Вярвате ли в "уроки" и всякакви там подобни?

  • 12 225
  • 188
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз НЕ вярвам, но все още се срещат и такива които вярват, че и изпробват върху децата си най-различни методи за разваляне на уроки, магии и т.н.
Аз съм математик и вярвам на онова, което е доказано.

# 1
  • Мнения: 5 577
И аз така невярвам, но чувам, че понякога помагали.

# 2
  • Мнения: 8 505
Не вярвам Naughty

# 3
  • Мнения: 4 362
В уроки незнам точно дали вярвам,но вярвам в това че има хора които имат гадно
излъчване и като ги видя после ме боли глава  ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 985
Донякъде. Вярвам, че има хора с отрицателна енергия или както се казва по бабешки с лоши очи.

# 5
  • Мнения: 1 193
Аз вярвам в " лошите очи", като ме погледне някой и ме хваща яко главоболие. Сблъсък на енергии. #2gunfire

# 6
  • Мнения: 46 557
Не  Simple Smile
Всичко е внушение.

# 7
  • Мнения: 133
И аз не вярвам, но е факт, че някои хора имат толкова отрицателно излъчване, че дори могат да те разболеят ако разбира се прекараш по-дълго време с тях и ако си достатъчно чувствителен. Sick

# 8
  • София
  • Мнения: 15 249
Не знам уроки ли е, какво е, но..... мен ме урочаса веднъж една неприятна циганка с фантастични сини очи. Никога не съм се чувствала толкова зле както след нейното вторачено взиране в мен.
Не ми се смейте. Embarassed

# 9
  • София
  • Мнения: 39 814
Не вярвам.

# 10
  • Мнения: 7 837
Вярвам в лошата енергия на думите и мислите човешки. А още по-ужасно е, когато това е целенасочено.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 171
НЕ вярвам в подобни неща!

# 12
  • Мнения: 275
Аз не вярвам, но все пак не давам на всеки "да се радва" на дъщеря ми #2gunfire Особено на такива, за които зная, че зад гърба ми говорят.
Но не бих изпробвала никога върху дъщеря си "методи за разваляне на уроки, магии и т.н."

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не вярвам.

# 14
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Вярвам,че има хора с лоша енергия,способни да ти повлиаят зле.От такива почва да ме боли глава и да се чувствам много отпаднала.Незнам дали е внушение,ама след като си намокря лицето със светена вода ми минава.

# 15
  • Мнения: 1 120
Не вярвам. Naughty

# 16
  • Мнения: 590
Вярвам, че всеки човек има енергийно поле и чрез него може да въздейства на околните. Вярвам също, че има хора с лоша енергия, както и енергийни вампири. Много ми се иска да махна с лека ръка на тези неща, но те са част от живота ни.

Обаче днес щях да падна, когато дъщеря ми тършуваше в чужда детска количка и измъкна глава чесън. Майката каза, че я носели против уроки Simple Smile

# 17
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
патила съм си и вярвам.

# 18
# 19
  • Мнения: 2 258
Не вярвам и не бих искала да започвам да вярвам.Моето мнение е ,че колкото повече се замисляш над подобни неща,толкова по-голяма е вероятността да превъртиш дългосрочно....

# 20
  • Мнения: 340
И аз не вярвам, но е факт, че някои хора имат толкова отрицателно излъчване, че дори могат да те разболеят ако разбира се прекараш по-дълго време с тях и ако си достатъчно чувствителен. Sick

Е как ще е факт това?  Това може да се нарече хипотеза, но в никакъв случай факт!

Всеки е свободен да си вярва каквото иска, разбира се.

Аз не вярвам изобщо и точно заради това не съм си и патила  Simple Smile

Даже с удоволствие бих се подложила на научен експеримент-- да ме гледат всякакви лоши циганки, зли магьосници и спецове по урочасване, пък да видим дали ще ми стане нещо.  Ако вземе да ми стане, въпреки че съм 100% скептично настроена, тогава ще се замисля. 

# 21
# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Цитат
Аз не вярвам изобщо и точно заради това не съм си и патила  Smile

Даже с удоволствие бих се подложила на научен експеримент-- да ме гледат всякакви лоши циганки, зли магьосници и спецове по урочасване, пък да видим дали ще ми стане нещо.  Ако вземе да ми стане, въпреки че съм 100% скептично настроена, тогава ще се замисля.
Изцяло съм на същото мнение.
 Много ми е интересно да разбера, а и да ми обясните как разбирате(тези,които вярват), че са ви урочасали или нещо подобно. Някой казва ли ви, дали главоболието не е от нещо друго. newsm78

# 23
  • Мнения: 3 886
 
Цитат
Аз не вярвам изобщо и точно заради това не съм си и патила  Smile

Даже с удоволствие бих се подложила на научен експеримент-- да ме гледат всякакви лоши циганки, зли магьосници и спецове по урочасване, пък да видим дали ще ми стане нещо.  Ако вземе да ми стане, въпреки че съм 100% скептично настроена, тогава ще се замисля.
Изцяло съм на същото мнение.
 Много ми е интересно да разбера, а и да ми обясните как разбирате(тези,които вярват), че са ви урочасали или нещо подобно. Някой казва ли ви, дали главоболието не е от нещо друго. newsm78

абе  нека те урочасат пък ще видим после няма ли да верваш.сина ми като бебе и до ден днешен хваща.а и глава не боли туко така особено здраво и право дете.аз също съм податлива

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 288
Не знам - и да и не.
Но познавам хора превъртяли в резултат на прекалено вярване в такива неща. Щото им е по лесно така - да обясняват живота.
Иначе не е лошо човек да е предпазлив, но чак пък да връзвам червени конци и да нося чесън ...

# 25
  • Мнения: 32
Не вярвам, но има една жена, която винаги като я видя ми става много кофти, а и детето става неспокойно и трудно заспива след контакти с нея.

# 26
  • Мнения: 46 557
... сина ми като бебе и до ден днешен хваща ...

Как го хваща?

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Цитат
абе  нека те урочасат пък ще видим после няма ли да верваш.сина ми като бебе и до ден днешен хваща.а и глава не боли туко така особено здраво и право дете.аз също съм податлива
A kak ще разбера, че съм урочасана? Готова съм да направя експеримент със себе си. Кажете какво трябва да направя за да ме "урочаса" някой. Просто искам доказателство за съществуването на подобни неща. Давайте, отворена съм за уроки, магии и т.н.

# 28
  • Мнения: 4 473
Цитат
абе  нека те урочасат пък ще видим после няма ли да верваш.сина ми като бебе и до ден днешен хваща.а и глава не боли туко така особено здраво и право дете.аз също съм податлива
A kak ще разбера, че съм урочасана? Готова съм да направя експеримент със себе си. Кажете какво трябва да направя за да ме "урочаса" някой. Просто искам доказателство за съществуването на подобни неща. Давайте, отворена съм за уроки, магии и т.н.

Ти сигурно и в Бог не вярваш, но все пак един съвет: Не дърпай дявола за опашката! Naughty

По темата - да, вярвам. Не бих изпадала в подробности, само ще кажа, че както повечето от вас не вярват, че съществува урочасване, аз имах нещастието да се убедя в обратното Tired

Да не се случва на никого! Praynig

# 29
  • Мнения: 4 753
Честно казано предпочитам да заобикалям задълбаването на теми уруки,магии и темподобни Naughty Колкото и наивно да звучи съм на мнение,че тези неща докосват хора,които позволяват да вярват в тях!

# 30
  • София
  • Мнения: 625
Определено вярвам! Tired

# 31
  • Мнения: 3 569
Не вярвам.

# 32
  • Мнения: 793
И да и не, по- скоро вярвам че има хора с лоши помисли спрямо теб и близките ти.  Tired

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре де, за мен стана ясно, че не вярвам, но искам да ме убедите (тези,които вярват), че наистина има подобни неща. Вас какво ви накара да вярвате? smile3506 Или просто за нещата, за които нямате обяснение ги преписвате на свръх естествените сили. Ами то така и религиите са възникнали.

# 34
  • Мнения: 7 837
Lilqna, да ти спелувам ли, що ли newsm78
Какво си се хванала за тия уроки и магии. Вземи прочети малко литература по въпроса, има колкото искаш.

Какво значи, убедете ме. За теб е нещо като - пей си ми, да трупаме постове в темата.

# 35
  • Мнения: 3 886
Цитат
абе  нека те урочасат пък ще видим после няма ли да верваш.сина ми като бебе и до ден днешен хваща.а и глава не боли туко така особено здраво и право дете.аз също съм податлива
A kak ще разбера, че съм урочасана? Готова съм да направя експеримент със себе си. Кажете какво трябва да направя за да ме "урочаса" някой. Просто искам доказателство за съществуването на подобни неща. Давайте, отворена съм за уроки, магии и т.н.

Ти сигурно и в Бог не вярваш, но все пак един съвет: Не дърпай дявола за опашката! Naughty

По темата - да, вярвам. Не бих изпадала в подробности, само ще кажа, че както повечето от вас не вярват, че съществува урочасване, аз имах нещастието да се убедя в обратното Tired

Да не се случва на никого! Praynig
ЯСНО И ТОЧНО.как ги хваща ли мн лесно не го пожелавам на никои.секи има право да мисли  квото си иска но те съществуватттт

# 36
  • София
  • Мнения: 15 249
Lilqna ,
Аз като писах за онази циганка, дето не знам точно какво ми направи и не знам защо точно след срещата с нея ми се случи случка..... да не си мислиш, че съм вярвала или съм искала да ми се случи нещо подобно. Съвсем разумен и прагматичен човек съм, имах нерви като въжета и бях абсолютно стабилна емоционално. Нито съм била някоя шматка, нито съм имала свръхестествени залитания. Нито пък след въпросната случка съм решила да вярвам в урочасвания или подобни влияния и следователно-да се предразположа сама и нарочно към постоянна атака на урочасващи и магьосници. Повече не ми се е случвало такова нещо и слава Богу!
Не ме е боляла глава, така че не се е налагало да си задавам въпроса дали пък не е от нещо друго.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 164
Не вярвам!

# 38
  • Мнения: 133
 За Сиси Боата
 Факт е! Демек научно доказано е... има и литература по въпроса... ако човек се интересува може да чете за тези неща и не е необходимо да вярва.. #Crazy

# 39
  • Мнения: 7 837
Всъщност с магиите и разните урочасвания и т.н. най-лесно се спекулира, защото те са най-отгоре на повърхността и човек лесно може да бъде подлъган и експлоатиран. А и магията не се изразява във веществено действие, както повечето го приемат.
Безумие да кажеш на някой "Убеди ме!". Нещата са дълбоки и този, който иска да се запознае с  феномена човешко мислене и неговата сила, не тръгва да търси някой да го убеждава, а търси отговорите сам за себе си. Естествено, че не е необходимо да вярва след това.
 
