КГБ = Клуб на Готините Баби - 159.

  • 50 678
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 681
Благодаря за новата тема.
Радвам се за хубавото изкарване и чакам рецептите.

# 16
  • Мнения: 7 386
                   Добро утроооо!Излюпих се току що! Embarassed
                   Жабче,благодарско за новата темичка!Както винаги прекрасно оформена и навременна!Само дето аз нещо не бях в час и като погледна известията - никой не писал и не включвам,че известията са за старата тема! Mr. Green Та за малко да я изпишете без да съм разбрала! Laughing
                    И аз като Луската завид,завид,но благородно!Съжалявам,че не успях да видя прекрасния рай на Иха и Иван,но Фло така добре го е описала,че си го представих и сякаш се разходих из чудната градина,минах с вас по червения килим и опитах от вкусищата! Стана нещо като в приказките - три дни /в случая два/ пили,яли по брадата им капало,но в устата им не влязло! Laughing Не претендирам за точност на цитата! Wink Сега ми остава да чакам поправителния  Laughing и дано нямам друго мероприятие на същата дата!Що се отнася за домакините за миг не съм се съмнявала , че са толкова мили и гостоприемни!
                    Зетя монтира на компютрите,че от една камера записа добър,снимките - не толкова ,от друга - обратно,от трета......Сватята го пита какво работи,а той вика,че не работи ,а се бори с изявите на малката ни принцеса.Като стане готов клипа ще ви го пусна .
                    Танче,супер си на снимката - малко уморена,но доволна!Поне така ми изглежда или пък внимаваш със стълбата та си се съсредоточила толкова!
                     Луси,приятна почивка !
                     Допивам кафенцето и се захващам със задачките,а и тръстиката ме чака!
                     Лек и усмихнат,слънчев ден! И се пазете,че много топло го дават!

# 17
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Жабке, мила, забравих те вчера. Благодаря за темата, както винаги красива и пъстра, а този път и толкоз чакана!

Да ви призная вчера не посмях много да седя пред комп., че мъжът ми се беше насамотял три дни и ми беше съвестно.
Замислих се вчера, че май друг път не са ми се случвали 48 часа, свободни от миене на съдове. Joy
Обаче като се върнах, ме чакаха - чинно натрупани в мивката, та си "отзех", както викаше баба ми.
Фло, страхотно си разказала всичко, но си пропуснала съществен щрих - домакините не ни дадоха да пипнем нищичко, което  и малко да намирисва на трудова дейност. Забранено ни беше да помагаме в каквото и да е- приготвяне на храната, сервиране - ни-що! Седим си като в ресторант 1-ва категория. Само накрая на вечерите като й видим гърба на Иха да отсервира нещо, се изхитряхме зад гърба й и ние да пренесм нещо до мивката. Толкоз! По-мързеливи и по-прекрасни дни не съм имала в живота си. (моля ви се, прекрасни не защото са мързеливи, да не вземете сега да ме помислите за някоя мързелана, дето само чака да й отнасят и принасят Joy)
Честно, не си спомням други толкова безгрижни дни да съм имала...Винаги съм била или с децата, или с мъжа ми (което си е горе-долу същото - "къде ми е това, къде ми е онова, взела ли си ми еди-кво-си, дай ми и т.н.")

Скътвам тези дни в сърцето и паметта си като съкровище, което човек вади от време на време да му се порадва и после пак го прибира.
Благодарна се чувствам. И на домакините, и на гостите. Защото знам, че колкото и домакините да са прекрасни и да се старят, само един гост, с една дума само, може да скофти нещата и магията да се развали. Защото магия имаше. И това е, което, колкото и да ви раказваме, няма как да ви го предадем. Няма как да ви разкажем и вие да почувствате какъв дух витаеше над тази зелена полянка. Няма как да почувствате цялата тази взаимност, положителност, добронамереност, доброжелателност, която изпитвахме помежду си всички. Ако единият каже половината дума, другият вече се е сетил за втората половина. Ако единият каже "искате ли...? - другите веднага "да".
Дали от планината, дали от синхрона и разбирателството между домакините, не знам...
Знам само, че беше вълшебно преживяване.

# 18
  • Мнения: 2 099
Добрутро първо на ИХА ВЪЛШЕБНИЦА и на ИХОВ МАГЬОСНИК!
Благодаря ви, приятели, за магията, която сте подарили на дружките и на Фенчо Незаменим! Такова нещо иде само от сърцето, подкрепено с акъл и мускули. Евала!

Съжалявам, че черните котки наоколо не са експортирани за Англия - все ме засичат на 11 Август. Завчера - в 12 часа преди тръгването на 15.30. Гадни и коварни животинки!

