, но не драска. Драска с обикновен молив. График ще е  Simple Smile. Иначе има и флумастри, но не и ги давам.
Говори непрекъснато. Повтаря като папагал, най-често последната сричка. Много смешно се кара на котарака.

Оказа се, че с меда сме ок. Хапва по половин лъжичка сутрин в закуската и гледам да дам още половин след обяд. Да засилим имунитета. За имуностимулант се спрях на Биозин и давам от десетина дни.

Спделям за ОГРОМЕН проблем с къпането. Отказва да влезе във ваничката. Последния път щях да я изпусна да се претрепе като удари на бяг. От душа изпитва панически ужас. Косата и не е мита от месец. Само като я намокря изпада в панка. Направо съм се видяла в чудо. Вече и викам Мунка малката маймунка. Приемам идеи

Айде чао засега.
Да оздравяват малките

# 471
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Мамчета, вашите дребоси хапват ли кашкавал и по колко им давате, днес "Ламята-Лили", изяде 4 babybel-а(малки топчета кашкавал опаковани във восък, всяко около 20гр, т.е. 80гр), направо ме шашна това хлапе ooooh!
АНП, досега не бях чувала за дете което не обича водата hahaha Joy Явно ти си знаеш как е къпеш Joy Ние обожаваме, даже влиза при мен под душа със дрехите, ако не я видя ooooh! три пъти ми е правила тоя номер, сега като се гледами сами и ако не е на детска докато се къпя ме "изненадва", иначе редовно вечер недочаква да е съблека и скача във ваната със дрехите Crazy
За яденето и болестите, аз бях изпаднала в ужасТ, Лили се разболя миналия петък и яде тогава кисело мляко-което повърна по-късно вечерта, в следващите 4 дни не яде нищо, абсолютно, само вода и лекарства, нищо друго, много се бях притеснила, но на 5 ден яде 1/3 банан, на 6 половин банан и малко кисело мляко, и от днес вече е в стихията си hahaha Joy Не спира да иска да яде, но се изхитри-иска сладко, защото докато беше болна бях готова да й дам всичко(основно плодове, плодово детско мляко, каша и плодови пюрета, и някакви нейни смотани сокове, нищо не искаше). Днес хитруваше не искаше манджорляци Crossing Arms
Вашите дребосъци търсят ли още мляко(кърма или АМ), нашата напоследък все по-често ми отказва мляко, правя и го хвърлям, дали вече не са големи newsm78
За рисуване не мога да кажа, в къщи не рисува, ако рисува в детската, но там мажат с ръце, незнам дали и харесва. Ние много обичаме да танцуваме, ама направо да има как да ми се "подмята" по цял ден ooooh! Голяма танцьорка, а какви стъпки е научила ще падна, незнам откъде и идват на акъла и с ръцете прави "вълнички", ляга на земята вдига си единият крак с ръка нагоре, става скача, направо падаме от смях с нейните танци. Другото което ни е интересно е всичко свързано с копчета, има ли копчета, Лили е там, постоянно ги гледа, оглежда, чопли ги, абе мания по копчетата hahaha
Котки и ние гоним мноого, от кучетата я е страх, принудих се и купихме една котка, която мяука като е галиш с едно перо и ходи, защото само истинска котка ми липсва вкъщи.
За говоренето по телефон, нашата веднага казва "АЛО", ако види телефон, в понеделник лекаря говори по телефона, нашата с клюмнала глава, но слага ръката си на ухото и вика "АЛОО" hahaha
Случвало ли ви се е дребните да ви излагат? Вчера дойде охраната в един магазин да ме проверява, след като дивака избяга с една шапка на главата докато й я мерех, направо щях да падна, след това отиде в един "ресторант"(заведение вътре в мол-а с отворени врати) и се "курдиса" до едни бабета и им вика "АМ-АМ", ще кажеш че ние не я храним, направо е пожар, да стои до мен и да ходи спокойно е абсурд, тича като обезумяла ooooh!
Доглеждам мача мамчета и ще отивам да спя, че днес направо съм капнала, лека вечер. Всички болни дребосъчковци да се управят вече Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Голям ферман стана, хайде лека вечер на всички Hug Hug Hug