Ако вярваш само на това, което виждаш, значи възприемаш нещата ограничено, заземено и на повърхността. Щом вярваш само на това, което виждаш, защо плащаш сметката си за електричеството?

# 40
  • Мнения: 340
За Сиси Боата
 Факт е! Демек научно доказано е... има и литература по въпроса... ако човек се интересува може да чете за тези неща и не е необходимо да вярва.. #Crazy


Абе, то има и много литература за извънземни, ама това все още не ги е направило факт

# 41
  • Мнения: 270
Донякъде. Вярвам, че има хора с отрицателна енергия или както се казва по бабешки с лоши очи.

 аз не вярвам, но много мразя някой да се вторачи в детето, а иначе всяка вечер му мия очичките уж с тая цел, да се измият лошите енергии:)

# 42
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
лиляна, ела към моя регион, има много неща за нау4аване и пробване, особено за мароко тук  се разказват легенди за жените и силата за уро4асват или омагьосват. ние си патихме с беба- като писна, както си беше добре, ама аз нали не се връзвам на такива предупреждения от свекито  да и сложи едно украшение преди да я изведа и да и се радват сума ти хора по улиците и да я пипат. дотогава  спеше и хоп 4 4аса рев, ама от нищо не минава и накрая тя направи подобно на тука(ните  оби4аи при уроки и 4ете молитва - аз гледами не вярвам , онова  ми пискало млъкна от раз.а за енергиите го вярвам и то много мога да пиша (страници) за преживелиците ми с един бг енергиен вампир хахаха тука - разболя ме 4ак и ме тормози  и още- лепка.или пък за ръцете  на една жена, която ме спаси от тежко заболяване.бях тома неверни ,ама се промених!

# 43
  • Мнения: 46 557
... дотогава  спеше и хоп 4 4аса рев, ама от нищо не минава и накрая тя направи подобно на тука(ните  оби4аи при уроки и 4ете молитва - аз гледами не вярвам , онова  ми пискало млъкна от раз ...


Това си е нормално поведение на бебе, на моето също се е случвало, нищо не съм правила и пак от раз е млъквала, просто момента на млъкването е съвпаднал с четенето на молитвата.
Чудя се само защо когато детето се смее и е щастливо, какво му е направено? Бяла магия ли  Thinking

# 44
  • Мнения: 1 462
Чудя се само защо когато детето се смее и е щастливо, какво му е направено? Бяла магия ли  Thinking
Не, сменен му е памперса.

# 45
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
не вярвайте или вярвайте в каквото си искате, но не се подигравайте на хора, които са си патили.  Naughty
за мароканки съм слушала, че с поглед "омагьосват".
ако някой вярва в Бог, не може да не вярва и в злите сили.
за енергията темата е огромна.
 за извънземни - нали не мислите,че само ние сме в цялата Вселена? Shocked не е задължителнпо да са зелени човечета Simple Smile

# 46
  • Мнения: 340
не вярвайте или вярвайте в каквото си искате

mariabutti, хем си права, хем не съвсем.  Напълно си права, че въпроса за уроките е въпрос на вяра.  Когато нещо е недоказана хипотеза, човек има избора да вярва или да не вярва.  Така е с уроките, така е и с извънземните-- понеже няма  безспорни доказателства дали ги има или няма, всеки сам решава дали да вярва или не.  Затова и въпросът е правилно зададен "вярвате ли или не", а не "има ли или няма"  Но някои от отговорилите твърдят, че е факт, че има уроки, т.е. не оставят възможността да не вярваш.  А не си съвсем права защото някои неща не са въпрос на вяра-- например, ако нещо е факт, само глупавите или невежите ще кажат, че не вярват.  Например, факт е, че през зимата в България вали сняг и ако някой каже "ами аз не вярвам", ще е доста тъпо изказване, нали? 

Накратко, уроките и магиите и енергиите и т.н. не са факти, а хипотези или вярвания.  Тази разлика ми се искаше да отбележа щото на някои не им е ясна...

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нека се изясним: аз не се заяждам, уважавам всяко мнение, а и всеки има право на такова. Относно литературата по този въпрос - изчела съм доста и не съм намерила някакви неоспорими доказателства. Точно за това и се допитвам до вас, а не да си играя с клавиатурата, както някои правят. Не съм абсолютен неверник, а както вече писах - вярвам, само на онова, което е доказано. Сметката си за електричество я плащам, защото съм съгласна с отчетените киловатчасове.
Чудя се защо в 21-ви век все още има хора, които да си мислят подобни неща, ако не съм права опровергайте ме, но с факти.
Не се ли замисляте защо все децата(бебетата) са обект на уроки, защото те не могат да си кажат какво им е, когато плачат и вместо да се опитаме да ги разберем - хоп те са урочасани. Да сте чули някой лекар да ви каже детето ви е урочасано?

# 48
  • Мнения: 429
Аз вярвам, а на тези които не вярват казвам "Трай бабо, да те не срещне мечка".

# 49
  • Мнения: 7 837
А кому е нужно мякой да се хаби, за да ти доказва нещо? Ти си открила своето становище. Всяка намеса в това, то да бъде променено, ще е просто излишна загуба на енергия от страна на убеждаващия  Tired
Аз не бих се наела. И то не защото не ми се спори, а защото е безсмислено да го правя.
Всеки се грижи сам за познанието на света около него  Grinning

Силата на човешкото мислене не може да бъде опровергана с факти. Т.нар. уроки са на мнооооого ниско ниво в йерархията и изобщо не си заслужава да бъдат дискутирани.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 787
НЕ.За мен това са пълни глупости.Когато човек вярва в нещо,то му се случва.
Не може живота да се върти около това кой как те е погледнал и кой какво си е помислил.Освен да се побъркаш, на тази тема,друго няма да се случи.Мен просто не ме интересуват такива неща.И нямам нищо против да се радват на детенцето ми.Създала съм човек,за да живее сред хора,а не да е изолирано същество,което хората нямат право да гледат Naughty

# 51
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
не ми се влиза в подробности, защото трябва да говоря за много лични неща.
за енергиите има много факти от научна литература.
въобще не говоря за бабини деветини от миналия век, нито за пишман лечителки.
а бебетата, както и животните ги усещат повече и това е също факт, не защото не могат да си кажат.
само 2 примера - природните бедствия и усещането им от животните.
енергията, която притежават някои хора и лекуват с нея.

както и да е!
за такива неща трябва да си препатите за да повярвате.
живота не е само математика и веществени доказателства Simple Smile

# 52
  • Мнения: 46 557
Не се подигравам с никой, но да обяснявам всяко неразположение на детето ми с уроки, за мен е несериозно. Хора сме в крайна сметка, не може 24 часа да сме на кеф  Shocked

Кейси, да ти кажа, аз съм те урочасала да правиш всеки ден секс, не знам дали действа магията, ма да си знаеш  Laughing

М/у другото с естествено червена коса съм, добре, че не живеем в едни други времена, че да сте ми стопили сланините на най-сигурното средство за отслабване - Кладата  Joy

# 53
  • Мнения: 46 557
... а бебетата, както и животните ги усещат повече и това е също факт, не защото не могат да си кажат ...

Усещат трънки, последните 3 земетресения нито бебетата, нито кучетата от блока ги усетиха ... на къде върви тоя свят  Wink

# 54
  • Мнения: 7 837
Кейси, да ти кажа, аз съм те урочасала да правиш всеки ден секс, не знам дали действа магията, ма да си знаеш  Laughing

Действа, действа  Mr. Green Мъжът ми е пред физически срив  Laughing

# 55
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами и аз съм за логи4ното обяснение на вси4ко, и професията ми е много тясно свързана с практи4ното и нау4ното мислене,не ми се спори, защото аз видях еднакви ритуали против уроки и в бг и в магреба. и в бг ходят да му 4етат молитва при ходжата така както си е християнин. абе аз не споря, аз се у4а и наблюдавам и гледам да съм наясно за себе си- кое може да се обясни и кое не. ами вероятно за малките проценти , които използваме от мозъка си ни е по-лесно да не вярваме, защото ни мързи да го размърдаме и да обясним толкова странни явления като енергийното поле, душата и други 4е нямат 4ет.затова и хапливи забележки за памперс и мляко и сукане и тем подобни не ме засягат защото не са обективни при едно дете , на което даже не знаехме гласа му и от спокойствие не се мръдваше!! хахаха всеки си знае исторята  и нивото на което да я оцени, така,4е кой както иска да приема нещата.недоказаното не зна4и, 4е спрорното явление не съществува, нали математици!

# 56
  • Мнения: 46 557
Кейси, да ти кажа, аз съм те урочасала да правиш всеки ден секс, не знам дали действа магията, ма да си знаеш  Laughing

Действа, действа  Mr. Green Мъжът ми е пред физически срив  Laughing

Кажи кога да го отменя, да не даде фира човека  Flutter  Joy

# 57
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
... а бебетата, както и животните ги усещат повече и това е също факт, не защото не могат да си кажат ...

Усещат трънки, последните 3 земетресения нито бебетата, нито кучетата от блока ги усетиха ... на къде върви тоя свят  Wink

ами ти като чакаш да дойдат да ти кажат hahaha

# 58
  • Мнения: 46 557
Ееее, ама те са до нас (кучетата) от горе, от долу, като джафнат, ехти  #Crazy а бебето, едното е моето си дете, него, ако не го чуя, за какво говорим, другото живее до нас, чувам всяко пискане  Laughing

# 59
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Аз вярвам, даже когато детето ми е било много навън и е неспокойно, измивам й очете със светено вода ...
Аз също съм с такова образование, но това няма нищо общо с вярата...

# 60
  • София
  • Мнения: 4 423
Спора е излишен момичета, който не го е преживял на гърба си не вярва.
Аз лично го изпитах два пъти, от тогава никой не може да ме убеди, че няма такива работи. Naughty

# 61
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
темата е сериозна за много хора. дайте да не я превръщаме в майтап Peace

# 62
  • Мнения: 46 557
Лошо няма във всяка тема да има лека закачка, по-;еко минава, а и се избягват скандалите  Grinning
Не виждам нищо страшно, някой да си каже как го е "хванало" точно. Аз съм човек, който при някакви факти лесно минава на другата страна ...

# 63
  • Мнения: 7 837
темата е сериозна за много хора. дайте да не я превръщаме в майтап Peace

 Wink
Само за леко разведряване на обстановката.

# 64
  • Мнения: 515
Вярвам, че когато човек вярва в нещо много силно, някак си става така, че то се случва.

От друга страна, човек може и избира да вярва в каквото си иска. Peace

# 65
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Изчетох всичко геройски  Thinking и май въпроса беше вярвате ли.....,а не докажете ми ....!Аз също вярвам,че се случват такива неща!Била съм свидетел как малки и големи хора са били повлиявани от нечия силна отрицателна енергия!Примери с моето семейство и с други хора-много!Убедих се и в силата на светената вода!