И понеже бързам - да ви напомня: КАРИ пристига утре вечер в 22.30 и поне няколко дена ще е в София. Да не я забравим в летния след-варварски калабалък. Аз вече съм купила бонбоните Черноморец. Кой ще се залови с организирането на първа среща?

К-ООО-Й??????  hahaha hahaha hahaha

# 19
  • Мнения: 2 099
Ей, за срещата да не забравяме и идването на Тану.

# 20
  • Мнения: 1 334
ДОБЪР ДЕН И ДОБРА СЕДМИЦА и въобще всичко най- добро на всички . / Този пост започнах с ДОБРО УТРО в 8,30ч и чак сега продължавам , ако не дойде някой пак.../

Първата мисъл , която ми идва в главата е : Обичам ви” . Вие сте едно от много хубавите неща , които са ми се случили в живота.

За срещата във Варвара :

УДОВОЛСТВИЕТО БЕШЕ ИЗЦЯЛО ЗА МЕН (НАС)! / на “n”-та  степен/

БЛАГОДАРЯ ВИ ЧАРОВНИЦИ !


 Дано да не се дразнят тези , които не бяха този път,  с нашите коментари (Всяко чудо за три дни) Това което искам да им кажа е , че всички трябва да сме щастливи , че сме заедно. Мисля , че ако успеем да запазим този дух и позитевнист във форума, ще сме духовно много богати и с тази позитивност ще се съхраним и току-виж станем столетници
Ние с ММ сме шашнати от това , което сте писали тук. Толкова е неочаквано /и хубаво/ за нас. Правихме това ,което всеки път сме го правили за гостите ни – близки , роднини и приятели, без нищо в повече. Не крия , че гърлото ме стягаше , като ви четях. Толкова добри думи /?дали заслужаваме?/ никога през живота си не сме получавали . Учудено си задаваме въпрос – ЗАЩО? никой , никога не го е видял като вас и не ни е казвал така? . ЯВНО СИ ЗАВИСИ ОТ ХОРАТА и тяхната душа, а вие сте УНИКУМ. И пак се повтарям – благодаря ви ,че ви има. Не сме правили нищо , за да се покажем , а просто както сме го чувствали. И ние не сме имали никога толкова ХУБАВИ , ПОЗИТИВНИ ХОРА НА ГОСТИ. Чувствата ни са взаимни и ние пак ви благодарим , че ни направихте щастливи. Ще цитирам Светъл4о / нали и с нея мислим еднакво/ “.... Защото магия имаше. И това е, което, колкото и да ви раказваме, няма как да ви го предадем. Няма как да ви разкажем и вие да почувствате какъв дух витаеше ... Няма как да почувствате цялата тази взаимност, положителност, добронамереност, доброжелателност, която изпитвахме помежду си всички. Ако единият каже половината дума, другият вече се е сетил за втората половина. ...”
Е , може не всичко да е било на (6) , дружките малко са преувеличили /защото са добри души/. Но пак да благодаря за доброто ви отношение.
ММ много ги хареса и каза да изкажа и от негово име благодарност за казаните добри думи , но най-вече за доброто настроение , което излъчваха нашите чаровници и двата дни бяха празник за нас.
И срамежливо пита дали може да е Фенчо2 ? Embarassed
 Heart EyesА сега да се оплача от гостенките. Не ми помогнаха – т.е не изпълниха клаузата си за “селски туризъм” и после аз трябваше да опъвам на тръстиката. Ами НЕ СА СИ НАБРАЛИ ПОВЕЧЕ малини и аз трябваше да бера от 18ч до 21ч/докато се свечери / и после да спасявам малините в компоти. Това мероприятие не беше по план.Мислех си , че имам останали малини , да ги обера като за един час , а нашите хора ме оставиха да се блъскам до тъмно. Друг път да не правите така!!
Вече стига толкова по тази тема. Да си дойдем на думата.

   Най- напред да благодаря на Жабка за оформянето и на новата новата тема –“къщичката” , която ни приютява и успокоява , спасявайки ни понякога от ежедневните жилещи битовизми.
   Дидия , пак да кажа че съжалявам за отсъствието ти , но като чета колко талантлива и успешна е внучката ти, явно “жертвата ти” си заслужава. Браво! Да постига все по- големи успехи и да ви радва
   Поздрави и браво за неуморния дух и на Островитянка- ТАНКА !
   За среща “Винаги готов!” Ще се радвам да се видим и с Кари и Тану.



