Вярвате ли в "уроки" и всякакви там подобни?

  • 12 357
  • 188
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 755
Не е въпроса във вярването , а в това дали наистина има реален ефект от уроките! Има хора ,които ги ловят образно казано лошите думи изречени по техен адрес..... това как го наричаме .... съвпадение ли е?! Честно казано не вярвам , но на сина ми като беше още бебе му миех очичките след разходка ....... ей така за всеки случай. Вярвам ли и аз незнам ?! Осъзнавам безумието на всички суеверия , но уроките са като клетвите имам чувството , че понякога стигат?! newsm78 Rolling Eyes newsm78

# 106
  • Мнения: 755
SEMEINA_25_SF  какво си видяла бе мацко?! newsm78 Сподели ,ако не много лично. Wink

# 107
  • Мнения: 260
Принципно не вярвам много, но.....
Когато бях в гимназията и чаках тролея на спирката в бесния януарски студ, той се зададе и тръгнах да се кача. В този момент един човек който беше стоял с гръб се обърна към мен и също тръгна към тролея....не мога да си го обясня, обикновен човек, а все едно ме лъхна зло от него, стегна ме гърлото. е не се качих, предпочетох да мръзна още половин час до следващия тролей, изпитах ужас при мисълта да съм в затворено пространство с този човек.
Докато бях бременна упорито не си връзвах червен конец и отсвирвах всички лелки по улицата дето ми се караха, че някой ще ме урочаса. Обаче един ден като вървяк по улицата с една приятелка и си хрупах джанки, някаква баба се спря за малко до нас и каза
" Хапваш ли си баби, сладко да ти е, хапвай си". Е пет метра по-нататък и се подкосиха краката, приятелката ми едва ме замъкна до най-близкото кафе, в жегата ми тракаха зъбите и ми се искаше да си имам червен конец.
Кумата ми много вярва в уроки, лоши енергии и енергийни вампири. Тя е актриса, играла е с Мариус Куркински и твърди че той е неосъзнат такъв, просто се изчерпвал, защото отдава всичко на сцената и несъзнателно се зарежда и от колегите си и от публиката. Още преди да я познавам съм забелязала че след негови моноспектакли си плета краката, едвам стигам до вкъщи и заспивам.
Не съм сигурна доколко вярвам аз самата, но да кажем че допускам....коя съм аз, че да твърдя че познавам всичко по света?

# 108
  • MUC
  • Мнения: 297
Дали вярвам? Не знам... Вярвам в това, че може да се повлияе на човек с енергията на думите и мислите, не самите думи дори, а мислите и желанията, скрити зад тях. Защо всички "стискаме палци" на близки и приятели във важни или критични моменти, защо тук във форума всички "се молят" или най-малкото отправят пожелания, когато с някоя мама или детенцето й се случи нещо?!  newsm78 Защо, ако не съществуваха възможности за влияние - в положителна или отрицателна насока?

Не смея да отричам нещо, което не е доказано, че го има, но не е доказано и че го няма. Израснала съм в строго атеистко семейство, поне от страна на баща ми, дълго време съм възприемала подобни неща като глупости. Но... започнах да си задавам въпроси... Thinking

# 109
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Цитат
Но... започнах да си задавам въпроси... Thinking
Всеки рано или късно започва да си задава въпроси. На някои успява да си отговори и обясни, на други - не. На тези въпроси, на които някои хора нямат отговор, започват да си измислят чудеса. Според мен така се е родила религията - дошла е да запълни празнината от отговори, така са дошли и суеверията, там където и религията е безсилна. Аз лично не се поддавам на самовнушения, особено, ако ми се виждат нереални, ако щете и песимист ме наречете. Предпочитам да търся отговорите другаде, но не и в суеверията, не желая да си обременявам излишно съзнанието и да се тормозя всекидневно дали някой няма да ме урочаса. Така ми е много по-добре и си живея свободно, без страх.

# 110
  • Мнения: 3 886
SEMEINA_25_SF  какво си видяла бе мацко?! newsm78 Сподели ,ако не много лично. Wink
пилееее за тебе винаги ела ми и ше ти разбравам истина е  да знаеш

# 111
  • Мнения: 4 621
Не вярвам Naughty

# 112
  • Мнения: 1 343
WomanitKa, ами ако просто някой е кихнал с/у теб и ти е предал вирус  newsm78
Защо трябва да обвиняваш някакъв човек, за това, че ти си болна  Shocked

Е да възможно е ... но Никол вярвай ми имам си едно на ум за 8 години близо до този човек . Не ми се навлиза в подробности но определено има вредно влияние.