# 66
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да не бъркаме внушението, с това което аз виждам и пипам и усещам ли4но, а не ми го внушава някой.и аз до първия слу4ай с ле4ителката не вярвах,ама викам си няма да стана по зле отколкото съм(една седмица не бях уринирала, подула се и с силни болки  ни сън ни храна, с две бебета)с болкоуспокояващи нон стоп.е тази жена каза след процедурата: готово сега ще по4неш да вадиш пясък като кариера и в един буркан ще събираш- ами какво да вземам за болките - тя: ами няма да те боли!
така си тръгнах невярваща и се прибрах и за болница беще късно. и една седмица без болки събрах една 1/2 буркан пълен с пясък като стъкло -как да не вярваш като го виждаш и усещаш. да вярваш в нещо е да го приемаш безрезервно за истина, аз съм от съмняващите се и все пак ......може и да има пове4е от математика или просто внушение, предрасъдък.

# 67
  • Мнения: 46 557
marsy, ето това е истинско внушение, човешката воля и внушение са по-силни дори от упойките  Peace

# 68
  • Мнения: 337
Прочетох само първите три мнения и противно на тях веднага отговарям с ДА и се мотивирам. Преди около 20 години родих първото си момче и когато стана на 3-4 месеца отидох до работата на майка ми. Тя искаше да се похвали с внука. Колежките и като започнаха да ме оглеждат, ужас  и започнаха да ме питат как така не съм напълняла, че съм станала по-хубава и т.н. След няколко часа се прибрахме и аз започнах да се превивам от ужасни болки в корема. Тогава раждането ми се стори като песен. Извиках бърза помощ, които дойдоха веднаха, прегледаха ме и нищо?? За всеки случай ми биха някаква обезболяваща инжекция и стоят да видят дали ще помогне. Да ама НЕ. Тогава дотърча майка ми и им казва, че съм уручасана а докторите се смеят. Донесе вода и ми изми очите а лекарите казват че ще останат да видят "чудото". И ето след 20 минути започна да ме отпуска а след още 10 все едно нищо не ми е имало. Майка ми каза, че като малка много са ме урочасвали и това че съм голяма няма значение. Сега когато в къщи идва някой и се радва на бебето ми аз му мия очичките като си тръгне. За всеки случай.

# 69
  • Мнения: 46 557
Аз приключвам с тая тема, иначе като ме заболи зъб, ще ходя да ми баят  Whistling

# 70
  • Мнения: X
Вярвам ,че има отрицателни енергии и хора които ги носат и прехвърлят в/у другите-вярвам,че децата са податливи на въздействие/е ,не само те/ и съм убедена ,че като се положат съзнателни усилия,тези въздействия могат да се неутрализират.Ако искате ми се смейте,но ме научиха да прибайвам и определено има ефект...Не търся причина и обяснение-достатъчен ми е факта ,че действа.

# 71
  • Мнения: 1 493
Да, вярвам . Изпитвала съм "на гърба си " урочасването и силата на светената вода. Математиката е царица на науките. Прекланям се пред нея. За сега няма научно доказателство за много неща, дори и за съществуването на Бог, но това не ми пречи да вярвам в тях. Вярвам, че след време науката ще ги обясни, както наличието на аура около растенията, животните и хората. Просто има необясними от научна гледна точка неща, поради недостатъчното  равнище на науката и техниката  в дадения момент.

# 72
  • Мнения: 7 430
И аз вярвам донякъде - като съм била малка ми казаха, че постоянно са ме урочасвали и баба ми винаги ми баеше.После като по пораснала като ме заболеше главата и пак ми баеха и като, че ли ми минаваше  Peace
Може наистина да ми е помагало това или да съм си внушавала  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 183
И аз вярвам, има хора с лоша енергия и хора на които им влияе.
За тези които не са го изпитали, по добре да не им се случва, защото наистина се разболяваш и то много и нито едно хапче не може да ти помогне, но няма да изпадам в подробности, защото наистина са много лични.
А не мисля, че трябва тези които не вярват да се нахвърлят върху другите, нали темата е да разискваме темата а не да се подиграваме една друга. Всеки си има собствено мнение по въпроса и право да си вярва него.

# 74
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
marsy, ето това е истинско внушение, човешката воля и внушение са по-силни дори от упойките  Peace

ако сурово яйце в ледено студена( зимна балканска) чешмяна вода стане на яйце по панагюрски (свари се демек) пред очите ти, в ръката ти??? какво ще си кажеш, че е фокус ли? сигурно е внушение.....
права е Ефросина. много неща има да си обясняваме ние слабите хорица с наще си хорски проблеми....

# 75
  • Мнения: 3 886
Чудя се само защо когато детето се смее и е щастливо, какво му е направено? Бяла магия ли  Thinking
Не, сменен му е памперса.
newsm10 newsm10 newsm53 newsm53 newsm51 newsm47изкефи ме

# 76
  • Мнения: 1 258
Абсолютно не вярвам.И под вола теле не търся.
Като плаче детето го гушкам,меря му температурата,сменям му памперса,къпя го,плача и аз,ама не си мисля,че е урочасано.
И като ме боли корема също нещо си действам в тая насока.
И когато ми се случва да имам поредица от лоши дни,знам че после идват добрите и забравям за ония лошите.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
По принцип не вярвам.едно време като бях неспокоина и баба все ми баеше.Ама моя мъй много вярва та чак ме дразни.Ето на днес цяла утрин спорим.Казва че има една съседка и като я види(сутрин първо нея) не му вървяло цял ден и даже заради не катастрофирал,а дори не я познава жената ама я набеждава така. #2gunfire #2gunfire

# 78
  • Мнения: 46 557
ако сурово яйце в ледено студена( зимна балканска) чешмяна вода стане на яйце по панагюрски (свари се демек) пред очите ти, в ръката ти??? какво ще си кажеш, че е фокус ли? сигурно е внушение.....
права е Ефросина. много неща има да си обясняваме ние слабите хорица с наще си хорски проблеми....

Разбира се, че е фокус  Laughing

# 79
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Незнам честно казано....мисля, си че не вярвам.......но се надявам да не се стигне до там, че да повярвам и в това......от друга страна повечето хора вярват...и си мисля, че може и да има нещо....кой го е измислил това изобщо...откъде е дошло на хората в главите

# 80
  • Мнения: 46 557
... откъде е дошло на хората в главите

Измислил го е някой с усет към бързата печалба, Надеждата е стока, която винаги ще се търси ...

# 81
  • Мнения: 189
Аз вярвам, 4е има енергиини вампири или хора с лошо излъчване или просто незная как точно да ги обясня, но са хора с отрицателна енергия.

# 82
  • Мнения: 1 045
Вярвам в доста неща аз ..... Доста неща  съм видяла и затова вярвам  Confused

# 83
  • Мнения: 442
Абсолютно не вярвам.И под вола теле не търся.
Като плаче детето го гушкам,меря му температурата,сменям му памперса,къпя го,плача и аз,ама не си мисля,че е урочасано.
И като ме боли корема също нещо си действам в тая насока.
И когато ми се случва да имам поредица от лоши дни,знам че после идват добрите и забравям за ония лошите.

напълно съгласен! Peace
по принцип съм вятърничава и ходя из облаците в повечето време, но в това отношение здраво стъпвам на земята. нито червен конец съм връзвала, нито синьо мънисто, нито чесън съм носила на врата си.
дано никога да не съм толкова отчаяна, за да прибегна към ходене по врачки и баячки.

# 84
  • Мнения: 3 886
i
Вярвам в доста неща аз ..... Доста неща  съм видяла и затова вярвам  Confused
и ааз  така нека някои да беше на мойто място пък да видим

# 85
  • Мнения: 779
Да, вярвам на 100 % . И не са ми нужни научни доказателства, когато го виждам с очите си.

# 86
  • Мнения: 28
Не вярвам Wink

# 87
  • Мнения: 46 557
i
Вярвам в доста неща аз ..... Доста неща  съм видяла и затова вярвам  Confused
и ааз  така нека някои да беше на мойто място пък да видим

Какво видяхте?

# 88
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
i
Вярвам в доста неща аз ..... Доста неща  съм видяла и затова вярвам  Confused
и ааз  така нека някои да беше на мойто място пък да видим

Какво видяхте?


 когато човек е в безисходица на всичко вярва.....пък и не всичко е научно обяснимо....и аз вече незнам в какво да вярвам

# 89
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
[

нито червен конец съм връзвала, нито синьо мънисто, нито чесън съм носила на врата си.
дано никога да не съм толкова отчаяна, за да прибегна към ходене по врачки и баячки.

 newsm10

# 90
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
i
Вярвам в доста неща аз ..... Доста неща  съм видяла и затова вярвам  Confused
и ааз  така нека някои да беше на мойто място пък да видим

Какво видяхте?

И аз изгарям от любопитство. Simple Smile
The Others?

# 91
  • София
  • Мнения: 1 105
Прочетох само първите три мнения и противно на тях веднага отговарям с ДА и се мотивирам. Преди около 20 години родих първото си момче и когато стана на 3-4 месеца отидох до работата на майка ми. Тя искаше да се похвали с внука. Колежките и като започнаха да ме оглеждат, ужас  и започнаха да ме питат как така не съм напълняла, че съм станала по-хубава и т.н. След няколко часа се прибрахме и аз започнах да се превивам от ужасни болки в корема. Тогава раждането ми се стори като песен. Извиках бърза помощ, които дойдоха веднаха, прегледаха ме и нищо?? За всеки случай ми биха някаква обезболяваща инжекция и стоят да видят дали ще помогне. Да ама НЕ. Тогава дотърча майка ми и им казва, че съм уручасана а докторите се смеят. Донесе вода и ми изми очите а лекарите казват че ще останат да видят "чудото". И ето след 20 минути започна да ме отпуска а след още 10 все едно нищо не ми е имало. Майка ми каза, че като малка много са ме урочасвали и това че съм голяма няма значение. Сега когато в къщи идва някой и се радва на бебето ми аз му мия очичките като си тръгне. За всеки случай.

Колко време след поставянето на инжекцията се случи това? Grinning Извинявай, не се заяждам, ама е точно този пример никога няма да ме накара да видя Истината.

# 92
  • Мнения: 3 886
i
Вярвам в доста неща аз ..... Доста неща  съм видяла и затова вярвам  Confused
и ааз  така нека някои да беше на мойто място пък да видим
абе и да ти обяснявам като не вярваш има ли смисъл да спора ????проблема  на тези които не вярват или по скоро НЕИСКАТ е лично техен

Какво видяхте?

