Детска количка - 5 етаж без асансьор

  • 13 193
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 282
ние имаме асансьор, но пък количката не влиза вътре. Живот и здраве след няколко дни ще сме с две бебета, та поради тази причина в подземният гараж на блока сковахме една дървена кутия с катинар и в нея ще стои количката. И бебетата на ръце до долу, и после на ръце до горе, но друг шанс нямаме. Освен това количката ни е втора употреба и не много скъпа, та ако нещо стане, да не ни е яд много.

# 61
  • Мнения: 197
Ние по същия начин, купила съм количка за 200лв, много хубава и удобна, но 2 ра употреба, ще е държа долу, малко е тясно но съседите нямат против и техните деца така са отгледани, мъжа ми ще направи една скоба за която да я заключвам и така Simple Smile Не искам да мисля как качвам количка и бебе до 5 ти етаж #Crazy

# 62
  • shumen
  • Мнения: 18 270
Ние живеехме на 2 етаж и всеки ден е качвах и свалях.Е,не е лесно,но поне не е мислех дали няма някои да я открадне.

# 63
  • Мнения: X
Ама от 2 до 5 има разлика.  Laughing Аз към 4-я вече се оплезвам.  Wink

# 64
  • shumen
  • Мнения: 18 270
Сиси,така е.Нашите са на 5 и един път се наложи да я кача,но се изморих още на 3-я.След това вече не повторих тази грешка.

# 65
  • Мнения: 69 322
Чак пък гараж за бебешка количка Crazy Да я оставя долу и толкова. Между първия и втория етаж примерно - да не се вижда от улицата. То пък тръгнали хората колички да крадат, притрябвали им...

Чак пък не чак пък...на детето един самосвал оставям долу във входа, сега се заключва, и някой се беше изхрачил в него Sick Така че.....айде без кардинални заключения, моля.

# 66
  • Мнения: 818
Чак пък не чак пък...на детето един самосвал оставям долу във входа, сега се заключва, и някой се беше изхрачил в него Sick Така че.....айде без кардинални заключения, моля.
Предполагам, че и бирата да си оставиш без надзор, някой ще се изхрачи в нея... Което не променя факта, че от всичките майки, които познавам през годините, не съм чула един случай на открадната бебешка количка. Явно няма търсене...

# 67
  • Мнения: X
Аз съм чувала случаи за откраднати, както и за неоткраднати с години. Явно е въпрос на късмет.

Няма свободен гараж точно покрай нас, а за по - далечен не ми се дават пари честно казано, няма да е оправдано, тя самата количка не е скъпа.

# 68
  • Мнения: 818
Късмет е, то всичко е на късмет. Ако не можеш да го държиш вкъщи, винаги рискуваш да ти го откраднат, било то кола, бебешка количка, бира... каквото и да е, включително дете, ако не ти е пред очите, може да му се случи нещо, а и пред очите да ти е, пак може да му се случи нещо.

Аз да седна сега да психясвам за колата, дето е паркирана пред блока, за трите деца, едното на почивка с гаджето или като е тук е все навън с приятели, че и преспива на други места, другото по всякакви лагери, състезания, излиза с приятели и какво ли не, третото в детската градина или пък у баба си за два-три дни двамата, абе не са ми пред очите постоянно и все може нещо да им се случи... Ще седя аз бебешката количка да мисля! Боже... оставям я на партера и не ме интересува повече. Ако я откраднат, ще взема нова.

# 69
  • Мнения: 18 742
На ММ му откраднаха 20-годишно колело от пред вратата. На старо не може да се продаде и за 20 лв. Входът се заключва, съседите с месеци не му обърнаха внимание. Но един ден дойдоха да сменят дограмата на входа. И хоп, изчезна. И той така не ми вярваше, че велосипеди и детски колички се крадат на поразия от пред вратите.

**Sisi**, вариантът слинг/кенгуро е временен, особено ако искаш да си съхраниш кръста. Само след 2-3 месеца бебчо ще натежи и мъкненето в комплект с навеждането и разнасянето вкъщи, може да ти довлече дълготрайни проблеми. Аз редовно свалях и качвах количката по стълбите на подлези с приплъзване на задните гуми. За мен беше най-удачният и най-щадящият за мен вариант. И като последен вариант - купувате някаква трошка за 300/400 лв. и я ползваш за количката.

# 70
  • Мнения: 69 322
В багажника на колата е добър вариант за лятото. Ако ТМ не ходи с нея на работа, ползвай я като "гараж" за детското возило. В края на краищата, дечко няма цял живот да е бебе, става дума за година, година и нещо време Grinning

Зимата обаче количката ще изстива нощем, че и денем, и не е подходящо да сложиш в нея детето. Имай го предвид.
Разбирам терзанията ти много добре. Същите ме тресяха и мен преди време, но да е живо и здраво детето, другото му се намира колая Hug

Общи условия

Активация на акаунт