# 472
  • Мнения: 502
здравейте
влизам набързо само на АНП да напиша моя съвет
на морето нямахме ваничка, а душът ни беше над вана и нямаше как да я къпем малката, затова включих и таткото в процедурата, естествено всичко приготвяш предварително, събличате се с детето и то гушнато в теб лице срещу лице, пускаш душа на подходяща температура и както се гледате и му пееш, или нещо го занимаваш, така леко почваш да го слагаш под водата, като почнеш от гръбчето и постепенно и задната част на гърба и после му показваш капките, ако нещо се разсърди се обръщаш ти с гръб към душа и то да не е под водата, после пак се въртиш (малко като пумпал)
офф, не знам дали хубаво обясних
трябва сапуна да е наблизо и първо сапунисваш едната ръчичка, после другата и т.н., но трябва сапунисването да е по етапно, че става много хлъзгаво и да не стане някой инцидент, не бързай да сапунисваш главата или не на първото къпане, достатъчно е малко да я намокриш, то постепенно ще свикне и ще му е забавно
после предаваш бебето на таткото да го подсуши, а ти си се къпеш
  Joy

# 473
  • Мнения: 1 557
Здравейте!

Един дълъг ден е към своя край, чакам ММ да изгледа волейбола, да си тегля един душ и да си легна. Снощи Елена си легна след 00 часа, сутринта стана в 8, през деня е спала 2 пъти по 30 мин. и чак сега заспа. Взе ми силиците, но поне нямахме големи проблеми с храненето.

anp, дано бързо оздравее малката. С къпането имахме проблем до преди месец, не даваше да й мокрим косата, ревеше, давеше се с водата, абе ужас. Решихме проблема с играчки във ваничката, допреди това не бях слагала, сега си играе с патето, говори му и така се къпем безпроблемно.

m_g_g, Елена също не търпи шапка на главата, не знам какво ще правим зимата, за шал и ръкавици не ми се мисли. Сега със зор успявам да й сложа качулката на елечето, за да излезем за половин час, че при нас е мъгла и или вали, или ръми, постоянно е влажно от 10 дни вече. Ботуши още не съм купила, та не знам дали ще имаме проблем и с тях.

Pancake_86, ние периода с привързването го минахме, беше ужасно, не можех нищо да свърша, все лазеше и ревеше след мен, висеше ми постоянно на краката. Аз правя закуска, а тя се държи за джобовете на дънките ми и реве с все сила.

Genni, радвам се, че се оправяте, дано да е за постоянно! Аз физически издържам, гледам да спя, когато и тя спи, не ми се налага да готвя, защото живеем със свекърите, а те са пенсионери. Но психически съм рухнала, подлудяваме това, че за всяка дребна домакинска работа трябва да търся кой да се занимава с нея, не съм свикнала да ми е разхвърлено, а тя разхвърля непрекъснато, не съм спала цяла нощ не помня откога, не съм имала време за себе си. Отделно си имам и други проблеми, да не говорим, че трябваше да се оперирам преди 5 месеца, а още не съм и се притеснявам да не стане беля, но това е положението.

Котки и ние имаме в двора, Елена много ги харесва, постоянно ги гони и им казва "катка", от баба си се е научила и да им казва "пъс". Странното е, че казва трудни неща като "чичи" перфектно, а "мама" още не съм чула. Сега като ми види телефона, взема го, носи ми го, слага ми го на ушите и повтаря "Ало,да", същото е и с дистанционните.
Не съм й вземала нищо за рисуване все още, имам обикновени моливи, но тя ги използва да си чеше венците, а не да рисува. Играем си с топка, разни музикални играчки, редим ринговете заедно, пеем песнички, казвам и показвам кое животно какви звуци издава, занимава се и с един куб 5 в 1 от Лидл, разказвам приказки, но тя слуша около минута и вече се е запътила нанякъде.

Спокойна нощ!

