Вярвате ли в "уроки" и всякакви там подобни?

  • 12 329
  • 188
  •   1
Отговори
# 45
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
не вярвайте или вярвайте в каквото си искате, но не се подигравайте на хора, които са си патили.  Naughty
за мароканки съм слушала, че с поглед "омагьосват".
ако някой вярва в Бог, не може да не вярва и в злите сили.
за енергията темата е огромна.
 за извънземни - нали не мислите,че само ние сме в цялата Вселена? Shocked не е задължителнпо да са зелени човечета Simple Smile

# 46
  • Мнения: 340
не вярвайте или вярвайте в каквото си искате

mariabutti, хем си права, хем не съвсем.  Напълно си права, че въпроса за уроките е въпрос на вяра.  Когато нещо е недоказана хипотеза, човек има избора да вярва или да не вярва.  Така е с уроките, така е и с извънземните-- понеже няма  безспорни доказателства дали ги има или няма, всеки сам решава дали да вярва или не.  Затова и въпросът е правилно зададен "вярвате ли или не", а не "има ли или няма"  Но някои от отговорилите твърдят, че е факт, че има уроки, т.е. не оставят възможността да не вярваш.  А не си съвсем права защото някои неща не са въпрос на вяра-- например, ако нещо е факт, само глупавите или невежите ще кажат, че не вярват.  Например, факт е, че през зимата в България вали сняг и ако някой каже "ами аз не вярвам", ще е доста тъпо изказване, нали? 

Накратко, уроките и магиите и енергиите и т.н. не са факти, а хипотези или вярвания.  Тази разлика ми се искаше да отбележа щото на някои не им е ясна...

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нека се изясним: аз не се заяждам, уважавам всяко мнение, а и всеки има право на такова. Относно литературата по този въпрос - изчела съм доста и не съм намерила някакви неоспорими доказателства. Точно за това и се допитвам до вас, а не да си играя с клавиатурата, както някои правят. Не съм абсолютен неверник, а както вече писах - вярвам, само на онова, което е доказано. Сметката си за електричество я плащам, защото съм съгласна с отчетените киловатчасове.
Чудя се защо в 21-ви век все още има хора, които да си мислят подобни неща, ако не съм права опровергайте ме, но с факти.
Не се ли замисляте защо все децата(бебетата) са обект на уроки, защото те не могат да си кажат какво им е, когато плачат и вместо да се опитаме да ги разберем - хоп те са урочасани. Да сте чули някой лекар да ви каже детето ви е урочасано?

# 48
  • Мнения: 429
Аз вярвам, а на тези които не вярват казвам "Трай бабо, да те не срещне мечка".

# 49
  • Мнения: 7 837
А кому е нужно мякой да се хаби, за да ти доказва нещо? Ти си открила своето становище. Всяка намеса в това, то да бъде променено, ще е просто излишна загуба на енергия от страна на убеждаващия  Tired
Аз не бих се наела. И то не защото не ми се спори, а защото е безсмислено да го правя.
Всеки се грижи сам за познанието на света около него  Grinning

Силата на човешкото мислене не може да бъде опровергана с факти. Т.нар. уроки са на мнооооого ниско ниво в йерархията и изобщо не си заслужава да бъдат дискутирани.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 787
НЕ.За мен това са пълни глупости.Когато човек вярва в нещо,то му се случва.
Не може живота да се върти около това кой как те е погледнал и кой какво си е помислил.Освен да се побъркаш, на тази тема,друго няма да се случи.Мен просто не ме интересуват такива неща.И нямам нищо против да се радват на детенцето ми.Създала съм човек,за да живее сред хора,а не да е изолирано същество,което хората нямат право да гледат Naughty

# 51
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
не ми се влиза в подробности, защото трябва да говоря за много лични неща.
за енергиите има много факти от научна литература.
въобще не говоря за бабини деветини от миналия век, нито за пишман лечителки.
а бебетата, както и животните ги усещат повече и това е също факт, не защото не могат да си кажат.
само 2 примера - природните бедствия и усещането им от животните.
енергията, която притежават някои хора и лекуват с нея.

както и да е!
за такива неща трябва да си препатите за да повярвате.
живота не е само математика и веществени доказателства Simple Smile

# 52
  • Мнения: 46 580
Не се подигравам с никой, но да обяснявам всяко неразположение на детето ми с уроки, за мен е несериозно. Хора сме в крайна сметка, не може 24 часа да сме на кеф  Shocked

Кейси, да ти кажа, аз съм те урочасала да правиш всеки ден секс, не знам дали действа магията, ма да си знаеш  Laughing

М/у другото с естествено червена коса съм, добре, че не живеем в едни други времена, че да сте ми стопили сланините на най-сигурното средство за отслабване - Кладата  Joy

# 53
  • Мнения: 46 580
... а бебетата, както и животните ги усещат повече и това е също факт, не защото не могат да си кажат ...

Усещат трънки, последните 3 земетресения нито бебетата, нито кучетата от блока ги усетиха ... на къде върви тоя свят  Wink

# 54
  • Мнения: 7 837
Кейси, да ти кажа, аз съм те урочасала да правиш всеки ден секс, не знам дали действа магията, ма да си знаеш  Laughing

Действа, действа  Mr. Green Мъжът ми е пред физически срив  Laughing

# 55
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами и аз съм за логи4ното обяснение на вси4ко, и професията ми е много тясно свързана с практи4ното и нау4ното мислене,не ми се спори, защото аз видях еднакви ритуали против уроки и в бг и в магреба. и в бг ходят да му 4етат молитва при ходжата така както си е християнин. абе аз не споря, аз се у4а и наблюдавам и гледам да съм наясно за себе си- кое може да се обясни и кое не. ами вероятно за малките проценти , които използваме от мозъка си ни е по-лесно да не вярваме, защото ни мързи да го размърдаме и да обясним толкова странни явления като енергийното поле, душата и други 4е нямат 4ет.затова и хапливи забележки за памперс и мляко и сукане и тем подобни не ме засягат защото не са обективни при едно дете , на което даже не знаехме гласа му и от спокойствие не се мръдваше!! хахаха всеки си знае исторята  и нивото на което да я оцени, така,4е кой както иска да приема нещата.недоказаното не зна4и, 4е спрорното явление не съществува, нали математици!

# 56
  • Мнения: 46 580
Кейси, да ти кажа, аз съм те урочасала да правиш всеки ден секс, не знам дали действа магията, ма да си знаеш  Laughing

Действа, действа  Mr. Green Мъжът ми е пред физически срив  Laughing

Кажи кога да го отменя, да не даде фира човека  Flutter  Joy

# 57
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
... а бебетата, както и животните ги усещат повече и това е също факт, не защото не могат да си кажат ...

Усещат трънки, последните 3 земетресения нито бебетата, нито кучетата от блока ги усетиха ... на къде върви тоя свят  Wink

ами ти като чакаш да дойдат да ти кажат hahaha

# 58
  • Мнения: 46 580
Ееее, ама те са до нас (кучетата) от горе, от долу, като джафнат, ехти  #Crazy а бебето, едното е моето си дете, него, ако не го чуя, за какво говорим, другото живее до нас, чувам всяко пискане  Laughing

# 59
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Аз вярвам, даже когато детето ми е било много навън и е неспокойно, измивам й очете със светено вода ...
Аз също съм с такова образование, но това няма нищо общо с вярата...

Общи условия

Активация на акаунт