И аз изгарям от любопитство. Simple Smile
The Others?

# 93
  • София
  • Мнения: 1 529
Убедих се от личен опит.Синът ми бе на 40 дни. Една стара баба се надвеси над количката да го види. През нощта вдигна температура 40 гр. Откараха ни с бърза помощ в Окръжна болница-София.Стояхме 10 дена направиха му всякакви изследвания без да му поставят диагноза бяхме в изолатор-накрая завеждащия на детско отделение -доцент извика една от санитарките баба да му бае от уроки на другия ден си бяхме у дома.Това се случи преди 30 години и забравих вече името на доктора но ще съм му благодарна цял живот,той самия не е вярвал ,но е бил свидетел как отписано вече бебе е живнало след баене.Както се казва човек незнае какво ще му дойде до главата . Peace

# 94
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, и аз съм чувала за лекари, които като видят, че нищо от методите им не помага пращат при някой знахар или баячка,  за които са сигурни..........
Но само съм чувала....те и лекарите са хора все пак и се поддават на такива неща

# 95
  • Мнения: 490
Няма нищо случайно на този свят и всичко си има обяснение независимо дали някой вярва или не! Лошата мисъл и дума имат сила колкото добрата мисъл и дума!  Peace

# 96
  • Мнения: 1 045
i
Вярвам в доста неща аз ..... Доста неща  съм видяла и затова вярвам  Confused
и ааз  така нека някои да беше на мойто място пък да видим
абе и да ти обяснявам като не вярваш има ли смисъл да спора ????проблема  на тези които не вярват или по скоро НЕИСКАТ е лично техен

Какво видяхте?

И аз изгарям от любопитство. Simple Smile
The Others?

Духа на сестрата на прабаба ми , по бащина линия , ми се яви през деня в кръг от светлина и ми каза  : " Урочасана си да знайш ! Въри при баба ти Гина от село Сусурлево да ти метни 2-3 жълтъка , баяна вода и оплетена трева със червен конец да ти вържи , посли сичку ши са нареди . Вервай ми !!! "      И отидъх и тъй стана бе  ooooh!
 newsm48  Сигурно нещо такова очаквахте , а ?  smile3521

# 97
  • Мнения: 1 343
Доскоро не вярвах ... Обаче в последно време почнах да си променям мнението. Аз например като видя един определен човек и ме заболява глава. Детето ми почва да плаче и да нервчничи и няма успокояване. Та този човек макар и на възраст и мъж дойде в къщи носейки буркани с компоти и заради един счупен буркан почна да ми говори за магии. Отминах го без да си го слагам вътрешно но след тая вечер аз се разболях. Детето ми нямаше допир до него и за сега е здраво а аз за първи път от много време насам бях с Т отпаднала и така. След два дни без да споделям с никой ми се обажда свекърва ми и ми казва че ходила да й леят куршум /скоро катастрофира/ и бабата която е Българка й казала да се пази от същия мъж че от доста години право нещо на нея и на сина й/ мъжа ми/. Колкото и да ми се иска да го подмина някой неща прекалено много се напасват.

# 98
  • Мнения: 46 557
WomanitKa, ами ако просто някой е кихнал с/у теб и ти е предал вирус  newsm78
Защо трябва да обвиняваш някакъв човек, за това, че ти си болна  Shocked

# 99
  • Мнения: 934
Хем не вярвам много-много, особено като тръгнат да ми ги разправят разни, хем си имам едно на ум.
Не вярвам примерно, че като се радват хора на детето ти, ще го урочасат. Или пък че като плачат много бебетата, са урочасани, и трябва да им се бае, лее куршум и прочее.
Но пък си имам разни мои си суеверия, вярвания и усещания. За лична употреба. И не бих тръгнала да убеждавам хората в тях, защото тия неща не се доказват.

# 100
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, и аз съм чувала за лекари, които като видят, че нищо от методите им не помага пращат при някой знахар или баячка,  за които са сигурни..........
Но само съм чувала....те и лекарите са хора все пак и се поддават на такива неща
Аз не съм чувала за такива лекари, но ако чуя със сигурност няма да им потърся услугите(помощта) им. То какви ще са тези лекари, които ще ме пращат при непрофесионалисти newsm78?

# 101
  • Мнения: 1 493
Безсилни да помогнат със знанията, които имат, но достатъчно коректни и човечни, да опитат и "недоказаното", в името на живота и здравето .

# 102
  • София
  • Мнения: 131
Не, не вярвам. А и никога не би ми хрумнало при болки в главата да си помисля че съм урочасана или нещо такова. И аз мисля че всичко е до самовнушение.

# 103
  • Мнения: 1 849
Вярвам, че има урочасване, магии и т.н. Но ги пириемам по-друг начин от вас. Просто вярвам, че има Бог и, че този вид неща са от дявола. Единствения който го е победил е Исус Христос на кръста и за това вярвам, че самата вяра в жертвата на кръста е достатъчна, за да ни освободи от това.
Аз също имам доста опит с тези неща. Синът ми също както пишеше една потребителка беше вдигнал температура 10 дена и не се разбра от какво, даже скенер на главата му правиха...нищо. Прибрах си го и с мъжа ми пост и молитва и повече не вдигна температура.
Лелята на мъжа ми е окултистка и много мрази това, че сме християни и постоянно си прави магии, когато бях бременна в 6 ти месец със сина ми и ходихме на гости и женицата черпи по едно чайче и на мен като ми стана зле, щях да умра. После се молихме и се разминах с една инжекция против натравяне(така каза лекарката ми). Хлапето се оттърва почудо. Когато тази жена ми подарява дрехи на децата се моля върху тях, разчупвам всяка магия, чародейство и т.н и те ги носят и нищо им няма.
Нешата са реални но важно е и какви методи използваме да се спрамвим с тях. Просто Исус ги победи на кръста!
В това вървам аз и е изпитано!

# 104
  • Мнения: 1 493
Светената вода също има чудодейни свойства !

# 105
  • Мнения: 755
Не е въпроса във вярването , а в това дали наистина има реален ефект от уроките! Има хора ,които ги ловят образно казано лошите думи изречени по техен адрес..... това как го наричаме .... съвпадение ли е?! Честно казано не вярвам , но на сина ми като беше още бебе му миех очичките след разходка ....... ей така за всеки случай. Вярвам ли и аз незнам ?! Осъзнавам безумието на всички суеверия , но уроките са като клетвите имам чувството , че понякога стигат?! newsm78 Rolling Eyes newsm78

# 106
  • Мнения: 755
SEMEINA_25_SF  какво си видяла бе мацко?! newsm78 Сподели ,ако не много лично. Wink

# 107
  • Мнения: 260
Принципно не вярвам много, но.....
Когато бях в гимназията и чаках тролея на спирката в бесния януарски студ, той се зададе и тръгнах да се кача. В този момент един човек който беше стоял с гръб се обърна към мен и също тръгна към тролея....не мога да си го обясня, обикновен човек, а все едно ме лъхна зло от него, стегна ме гърлото. е не се качих, предпочетох да мръзна още половин час до следващия тролей, изпитах ужас при мисълта да съм в затворено пространство с този човек.
Докато бях бременна упорито не си връзвах червен конец и отсвирвах всички лелки по улицата дето ми се караха, че някой ще ме урочаса. Обаче един ден като вървяк по улицата с една приятелка и си хрупах джанки, някаква баба се спря за малко до нас и каза
" Хапваш ли си баби, сладко да ти е, хапвай си". Е пет метра по-нататък и се подкосиха краката, приятелката ми едва ме замъкна до най-близкото кафе, в жегата ми тракаха зъбите и ми се искаше да си имам червен конец.
Кумата ми много вярва в уроки, лоши енергии и енергийни вампири. Тя е актриса, играла е с Мариус Куркински и твърди че той е неосъзнат такъв, просто се изчерпвал, защото отдава всичко на сцената и несъзнателно се зарежда и от колегите си и от публиката. Още преди да я познавам съм забелязала че след негови моноспектакли си плета краката, едвам стигам до вкъщи и заспивам.
Не съм сигурна доколко вярвам аз самата, но да кажем че допускам....коя съм аз, че да твърдя че познавам всичко по света?

# 108
  • MUC
  • Мнения: 297
Дали вярвам? Не знам... Вярвам в това, че може да се повлияе на човек с енергията на думите и мислите, не самите думи дори, а мислите и желанията, скрити зад тях. Защо всички "стискаме палци" на близки и приятели във важни или критични моменти, защо тук във форума всички "се молят" или най-малкото отправят пожелания, когато с някоя мама или детенцето й се случи нещо?!  newsm78 Защо, ако не съществуваха възможности за влияние - в положителна или отрицателна насока?

Не смея да отричам нещо, което не е доказано, че го има, но не е доказано и че го няма. Израснала съм в строго атеистко семейство, поне от страна на баща ми, дълго време съм възприемала подобни неща като глупости. Но... започнах да си задавам въпроси... Thinking

# 109
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Цитат
Но... започнах да си задавам въпроси... Thinking
Всеки рано или късно започва да си задава въпроси. На някои успява да си отговори и обясни, на други - не. На тези въпроси, на които някои хора нямат отговор, започват да си измислят чудеса. Според мен така се е родила религията - дошла е да запълни празнината от отговори, така са дошли и суеверията, там където и религията е безсилна. Аз лично не се поддавам на самовнушения, особено, ако ми се виждат нереални, ако щете и песимист ме наречете. Предпочитам да търся отговорите другаде, но не и в суеверията, не желая да си обременявам излишно съзнанието и да се тормозя всекидневно дали някой няма да ме урочаса. Така ми е много по-добре и си живея свободно, без страх.

# 110
  • Мнения: 3 886
SEMEINA_25_SF  какво си видяла бе мацко?! newsm78 Сподели ,ако не много лично. Wink
пилееее за тебе винаги ела ми и ше ти разбравам истина е  да знаеш

# 111
  • Мнения: 4 621
Не вярвам Naughty

# 112
  • Мнения: 1 343
WomanitKa, ами ако просто някой е кихнал с/у теб и ти е предал вирус  newsm78
Защо трябва да обвиняваш някакъв човек, за това, че ти си болна  Shocked

Е да възможно е ... но Никол вярвай ми имам си едно на ум за 8 години близо до този човек . Не ми се навлиза в подробности но определено има вредно влияние.

# 113
  • Мнения: 1 462
I find your lack of faith concerning.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 941
Вярвам в лошата енергия на думите и мислите човешки. А още по-ужасно е, когато това е целенасочено.
И аз

# 115
  • Мнения: X
Не съм от хората, които връзват червени конци, леят си куршум, мият си очите и т.н, но ДА - вярвам.

Няма да разказвам нещата, убедили ме, да вярвам, нито искам да убеждавам друг - тяхна си работа, всеки си знае,аз също не се поддавам на убеждения от друг. Само пожелавам на скептиците да не им стига до главата и си останат с тези разбирания.