# 474
  • Мнения: 855
Здравейте момичета!
Благодаря за съветите.ще пробвам. Дано нещо да проработи. Лошото е, че сме с душ-кабина и е тясно. Малко ме е страх да не получи някаква клаустрифобия.  Гени, какво да ти кажа. И за мен до скоро беше странно дете да не обича да се къпе. Моето стоеше по половин час във ваната откакто се е родило и плачеше като го изкараш. Сега, обаче, не иска дори да влезе.

Шапка не търпеше през лятото и доста се бях притеснила. Добре, обаче, сега като позастудя реших да пробвам да и сложа една и взе, че и хареса. Даже не дава да и я сваля  Simple Smile Дано да си остане така.

Мляко никога не ми се отказва. Пийва си като легнем на оебд и вечер. За скадък сън  Simple Smile  Кашкавал обожава. Няма и да опитвам да разбера колко може да изяде, защото ще и прилошее. Давам рядко, защото няма да поиска друго като има кашкавал.

Улични животни не закача. Отбелязва присъствие с Аф-аф, бау-бау, мяу, мяу-бау, а отскоро и гу-гу, но иначе не ги закача. Но тя и нашия котарак не закача. Погалва го от време на време, но е предпазлива. Вика му строго 'ей, Бък' или 'ей, Ак'(казва се Бърти). Наскоро благоволи да каже и тате.

но вече може да се води елеентарен диалог с нея. Питам - искаш ли да папкаш? Съответно ми се казва и мога да реагирам. Също дали иска определени неща -ябълка, круша и т.н.

За щастие, засега си играе много добре в къщи. Както не сме излизали от три дни, уж да излекуваме хремаат. Занимава си се сама. Само от време на време ми носи по някоя книжка с репликата 'дай-дай' (заповядай) и трябав да я разлистваме и показваме.
Иначе навън е свободен електрон. Немислимо ми е да я пусна в мол на собствен ход. Тя ще свали половината дрехи от закачалките в някой магазин, ще им наяде етикетите, а другата половина ще тръгне да изнася. Под контрол в количката. Пак граби дрехи, но поне само по една-две.

Ботушки (апрески) бях поръчала лятото, но те вече не и ставаха, когато ги получихме. Вчера са се опитвали да ми доставят новите, но изобщо не съм си чула телефона. Гумените ги обувам без проблем, но много не ги харесва. Някак си и е по-трудно да ходи с тях. Например, стълбите не може даги каччва.

Мишка, обърни си внимание. Не отлагай прекалено. Аз така с отлагане, извадих зъб миналата седмица, а помня, че твоят проблем не е елементарен като вадене на зъб.
Хубав ден на всички

# 475
  • Мнения: 741
Добро утро,
Пиша набързо, доевечера на широко.  Laughing
Гени, ние не ядем кашкавал, не го харесва суров, обаче я му направи бебешка пица или филийка, охааа. Grinning Радвам се, че малката е по-добре.
Анр, соленките са много лесни и бързи, по "мамински".
Четвърт мая за хляб накисваш с ч. л. захар и около 100-150мл. вода или мляко,  и 1с.л.брашно,оставяш да шупне.Добавям сирене на око и замесвам тесто, оставям да втаса 40 мин..Оформям си тънки солетки или с формички правя разни жовотни от тестото, ако имам време. После пека на 200-220градуса за около 20 мин., не съм засичала.  точно. Аз лично ползвам орозова хартия, да не залепват.
Мишка моля те обърни си внимание, не отлагай.
Толкова за сега.

# 476
  • Мнения: 1 048
Здравейте,
Връчиха ми нов тел,преинсталираха ми компа  #Crazy и понеже не ми се търси паролата Blush влузам едва днес като се докопах до стария тел ...
 Hug Гени не ти е лесно...бързо да се оправя Лили  Hug
 Покупки-приятелско семейство ми даде куп дрехи и за този сезон имаме много. Отделно и аз напазарувах от SD -готови сме за зимата  Peace
Цитрус -давах около годинка,после спрях,защото зимно време по им е сезон. Но вече отново давам портокал,мандарина и червен грейпфрут -яде ги,на сок не се харчат Simple Smile