# 21
  • Мнения: 18 542
Защо да лъжа,има малко завист,но пък повече е радостта,даже се запитах дали мога като вас ,посрещала съм гости и то от нета ,но си давам сметка,че сте двама и  двойно по-добре се справяте,ако аз съм домакин ще давам да помагат колкото си искат ,даже ще се радвам на добрите гости.И така се радвам,че сме се намерили от един дол дренки ,позитивни-кой  го казва ,ама е вярно-интерактивни дами,че и  мъжете участват както се видя не без доза ревност от компа,ама то й е за добро,иначе къде ще се срещнем такива убави и  готини. Да можеше да сме често заедно ,ама на...има други неща,дето не позволяват. Аз очаквах тук снимки от природата покрай  влакчето ,те не са страшни за показване,без  фигурите на дамите,да не ги хареса някой  дядка,че отиде.Щото май  все забравям паролата и   се лутам пък и  тук може да се разкаже история.Не  съм била нататък ,веднъж като ученичка ,после Пещера и Рожен с автобус ,и то преди повече от 30 години ,мечта са ми Родопите и  дано съм жива да я сбъдна.Въобще малко съм пътувала,за което съжалявам много,но вече е късно ,пътуването ми е проблем и  дано мога мъничко поне,ще съм щастлива.Друго не знам какво да кажа ,морската островитянка  е  доста активна ,имаме  баби- пътешественички ,ама повечето  име  събитие  нещо такова.Радвам се за вас ,веднага след меката завист...много се радвам.Пак да има такива емоции.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 672

От сутринта не стигам да си довърша текста. Още съм под силното въздействие на приятния почивник.  Laughing И докато си върша работа си се усмихвам, ей така, сама на себеи си. Моите хора са по задачки, аз съм с малкия мъж, който също си има задачки-закачки от баба цербер.  Mr. Green

Иха, нищо не сме преувеличили, мила моя! Hug  Всичко беше на такава висота, че нито дума от нашите не е излишна. А, да не говорим и за това, че съвсем скоро ви предстои и много важно среща със сватове, а вие посветихте толкова много на нас!   Peace За ФЕНЧО 2, разбира се, че  няма да сме против, а напротив с радост ще го приемем за такъв! Ами, името си идва, както се казва, от самосебе си! ФЕНЧО 2!  Heart Eyes
 
А да допълня само, че ФЕНЧО1 също беше в страхотна форма и настроение и двамата кавалери на масата се допълваха. Но, пък пустите му баби, и, тази наша женска солидарност и устатост, а някой от тях кажеше само думичка против "висенето" ни в нета и "виртуалните ни разговори" и ние, вкупом така отстоявахме позициите си, че те се отказваха да спорят.  Heart Eyes

Здравче, ами като казваш А, кажи и Я. Винаги сме се срещали с Кари, ще се срещнем и сега и няма как да я забравим!

Аз не знам точни дати, но както споменаваш и Тану,  двете срещи да са заедно на мен нещо не ми се връзват. Тану пише, че на 22 или 23 ще е в София. Кари ще е в София няколко дни - дали ще съвпаднат с дните на Тану?

Та, да те замоля да пишеш конткретни дати, даже предложения.

За протокола само съобщавам, че ще отсъствам от София от петък 19 до 23 юни, а след това в края на седмицата и за още 10 дни. Не искам да се съобразявате с мен. Аз ще намеря начин да се срещна с Кари, ако не се вместя в уредените срещи.

Апроро, няма как, винаги след срещи споделяме емоциите си и с желание четем за тях. Не винаги всички можем да сме заедно. Но, пък  винаги съпреживяваме, надявам с  и радост, възторжеността с която обикновено се разказва и дълго владее темата.

Пуснах само няколкото снимки, които направих. Не ми е в ред апарата, то си проличава и затова не съм правила повече.

И верна на себе си оставам. За тези, които обичат да четат поезия:


Скрит текст:
О Т Р А Ж Е Н И Я

Душата ми е многоцветна къща –
чардаци, стаи, скринове и ракли.
Там спомени с ръце могъщи
разнасят свойте факли.
Люлеят се – ведно събрани –
отминали мечти и грижи,
лагуни, лодки и таляни,
които някога съм виждала,
дървета, птици и съзвучия,
които някъде съм срещала,
на обедното слънце медените ручеи,
на небесата нощни сребърната леща...
 
В душата ми кръжат съкровища несметни –
шосета, релси, градове, простори,
букаци зимни и ливади летни,
усмивки на гергини и на хора.
А в най-потайната й стая
шуми брега на мойто раждане –
седефена вода сияе
и се разгъват плажове
като изпрана жълта прежда,
като пътеки суха слама.
И с неувяхващ поглед ме поглежда
от пясъчните хълми мама...
 
Неща, които идват и не се повтарят,
в душата ми лъчи и корени преплитат.
И аз събирам,
неуморно трупам шарено...
 
Ще отзвънят ли с времето боите?