И по арабския свят ходих - там нещата са още по-страшни, но само човек имал вземане - даване с този народ и култура, може да разбере.

Иначе, Никол, децата са по-чувствителни истина е. Когато можеше да каже достатъчно ясно баба еди - коя си, дядо/чич/о еди-кой си, дъщеря ми заставаше две минути преди въпросният човек да звънне на вратата и казваше: баба еди-коя си и тя звъннваше! При това го правеше редовно, а хората идват по различно време, не се обаждат, в смисъл тя няма от къде да знае кой ще звънне, правила го е и за непознати - но там познава само пола, това го казвам, за да не кажете, че тя е очаквала. А и да е очаквала, как пък всеки път познава и очаква точно този, който идва?

Чичо и е правил още по странни и дори страшни неща, но не ми се говори, защото са лични и защото ме мързи. Whistling

# 116
  • Мнения: 590
Не съм от хората, които връзват червени конци, леят си куршум, мият си очите и т.н, но ДА - вярвам.

Няма да разказвам нещата, убедили ме, да вярвам, нито искам да убеждавам друг - тяхна си работа, всеки си знае,аз също не се поддавам на убеждения от друг. Само пожелавам на скептиците да не им стига до главата и си останат с тези разбирания.

И по арабския свят ходих - там нещата са още по-страшни, но само човек имал вземане - даване с този народ и култура, може да разбере.

 но не ми се говори, защото са лични и защото ме мързи. Whistling

И аз не вярвах,докато не ми се случи и на мен,нещо което промени мнението ми по въпроса.Човек сам трябва  да се убеди,не мисля,че някой е в състояние само с разказ да убеди някого.

# 117
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Искам да напомня на всички очевидци на чудеса, че един човек в щатите дава 1 милион щатски долара, на всеки който му покаже каквото и да било свърестествено.

Възползвайте се. Не става дума за печалбарство.
С толкова пари може да се построи болница и хиляди хора да се лекуват.
Не е ли така?
 Peace

П.С. Доколкото ми е известно парите още са си в него...дерзайте!

# 118
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Искам да напомня на всички очевидци на чудеса, че един човек в щатите дава 1 милион щатски долара, на всеки който му покаже каквото и да било свърестествено.

Възползвайте се. Не става дума за печалбарство.
С толкова пари може да се построи болница и хиляди хора да се лекуват.
Не е ли така?
 Peace

П.С. Доколкото ми е известно парите още са си в него...дерзайте!

Ех, жалко, че няма да мога да се възползвам ooooh! Но пък може да си помисля и аз да дам някаква сума на някой тук в България. Направо си представям каква опашка ще има пред дома ми, то тук в България, всеки втори е свидетел на свръхестествени неща. Mr. Green

# 119
  • usa
  • Мнения: 2 113
Искам да напомня на всички очевидци на чудеса, че един човек в щатите дава 1 милион щатски долара, на всеки който му покаже каквото и да било свърестествено.

Възползвайте се. Не става дума за печалбарство.
С толкова пари може да се построи болница и хиляди хора да се лекуват.
Не е ли така?
 Peace

П.С. Доколкото ми е известно парите още са си в него...дерзайте!

верно ли това??? не е за изпускане, имаш ли някакви координати за връзка с него да се пробвам?

# 120
  • Мнения: 1 942
Не, не вярвам, аз знам че ги има  Sunglasses

# 121
  • Мнения: 490
Ммм...да. Thinking
Много хубава тема -песимисти, оптимисти, вярващи, атеисти.Шарен свят.
Всеки в един етап от живота си се докосва до такива неща и те променят живота му .
Аз съм напълно убедена , че на всеки един от нас му се напомня по някакъв си начин за какво точно е тук , на земята .
Понякога човек се пита : Защо на мен ми се случи това ?(когато ни сполети нещо лошо) , а не се питаме какви сме били ние -добри , лоши , безразлични , все едно!
Надявам се да не прозвочи объркващо , но задавали ли сте си тези въпроси?

# 122
  • Мнения: 755
Ей вие го обърнахте на панаир вече........ ooooh!

# 123
  • Мнения: 490
Ей вие го обърнахте на панаир вече........ ooooh!

Що бе? Mr. Green

# 124
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
ВЯРВАМ! Peace
Патила съм си и знам какво е.Но трябва да го преживееш за да повярваш.та така де.....

# 125
  • Мнения: 1 612
И аз вярвам. От личен опит.
Не пожелавам на никого да му дойде подобнонещо до главата.

# 126
  • Мнения: 927
Вярвам и аз. Последно 1 " приятелка" на майка ми така ме урочаса : беше ни на гости и взе да се оплаква за нещо и след това взе да нарежда колко хубавичка съм била. Майка ми и каза да спре ама тя все такива си ги редеше... и както си бях добре и усмихната като си тръгна тая жена, като ме заболя главата и като взех да повръщам....кошмар! Аз през цялата си бременност никакви оплаквания не съм имала, но тогава...беше ужасно!
Вече не допускаме тази жена вкъщи.

# 127
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
[ не е за изпускане, имаш ли някакви координати за връзка с него да се пробвам?

Ами не е за изпускане, ама пусто още никой не е могъл да ги спечели тия пари.
Координати нямам по обясними причини.
Просто не съм имала какво да споделя с този човек пък и не вярвам някога да ми потрябват.

Ако някой се интересува, може да пише на Discovery Chanel, сигурна съм, че ще получи нужната информация.  Peace

Помислете си как гърците са вярвали, не....те са знаели, че гръмотевиците ги изпраща ядосаният Зевс.
Дали пък не е точно така? newsm78, а това с електрическите заряди да е няк'ва фантасмагория....заблуда...конспирация???

Объркана съм  Tired

# 128
  • Мнения: 1 942
Хе хе хе да бе Реза, той и Галилей е знаел, че земята е кръгла, ама пусто как да обясни на тия дето са искали да го изгорят що като е кръгла те още не са изпадали от нея  Wink А и нищо не се знае -  и Дискавъри не могат да ти обяснят на какво се дължат кълбовидните мълнии - може пък, че наистина се окаже, че Зевс ги праща.  Joy

# 129
  • usa
  • Мнения: 2 113
[ не е за изпускане, имаш ли някакви координати за връзка с него да се пробвам?

Ами не е за изпускане, ама пусто още никой не е могъл да ги спечели тия пари.

няма да е за дълго това. като му открия адреса и като се срещна да му разкажа как синковецът спира да плаче като му измия очите, веднага се ми наброи милиончето.

# 130
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
може пък, че наистина се окаже, че Зевс ги праща.  Joy

Казвам ти аз, че има нещо гнило.
Не е на добре, че толкова много богове са забравени.

няма да е за дълго това. като му открия адреса и като се срещна да му разкажа как синковецът спира да плаче като му измия очите, веднага се ми наброи милиончето.

Ккакво му е свръхестественото на това?Simple Smile

# 131
  • usa
  • Мнения: 2 113
няма да е за дълго това. като му открия адреса и като се срещна да му разкажа как синковецът спира да плаче като му измия очите, веднага се ми наброи милиончето.

Ккакво му е свръхестественото на това?Simple Smile

прочети темата внимателно и не може да не разбереш Simple Smile.

# 132
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не, не вярвам, аз знам че ги има  Sunglasses
Също Peace

# 133
  • Мнения: 46 557
няма да е за дълго това. като му открия адреса и като се срещна да му разкажа как синковецът спира да плаче като му измия очите, веднага се ми наброи милиончето.

Няма нищо свръхестествено, аз също като се прибера вкъщи ми е гадно, тежко и мазно от мърсотията по улиците, като се освежа с измиване или най-добре душ, съм готова за подвизи Party децата се чувстват по същия начин Grinning

# 134
  • Мнения: 1 942

Казвам ти аз, че има нещо гнило.
Не е на добре, че толкова много богове са забравени.


Неее не са забравени, само са се преименували. Все пак и на Бог му омръзва да е с едно и също име милиарди години  Wink Ето тук любителите на "Шифъра на Леонардо" могат да дават цитати....

# 135
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
няма да е за дълго това. като му открия адреса и като се срещна да му разкажа как синковецът спира да плаче като му измия очите, веднага се ми наброи милиончето.
E,ти пък за едни очи ще му разказваш. Моето бебе когато плаче и го гушна спира, аз направо съм магьосница, бе.
И добре че бяха магьосниците от бърза помощ та спасиха "урочасаното" дете на комшийката, защото ги извикахме чак когато от висока Т си беше глътнало езика, а тя женицата решила , че са уроки и е търсила непрофесионална помощ.

# 136
  • Мнения: 779
Щъ мъ извинявате, ама понякога можете да бъдете много гадни newsm11 . Това, че вие не вярвате в нещо, не ви дава право да ни превръщате в идиоти.

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 08:48 от Малчо

# 137
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Това, че вие не вярвате в нещо, не ви дава право да ни превръщате в идиоти.

Имаме право да си говорим глупости, нали?
Ако някой е сигурен във вярата си, не би трябвало да се впечатлява от нашите бъртвежи.  Peace

# 138
  • Мнения: 1 942
Щъ мъ извинявате, ама понякога можете да бъдете много гадни newsm11 . Това, че вие не вярвате в нещо, не ви дава право да ни превръщате в идиоти.

Много съм съгласна с тебе мацко  Laughing Тука битува изказването, че ако вярваш в нещо /в случая уроки/ то "лекар" за теб е мръсна дума и вечер шиеш на газена лампа... Супер се забавлявам да ги чета как някой се изкарват "напреднали" в еволюцията  Joy Joy

# 139
  • Мнения: 1 343
Хахах пресен пример от в4ера. нали ви казах че имам съмнения е така отивам да си лея куршум за уплаха от катастрофата и жената ми казва така. Не си наплашена от колата друго има .. Един страничен човек дето не ти е от къщата ама е близък на семейството ви прави мизерии .. 3 пъти до сега и в ядене ви го носи.
Я ми кажи чупено да е носил скоро у вас . И аз се облещих ... Защото за буркана с черешите дето го донесе счупен само тук бях споделила. И ако някой каже че съм се издала от началото на сеанса дума не бях обелила.
Па който иска да не вярва.

# 140
  • Мнения: 4 806
и така - поредното противопоставяне.
Да не забравяме, че темата е "Вярвате ли в "уроки""... не знам, кои са тези "всякакви там подобни"...

