Детска количка - 5 етаж без асансьор

  • 13 195
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Слинга вече е друго нещо.  Grinning
Заповядай в темата Носене на бебето в слинг и ергономична раница
На първата страница има много информация по въпроса.  Hug


Варианта кенгуру или ергономична раница не е заместител на количката, но това разбира се си е мое мнение  Peace

Наистина много зависи от човек. Моята количка примерно си събира прах в антрето.

# 16
  • Мнения: X
Наистина ще ми е бая зор, то хайде да е 1-2 пъти окей, но за постоянно не върви.

Няма стаички на етажите за съжаление, то ако имаше, направо щеше да е супер.

Аз кенгуру или раница бих ползвала като отивам до магазина например, но за дълга разходка предпочитам количка.

kalei Благодаря   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 196
А гараж под наем наблизо, хем колата ще прибирате,хем и количката ... Peace

# 18
  • Мнения: X
А гараж под наем наблизо, хем колата ще прибирате,хем и количката ... Peace

Такава идея не ми беше хрумвала.  Wink
Ще проверя как вървят цените на гаражите покрай нас, че нямам никаква идея.

# 19
  • Мнения: 197
Здравейте, и на мен ми предстои скоро същата дилема, за себе си съм измислила следното, откачам коша на количката докато бебето е малко още, хем да не се праши вътре, хем ако спи да не го будя и с коша нагоре до 5ти етаж, шасито го оставам долу. Другия вариант е мъжа ми да забие една скоба и там да я заключваме на партера, уж някои съседи казаха че нямало проблем ама....знае ли се, нови сме във входа и незнам що за стока са.

# 20
  • shumen
  • Мнения: 18 270
Ние бяхме на 2 етаж и пак ми беше трудно мъкненето.На няколко пъти я оставях във входа,но винаги гледах да има някои навънка,защото ако не рискувах да остана без нея.

# 21
  • София
  • Мнения: 289
Живеем на 4 етаж без асансьор. С баткото имам стаж 2 години и половина качване и слизане на задни гуми. Сега е същото, не е лесно, но като нямам друг вариянт е така. Входа ни е малък и няма къде да я оставям, а е целия в стъкло, т.е. вижда се всичко и живеем до една прекрасна махала, чиито жители са безкрайно изобретателни Sad Вариянта със слинг или ергораница не е за мен, опитах и не ни е удобно, особенно в жегите или за дълга разходка.

# 22
  • Мнения: X
Заедно с бебето ли качваш количката?

# 23
  • София
  • Мнения: 289
Зависи. В началото ме беше страх да я мъкна с бебето, след това обаче свикнах къде и как да я държа, за да е стабилна и да не друсам бебето и сега в повечето случай я мъкна с него. Ако обаче имам покупки качвам първо бебето и след това количката, защото става много тежка и ме е страх. После като порасне маймунката пак ще ги качвам и свалям отделно, защото става тежка и се притеснявам да не се счупи нещо в движение. Въпреки че с баткото не съм имала проблеми, даже за мое изумление изкарах всичките 2 г и половина с една количка.

# 24
  • Мнения: 6 362
Апартаментът ни е точно на петия етаж, стара кооперация, без асансьор.
И с трите деца си носех количката.
Изборът на количка бе труден, търсех да е лека и функционална.
И в трите случая разчитах на количка с лесно отделящ се кош и сгъване на шасито с една ръка.
В едната ръка коша с бебето - с дръжки и се носи като сак, а с другата ръка сгъвах шасито и носех него.
Като минеха изцяло на летни колички вече бе лесно.

Последна редакция: пн, 15 юни 2015, 00:41 от Mamma

# 25
  • Мнения: 46 657
Случайно попаднах на това Simple Smile неприложимо е в случая, но се изумявам какви неща измислят хората.

За твоя случай бих си купила евтина и удобна количка, която да закопчавам с верига за велосипеди за нещо.
Или ако на 1-2 етаж живее някоя баба, която си е нон стоп вкъщи, да се договорите за символичен наем или нещо в натура, а в замяна да стои у тях.
В мазето също става, вземи й калъф някакъв или ползвай дъждобрана. Но и там си е сваляне и изваждане.

Лошото е, че и бебето ще става все по-тежко...
Някакъв вариант да се направи асансьор? В някои сгради има ниша или правят външен.

# 26
  • Мнения: X

За твоя случай бих си купила евтина и удобна количка, която да закопчавам с верига за велосипеди за нещо.


И аз така мисля да направя.

Няма как да се направи асансьор, няма толкова място затова, а и сигурно е скъпо начинание.
Иначе има 1 бабка на 1 етаж, но е доста възрастна и изкукуригала, така че хич не ми се занимава да завися от нея.

# 27
  • Мнения: 46 657
Виж и тези.
Но предполагам цената е доста над обикновените.
Но пък можеш да откраднеш идеята и някой майстор да я приспособи  newsm78

# 28
  • Мнения: 576
 Ако количката е със свалящ се кош можеш да прибираш  само него, а шасито да връзваш във входа. Жалко, че във входа ви са само възрастни хора, ако имаше и други млади семейства бихте могли да обсъдите вариант за монтиране на рампи. Не разчитай много на слинг, на моето какво ли не му взехме, и слинг, и раница, така и не можа да свикне, започваше да пищи още щом го сложех в тях.

# 29
  • Мнения: 12 695
Кенгуру или раница ще ти вършат работа да качваш самото бебе. Особено, ако носиш 1-2 чанти.

Общи условия

Активация на акаунт