# 477
  • Мнения: 105
Здравейте, момичета,
Използвам да напиша някой ред докато малката спи.
Ние имаме и моливи и пастели, драска малко, аз й показвам букви и т.н., но не е особено запалена и не се занимава дълго с тях. У нас предимно книжки разглеждаме, познава много животни и съответно всякакви животински звуци издава. Само тези, които не издават звуци, ги назовава - зайче, мече, мамума (за маймуна) и подобни. От играчките продължават да са актуални всякакви за сортиране, нанизване, опитваме се да учим цветовете, а и с легото се справя вече по-добре. Най-много време прекарва с една дъска с вратички с различни видове ключалки, много обича да ръчка, отваря и затваря. Също доста време убиваме и с дървена дъска за риболов с магнитчета. Много е запалена и тя по танците и само иска да й пускам песнички. Отрязах й достъпа до лаптопа, направо в абстиненция изпадна.  Сега само от телефона пускам, за да не гледа клипчета. Мародерства ме да си играе с телефона ми по време на обяд и вечеря. Аз съм толкова щастлива, че се храни и съм му отпуснала края...
Къпането и при нас откакто проходи е голямо приключение - отказва да седи във ваничката. Забавлява се вътре, но държи да е права или клекнала пляска във водата. За мен е супер трудно с една ръка да я държа все пак да не падне, а с другата да се чудя как да я мия. Сърди се като й измивам главата под душа, но това го оставям за финал и се старая да съм бърза.

Genni, кашкавал рядко се е случвало да й давам и то по малко. Старая се да й давам само това, което е от кухнята. Иначе каквото и да ме види да ям си иска. Все още я кърмя, не търси през деня, само за заспиване на обед, вечер и колкото пъти се разсъни по-сериозно през нощта. Като я мъчат зъбки става сериозна бройката. Та нямам представа колко точно суче, но сме далече още от отбиване.
За момента не ме е излагала, само е успявала тръшкайки се да ме изнерви на публично място. Simple Smile

Мишка, за каквото е нужно си обърни наистина внимание и взимай мерки навреме. Аз от седмица се мъча с поредно възпаление на хемороид. Утре съм на преглед и обмислям по-сериозна процедура. Ако се налага, няколко дни ще помоля бавачката по цял ден да идва, защото няма да мога да вдигам тежко.

Хубав ден и успешна седмица от нас!

# 478
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Привет мамчета, днес Лили е на детска, а аз направо капнах newsm79 newsm28 wash hang 1dishes Не е истина, от 8.30 започнах, сега сядам и направо съм гроги, но трябва да си пусна душ, да се приведа в ред и май станало време да взимам шилото от детска ooooh! Вкъщи беше ужасно, просто, а и тя се сърди, ако е оставя да чистя, готвя или каквото и да било друго. От няколко дни иска да четем книжки, и ако не започнем да четем, започва да ги къса на много малки парченца и ги яде, сега съм скрила всички книжки, само тези с най-най-дебели корици съм и оставила, да е видя какво ще къса като си дойде hahaha Joy
Палачинке, каква е тази бебешка пица? Соленки засега не можем да ядем, но рецептата ми допада, за в бъдеще може да е пробвам. Сега покрай тия зъби иска само пюрирана и мека храна, тая нощ, пак нещо изтрещя и сме се носили от 1 до 3, незнам какво й стана, може "зъбна атака" да е имало Thinking
Мони, добре се завърнала Hug
Цитруси и аз съм давала още от преди, та не са й новост, но тя ги приема само като фреш, нямаме зъби за да дъвче, а те имат дни дребни власинки между зръцата си(мандарини,портокали и грепфрутите). Лимон много обича и иска да пие сока без нищо, но мен ме притеснява киселинността и слагам само малко към някой друг сок.

# 479
  • Мнения: 1 048
Вънка грейна слънце и ще я водя на пързалката. Който спи до 11-12, сега маа по площадките Simple Smile но в 15:30 пак ще заспи Simple Smile това ни е настоящия режим

Общи условия

Активация на акаунт