Защо да не кръстим темата "Вярвате ли в електирчеството и разните там подобни?" (като подобните са магнитните полета, гравитационните полета). Защото всичките тези явления не са намерили още докрай изчерпателните си обяснения. Някой от научно - ориентраните (особено математиците и физиците) може ли да даде обяснение на гравитацията? А от това произтича ли, че всички, които не знаят защо я има и каква е нейната природа, са пълни идиоти и са назад в еволюционната стълбица?
Та и с уроките е така.
Никакво доказателство за "уроки" няма (засега) и няма да има. Особено за тези, които искат такива доказателства. Зоната на човешкия дух е удивително малко изследвана и човешкото познание в тези област е нищожно - колкото и да повтаряме клишето "В 21 век сме", какви уроки, какви магии, какви 5 лева. Както Хайек нарече книгата си "Пагубна самонадеяност" по повод социализма, така бих нарекла и съвременното и модерно отношение към област, която не познаваме. Тези, които са имали досег - вярват и се пазят. Тези, които са нямали, обикновено отричат (не вярват). Само че вярата не се нуждае в доказателство. В крайна сметка днешното време е такова, че всеки си има правото - да вярва или не. И хората, които вярват не са по = малко пълноценни от тези, които не вярват. Естествено е, че хората, които са религиозни да са по - податливи и на вяра в свръхестествени явления.
А като стана дума за Дискавъри - ами и там върви поредица за срещи с духове. Наскоро хванах края на филма за екзорсизма. Няколко дена по - късно за един полтъргайст, причинен от стопанката на дома. Е, не знам за какви доказателства става дума. Факт е, например, че има хора, които да по - податливи на хипноза от други. Просто всеки човек си има своя специфика. Аналогично стои въпроса и с прилагането на НЛП. На това поне съм била свидетел - реакцията на присъстващите беше коренно различна. Това е свързано и със силата на волята и характера на съответния човек. Затова децата са по - податливи, защото имат по - слаба психика, неизградена воля и т.н.

Дали съществува невидим за нас свят на духовна енергия - съществува. Дали има хора, които съзнателно или не могат да боравят с тези сили в една или друга посока - да, има.

Ако продължа, ще стане прекалено дълго. За мен правилото е: духовното е над разума. Това, че не го познаваме, не означава, че то не съществува.

# 141
  • Мнения: 3 886
Щъ мъ извинявате, ама понякога можете да бъдете много гадни newsm11 . Това, че вие не вярвате в нещо, не ви дава право да ни превръщате в идиоти.

Много съм съгласна с тебе мацко  Laughing Тука битува изказването, че ако вярваш в нещо /в случая уроки/ то "лекар" за теб е мръсна дума и вечер шиеш на газена лампа... Супер се забавлявам да ги чета как някой се изкарват "напреднали" в еволюцията  Joy Joy
евала маце само така  bouquet  bouquet  bouquet

# 142
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Щъ мъ извинявате, но аз в такива теми нарочно ставам гадна и точно това целя - да покажа на тези, които вярват, че за мен са назад в развитието си като интелект. Нищо лично към никого, уважавам всеки, но понякога ме отблъсква много натрапването на суеверия и вяра. Не зная дали ще доживея да видя ясното доказателство за несъществуването на тези неща, както вече се знае, че не дядо Боже праща дъжда и гръмотевиците, че Земята е кръгла и се върти, че не ние сме център на Вселената и пр.

# 143
  • Мнения: 46 557
... само тук бях споделила ....
Па който иска да не вярва.

Извод: Тази жена чете форума  newsm53

# 144
  • Мнения: 217
Емоционалният свят е също толкова съществен, колкото и материалният. А т.нар. "уроки" и "магии" са част от емоционалния свят на доста хора.

# 145
  • Мнения: 4 806
На теб лично никой нищо не натрапва.
Няма да доживееш ясното доказателство за несъществуването на нещо, което съществува. Всъщност нямаш нужда от такова доказатество.

И цялото ти изказване е драматично противоречиво - "уважавам всеки, но считам, че ако този всеки мисли нещо различно - значи е интелектуално изостанал". Това е всичко друго, но не и "интелектуално извисено" изказване. Изповядваш най-тоталитарен вид атеизъм, което не е с нищо по - добро от фанатична религиозност - същата агресия, с обратен знак.

# 146
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На теб лично никой нищо не натрапва.
Няма да доживееш ясното доказателство за несъществуването на нещо, което съществува. Всъщност нямаш нужда от такова доказатество.

И цялото ти изказване е драматично противоречиво - "уважавам всеки, но считам, че ако този всеки мисли нещо различно - значи е интелектуално изостанал". Това е всичко друго, но не и "интелектуално извисено" изказване. Изповядваш най-тоталитарен вид атеизъм, което не е с нищо по - добро от фанатична религиозност - същата агресия, с обратен знак.
Първо - никъде не съм казала, че се смятам за интелектуално извисена - ми простичка съм си, затова не мога да прозра магийките, за които говорите.
Второ - да наистина уважавам всички и бих помогнала на всеки без значение дали вярва или не. Казах вече, че само в тези теми тонът ми е остър и си имам цел за това.
Трето - Това, че ти приемаш атеистите като тоталитаристи е само твое мнение.

# 147
  • Мнения: 4 806
не е само мое мнение - познавам достатъчно хора, които считат същото. И не атеистите като цяло, а определен вид атеисти. Този вид, към който считам, че принадлежиш. Не виждам причина да тръбиш за това, че се натрапва религиозност / мистичност, като всъщност натрапваш доста агресивно (пък било то и съзнателно), че такива хора са "интелектуално изостанали". Неясна е целта на подобни занимания, както е неясно и посланието ти. Кефиш се, че дразниш хората? Доставя ти удоволствие това, че това е една от малкото територии, в която можеш да кажеш направо, че считаш някой за по - нисш от теб?

# 148
  • Мнения: 1 942
Що ние дето вярваме да сме изостанали?  Shocked Напротив ние сме напред - знаем това което знаят всички + още нещо. Или смятат, че като вярвам в уруки не съм запозната със закона за относителността /примерно/. Ама дали тия дето се мисля та по-напреднали могат да ми го цитират на прима-виста без да търсят подсказки  hahaha

# 149
  • София
  • Мнения: 1 941
Щъ мъ извинявате, но аз в такива теми нарочно ставам гадна и точно това целя - да покажа на тези, които вярват, че за мен са назад в развитието си като интелект.
Е, за това ли я пусна темата? newsm78

# 150
  • Мнения: 1 284
не вярвам много но една вечер бебо плака почти цяла вечер и накрая му измих очите и след 20мин. заспа от какво е не знам

# 151
  • Мнения: 515
Ами какво е - нещо се е издразнил, захласнал се е да плаче, по някое време се е уморил и как да ти подскаже- с пач естествено. А като си му измила очите - допирът с водата му е подействал като стопер за изливането на емоциите (вероятно му напомня вътреутробната среда), успокоил се е и е заспал.


Аз разсъждавам в този ред на мисли...когато ми се случи нещо "необяснимо".

# 152
  • Мнения: 927
Щъ мъ извинявате, но аз в такива теми нарочно ставам гадна и точно това целя - да покажа на тези, които вярват, че за мен са назад в развитието си като интелект. Нищо лично към никого, уважавам всеки, но понякога ме отблъсква много натрапването на суеверия и вяра. Не зная дали ще доживея да видя ясното доказателство за несъществуването на тези неща, както вече се знае, че не дядо Боже праща дъжда и гръмотевиците, че Земята е кръгла и се върти, че не ние сме център на Вселената и пр.
Аз не знам ти в какво вярваш и в какво не ,но ми се струва доста болно и ненормално да пускаш тема и после да се подиграваш и дразниш с хората,които са те уважили и писали в нея.... newsm78  newsm78  newsm78

# 153
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 715
Lilqna, да ти спелувам ли, що ли newsm78
Какво си се хванала за тия уроки и магии. Вземи прочети малко литература по въпроса, има колкото искаш.

Какво значи, убедете ме. За теб е нещо като - пей си ми, да трупаме постове в темата.


Подкрепям напълно!!!

# 154
  • Мнения: 3 164
дали вярвам или не, си е моя работа Crossing Arms
......ще попитам тук тези, които са на принципа "око да види-ръка да пипне", е, какво ,
успяхте ли да пипнете времето или да го видите ;
успяхте ли да пипнете любовта или да я видите;
имате ли същия успех с мисълта, или с паметта и т.н. и т.н. примерите са много-а това значи ли , че гореизброените не съществуват, само защото не се виждат и не се пипат Stop

# 155
  • Мнения: 46 557
Shoni , не е нужно да пипам нещо, за да намеря обяснение за него и си имам такива, и за времето, и за любовта, и за "уроките" ...

# 156
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
......ще попитам тук тези, които са на принципа "око да види-ръка да пипне", е, какво ,
успяхте ли да пипнете времето или да го видите ;
успяхте ли да пипнете любовта или да я видите;
имате ли същия успех с мисълта, или с паметта и т.н. и т.н. примерите са много-а това значи ли , че гореизброените не съществуват, само защото не се виждат и не се пипат Stop

Всичко изброено са понятия, измислени от хората, за да могат да облекат мислите си в думи.
Не казвам, че мога да обясня всичко, а че много "чудни" неща са такива само поради липса на знания.
Както мълниите не се изпращат от Зевс, така всички феномени за които говорите имат своето обяснение.

Аз знам, че не разбирам 99% от света около мен.
Странна ми е увереността на вярващите, че всичко им е ясно на фона на очевадните противоречия.  Peace

# 157
  • Мнения: 3 164
Е,е, Реза, далеч съм от мисълта , че всичко ми е ясно Peace но и не мисля , че съществуват само нещата които се виждат-просто такъв вид мислене ми е странен Stop

# 158
  • Мнения: 407
Как да не вярвам!
Бях  някъде към 15 годишна.Лятната ваканция бях на гости на баба си.Сещам се,че се киснахме с братовчетка ми в един надуваем басейн,когато дойде една приятелка на баба ми.Погледна ме само за няколко секунди и няма 5-6 минути и главата започна да ме боли леко.След няколко часа и след няколко изпити аналгина главата вече ме болеше непоносимо силно.Цял ден се опитвах да лежа за да не би да ми е станало от слънцето.Над вечер вече нямах периферно зрение или незнам как да го обясня,с периферието си виждах всичко в черно.Баба ми се сети от какво може да е и ме заведе на една баба да ми пребае.Още като започна имах чувството,че някаква сила излезна и към края усещах само една тъпа болка,която след около час отмина.Толкова добре си спомням всичко и немога да го забрвя.От тогава немога да се съмнявам че има някаква енергия ли е сила ли е незнам.Била съм достатъчно малка за да съм си внушавала нещо без то да е съществувало.