Надя Кехлибарева

# 23
  • Мнения: 495
Роси,  Hug, приятно летуване! Хубаво време и добра компания! sun

Дидия,  Hug, от горещината ще е измъчената ми физиономия!  sweating

Иха,  Hug, имаш прекрасна вила, с много овошки, цветя...... дори и плакати за добри гости има!  thumbsup

Кари,  Hug приятно пътуване и меко кацане!  thumbsup

Получаваш скъпа Борянка,  Hug,
прегръдка от една островитянка,
това ти е компенсация мила,
че на остров още не си била,
но падне ли ти сгода фактически,
хуквай на там веднагически,
зарежи мотиката, търмъка,
остави на друг таз фитнес мъка,
това си е истинска Голгота,
да си живеем по-лежерно живота,
че часовника върви, тик-така,
младостта отминава, не чака,
нека без напъни и без пот,
да живеем както ни е гот!  thumbsup


Лека нощ!  smile3524

# 24
  • Мнения: 18 542
тенкю  баби ,тенкю...ври ми нещо на котлона но  и ми треперят вече  мартинките та влезнах да внеса пране и надничам и какво ми виждат очите- аз съм поетичен герой...Танитке ,трябва се напрегна и да ти върна жеста....крайно време е 

# 25
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Има хора, които си струва,човек да срещне.Има моменти, които човек трябва да преживее.Дори да не се стремиш към нещо и някой, То или Те се пресичат с твоите пътища и ти ставаш още по щастлив и много по богат духовно.Малкото-дава много, а многото дава още по много.Има раздаващи се, без да осъзнават,че са се раздали и са дали много на останалите.Все едно си имам крила и мога да полетя.
Иха, направо трябва да си короноваме Почетен Фен.Радвам се,че сме харесвани, даже и само от половинките.Да знаеш,че розовата гъркиня е закопана и остава да я обгрижвам.
Обещах снощен репортаж,но така и не стигнах до него.Нашето пътешествие приключи, но съм заредила батериите,да се надявам поне за месец напред.Колкото и да ми се иска среща пак,няма как да ми се случи.Снимките са Бол, но ще опитам да кача част от тях.Във Фейса са качени,но са само за мен,не смятам да ги правя достояние на всички,дори и за приятелите.Имам много приятели,които не е необходимо да ги виждат.
Светалчо, в каква полза ми беше за вечерята да знаеш Heart Eyes.Яйцата сами си отидоха в доматен сос. JoyДруго е да обмениш опит.Бях забравила този вкусен и бърз бъркоч.
Танита, желая следващата снимка да е от слизането ти от круизен кораб.Може и с Боряна да сте в компания.Защо пък не и всички ние newsm78.
Имам още много да Ви кажа, но ще си го кажа на ум, че ми хвръкна.Знайте си,че Ви любя и няма да го повтарям.
Лека нощ!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 15 юни 2015, 22:43 от FURIQ_65

# 26
  • София
  • Мнения: 8 374
Добро утро красавици.
Тъй и тъй съм станала рано, хайде днес кафето е от мен.



Гарнирала съм го само с 2 бисквитки - повече не се полага. След седмица започва лятото, ще се поразхвърляме, ще облечем банските. Нали всяка се стреми да свали някой и друг килограм, за да стигне до мечтаната фигура. Аз пък, за да стигна до заветните 120 имам да качвам още само 20 Joy
Хубав ден ви желая, въпреки натрупалите се облаци. Някой казал ли ви е днес, че ви обича? newsm51

# 27
  • Мнения: 7 386

                    Флоооооо,нима не чу като ви го казах!  Hug
                    Щастлив ден ,а аз отлитам на тръстиката! Laughing

# 28
  • Мнения: 1 082

  Добро да е утрото и прекрасен денят ни!Благодаря Жабка за новата тема-винаги си точна.
Радвам Ви се от сърце на срещата при Иха-нека има още много такива зареждащи срещи.

# 29
  • Мнения: 1 334
Добро утро !


От Фло кафето , от Дидия чайчето , от мен сладкишчето / много им здраве на килограмите , да му мисли този , който ни гледа/
Какво по- хубаво да ди кажат “Обичам те (ви)” в началото на деня.

Отзовавам се на молбата на Бор-яна за снимки , но доколкото мога. Аз май почти не смогнах да снимам , а и повечето снимки са с “образите на действащите лица” от КГБ . Едвам намерих няколко . При мен няма сники този път от природата. Във влакчето , както си се знаем, имаше и много приказки и смях. Който от компанията има снимано – да помага / Качих в албума малкото снимки/ Разчитам на другите

Посрещане


плакатите


запознаване с обстановката


питата на Марина


ОтмОр след пътешествието


вечнозелената магнолия , която цъфна за първи път – в чест на КГБ


Сега ще публикувам написаното до тук , иначе пак ще стане след обяд./ Това е за добрутро/
(Не съм наясно защо снимките са с различен размер/

Общи условия

Активация на акаунт