# 113
  • Мнения: 1 462
I find your lack of faith concerning.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 941
Вярвам в лошата енергия на думите и мислите човешки. А още по-ужасно е, когато това е целенасочено.
И аз

# 115
  • Мнения: X
Не съм от хората, които връзват червени конци, леят си куршум, мият си очите и т.н, но ДА - вярвам.

Няма да разказвам нещата, убедили ме, да вярвам, нито искам да убеждавам друг - тяхна си работа, всеки си знае,аз също не се поддавам на убеждения от друг. Само пожелавам на скептиците да не им стига до главата и си останат с тези разбирания.

И по арабския свят ходих - там нещата са още по-страшни, но само човек имал вземане - даване с този народ и култура, може да разбере.

Иначе, Никол, децата са по-чувствителни истина е. Когато можеше да каже достатъчно ясно баба еди - коя си, дядо/чич/о еди-кой си, дъщеря ми заставаше две минути преди въпросният човек да звънне на вратата и казваше: баба еди-коя си и тя звъннваше! При това го правеше редовно, а хората идват по различно време, не се обаждат, в смисъл тя няма от къде да знае кой ще звънне, правила го е и за непознати - но там познава само пола, това го казвам, за да не кажете, че тя е очаквала. А и да е очаквала, как пък всеки път познава и очаква точно този, който идва?

Чичо и е правил още по странни и дори страшни неща, но не ми се говори, защото са лични и защото ме мързи. Whistling

# 116
  • Мнения: 590
Не съм от хората, които връзват червени конци, леят си куршум, мият си очите и т.н, но ДА - вярвам.

Няма да разказвам нещата, убедили ме, да вярвам, нито искам да убеждавам друг - тяхна си работа, всеки си знае,аз също не се поддавам на убеждения от друг. Само пожелавам на скептиците да не им стига до главата и си останат с тези разбирания.

И по арабския свят ходих - там нещата са още по-страшни, но само човек имал вземане - даване с този народ и култура, може да разбере.

 но не ми се говори, защото са лични и защото ме мързи. Whistling

И аз не вярвах,докато не ми се случи и на мен,нещо което промени мнението ми по въпроса.Човек сам трябва  да се убеди,не мисля,че някой е в състояние само с разказ да убеди някого.

# 117
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Искам да напомня на всички очевидци на чудеса, че един човек в щатите дава 1 милион щатски долара, на всеки който му покаже каквото и да било свърестествено.

Възползвайте се. Не става дума за печалбарство.
С толкова пари може да се построи болница и хиляди хора да се лекуват.
Не е ли така?
 Peace

П.С. Доколкото ми е известно парите още са си в него...дерзайте!

# 118
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Искам да напомня на всички очевидци на чудеса, че един човек в щатите дава 1 милион щатски долара, на всеки който му покаже каквото и да било свърестествено.

Възползвайте се. Не става дума за печалбарство.
С толкова пари може да се построи болница и хиляди хора да се лекуват.
Не е ли така?
 Peace

П.С. Доколкото ми е известно парите още са си в него...дерзайте!

Ех, жалко, че няма да мога да се възползвам ooooh! Но пък може да си помисля и аз да дам някаква сума на някой тук в България. Направо си представям каква опашка ще има пред дома ми, то тук в България, всеки втори е свидетел на свръхестествени неща. Mr. Green

# 119
  • usa
  • Мнения: 2 113
Искам да напомня на всички очевидци на чудеса, че един човек в щатите дава 1 милион щатски долара, на всеки който му покаже каквото и да било свърестествено.

Възползвайте се. Не става дума за печалбарство.
С толкова пари може да се построи болница и хиляди хора да се лекуват.
Не е ли така?
 Peace

П.С. Доколкото ми е известно парите още са си в него...дерзайте!

верно ли това??? не е за изпускане, имаш ли някакви координати за връзка с него да се пробвам?

Общи условия

Активация на акаунт