# 159
  • Мнения: 4 806
Reza, определено с нетърпение очаквах да се включиш в темата - за да придобие тя нужния колорит Simple Smile

Традиционно влизаме в порочен кръг: за да признаем съществуването на някакво явление, искаме доказатества. И се бърка наличие на нещо в нашия или отвъдния свят с обяснението на неговата природа. Това, че не разбираме нещо, не означава, че то не съществува. И съвсем не се очаква, че разбирането трябва да бъде "осезаемо" по принципа "око да види, ръка да пипне". И се завъртаме пак по спиралата - е, като не знаем как работи тая "джаджа", значи тя не съществува.

# 160
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
не мисля , че съществуват само нещата които се виждат-просто такъв вид мислене ми е странен Stop

Едва ли някой вярва само в това, което може да пипне.
Има неща обаче, в които съм се убедила, че са врели некипели и когато стане дума за тях си позволявам по-хаплив език:)

Възможно е да има хора с разни способности необясними, но поне 99% от твърдящите че са такива са шарлатани.
Аз не съм срещала истинки.
Ако срещна - първом тук ще споделя:) Но да се отдава всеки по-продължителен детски плач на урочасване....съгласете се, че не е много разумно.
И моите деца са плакали по цели дни безутешно и без видима за мен причина. Минавало им е без никакво баене.

Не вярвам червен конец да ме спаси от нещастие, но вярвам че има много неща чието откриване тепърва ще преобръщат представите ни за света.
Вярвам, че ако хората надживеят суеверията си и започнат да търсят хармонията с разумът си ще бъде далеч по-приятно да се съществува на тази планета.

# 161
  • Мнения: 4 806
този път съм изцяло съгласна с теб.
Само парадигмата, не е докрай изчистена.
Това, че някой вярва в "уроки" съвсем не означава, че еднозначно приема, че червеният конец ще го спаси от всякакви беди. Аз, например, не съм носила.
Не съм връзвала червено конче не щерката.
Но си зададох въпроса - а защо е такова поверието? Ами за мен отговорът е такъв - най-яркият и привличащ цвят е червеният. По този начин, при наличие на червен дразнител, човекът с "лощи очи" ще си разсейва погледа и няма да предава енергията към детенцето (например). И т.н. - прекалено дълго се заформя.

Хармонията с разума... как да кажа - утопично е. Да се надживеят суеверията - по - реалистично е. Само че, разумът е по - слаб от духа. Защото борави с познати категории и отразява миналото. Появата на "еврика" не е свързано с доводи на разума, било то и върху най-сложната математическа теорема. Гьоте е по - добър в тази посока на разсъждания.

# 162
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Но си зададох въпроса - а защо е такова поверието? Ами за мен отговорът е такъв - най-яркият и привличащ цвят е червеният. По този начин, при наличие на червен дразнител, човекът с "лощи очи" ще си разсейва погледа и няма да предава енергията към детенцето (например).

Ето това е то:)
Да търсим обяснение за поверията и да отсяваме...
Не съм краен привърженик на отричането на всичко. По-скоро съм противник на сляпата вяра в твърде остаряли и доказано неверни представи за света.

Само че, разумът е по - слаб от духа. Защото борави с познати категории и отразява миналото.
Simple Smile Така е.
За съжаление е по-слаб и от страха, но това е еволюцията. Да се надяваме, че в бъдеще човечеството ще успее да се съсредоточи в правилната посока. ("надежди - говежди" е много подходящо да се каже в случая)
 Hug

# 163
  • Мнения: 539
няма да е за дълго това. като му открия адреса и като се срещна да му разкажа как синковецът спира да плаче като му измия очите, веднага се ми наброи милиончето.
Аз гледах по телевизията в едно предаване казваха, че това е фирма или компаня, която дава награда за направена пред очите им магия, която не могат да обяснят научно. Това са огромни екипи от инженери, лекари и всякакви специалисти. Казваха даже от кога датира тази фирма, нещо за около 40 години ми се върти в главата, но не съм сигурна, а още никой не е успял да покаже някаква магия, феномен или каквото и да е било без то да има научно обяснение.

Иначе по темата и аз вярвам в енергията на хората. На магии и гледачки не особено, но не отричам, че някои хора са "по-особени"

# 164
  • Мнения: 4 806
да взема да обърна нещо, а? Simple Smile
Всъщност говорим за едно и също (това тук за посление към Реза).
Сляпото суеверие си е направо опасно. Говоря за онова, което се описва в някои от темита на форума, например. Крайното отрицание, обаче, не е по - добро. Особено по начина, който се появи в тази тема. Не мисля, че не можем да имаме поне капчица доверие във всички предходни поколения. Натрупали са практически представи, без да са могли да дадат някакво рационално обяснение. Да, непременно трябва да се отсява. Но не и да се извърля "бебето с водата". Сега се сещам за добър пример: понеже има множество "бабини деветини", та покрай тях постоянно се споменава и мазането на бебетата със зехтин. И то в тази категория. А то не е.
В човешката природа е, да отнася онези неща, които не може да обясни към категорията на чудесата или магиите. Но част от тези неща се случват. Това, че не можем да си ги обясним не е основание за твърдението, че тях ги няма.
И, най-важното, наличието на вяра не е признак за ниско интелектуално равнище. Едва ли Нютон, Ломоносов,... (прекалено много са) са били атеисти. И в това съм убедена: агресивният атеизъм, а и донякъде пасивният такъв, може да нанесе повече вреди от религиозно / суеверното отношение към живота. Доводите са прекалено дълги и сложни. Затова ще си/ви ги спестя.

# 165
  • Мнения: 1 343
... само тук бях споделила ....
Па който иска да не вярва.

Извод: Тази жена чете форума  newsm53

Бе може и така да е ама е баба на 80години ...  newsm78 пък знам ли може.

# 166
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ето какво дефиниране намерих за така наречените уроки:
Уроките са следствие от лоши очи
Уроки са общо физическо неразположение, изразяващо се в главоболие, припадъци, схващане на крайниците, световъртеж, умора. Уроките са следствие от лоши очи. Според народното порерие лош поглед имат хора, които като деца са били закърмени повторно от майките си. Към категорията спадат магьосниците, завистниците, незаконнородение, съботниците, понякога вдовиците и старите баби с някакъв недъг или белег. Вярва се, че зъл поглед имат светлите на цвят очи - сини и зелени. Уроки причиняват и змийските очи. Най-податливи на урочасване са бебетата, малките деца и бременните. Затова те носят различни апотропеи и амулети - сребърна паричка, червен конец, маниста, чесън, кръстче от глог, кост от главата на Никулденския шаран, вълчи зъб, прешлен от змия, рог от коза, косъм от мечка. От уроки предпазват черепите от елен или кон, окачени по плетищата на дворовете. Урочасани могат да бъдат сватбата, вършидбата и сеидбата. Урачасване се лекува единствено чрез баене.

Имам и въпрос: Кои от горе изброените признаци ви кара да вярвате, че точно уроки са причината? На мен повече ми приличат на симптоми на умора, слънчев удар, болест, която се лекува и без баене. И не е ли обидно да се наричат лоши очите на незаконно родените(т.е. без брак), родените в събота, светлооките, вдовиците.
Защо ли толкова яростно ги отричам тези твърдения, че даже си позволявам да нападам и обиждам. Когато беше бебе синът ми, се наложи свекърва ми да го гледа(аз учех). Тогава според нея, много го урочасвали и как така, когато мен ме няма. Обидата от нея не мога да простя, когато ми каза, че баща ми го е урочасал, защото бил със светли очи (съпругът ми също е със светли, но той не можел). За всички случаи разправяни от нея имам съвсем логично обяснение, но няма да разказвам, че много дълго стана и без това. Обидата обаче не мога да преглътна.

# 167
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
агресивният атеизъм, а и донякъде пасивният такъв, може да нанесе повече вреди от религиозно / суеверното отношение към живота.

Агресията във всякакъв вид вреди.
Дай да не подхващаме божествата, че точно по тази тема се изпущам най-често...   bouquet

Според народното порерие лош поглед имат хора, които като деца са били закърмени повторно от майките си.

Ето къде се крият корените на ранното захранване  Mr. Green

# 168
  • Мнения: 1 343
Аз имам друг въпрос ... Примерно една невярваща жена намира в дума си .. хартия увита около нещо ... развива я вътре косми кости незнам там още какво се слага и надраскана с йероглифи някакви си ... Не би ли и станало гадно ? Не би ли направила нещо колкото и да не вярва да разбере какво е това и кой е зложелателя ?
И примерно ако предприеме нещо от това следва ли че тя е примерно тъпа нискоинтелигентна с други думи голяма бяла птица ?!

# 169
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз имам друг въпрос ... Примерно една невярваща жена намира в дума си ..

Намирала съм и съм го хвърлала без да се замислям.
Ако някой се поддаде да това, значи просто не е невярващ.
За птиците - да кажат орнитолозите Simple Smile

# 170
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз имам друг въпрос ... Примерно една невярваща жена намира в дума си .. хартия увита около нещо ... развива я вътре косми кости незнам там още какво се слага и надраскана с йероглифи някакви си ... Не би ли и станало гадно ? Не би ли направила нещо колкото и да не вярва да разбере какво е това и кой е зложелателя ?
И примерно ако предприеме нещо от това следва ли че тя е примерно тъпа нискоинтелигентна с други думи голяма бяла птица ?!
И аз съм намирала, не точно такова, но подобно. Изхвърлих го - нищо не съм забелязала особено да ми се е случило преди и след това. Но пък разбрах кой и за какво го е сложил. Според мен , този който го е сложил не е много наред, а може и да е за сплшване, ако намерилият го е с малко по-лабилна психика.

# 171
  • Мнения: 4 806
ами твоята обида, си е твоя обида, с което не оправдавам свекървата.
Обаче не е основание, за ръсене на злоба срещу хора, които нямат нищо общо със случая.
Това може да е виртуално пространство (в общите понятия), но съдържанието му за всеки, който се докосне до него, си е направо реално.
Подобно на твоето отношение не допринася с нищо добро. Даже напротив. Тези, които вярват, ще продължат да го правят, но ще си имат една горчилка. Тези, които не вярват - ще си останат на същото мнение.
Това, че има хора, които се занимават с подобни глупости като гореописаните, също не е доказателство, че като цяло сферата на негативните човешки енергии е несъществуваща. Все да се твърди, че математиката не съществува, защото на кандидат-студентските изпити има 50% двойки.

# 172
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мога ли да задам един въпрос: защо по еднакъв на4ин се пазят от уроки народите (синци, конци, сребърна паричка, червен конец, маниста, чесън,  кост от главата на Никулденския шаран, вълчи зъб, прешлен от змия, рог от коза, косъм от мечка), плюенето в пазва, баенето, светена вода, била 4ерковна, била от хажа, 4укането на дърво? знам ги нещата от бг ,но съм ги видяла и сред коренно разли4ни по култура, манталитет и традиции хора.странно им е било, 4е правя същото като тях, еднакви жестове, еднакви думи!и аз търся логиката и смисъла на такова еднакво третиране на еднакви събития!имали някой обяснение, но разумно, не бомба сред алжирски пазар?

# 173
  • usa
  • Мнения: 2 113
мога ли да задам един въпрос: защо по еднакъв на4ин се пазят от уроки народите (синци, конци, сребърна паричка, червен конец, маниста, чесън,  кост от главата на Никулденския шаран, вълчи зъб, прешлен от змия, рог от коза, косъм от мечка), плюенето в пазва, баенето, светена вода, била 4ерковна, била от хажа, 4укането на дърво? знам ги нещата от бг ,но съм ги видяла и сред коренно разли4ни по култура, манталитет и традиции хора.странно им е било, 4е правя същото като тях, еднакви жестове, еднакви думи!и аз търся логиката и смисъла на такова еднакво третиране на еднакви събития!имали някой обяснение, но разумно, не бомба сред алжирски пазар?

тук не съм видяла никой местен да чука на дърво, да си плюе в пазвата, да носи червен конец с или без синьо манисто или глава от никулденски шаран. венци от чесън съм виждала да носят само по филмите, но на живо не съм срещала. за вълчи зъб, прешлен от гърмяща змия и косъм от гризли допускам, че някой може и да си носи, но не съм пресичала арканзаската пустиня и не съм имала възможността да ги срещна на живо. а като посетих индиански резерват видях само един индианец с фатома(или как там се казваха големите земокопаещи машини), но не вярвам, че е бил с нея с цел да се предпазва от уроки... с гледачки и прочие магьосници и шамани тук е пълно, но подозирам, че ако отида при някоя и и поръчам да ми излее куршум, ще ме изгледа озадачено. обаче ако настояваш, ще отида да пробвам! всъщност на второ мислене, допускам че ще ми излее, щом съм навита да и платя и три куршума ще ми излее даже, в какъвто цвят си ги поръчам...

# 174
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
защо по еднакъв на4ин се пазят от уроки народите ... знам ги нещата от бг ,но съм ги видяла и сред коренно разли4ни по култура, манталитет и традиции хора.

Хората доста са се поомешали през годините, особено живеещите в Европа и Азия. Суеверията са много прилепчиво нещо, защото се коренят в СТРАХА...а той е голям и е от всичко.
Културен обмен...ала-бала, такива ми ти неща.  "Една жена ми каза"... може да ти смрази кръвта, стига да е поднесено както трябва и да те накара да вярваш във всичко:)

Няма нищо странно в това.

# 175
  • Мнения: 1 942
тук не съм видяла никой местен да чука на дърво, да си плюе в пазвата, да носи червен конец с или без синьо манисто или глава от никулденски шаран.

Айде бе? И всичко това не си го забелязала в страната, в която е най-разпространено вудото? Това, че ти не го видиш не значи, че го няма. И някой други сме ходили "тук" и имаме впечатления ...  Wink

Намирала съм и съм го хвърлала без да се замислям.

И ето какво се е случило с кенгурчето от аватара ти ooooh! Човек не знае къде ще ударят тия магии ей!

# 176
  • usa
  • Мнения: 2 113
тук не съм видяла никой местен да чука на дърво, да си плюе в пазвата, да носи червен конец с или без синьо манисто или глава от никулденски шаран.

Айде бе? И всичко това не си го забелязала в страната, в която е най-разпространено вудото? Това, че ти не го видиш не значи, че го няма. И някой други сме ходили "тук" и имаме впечатления ...  Wink

не, не съм го забелязвала. вуду практиките не включват чукане на дърво и плюене в пазвата. не съм твърдяла, че "тук" няма суеверия, твърдението ми беше, че методите за предпазване от уруки и прочие са различни.

# 177
  • Мнения: 66
И аз в уроки не вярвам.Но в хора с отрицателна енергия, хора завистливи - да, дето само като те погледнат и после куп неприятности те сполетяват.

# 178
  • Мнения: 46 557
мога ли да задам един въпрос: защо по еднакъв на4ин се пазят от уроки народите (синци, конци, сребърна паричка, червен конец, маниста, чесън,  кост от главата на Никулденския шаран, вълчи зъб, прешлен от змия, рог от коза, косъм от мечка), плюенето в пазва, баенето, светена вода, била 4ерковна, била от хажа, 4укането на дърво? знам ги нещата от бг ,но съм ги видяла и сред коренно разли4ни по култура, манталитет и традиции хора.странно им е било, 4е правя същото като тях, еднакви жестове, еднакви думи!и аз търся логиката и смисъла на такова еднакво третиране на еднакви събития!имали някой обяснение, но разумно, не бомба сред алжирски пазар?

На сватбата ми някой беше подхвърлил подобни неща зад вратата в спалнята, после, когато мама тръгнала да ги носи в течаща вода  Crazy кола блъснала котката ни на улицата и животинчето било поело лошото  Crazy жал ми е за котето, имахме го от много отдавна, но за мен това е пълна глупост, не му беше за първи път да попада под гумите на някоя кола, все някога щеше да стане Confused

Заради тези подхвърлени неща, не ми е идвало на ум да ходя някъде да ми баят, който ги е оставил- да се забавлява, на мен ми е през ...  Laughing

# 179
  • Варна
  • Мнения: 1 383
В уроки и подобни не вярвам!

# 180
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
визирах африка и европа, но защо не и коренното население на америка. не споря, споделям, какво наблюдавам, не се изживявам като субективен фактор, а като обективен наблюдател.приемам съсществуването тна влияние на мисли и енергии както в положителна, така и в отрицателна посока, пък вие си слагайте имената!

# 181
  • Мнения: X
Както казах, аз съм от тези, които не се поддават на щяло и нещяло и по-скоро не вярвам, но немога да отрека всичко с лека ръка и имам едно на ум.

Пресен пример: Вчера почина баба ми. 31 май. Каква е случката - по коледа си счупи крака и се залежа, беше на 82г., т.е това беше нещо, което се очаква, но можеше да се проточи с години, можеше да бъде и месец.

Март - април баба ми разказваше как сънувала дядо ми и той и казал, че до юни ще работят /той също почина отдавна/ и от 1.06 излизат в отпуск и само ще си почиват. Е и ние и се смяхме, пък тя не даваше вид на отиваща си, ама стар човек - нищо не се знае. И така тя все така си говореше, а ние едва ли не се подигравахме по между си. Да, ама за 24 часа баба почина точно на 31 май.........

Не си мисля нищо, просто ме е яд, че се присмивах.....

# 182
  • София
  • Мнения: 3 328
Само хора, които като теб са имали подобни сънища, ще ти повярват или поне ще те разберат, Пандора...моите съболезнования.
По темата - вярвам във възможността да бъде оказвано влияние върху човешкото енергийно поле от друго такова. Силно се надявам дискусията да не тръгне в посока на това има ли или не човешкият организъм такова поле, щото тогава ще стане дебела работата. А дали тази намеса ще бъде наречена уроки, магия или по някакъв друг начин, според мен не е от съществено значение, освен като означаване на различни по степен биоенергийни явления.
Що се отнася до тоталното отричане или материалното доказване на подобни феномени - относително скорошно беше времето, в което само предполагахме, че човек има душа. Но дали някой от вас да се е съмнявал, че когато плаче от мъка, от тъга, и нещо го боли, тежи му и го "души", това е една обикновена ревматична болка в лявото коляно? Примерно.

# 183
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пандора, приеми съболезнованията ми.
Само хора, които като теб са имали подобни сънища, ще ти повярват или поне ще те разберат, Пандора...
Аз съм имала много подобни сънища Rolling Eyes Иначе съм Тома-неверни. Но след такъв сън не знам какво да мисля... направо ме изваждат от строя.

# 184
  • София
  • Мнения: 3 328
И аз съм имала, Рени. Затова го написах. Но мисля, че има защо да се появяват в главите ни.

# 185
  • Мнения: 779
Само хора, които като теб са имали подобни сънища, ще ти повярват или поне ще те разберат, Пандора...моите съболезнования.
По темата - вярвам във възможността да бъде оказвано влияние върху човешкото енергийно поле от друго такова. Силно се надявам дискусията да не тръгне в посока на това има ли или не човешкият организъм такова поле, щото тогава ще стане дебела работата. А дали тази намеса ще бъде наречена уроки, магия или по някакъв друг начин, според мен не е от съществено значение, освен като означаване на различни по степен биоенергийни явления.
Що се отнася до тоталното отричане или материалното доказване на подобни феномени - относително скорошно беше времето, в което само предполагахме, че човек има душа. Но дали някой от вас да се е съмнявал, че когато плаче от мъка, от тъга, и нещо го боли, тежи му и го "души", това е една обикновена ревматична болка в лявото коляно? Примерно.
По- точно не бих могла да го кажа   bouquet!
Не мога да разбера, защо вярата в нещо, което звучи понякога и малко наивно и по детски глупаво, трябва непременно да е нещо лошо и срамно. Харесва ми да вярвам в необясними от науката, но напълно реални за душата явления. Вярата в това , прави животът ми по- цветен, по- вълшебен и съм щастлива. А ако се окаже , че те не съществуват -  остава ми магията от вярата в тях..
Не мога и не искам да си обясна, тази болна амбиция на човечеството да опише , разбере и категоризира всичко  в този свят. Нима математиката ни пправи щастливи?
Наречете ме глупачка, наивница или слабоинтелигентна, но никой не може да ми отнеме вълшебството на незримото за очите  Hug
Пандора, моите съболезнования !

# 186
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Е...то е ясно, че животът има нужда от малко "магия". Хората са мечтатели ...романтици...
Но нека правим разлика между красивата "магия"...тази, която всеки от нас може да създава всеки ден около себе си и космите на топка зад вратата.

Всичко около нас може да е вълшебно, стига ние да искаме да го видим такова. То може и да е най-обикновено, може да е специално създадено за нас или пък от нас. Това е въпрос на възприятие. С думите си, обрисуваме света така както го чустваме, такъв какъвто искаме да бъде той.

Аз не желая да се подчинявам на суеверия. Имам много по-интересни неща за вършене.
Те не са част от моя свят, не мога да повярвам в тях, защото за нещата които ми се случват намирам други обяснения. Да, ОК има сънища, които се "сбъдват"... за мен това също ми се е случвало, но си има обяснение което не ми се пише сега, пък и не ми се иска да задълбаваме чак дотам.

Просто сме различни.
Няма добри и лоши...Simple Smile

# 187
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Абе, аз вярвам в тези работи, но не вярвам в хората, които ги продават........Не мисля, че са истински....

# 188
  • Мнения: 3 457
азту вярвам ,ту невярвам ,ама повече клоня към вярващите Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт